Bitcoin vs Ethereum: koks skirtumas?

Kaip išsilavinęs kripto investuotojas, labai svarbu suprasti skirtumus tarp „Bitcoin“ ir „Ethereum“. Abi šios monetos rinkoje yra titanai, nors ir dėl skirtingų priežasčių. Abi monetos šiuo metu yra gyvybiškai svarbios rinkos plėtrai. Štai kuo šios monetos yra tokios skirtingos, bet vis dėlto tokios svarbios rinkoje.

Bitcoin

Bitcoin buvo pirmoji pasaulyje sėkminga kriptovaliuta. Satoshi Nakamoto pakeitė pasaulį, kai pristatė savo revoliucinį protokolą. Jo tikslas buvo sukurti „tarpusavio elektroninę pinigų sistemą“, kuri būtų atspari cenzūrai ir decentralizuota.

Jam pavyko atlikti savo misiją, kai jis oficialiai paleido „Bitcoin“ 2009 m. Nuo to laiko „Bitcoin“ augo milžiniškai tiek finansiškai, tiek technologiškai. Tačiau savo esme ji vis dar išlieka prieinama visiems. Bitcoin amžinai pakeitė pasaulį ir įkvėpė naują pramonę. Dėl šių priežasčių galite laikyti „Bitcoin“ pirmosios kartos kriptovaliutomis.

Pažymėtina, kad „Bitcoin“ nėra sustabarėjęs ir protokolas nuolat tobulinamas. Tačiau jis buvo pastatytas tam, kad atitiktų konkretų tikslą. Vadinasi, tai nėra geriausias pasirinkimas tokioms funkcijoms kaip išmaniosios sutartys ar kitos naujos kartos „blockchain“ funkcijos. Pažymėtina, kad įvedus antrojo sluoksnio protokolus, tokius kaip „Lightning Network“, žymiai išplečiama „Bitcoins“ funkcija.

Antroji karta – Bitcoin vs Ethereum

„Ethereum“ yra paskirstyta, vieša blokų grandinė. Šis decentralizuotas tinklas supažindino pasaulį su išmaniųjų sutarčių scenarijaus funkcijomis. Šie protokolai leido bet kam kurti decentralizuotas programas ir išplėsti kriptovaliutų naudojimo atvejus. Šiandien yra tūkstančiai skirtingų kriptografinių ir „blockchain“ projektų. Tačiau dauguma naudojasi kai kuriomis išmaniųjų sutarčių formomis, kad supaprastintų tinklo veiklą.

Ethereum diagramos

Ethereum diagramos

Ne visai kriptovaliuta

Svarbu suprasti, kad „Ethereum“ nėra kriptovaliuta. „Ethereum“ yra platforma, kurioje veikia kriptovaliutos eteris. Šis tinklas pirmiausia veikia kaip programuojamas decentralizuotas tinklas, skirtas „Dapp“ kūrėjams. Be to, pagrindinis eterio vaidmuo yra kompensuoti kalnakasius už EVM („Ethereum Virtual Machine“) skaičiavimus..

„Ethereum“ buvo pirmasis kriptovaliutų tinklas, sukurtas specialiai „Dapp“ plėtrai palaikyti. „Dapps“ yra programos, skirtos veikti decentralizuotuose tinkluose. Pirmieji „Dapps“ veikė decentralizuotuose tinkluose, pavyzdžiui, „Tor“ tinkluose. Šie tinklai dėl decentralizuoto pobūdžio yra atsparūs cenzūrai.

„Blockchain“ tinkluose veikiantys „Dapps“ yra „blockchain“ revoliucijos pagrindas. Tokiu būdu „Ethereum“ atstovavo esminį kriptovaliutų kūrimo ir funkcionalumo pokyčių judėjimą į priekį. Dėl šių priežasčių „Ethereum“ laikomas antros kartos kriptovaliuta

Išmaniosios sutartys

Norėdami vykdyti pažangias sutartis, „Ethereum“ pristato unikalų protokolą, žinomą kaip EVM – „Ethereum Virtual Machine“. Kiekvienas pilnas „Ethereum“ mazgas paleidžia akimirksniu šias virtualias kaminas. Pagrindinis EVM pranašumas yra tas, kad jie pagerina decentralizuotų programų kūrimo procesą, pagerindami programavimą ir efektyvumą, kurį tinklas vykdo pagal sutarties baitą..

Ethereum istorija

Vienas iš ankstyviausių „Bitcoin“ sekėjų buvo kompiuterių kūrėjas Vitaliko Buterino vardu. 2013 m. Šis naudingas asmuo nusprendė sukurti naują kriptovaliutą. Šis naujas projektas turėtų daug techninių savybių su „Bitcoin“. Pavyzdžiui, abi monetos naudoja „Proof-of-Work“ (PoW) algoritmą tinklo būsenai patvirtinti..

Sutarimas

Bitcoin naudoja SHA-256 algoritmą. Ši matematinė lygtis reikalauja, kad kalnakasiai įrodytų savo darbą atlikdami išplėstinius skaičiavimus. Tinklas automatiškai koreguoja savo sunkumus, kad užtikrintų, jog operacijų blokai bus patvirtinti tik kas dešimt minučių. Šis metodas užtikrina nuspėjamą pinigų emisijos strategiją, kol paskutinis „Bitcoin“ bus išgautas kada nors 2140 m.

„Ethereum“, kaip ir „Bitcoin“, šiuo metu naudoja „Pro-of-work“ (PoW) sutarimo protokolą. Tačiau „Ethereum“ naudoja „Ethash“ algoritmą. Buterinas nusprendė dėl šio mechanizmo padėti sumažinti specializuotų ASIC (Application Specific Integrated Circuit) kasybos platformų pranašumus. ASIC kasybos platformos yra kuriamos nuo pat pradžių, kad būtų išspręstas Bitcoin naudojamas SHA-256 algoritmas. ASIC kalnakasių kritikai teigia, kad šios brangios platformos sukelia centralizaciją Bitcoin tinkle.

Blokuoti laiką

Lygindamas sandorius per tinklų išleidimą, „Ethereum“ išlenda gerokai anksčiau nei „Bitcoin“. Bitcoin patvirtina blokus kas 10 minučių. Šiuose blokuose yra ne daugiau kaip 1 MB duomenų. Vadinasi, „Bitcoin“ gali atlikti tik maždaug 7 operacijas per sekundę. Šis mažas duomenų perdavimo greitis buvo integruotas į pagrindinį „Bitcoin“ kodavimą, kad visi galėtų naudotis tinklu.

„Ethereum“ tinklas gali atlikti maždaug 15 operacijų per sekundę. Šios galimybės turėtų žymiai pagerėti po būsimo „Ethereum 2.0“ atnaujinimo. Pagal šį atnaujinimą „Ethereum“ galimybės priartėtų prie 100 000 operacijų per sekundę kūrėjai.

Kasybos premijos – Bitcoin vs Ethereum

Kiekvieno tinklo mazgams išmokami skirtingi kasybos atlygiai. “Bitcoin” kalnakasiai gauna 6,5 ​​BTC atlygį, jei jie yra mazgas, kuris pirmiausia užpildo SHA-256 lygtį ir prideda kitą bloką prie blokų grandinės. Palyginti, „Ethereum“ kalnakasiai už dalyvavimą tvirtinant sandorių blokus gauna 2 ETH atlygį.

Ethereum statistika per Etherscan

Ethereum statistika per Etherscan

Bendras tiekimas – Bitcoin vs Ethereum

„Bitcoin“ riboja 21 000 000 monetų pasiūlą. Ši strategija užtikrina, kad Bitcoin išlaikys trūkumą rinkoje. Ir atvirkščiai, nėra nustatytos eterio (ETH) kiekio ribos. Tinklas turi toliau gaminti ETH neribotą laiką, kad padengtų mokesčius už dujas, kurias sukūrė kūrėjai, vykdantys EVM. Šiuo metu apyvartoje yra 114 467 625,91 ETH.

Ethereum eiti į PoS

Įdomu tai, kad šiemet „Ethereum“ ketina atlikti svarbų atnaujinimą iki „Ethereum 2.0“. Ši kieta šakutė įdėtų ETH į naują blokų grandinę, kuri veikia „Proof-of-Stake“ (PoS) algoritme. „PoS“ tinklai pašalina kalnakasius ir pasikliauja monetų turėtojais, kurie stato žetonus, kad patvirtintų tinklo būseną.

PoS tinklai yra žymiai efektyvesni energijos požiūriu ir pigesni prižiūrėti. Jie taip pat suteikia greitesnį operacijų laiką, palyginti su „PoW“ tinklais. Geriausia, kad nereikia pirkti brangios kasybos įrangos, nes viskas, ko jums reikia, yra tinklo piniginė, kad monetas sukurtumėte „PoS“ sistemoje.

ETH ICO prieš „Bitcoin“ paleidimą

„Bitcoin“ buvo ramus paleidimas, kurį šventė tik keli išrinktieji „cypherpunk“ ir kūrėjų bendruomenėje, atkreipdami dėmesį į šį monumentalų išradimą. Įdomu tai, kad Bitcoin kelionė oficialiai prasidėjo nuo genezės blokavimo. Tai pirmasis „Bitcoin“ blokų grandinės blokas. Nors niekas tiksliai nežino, kiek Bitcoino „Nakamoto“ kasė, skaičiavimais, jo nauda buvo 1 mln. „Bitcoin“.

Palyginimui, „Ethereum“ į rinką žengė kur kas daugiau. „Ethereum ICO“ (pradinis monetų siūlymas) surinko 18 mln. „Ethereum“ tęsė šį pagreitį ir paleido pirmąją DAO (decentralizuotą autonominę organizaciją). Šis įvykis įvyko 2016 m. Balandžio mėn. DAO paleidimas padidino „Ethereum“ statusą ir padėjo tinklui užsitikrinti 150 mln. USD savo viešajame ICO. Tuo metu DAO buvo didžiausias sutelktinio finansavimo renginys, vykęs „blockchain“ pramonėje.

Bitcoin vs Ethereum – obuoliai vs apelsinai

Dabar, kai jūs geriau suprantate skirtumus tarp „Bitcoin“ ir „Ethereum“, lengva suprasti, kodėl abu projektai turi ilgaamžiškumą šiame sektoriuje. Taigi dauguma šifravimo investuotojų abi šias monetas laiko savo portfelyje.

Kur įsigyti Bitcoin (BTC) & Ethereum (ETH)

Tai yra dvi populiariausios kriptovaliutos pasaulyje. Žemiau pateiktos biržos leidžia įsigyti abu šiuos skaitmeninius išteklius.

Bitcoin vs Ethereum: koks skirtumas? Bitcoin vs Ethereum: koks skirtumas? Bitcoin vs Ethereum: koks skirtumas?
★★★★★ ★★★★★ Binansų apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ „Kraken“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių vertinimo baluose atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes..

★★★★★ ★★★★★ „Kriptomat“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių vertinimo baluose atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes..

Geriausia

Pažengę vartotojai

Geriausia

JAV prekybininkai

Geriausia

Europos prekybininkai

Minimali sąskaita

Nė vienas

Minimali sąskaita

1,00 USD

Minimali sąskaita

35 eurai

Akcijos

10% pinigų grąžinimas

Nuolaidos kodas: EE59L0QP

Akcijos

Nė vienas

Akcijos

Nė vienas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map