ASV prezidenta vēlēšanas uzmanības centrā ir decentralizētie prognožu tirgi

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ atgriezās, kad kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība pieauga no 11,04 miljardiem līdz 12,01 miljardiem dolāru.

Uniswap saglabāja tirgus līdera pozīciju ar fiksētu 24% tirgus daļu no USD kopējās vērtības. Decentralizētajai biržai bija arī vislielākais likviditātes fonds, taču tā tirdzniecības apjoma pārsvaru samazināja no 65% līdz 44%.

Nedēļas vidējais DEX tirdzniecības apjoms šonedēļ samazinājās par 115%. Tomēr tas ir tāpēc, ka tirdzniecības apjoms pagājušajā nedēļā pēc Harvest Finance uzlaušanas bija sagrozīts.

Decentralizētās kreditēšanas jomā savienojums turpināja vadīt ar tirgus daļu 54%.

DeFi bloķētā kopējā vērtība pieauga par 8,8%, bet DEX tirdzniecības apjoms samazinājās. Avoti: DeFi pulss un DeBank

Vissvarīgākais ir tas, ka kriptogrāfijas prognozēšanas tirgi šonedēļ DeFi sfērā ieguva galveno lomu ASV notiekošo prezidenta vēlēšanu laikā. Decentralizētie prognozēšanas tirgi Augur un Polymarket reģistrēja rekordlielu tirdzniecības apjomu 8,5 miljoni USD un 8,6 miljoni ASV dolāru, attiecīgi.

Papildus DPM, kriptogrāfijas dalībnieki arī izdarīja likmi par vēlēšanām nākotnes līgumu veidā – piemēram, Trump 2020 par kriptonauda apmaiņu FTX.

ASV vēlēšanu žetoni piedzīvoja mežonīgas cenu un tirdzniecības apjomu svārstības, jo balsis turpināja skaitīt. Avots: MonētaGecko

Centralizētie un decentralizētie prognožu tirgi

Prognozējamā tirgū cilvēki derēja par nākotnes notikumu iznākumu.

Pirms blokķēdes tehnoloģijas parādīšanās prognožu tirgi tika centralizēti un saskārās ar vairākiem ierobežojumiem. Proti, uz centralizētajiem prognožu tirgiem attiecas vietējie noteikumi, un tos pārvalda platformu operatori. Tas neļauj lietotājiem izveidot savus tirgus. Turklāt lietotājiem par savām likmēm bieži jāmaksā tirdzniecības un izņemšanas maksas.

Blockchain tehnoloģija noveda pie decentralizētu paredzamo tirgu pieauguma. Salīdzinot ar CPM, DPM ir izturīgāks pret cenzūru. DPM pārvalda viedie līgumi, un to nevar patvaļīgi izslēgt. Lietotāji var pielāgot savus tirgus, un viņi atrodas savu līdzekļu glabāšanā.


Cenu atklāšana decentralizētajos prognožu tirgos

Decentralizētā prognožu tirgū ieguldītāji izdara likmes un saņem žetonus, kas atspoguļo visus iespējamos rezultātus. Katra marķiera cena atspoguļo notikuma iznākuma varbūtību, un to nosaka piedāvājuma un pieprasījuma tirgus dinamika. Piemēram, Polymarket’s "Vai Tramps uzvarēs ASV prezidenta vēlēšanās 2020. gadā" prognozēšanas tirgus, "Jā" žetona cena ir 0,69 USD, kas nozīmē, ka 69% tirgus dalībnieku sagaida, ka Tramps uzvarēs prezidenta vēlēšanās. (Redaktora piezīme: Šis procents ir piemērs, un visi šie skaitļi, visticamāk, ir mainījušies kopš šīs rakstīšanas.)

Kaut arī notikuma iznākumu CPM paziņo platformas operatori, nav neviena dalībnieka, kas paziņotu notikuma iznākumu DPM. Tāpēc DPM bieži izmanto orākulus, lai reālos apstākļos ievadītu informāciju viedajos līgumos un pārbaudītu notikuma iznākumu. Lai uzlabotu informācijas precizitāti, daži DPM arī stimulē sabiedrību. Piemēram, decentralizētajā prognozēšanas tirgū Augur izmanto stimulētu kopienas noregulējuma sistēmu – cilvēki, kas iesaistīti precīzā iznākumā, saņem papildu balvas, kas savukārt stimulē godīgu ziņošanu.

ASV prezidenta vēlēšanu un prognožu tirgi

ASV prezidenta vēlēšanas bija kakla un kakla sacensības starp republikāņu Donaldu Trampu un demokrātu Džo Baidenu. Vēlēšanas ir piesaistījušas galveno tirgus uzmanību prognožu tirgiem, jo ​​cilvēki bija ieinteresēti derēt par iznākumu un pauda savu nostāju dažādās aptaujās. Ir pamanāms, ka, lai gan priekšvēlēšanu aptauja centralizētajās tirgus vietās labvēlīgi ietekmēja demokrātus, tikmēr DPM pārstāvētie šķita par labu republikāņiem.

Priekšvēlēšanu rezultāti galvenajos medijos un decentralizētajos prognožu tirgos atšķīrās. Avots: CNN, Prognožu pētnieks, OKEx ieskats

Saskaņā ar galvenajām tirdzniecības vietām, piemēram, CNN un The New York Times, Baidenam vairāk nekā Tramps vienā brīdī bija aptuveni 10% atbalsts. Tabulas tika pagrieztas decentralizētajos prognožu tirgos. Piemēram, Catnip.exchange dalībnieki rakstīšanas laikā atbalstīja Trampu pār Baidenu ar 8% starpību. Turklāt 69% Polymarket dalībnieku prezidenta vēlēšanās atbalstīja Trampu.

Ethereum veidotājs Vitaliks Buterins atzīmēja milzīgās atšķirības starp statistikas modeļiem un prognožu tirgiem un piedāvāja trīs iespējamie skaidrojumi:

  • Prognožu tirgos ir iekļauta iespēja pastiprināt vēlēšanu iejaukšanos un vēlētāju apspiešanu.
  • Prognozēšanas tirgiem ir grūti piekļūt statistikas un politikas ekspertiem.
  • Eksperti nevar atklāt pārsteigumus, kas atbalsta Trampu atbalstošos vēlētājus.

Pēc Buterina novērojuma viņš ticēja prognozēšanas tirgi ASV prezidenta vēlēšanās ir pierādījuši sevi precīzāk nekā statistikas modeļi.

DPM ir tālu no masveida ieviešanas

Lai gan DPM nesen ieguva vilšanos ASV prezidenta vēlēšanu dēļ, ilgie izšķiršanās laiki un stāvās mācīšanās līknes ir daži no galvenajiem šķēršļiem, kas neļauj DPM sasniegt plašāku pieņemšanu.

Centralizētām prognožu platformām, piemēram, derībām tiešsaistē un atvasināto instrumentu biržām, ir gandrīz tūlītējas izšķirtspējas laiks. Salīdzinājumam – DPM izšķirtspējas laiks ir lēns, pateicoties laikietilpīgajiem procesiem, kas saistīti ar pūļa lēmumu sistēmām. DPM protokoli mēģināja paātrināt izšķirtspējas procesu, lai gan – piemēram, uzsākot otro versiju, Augurs samazināja izšķirtspējas laiku no septiņām dienām līdz aptuveni 24 stundām.

Otrs lielākais sāpju punkts DPM ir stāvā mācīšanās līkne lietotājiem. Kriptogrāfijas lietotājiem DPM nav ērti un ērti lietojami – it īpaši salīdzinājumā ar tradicionālajām prognožu platformām. Lietotājiem jāapgūst, kā konvertēt fiat valūtas kriptonaudā, lejupielādēt kriptovalūtas maku un izveidot kontus kriptovalūtas biržās. DPM mācīšanās līkne pieredzējušiem kriptogrāfijas lietotājiem var būt pat augsta, jo var būt sarežģīti izveidot derīgu tirgu un izprast blokķēdes orākulu mehānismus. Esošo DPM sliktās un nestandartizētās lietotāja saskarnes vēl vairāk ierobežo gan kriptogrāfisko, gan nekriptogrāfisko lietotāju ieeju.

Vai nākotne ir balstīta uz blokķēdes balsošanu?

Kamēr DPM joprojām ir topošajā stadijā, šķiet, ka pamatā esošā tehnoloģija – blokķēdes tehnoloģija – pēc ASV prezidenta vēlēšanām saņem adopcijas stimulu. Associated Press ir bijis publicēšana ienākošie balsošanas rezultāti par ASV prezidenta vēlēšanām Ethereum un EOS blokķēdēs. Lietotāji balsošanas rezultātiem var piekļūt Etherscan un Bloks.io.

ASV prezidenta vēlēšanas ir bijušas pretrunīgas, un daži apgalvo, ka ir krāpšana. Šie apgalvojumi norāda uz vēlēšanu pārredzamības trūkumu – un risinājums varētu būt blokķēdes tehnoloģija ar tās nemainīgumu un spēju izsekot balsošanas ierakstus.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map