Bezskaidras naudas nākotnes izpēte: Centrālās bankas digitālās valūtas un Bitcoin

2019. gada 8. novembrī Visa iesniedza patentu ar Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju biroju (USPTO), kas pagājušajā nedēļā tika publiskots, lai izveidotu digitālo fiat valūtu. Risinājums piedāvā izmantot centralizētu virsgrāmatu, kas ievieš blokķēdes tehnoloģiju. Sistēmu varētu piemērot jebkurai centrālās bankas digitālajai valūtai (CBDC), piemēram, dolāriem, mārciņām, jenām un eiro, un efektīvi digitalizēt fiziskās valūtas, vienlaikus virzot pasauli tālāk bezskaidras naudas sistēmā.

Konkrēti, Visa patents apraksta, kā centralizēts dators ar blokķēdes sistēmas starpniecību varētu pārbaudīt fiziskās valūtas izņemšanu no apgrozības. Patenta kopsavilkums skan:

“Tiek atklāti paņēmieni, kas ietver digitālās valūtas pieprasījuma saņemšanu no centrālās vienības datora. Pieprasījumā ir sērijas numurs un fiziskās valūtas nomināls. Centrālais entītijas dators ģenerē digitālo valūtu nominālvērtībai un ir saistīts ar sērijas numuru. Radīšana ietver digitālās valūtas ierakstīšanu blokķēdē. Centrālās vienības dators nosūta paziņojumu par digitālās valūtas ģenerēšanu. Centrālās vienības dators fiziskās valūtas izņemšanu no apgrozības fiat valūtas sistēmā. ”

Visa patenta pieteikumā ir aprakstīts arī digitālais seifs, kas ietver publisko un privāto atslēgu pāri – jēdzieni, kas nav sveši Bitcoin (BTC), un kriptovalūtas entuziasti.

Lai arī Visa piedāvātais risinājums norāda uz plūdmaiņu maiņu, kad runa ir par to, kā indivīdi var mijiedarboties ar saviem naudas līdzekļiem ne tik tālā nākotnē, gan centrālās bankas, gan iedzīvotāji, kas izmanto savas valūtas, var nebūt gatavi sabiedrībai bez naudas. Koncentrēšanās uz naudas pelnīšanu ciparu formātā un jo īpaši blokķēdes izmantošana arī rada salīdzinājumu ar Bitcoin un uzdod jautājumu par to, kur vadošā kriptonauda derētu digitālā nākotnē.

Centrālās bankas digitālās valūtas ASV, Ķīnā un Eiropā

Centrālās bankas visā pasaulē jau sen virzās uz plašāku naudas un bezskaidras naudas sabiedrību digitalizāciju. Pēdējā laikā šī tendence ir paātrinājusies. Šogad Starptautisko norēķinu banka to nesen atklāja 80 procenti no 66 apsekotajām centrālajām bankām pašlaik strādā pie centrālo banku digitālajām valūtām.

Lai arī sabiedrības bez skaidras naudas gadiem ilgi ir bijušas visu pasaules valstu valdību darba kārtībā, 2020. gadā ir paātrinājies mēģinājums ierobežot fizisko valūtu – ņemot vērā bažas, ka papīra rēķinu apgrozībai ir nozīme COVID-19 globālās pandēmijas izplatībā..

Amerikas Savienotajās Valstīs nesen notika kongress apspriests digitālā dolāra izveide gadā saistība koronavīrusa atvieglošanas paku izplatīšanai. Apspriežamais likumprojekts ļautu ASV federālajām rezervēm izveidot digitālos dolārus, bet ASV Valsts kasei – digitālos makus.

Arī ASV interese par digitālajiem dolāriem paātrinājās pēc pagājušā gada paziņojuma par Facebook centralizēto kriptovalūtu Svari – projektu, pie kura vērsās ASV valdības amatpersonas gan ar kritiku, gan skepsi. Regulatori īpaši pievērsās uzņēmuma neieinteresētībai gan pieteikties uz banku hartu, gan ievērot “zini savu klientu” (KYC) noteikumus pret naudas atmazgāšanu un finanšu krāpšanu, kā arī par iepriekšējām neveiksmēm, lai pienācīgi aizsargātu lietotāju privātumu. Turklāt, kā to dara analītiķi norādīja, jebkuri mēģinājumi graut ASV dolāra dominēšanu ar privāto valūtu, visticamāk, Kongresa locekļiem nekad netiks uzņemti labi.

Tikmēr Ķīnas interese dominēt regulētajā blokķēdes telpā ir bijusi labi dokumentēts – it īpaši pēc tam, kad Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins oficiāli paziņoja par blokķēdes iniciatīvu prioritāti.

Īpaši Ķīnas mērķis ir izveidot jaunu maksājumu infrastruktūru ar nosaukumu Digital Currency Electronic Payment (DCEP) – centrālās bankas digitālā valūta, kuru vada Ķīnas Tautas banka (PBoC) un lielie uzņēmumi, cenšoties “aizsargāt [Ķīnas] monetāro suverenitāti. un likumīgās valūtas statuss ”- ko daudzi uzskata par mēģinājumu graut USD kā dominējošo valūtu globālajā tirdzniecībā. Kā paskaidroja PBoC tās maksājumu departamenta direktora vietnieks Mu Čangčuns: “Mums jāplāno lietaina diena.”

DCEP būtībā ir centralizēta sadalīta virsgrāmata – vai, kā izteicās HashKey Hub, Tiek ziņots, ka “pazemināta” blokķēde ar tikai vienu mezglu – un mobilie maki, kas to atbalsta, atrodas progresīvajā testēšanas fāzē Šeņdžeņā, Sjonganā, Čengu un Sudžou. Turklāt Starbucks un McDonald’s ir ziņots jau ir uz kuģa ar projektu.


Eiropā Eiropas Centrālā banka (ECB) apstiprināja, ka tā strādā pie centrālās bankas digitālās valūtas runa publicēts 2020. gada 11. maijā.

Pēc ECB domām, CBDC attīstību ir veicinājušas iespējamās izmaiņas eiropiešu maksāšanas paradumos. “Mēs vēlētos saglabāt viņu tiešo saikni ar mūsu valūtas galīgo īpašnieku, saglabājot viņu piekļuvi centrālās bankas saistībām eiro,” paskaidroja centrālā banka..

Tomēr ECB arī atzīmē, ka tā neredz signālus, ka Eiropas sabiedrība, vispārīgi runājot, ir gatava atteikties no skaidras naudas – tas nozīmē, ka pieprasījums pēc sabiedrības bez skaidras naudas neizriet no iedzīvotājiem.

Vai ir prasība palikt bez skaidras naudas?

Visa izpilddirektors ir apstiprinājis Eiropas Centrālās bankas pārliecību, ka iedzīvotāji šobrīd nav ieinteresēti centrālo banku digitālajās valūtās. Tikai dažas dienas pēc tam, kad oficiāli tika publicēts starptautiskās finanšu pakalpojumu korporācijas bloķēšanas ķēdes patenta pieteikums, Visa kriptogrāfijas vadītājs Kijs Šefīlds tvītoja savā pārliecībā, ka patērētāji, iespējams, sajauktos par to, kā CBDC faktiski darbotos sabiedrībā, kurā nav skaidras naudas..

Kopumā pieeja CBDC ir sadalīta divos dažādos modeļos. Vienā scenārijā lietotāji varēja efektīvi mijiedarboties ar centrālajām bankām, tieši izmantojot sava veida lietojumprogrammu, kas līdzīga jūsu standarta internetbankas lietojumprogrammai komercbankai vai starp bankām, piemēram, Venmo. Šis modelis, visticamāk, ierobežotu problēmas, kas raksturīgas daļējai rezerves bankām, lai gan arī vēl vairāk ierobežotu finanšu privātumu.

Otrajā scenārijā centrālās bankas mijiedarbotos tikai ar komercbankām – tieši tā pašlaik darbojas pašreizējā banku sistēma. No tā izriet, ka patērētāji turpinātu sazināties tikai tieši ar savu komercbanku – tikai bez skaidras naudas.

Ideja, ka lielākajai daļai cilvēku nav fundamentālas izpratnes par to, kā šobrīd mijiedarbojas komercbankas un centrālās bankas, apgrūtina CBDC ieviešanu – it īpaši, ja pilsoņiem ir paredzēts tieši mijiedarboties ar viņiem. Gadā paskaidroja Visa ’Šefīlda čivināt:

“Es ceru, ka lielākā daļa patērētāju vienkārši zina, ka skaidra nauda nāk no” bankas “, nesaprotot atšķirību starp centrālo banku un komercbanku un ka, dodoties uz bankomātu izņemt skaidru naudu, viņi konvertē savas bankas solījumu uz vienu no centrālās bankas […] Tāpēc, ja centrālā banka emitē “digitālo naudu”, kā viņi paskaidro patērētājiem, kā CBDC atšķiras no digitālajiem depozītiem, kurus viņi šodien tur komercbankās? “

Šefīlds uzskata, ka šis vispārējais izpratnes trūkums par to, kā patiesībā darbojas fiat valūtas, ir tas, kas centrālajām bankām liedz piedāvāt patērētājiem paredzētas CBDC. Centrālajām bankām būtībā būtu jāizveido “slepkavas lietotne”, ar kuru patērētāji varētu ērti un ērti mijiedarboties – kas acīmredzami nav tas, ko viņi šajā posmā pārāk vēlas attīstīt. Šefīlda paskaidroja tālāk:

“Ja centrālā banka nolemj piedāvāt digitālo maku tieši patērētājiem, pēc noklusējuma CBDC un centrālajai bankai būtu jākļūst par mājsaimniecības zīmolu, taču maz ticams, ka šī pieeja operatīvo problēmu dēļ nopietni uztvertu lielāko daļu centrālo banku [.] ”

OKEx Insights sazinājās ar Šefīldu, lai saņemtu komentārus, taču līdz preses laikam atbilde netika saņemta.

Šefīldas čivināt pavedienu atbalsta neseno ziņojumu no uzņēmuma blockchain firmas R3, kas apgalvo, ka neviena centrālā banka pašlaik neizstrādā CBDC, kas vērsta uz patērētāju. Drīzāk digitālās valūtas, pie kurām strādā, ir pilnībā vairumtirdzniecība – tas nozīmē, ka tās ir paredzētas komercbankām. Ziņojumā teikts, ka “atšķirībā no vairumtirdzniecības CBDC mazumtirdzniecības CBDC pašlaik nepastāv ražošanā.”

Tas viss tomēr nenozīmē, ka sabiedrība bez skaidras naudas nākamajos gados vai gadu desmitos pakāpeniski netiks pakāpeniski palielināta. Ja un kad viņi ir, kā būs Bitcoin – kriptonauda, ​​kas ir virzījusi tradicionālās finanses pārdomāt savus modeļus – iekļauties bezskaidras naudas pasaulē?

Bitcoin bezskaidras naudas nākotnē

Bitcoin patiesā vērtība mūsdienu pasaulē joprojām ir diskusiju jautājums. Vēl jo vairāk diskusijai ir vērtība, ko kriptovalūta sniegtu nākotnē bez naudas.

Skaidra nauda, ​​pirmkārt un galvenokārt, ir vienkārša un veiksmīga, neskatoties uz strīdīgajām neērtībām, kas saistītas ar tās fizisko raksturu. Šajā vēstures brīdī cilvēki visā pasaulē saprot, ka fiziskām banknotēm un monētām ir kāda veida valdības nodrošināta vērtība, un personīgi maksājumi var notikt ātri un viegli.

Otrkārt, skaidra nauda ir samērā privāta – kaut ko daudzi cilvēki, kas ar to nodarbojas, uzskata par pašsaprotamu. Ar fiziskām banknotēm un monētām vienādranga darījumus var veikt, vienkārši nododot tās no vienas personas otrai. Skaidrā naudā ir spēja būt bez atļaujas – tas nozīmē, ka visi divi cilvēki teorētiski var piedalīties skaidras naudas darījumos – izturīgi pret cenzūru (skaidras naudas darījumu nevar iesaldēt vai mainīt digitālā veidā) un privāti (tādā ziņā skaidras naudas darījumi nav viegli izsekojami un neatstāj nemainīgu digitālu ierakstu).

Bitcoin ir arī bez atļaujas un izturīgs pret cenzūru. Tomēr tas labākajā gadījumā ir tikai pseidoprivatisks. Bitcoins tiek apmainīti izplatītā publiskajā grāmatā a daļēji privāta mode – tas nozīmē, ka ikviens un visi var neatkarīgi pārbaudīt, vai darījums ir noticis.

Bitcoin izplatītā publiskā grāmata negrozāmi parāda publiskās seifa adreses, kas izmantotas, un darīto summu, taču dalībnieku identitāti nav tik viegli noteikt – tas daudziem liek kļūdaini uzskatīt, ka darījumi ar Bitcoin ir pilnībā privāti un anonīmi.

Tomēr faktiskās Bitcoin privātuma iespējas ir atkarīgas no daudziem faktoriem – tostarp no tā, kādu Bitcoin maku jūs izmantojat (un identitātes informāciju, kuru tam esat sniedzis) un to, kā esat izveidojis savienojumu ar internetu. Analizējot datus darījumos un ap tiem, valdības, bloku ķēdes analīzes firmas vai pat spējīgas personas teorētiski var nemaināmi precīzi identificēt un izsekot jūsu BTC darījumu ierakstu. Tas ir radījis dažādas uz privātumu vērstas monētas, piemēram, Monero (XMR) un Zcash (ZEC), kas apgrūtina darījuma identifikācijas detaļas.

Jautājumi ar patiesu anonimitāti, lietojot Bitcoin, lielākoties ir atrauts ideja, ka BTC ir noziedznieku izvēlētā valūta – lai arī šis viedoklis joprojām pastāv sabiedrības iztēlē un galvenie mediji.

Drīzāk skaidra nauda – ar tai piemītošajām privātuma īpašībām – joprojām ir izvēle nelegāliem darījumiem. Šī un citu iemeslu dēļ dažādas valdības visā pasaulē ir ieinteresētas izņemt skaidru naudu no sabiedrības. Tas objektīvi palielinātu valdības iespējamo finanšu uzraudzības un kontroles apjomu.

Tā kā Bitcoin nenodrošina lielāku privātuma līmeni, tā vērtību bezskaidras naudas nākotnē var pilnībā iegūt no tā bez atļaujas un pret cenzūru izturīgā rakstura. Nodrošinot, ka šajā hipotētiskajā nākotnē joprojām ir likumīgi veikt darījumus ar BTC, indivīdi joprojām var pārbaudāmi pārsūtīt vērtību pāri robežām bez starpnieka vajadzības – un neviens nevarēja cenzēt šo darījumu.

Turklāt ir pamats uzskatīt, ka Bitcoin joprojām tiks uzskatīts par pieaugošu vērtības krājumu un nodrošinājumu pret inflācijas monetāro politiku – noskaņojumu, kuru nesen atbalstīja slavenais makro ieguldītājs Pols Tjūdors Džonss, un daudzi kā spekulatīvs ieguldījums.

Bitcoin dod labumu ne-Bitcoiners

Tomēr citi no cita rakursa raugās uz Bitcoin lomu sabiedrībā bez naudas.

Pēc neatkarīgā kriptogrāfijas pētnieka domām Hasu, jautājums nav par to, kur BTC iekļaujas minētajā scenārijā, bet gan par to, kā tas ietekmē citus naudas līdzekļus – un otrādi. Sarunā ar OKEx Insights Hasu atzīmēja, ka pastāv “atgriezeniskā saite starp bitcoīnu un citām naudas sistēmām tirgū”, norādot:

“Bitcoin pastāv tirgū, un konkurentu esamība var virzīt attīstību vienā vai otrā virzienā. Tas ir atkarīgs no tā, ko cilvēki vērtē par savu naudu. Citi naudas līdzekļi pastāv tirgū ar Bitcoin, kas ietekmē to virzību. ”

Pēc Hasu domām, iespējams, ka kriptonauda pastāv no tā, kas visvairāk gūst labumu no bitcoineriem. Drīzāk tie, kas pat nesadarbojas ar BTC, var būt ieguvēji no tā klātbūtnes. Hasu paskaidroja:

“Viena man pieejamā tēze ir tāda, ka lielākais ieguvums no Bitcoin šajā pasaulē netiks iegūts Bitcoin īpašniekiem, bet gan tiem, kas nav Bitcoin īpašnieki – jo tikai jau pastāvot, Bitcoin liek citām sistēmām kļūt labākām. Tas pats attiecas uz CBDC. CBDC, kas izstrādāta pasaulē, kur cilvēki kā Bitcoin var izmantot Bitcoin, būs jābūt konkurētspējīgākai. Piemēram, tam būtu jāpiedāvā labākas privātuma garantijas lietotājiem. ”

Hasu pastāstīja OKEx Insights, ka Bitcoin ir ļāvis cilvēkiem, vispārīgi runājot, labāk apzināties valūtas darbības pamatprincipus. Pirms kriptovalūtām cilvēki nepārdomāja tādas lietas kā privātums, paredzamība, izmaksas un darījumu ātrums attiecībā pret izmantoto valūtu. “Bitcoin darbojas kā pārbaude par CBDC dizainu un pārvaldību,” Hasu paskaidroja, pirms secināja:

“Varētu teikt, ka Bitcoin ir padarījis cilvēkus atvērtākus par naudu.”

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map