Investavimas į debesų kasybą – viskas, ką reikia žinoti

Kaip išmintingas kripto investuotojas išmintinga suprasti debesų kasybą ir kaip tai gali padėti įgyvendinti jūsų investavimo tikslus. Debesų kasybos sąvoka yra beveik tokia pati kaip ir pats Bitcoin. Šiandien debesų kasyba turi nevienareikšmišką pelningo, bet apgaulės sukelto rinkos sektoriaus reputaciją. Štai ką turite žinoti prieš investuodami į bet kokius debesų kasybos protokolus.

Kas yra „Debesų kasyba“?

Norėdami suprasti debesų kasybą, pirmiausia turite suprasti, kaip veikia Bitcoin. „Bitcoin“ tinkle yra mazgų, patvirtinančių operacijas. Šie patvirtinantys mazgai pramonėje vadinami kalnakasiais. Šį titulą jie gavo dėl energijos, kurią jie naudoja palaikydami „blockchain“ galiojimą. Šis energijos suvartojimas pateikiamas su etikete. Tokiu būdu „Bitcoin“ kasyba yra panaši į kito brangaus turto kasybą. Turite investuoti laiką ir išteklius, kurie padidina bendrą turto vertę.

Bitcoin kalnakasiai varžosi tarpusavyje, kad išspręstų sudėtingą matematinę lygtį, žinomą kaip SHA-256 (saugus maišos algoritmas-256). Ši lygtis yra tokia sudėtinga, kad jūsų kompiuteris pažvelgia į ją ir nustato, kad tai greičiau padaryti išsilavinusius spėjimus, palyginti su tiesiu matematikos atlikimu tiesiogiai. Šis skaičiavimo braižas vadinamas „Bitcoin“ tinklo maišos rodikliu.

Nuspėjamasis tiekimas

Pažymėtina, kad anoniminis „Bitcoin“ kūrėjas Satoshi Nakamoto įtraukė keletą intriguojančių protokolų, kad užtikrintų, jog „Bitcoin“ kalnakasiai užbaigė šią lygtį ir 10 minučių intervalais pridėjo blokus prie tinklo. Šis laikotarpis buvo labai svarbus Bitcoin strategijai, nes kasybos nauda yra vienintelis kartas, kai naujas Bitcoin patenka į rinką. Labai svarbu, kad 10 minučių intervalai padėtų Bitcoin palaikyti nuspėjamą tiekimo mechanizmą.

Bitcoin kasybos ūkis

Bitcoin kasybos ūkis

Pirmosiomis „Bitcoin“ dienomis kiekvienas galėjo kasinėti tinkle naudodamas paprastą kompiuterį. Išmintingai, Nakamoto pristatė algoritmą, kuris padidintų SHA-256 lygties sunkumą, atsižvelgiant į bendrą tinklo maišos greitį. Kuo daugiau žmonių kasa Bitcoin, tuo lygtis tampa sunkesnė. Šie koregavimai veikia kartu su automatiškai mažinančiu atlygio grafiku.

Kasybos apdovanojimai

Pirmieji „Bitcoin“ kalnakasiai gavo po 50 Bitcoin už kiekvieną bloką, kurį jie pridėjo prie „blockchain“. Ši premijos suma sumažėjo perpus kas 210 000 kasamų blokų. Dabartinis atlygis yra 6,25 Bitcoin už kiekvieną iškastą bloką. 2024 m. Ši atlygio norma vėl bus nustatyta perpus. Pažymėtina, kad paskutinis „Bitcoin“ bus išgautas kažkada 2140 m. Pagal šią dabartinę normą.

Trūkumas skatina naujoves

Tai, kad kada nors į rinką gali patekti tik 21 milijonas Bitcoin, kartu su kylančiomis šios kriptografijos kainomis ir toliau skatina kalnakasius ieškoti naujų naujovių. Kasyba anksčiau paimdavo tik namų kompiuterį. Tačiau neilgai trukus kalnakasiai pradėjo statyti specialias kasybos platformas, pastatytas iš GPU kortelių. GPU kortelės yra daug efektyvesnės nei procesoriai atliekant pasikartojančias užduotis, tokias kaip atspėti atsakymą į SHA-256 lygtį.

GPU kortelių įvedimas pakeitė viską rinkoje. Viena vertus, tai padidino tinklo maišos greitį į naujas aukštumas. Tai taip pat signalizavo pabaigos pradžią įprastiems CPU kalnakasiams. GPU kasybos įrenginys yra šimtus kartų greitesnis sprendžiant SHA-256 lygtį, palyginti su jūsų standartiniu procesoriumi.

ASIC kasybos platformos nustato naują standartą

Visame kasybos sektoriuje įvyko dar vienas didelis sutrikimas Bitmain, didžiausias pasaulyje kasybos platformų gamintojas ir kasybos baseinų operatorius pristatė rinkai ASIC kasybos įrenginius. Šie didelės galios specialiai sukurti lustai sugadino GPU našumą. ASIC (konkrečiai programai pritaikyti integriniai grandynai) yra tūkstančius kartų greitesnis sprendžiant SHA-256 lygtį nei GPU.

ASIC kalnakasiai taip pat buvo daug brangesni nei GPU kalnakasybos įrenginiai. Šie įrenginiai gali kainuoti daugiau nei 2000 USD už žemos klasės modelius ir maždaug 8 000 USD už aukščiausios kokybės įrenginius. Kadangi ASIC kasybos įrenginiai padidino tinklo maišos greitį, jie taip pat pastūmėjo SHA-256 lygties sunkumus iki taško, kad įprasti procesoriai buvo praktiškai beverčiai. Iš esmės, jūs vis dar galite naudoti savo namų kompiuterį šiandien, tačiau tuo metu jūs turite maždaug tuos pačius koeficientus, kaip laimėti loto, taip pat daug daugiau elektros energijos.

Per brangu vidutiniam Džo

Kai kasybos sektorius tapo išskirtine didžiųjų žaidėjų vieta, jis taip pat pastebėjo didelę centralizaciją. Didžiuliai kasybos ūkiai pradėjo kampuoti dideles Bitcoin tinklo maišos normos dalis. Ši centralizacija sukėlė visuomenės pasipiktinimą. „Bitcoin“ buvo sukurtas pagal kiekvieno, dalyvaujančio jo tinkle, sampratą ir dabar tai tapo toli nuo realybės. Laimei, kasybos baseinai trumpam padėjo išlyginti žaidimo lauką.

Bitcoin GPU Miner

Bitcoin GPU Miner

Kasybos baseinai

Kasybos baseinai yra protokolai, kurie sujungia visą telkinio talpą, kad galėtų konkuruoti su Bitcoin kasybos algoritmu. Kasybos baseinai leidžia kiekvienam prisidėti pagal savo galimybes ir reguliariai gauti grąžą. Kiekvienas dalyvaujantis kasybos baseine gauna atlygį, atitinkantį jų paaukotos maišos galios procentą.

Šiandien kasybos baseinai yra įprasta. Net didžiausi kadaise sektoriuje dominavę Bitcoin kasybos ūkiai dabar yra didesnių kasybos baseinų dalis. Sprendimas prisijungti prie šių kasybos grupių yra prasmingas, nes jūs gaunate kasdienes premijas, palyginti su tradicine kasyba naudojamą strategiją.

Debesų kasyba

Debesų kasyba yra kasybos baseino koncepcijos evoliucija. Neilgai trukus duomenų centrai suprato, kad norinčių dalyvauti baseine yra daugybė žmonių, tačiau tam trūksta kasybos platformų. Norėdami ištaisyti šią situaciją, duomenų centrai pradėjo nuomoti savo maišos galią baseine. Ši koncepcija buvo revoliucinga, nes tai reiškė, kad pirmą kartą buvo sukurtas kriptovaliutos, pvz., „Bitcoin“, kasybos mechanizmas, naudojant išsinuomotą debesų kompiuterijos galią.

Kokias problemas bando išspręsti debesų kasyba?

Debesų kasyba bando išspręsti kai kuriuos aktualiausius klausimus, su kuriais susiduria Bitcoin kalnakasiai. Suteikdami vartotojams galimybę išsinuomoti ar įsigyti kasybos įrangą iš trečiosios šalies debesijos paslaugų teikėjo atvėrė duris visuotiniam dalyvavimui. Kiekvienas bet kur esantis asmuo gali naudoti nuotolinį duomenų centrą, turintį bendrą apdorojimo galią, kad gautų nemokamą Bitcoin.

Sąnaudų barjerai

Kai vidutinės ASIC kasybos platformos išlaidos šoktelėjo į viršų, daugelis kalnakasių liko šaltyje. Dauguma analitikų sutiktų, kad išlaidų barjerai yra viena iš pagrindinių kliūčių didelio masto Bitcoin pritaikymui. Debesų kasybos paslaugos investuoja į jums brangią įrangą. Ši strategija nereikalauja jokios aparatinės įrangos, išskyrus išmanųjį telefoną, kad būtų galima patikrinti jūsų balansą.

Techninės kliūtys

Kartu su finansinių kliūčių panaikinimu, debesų kasyba panaikina ir technines kliūtis. Ankstyvieji kalnakasiai turėjo suprasti „Bitcoin“ kodavimą, norėdami atsisiųsti „blockchain“ ir pradėti tikrinti operacijas. Šie reikalavimai padidėjo, kai atsirado GPU ir ASIC kalnakasiai. Dabar prie šio sektoriaus prisidėjo profesionalūs gamintojai.

Debesų kasybos privalumai

Netrukus reikia suvokti didžiulę naudą, kurią gauna debesų kasybos strategija. Visų pirma, sąranka yra lengva. Jūs tiesiog prisijungiate prie debesų kasybos platformos ir stebite savo grįžimą. Žinoma, yra ne tik paprastumas, bet ir daugiau privalumų. Štai keletas kitų svarbiausių debesų kasybos sektoriaus aspektų.

Nėra elektros

Vienas didžiausių skundų dėl „Bitcoin“ yra jo energijos suvartojimo reikalavimai. Šiuo metu Bitcoin tinklas sunaudoja daugiau elektros energijos nei daugelis išsivysčiusių Europos tautų. Nepaisant to, kad didelė dalis debesų kasybos elektros energijos gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, ji vis tiek kelia didelę naštą dabartiniam tinklui. Vadinasi, ši elektra tiesiogiai virsta pridėtinėmis sąnaudomis.

Debesų kasyba pašalina elektros energijos problemas iš kasybos lygties. Šis pašalinimas reiškia, kad žmonės, gyvenantys vietovėse, kuriose yra ypač didelė elektros energija, pavyzdžiui, tam tikrose Karibų jūros salose, gali efektyviai išgauti Bitcoin. Akivaizdu, kad debesų kasyba sumažina jūsų anglies pėdsaką.

Kaip veikia debesų kasyba?

Debesų kasybos strategijos centre yra dideli duomenų centrai. Šie mega kasybos ūkiai buvo sukurti tam, kad taupytų energiją ir būtų reikalingos skaičiavimo galios. Pagal debesų kasybos scenarijų jūs išnuomojate savo maišos galią ir mainais už bloką gaunate tam tikrą atlygio kiekį. Kadangi neturite prieigos prie kasybos įrangos, už įrangos priežiūrą atsakingas tik duomenų centras.

Monetų pasirinkimas

Šiais laikais yra debesų kasybos platformos, skirtos daugybei monetų. Be pirmosios kartos SHA-256 kasamų monetų, tokių kaip BTC ir ETH, dabar yra dešimtys altcoinų, kuriuos galima išgauti debesyje. Dar šauniau yra tai, kad kai kurios platformos teikia protokolus, kurie automatiškai pakeis jūsų kasybos pastangas, atsižvelgiant į tinklo sunkumus ir bendrą įmonės pelningumą..

Debesų kasybos istorija

Pirmasis debesų kasybos baseinas pradėjo veikti 2010 m. Lapkričio mėn. Pakeistu pavadinimu „Bitcoin Pooled Mining Server“. Šiandien platforma eina pavadinimu Slush. Įspūdingai, „Slush“ nuo pat savo įkūrimo iškasė daugiau nei 1 milijoną „Bitcoin“. 2013 metais į rinką atėjo dar vienas pagrindinis varžovas – „F2Pool“. Iš pradžių šis baseinas taip pat vadinosi kitu pavadinimu – Discus Fish. Šiandien „F2Pool“ užima svarbią vietą rinkoje kaip seniausias Kinijos „Bitcoin“ kasybos baseinas ir antras pagal dydį „Bitcoin“ baseinas pasaulyje.

„Bitcoin Cloud Mining“ baseinai

„Bitcoin Cloud Mining“ baseinai

2014 m. Didžiausias pasaulyje platformų gamintojas žengė į rinką iš esmės paleidęs „Antpool“. Per mažiau nei metus „Antpool“ tapo vienu didžiausių kasybos baseinų sektoriuje. Šis augimas sukėlė susirūpinimą dėl centralizacijos. Šie rūpesčiai dar labiau sustiprėjo po to, kai „Bitmain“ 2015 m. Įsigijo kitą didelį debesų kasybos baseiną BTC.com.

Debesų kasimo rizika

Kaip ir visose šifravimo srityse, yra keletas įspėjimų ir rizikų, apie kuriuos turite žinoti prieš investuodami į debesų kasybos operaciją. Pirmiausia turėtumėte dirbti tik su gerbiamų debesų kasybos baseinais, kad išvengtumėte aferų.

Debesų kasyba dažnai sulaukia blogo repo, nes šiame sektoriuje buvo nesuskaičiuojama daugybė sukčių baseinų ir kilimėlių. Tai, kad jūs niekada nematote ir nenorite dirbti su savo kasybos įranga, niekšams aktoriams gali lengvai nuslopinti jūsų finansavimą.

Kai kuriais atvejais šios įmonės naudos iš naujų investuotojų surinktas lėšas ankstyviesiems investuotojams išmokėti. Ši strategija yra panaši į „Ponzi“ schemą. Senieji investuotojai mano, kad uždirba pelną, kurio tikėjosi, todėl investuoja dar daugiau. Šis variklis skatina naujas investicijas į platformą. Tada staiga baseinas dingsta kartu su jūsų kriptografija.

Naujausios debesų kasybos suktybės

Šiemet įvyko puikus debesų kasybos sukčių pavyzdys. Kaip tik šią savaitę įtariamas kasybos sukčiavimo įkūrėjas buvo perduotas Panamai, kad jam būtų pateikti kaltinimai Niujorke. Remiantis teismo dokumentais, Gutemburgas Dosas Santosas žadėjo laukinius atlygius savo „AirBit“ klubo nariams. Žinoma, norėdami gauti geriausią atlygį, turėjote paprasčiausiai įsigyti viso gyvenimo kalnakasybos klubo paketą už 1000 USD.

„Debesų kasybos“ suktybės

Laimei, daug lengviau pastebėti debesų kasybos sukčiavimą nei anksčiau. Pirmosiomis kriptografijos dienomis rinkoje kilo tiek painiavos. Taip pat buvo labai sunku rasti patikimos informacijos internete, ypač susijusios su naujomis technologijomis, tokiomis kaip debesų kasybos baseinai. Tačiau šiandien taip nėra.

Prieš investuodami į naujas technologijas, visada turėtumėte DYOR. Kasyba iš debesies yra pelninga, tačiau tik tuo atveju, jei tai darote tinkamai. Jei kas nors jums žada atlygį, kuris atrodo neįprastas, tai yra todėl, kad jis bando jus išvilioti iš jūsų sunkiai uždirbto Bitcoin. Šiais atvejais neleiskite FOMO valdyti jūsų. Būkite tvirti ir nueikite. Piniginė padėkos vėliau.

Debesų kasyba yra ateitis

Nepaisant sukčių rizikos, debesų baseino kasybos sektorius yra būtinas bendruomenėje. Visada bus paklausa Bitcoin tinklo maišos galiai. Daugeliu atvejų naudoti šiuos tinklus yra daug ekonomiškiau, nei įsigyti ar valdyti savo platformą. Net jei jūsų įrenginys yra kasybos baseino dalis, vis tiek galite padidinti savo atlygį įsigydami daugiau maišos galios. Dėl šių priežasčių artimiausioje ateityje debesų kasyba išliks pagrindiniu pramonės produktu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map