Jay Hao: Kripto rinkoje – normos sumažinimas, kiekybinis palengvinimas, grandinės pertraukiklis ir ateitis

Šią savaitę federalinis rezervas sumažino federalinės orientacinės palūkanų normos diapazoną iki 0–0,25% ir pradėjo didžiulę 700 milijardų dolerių kiekybinio palengvinimo programą. Tačiau rinka tai vertino neigiamai ir smuko JAV akcijų ateities sandorių indeksui. Tas pats nutiko ir Bitcoin rinkoje, kur BTC kaina atsisakė visų pelnų po trumpo pakilimo. Dėl kokios priežasties Fed vėl pradėjo veikti QE po 10 metų? Kokią įtaką tai turės kriptovaliutoms, „blockchain“ pramonei ir visai skaitmeninei ekonomikai? Ar įmanoma šifravimo rinkai sukurti automatinį jungiklį, kuris apsaugotų nuo panikos pardavimo?

Kiekybinio palengvinimo būtinybė

Nors daugelis buvo nustebinti, kad Fed staiga nusprendė paleisti QE, bet aš nieko nenustebau. Tai neišvengiama Fed. Kodėl? Kadangi likvidumo krizei įveikti JAV vyriausybė iš esmės pasibaigė įprastomis pinigų politikos priemonėmis – jos jau sumažino palūkanų normą.

Federalinis rezervų fondo kursas, siekdamas įnešti likvidumo į rinką, susidūręs su finansine ar ekonomine krize, paprastai sumažindavo Federalinio rezervo fondo palūkanų normą. Praėjusią savaitę jie tiesiogiai sumažino tikslinę palūkanų normą 50 bazinių punktų ir išlaikė žemą 1,25% lygį, tačiau vis tiek tai negalėjo išspręsti likvidumo krizės ir kritimas tęsėsi JAV rinkoje.

Federalinę orientacinę palūkanų normą buvo galima sumažinti tik iki nulio, o jos žemai palūkanų normai, kuri šiuo metu yra 1,25%, buvo dar mažai vietos. Jei itin žemos palūkanų normos (nulinės palūkanų normos) vis tiek negali padėti sumažinti rinkos likvidumo, Fed neturės kito pasirinkimo, kaip tik imtis netradicinės pinigų politikos, pradėdamas kiekybinį palengvėjimą..

Kuo skiriasi normos sumažinimas ir kiekybinis lengvinimas? Palūkanų normos sumažinimas reiškia lėšų sąnaudų mažinimą ir likvidumo įnešimą į rinką, reguliuojant rinkos skolinimosi išlaidas; nors kiekybinis palengvinimas padidina rinkos fondų sumą, kad įneštų likvidumo į bankus, nuolat perkant daugybę vyriausybės obligacijų, verčiant bankus skolintis pinigus, nepaisant nulinių palūkanų normų, ir tokiu būdu didinant rinkos likvidumą. Kiekybinis palengvinimas laikomas netradiciniu sprendimu palaikyti rinkos likvidumą krintant palūkanų normoms.

Kodėl QE paskatino rinkos kritimą?

Kadangi nulinės palūkanų normos ir kiekybinio palengvinimo politikos tikslas yra įnešti į rinką likvidumo, kodėl JAV akcijų ateities sandorių rinka smuko? Koks jų poveikis kriptovaliutoms ateityje?

Miltonas Friedmanas kartą pasakė, kad diskrecinei politikai sunku pasiekti norimą poveikį, o kartais jie taip pat gali atsiliepti. Pinigų palengvinimo mastai šį kartą gerokai pranoko rinkos lūkesčius, jie ne tik sumažino palūkanų normos intervalą iki beveik nulio, bet ir tiesiogiai pradėjo kiekybinį palengvėjimą. Fed iš tikrųjų šį kartą išėjo įprastinės pinigų politikos atžvilgiu. Jei ateityje būtų kita finansinė krizė, Fed palieka tik QE kortelę ant rankovės.

Dar svarbiau, kad toks žingsnis taip pat davė neigiamą signalą rinkai – jei tai nebuvo rimta finansinė krizė, kodėl Fed įgyvendino tokį didelio masto sprendimą? Tai, ką Fed iš tikrųjų nurodė, kad jie pesimistiškai vertina ekonomines perspektyvas, o tai sukėlė rinkos susirūpinimą ir paskatino žengti į priekį.

Kaip QE paveiks kriptografijos rinką?

Taigi, kaip tai veikia kripto rinką? Teoriškai laisva Fed pinigų politika lems Bitcoin kainą vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu. Šiuo metu galime tikėtis, kad tai gali paveikti kriptografiją dviem būdais:

1. Palaidoji pinigų politika → banko kredito padidėjimas → likvidumo padidėjimas → dalis padidėjusio fondo patektų į kriptografijos rinką ir padidintų kriptografijos kainas

2. Laisva pinigų politika → rinkos palūkanų normų kritimas → dolerio vertės turto grąžos sumažėjimas → lėšos išteka iš dolerio rinkos ir doleris nuvertėja → dalis lėšų patenka į kriptografijos rinką ir padidina kriptografijos kainas


Atkreipkite dėmesį, kad minėti du lūkesčiai dažniausiai yra teoriniai. Neaišku, ar palūkanų norma ir Bitcoin kaina yra susiję. Kadangi kriptovaliutos, tokios kaip „Bitcoin“, nebuvo įtrauktos į daugumos pasaulinių investicinių institucijų turto paskirstymo grupę, gali prireikti daugiau laiko, kol palūkanų normos sumažinimas įsigalios. Todėl kripto rinkai, ypač „Bitcoin“ kainai, artimoje perspektyvoje laisva FED pinigų politika beveik neturi įtakos, tačiau mes galime tikėtis, kad tai įvyks vidutinės trukmės ir ilgalaikėje perspektyvoje..

Kriptografijos rinkos grandinės pertraukiklis neįmanomas

Kita vertus, JAV vertybinių popierių rinka keturis kartus sustabdė automatinius jungiklius, įvykus neseniai įvykusiam rinkos šokui. Tai sukėlė kripto bendruomenės diskusijas dėl galimybės sukurti automatinių jungiklių automatų pertraukiklių (prekybos bortelių) sistemą..

Grandinės pertraukiklis yra apsauginis mechanizmas, galintis apsaugoti mažų ir vidutinių investuotojų interesus ir neleisti jiems patirti dramatiškų nuostolių. Tačiau kalbant apie kriptovaliutų rinką, ją būtų sunku sukurti. Štai kodėl.

Pirma, kripto rinkos nepastovumas yra didelis. Sunku būtų nustatyti automatinių jungiklių slenksčius. Žvelgiant į tradicines rinkas, grandinių pertraukiklių sistema per daugelį metų buvo daug kartų atnaujinta, tikintis, kad ji nebus suaktyvinta. Nes tai padarys ne tik sustabdys prekybą, bet ir neišvengiamai sutrikdys rinką. JAV akcijų rinkoje automatinis jungiklis įsigalios, jei S&P 500 indeksas sumažėjo atitinkamai 7%, 13% arba 20%. Per pastaruosius du dešimtmečius automatinis jungiklis buvo įjungtas du kartus po dviejų 7% lašų. Pažvelkime atgal į kriptovaliutų rinką. Remiantis 2019 m. Duomenimis, dienos bitkoino kainos pokyčio mediana yra 12%, o tai reiškia, kad jei grandinės pertraukiklį nustatytume 7%, bitkoinų prekybos rinka galėjo patirti kelis bortelius, o tai mažina visą šifravimo rinką.

Negana to, kriptovaliutų rinka veikia 24 valandas per parą, o kriptovaliutomis prekiaujama daugelyje biržų. Įsivaizduokite, jei prekybos platforma įdiegs ir suveikė automatinį jungiklį, kriptografinio turto kainos skirtumai tarp biržų paskatins investuotojus kreiptis į arbitražą. Galų gale, automatinis jungiklis neveikia pagal paskirtį.

Pavyzdžiui, „Exchange A“ įdiegė „Bitcoin“ jungiklį. Vieną dieną Bitcoin kaina smarkiai krinta. „Exchange A“ įjungia automatinį jungiklį, o jo „Bitcoin“ kaina išlieka 9 000 USD. Tuo pačiu metu Bitcoin rinkos kaina kitose biržose nukrito iki 8 000 USD. Čia spraga sukuria arbitražo galimybes prekybininkams. Kai „Exchange A“ atnaujins prekybą po sustojimo, Bitcoin kaina savo platformoje neišvengiamai sumažės iki 8 000 USD dėl arbitražo poveikio. Iš šio atvejo galime pamatyti, kad automatinis jungiklis apskritai nėra veiksmingas atvirosios kriptografijos rinkoje.

Ką daryti, jei visi mainai ar pagrindiniai mainai pramonėje pasiekia sutarimą dėl vieningos grandinės pertraukiklių sistemos įdiegimo? Ar tai pavyks?

Atsakymas yra NE. Kadangi toks aljansas iš tikrųjų yra kartelis („Naftą eksportuojančių šalių organizacija“, dar žinomas kaip OPEC, yra kartelio pavyzdys), kuris iš prigimties yra nestabilus, nes jo nariai paprastai turi apgaulingą motyvą. Tokia situacija yra kalinio dilema. Tai reiškia, kad įjungus grandinės pertraukiklį, jei kai kurie mainai aljanse vyksta slapta, tai atneš jiems didelę naudą kalbant apie rinkos dalį ir pajamas, o tai paskui paskatins kitas nares pasekti šiuo pavyzdžiu. Tada bus sukurta Nash pusiausvyra – biržos prekiaus po stalu arba visiškai atsisakys automatinio jungiklio. Galų gale sistema bus paralyžiuota. Neseniai įvykęs naftos kritimas taip pat yra kalinių dilemos pavyzdys – Saudo Arabija reikalavo Rusijos sumažinti naftos gavybą, tačiau pastaroji atsisakė rinkos dalies ir pajamų. Nutraukus derybas padidėjo Saudo Arabijos naftos tiekimas, o tai dar labiau sutraiškė žalios naftos kainas iki dar pigesnio vandens buteliuose. Jei abi šalys pirmiausia laikytųsi gamybos mažinimo susitarimo, dabar situacija būtų kitokia.

Pinigų politika žlunga

Tiesą sakant, turėtume ne tik sutelkti dėmesį į kriptovaliutų nepastovumą, bet ir galvoti apie kriptografinės ekonomikos ateitį po „Fed“ sumažinimo. Pažymėtina, kad agresyvi FED QE politika ne tik nesugebėjo atgaivinti tradicinės finansų rinkos, bet ir sukėlė staigų kritimą.

Ne paslaptis, kad vadinamoji kiekybinio palengvinimo politika yra tokia pati kaip pinigų spausdinimas. Didindamas pinigų pasiūlą QE įgyvendinimui, FED iš tikrųjų renka senjorą iš pasaulio, kad sumažintų JAV skolų grąžinimo spaudimą dėl ilgalaikio dolerio nuvertėjimo. Todėl kai kurios šalys mano, kad tai yra žalingas veiksmas jų interesams. Be to, kyla abejonių dėl šio diskrecinio požiūrio veiksmingumo. Amerikos Nobelio premijos laureatas ekonomistas Miltonas Friedmanas pažymėjo, kad kadangi diskrecijos politika turi laiko atsilikimą valiutų rinkoje, per didelis stimuliavimas arba per didelis susitraukimas gali turėti neigiamą poveikį ekonominei veiklai..

Dėl minėtos priežasties Friedmanas pasiūlė „bendras taisykles“, kuriose siūloma, kad Fed turėtų vykdyti pinigų politiką, pagrįstą numatomu JAV ekonomikos augimu, kad užtikrintų, jog dolerio pasiūlos augimo tempas neatsiliks nuo šalies ekonomikos augimo. Be to, vyriausybė neturėtų vykdyti jokios valiutos intervencijos formos ir laikytis atviro požiūrio į rinkos nematomą ranką, kad išlaikytų ekonominę pusiausvyrą. Vėliau kai kurie ekonomistai, pavyzdžiui, Robertas Mundellas, toliau plėtojo teoriją, kad pasiūlytų vienintelę Fed pinigų politikos kryptį "pinigų pasiūla" į "infliacija".

Aštuntajame dešimtmetyje, kai JAV ekonomika susidūrė su stagfliacija ir Keyneso politika žlugo, tuometinis Fed pirmininkas Paulas Volckeris įgyvendino pinigų politiką, pagrįstą vienodų taisyklių principu, kuri sėkmingai išgelbėjo JAV nuo stagfliacijos ir įtvirtino dolerio, kaip pasaulio, statusą. pirmaujanti valiuta. Jis taip pat buvo žinomas kaip didžiausias Fed pirmininkas.

Tačiau Alanui Greenspanui perėmus Fed pirmininką, bendra taisyklių sistema egzistavo tik vardais. Nuo to laiko Fed laikė žemas palūkanas ir išleido daug pinigų, kad paskatintų augimą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose, o tai netiesiogiai sukėlė antrinių paskolų kreditą 2008 m. Be to, Fed pinigų politika dažnai yra politiškai kišamasi į politikus . Pavyzdžiui, po to, kai D.Trumpas pradėjo eiti savo pareigas 2017 m., Jis visada vertino vertybinių popierių rinkos bumą kaip vieną iš savo pasiekimų ir ragino Fed mažinti palūkanų normas. Tai meta šešėlį į Fed pinigų politikos nepriklausomumą.

Bitcoin yra gera nuoroda į realaus pasaulio ekonomiką

Kaip užtikrinti šalies pinigų politiką, išlaikant tęstinumą tarp administracijų ir be politinių partijų kišimosi? Manau, kad „Bitcoin“ pateikia mums gerą pavyzdį. Nors nesutinku, kad simbolinė Bitcoin tiekimo riba turėtų būti taikoma šiuolaikinei pinigų sistemai, nes tai sukels defliaciją ir ekonominę depresiją, "kodas yra įstatymas" yra vertinga nuoroda mums. Centriniai bankai gali sukurti savo skaitmenines valiutas, kad išvengtų politikų įsikišimo ir piktnaudžiavimo pinigų politika. Jei skaitmeninės valiutos išleidimo sistemoje bus priimtas bendras taisyklių principas, tai gali padėti išvengti kredito valiutos nuvertėjimo ir išlaikyti normalų ekonomikos augimą..

„Blockchain“ technologija ir kriptovaliutos atliks esminį vaidmenį darant minėtą prielaidą. Žinoma, tai kol kas tik mano svajonė. Norint pasiekti „blockchain“ technologijos ir kriptovaliutų sėkmės, reikia nueiti ilgą kelią. Visos blokų grandinės ir šifravimo bendruomenės šalys turėtų dirbti kartu, kad svajonė išsipildytų.

Sekite „OKEx“:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Steemitas: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map