Kas ir Decentraland (MANA)? Viss, kas jums jāzina

Decentraland (MANA) ir virtuālās realitātes platforma un blokķēdes tīkls, kura mērķis ir revolucionizēt veidu, kādā izstrādātāji un radītāji gūst peļņu no satura un arī lietojumprogrammām. Pateicoties 3D pieredzei, Decentraland piedāvā visaptverošu pieredzi arī lietotājiem, izstrādātājiem un investoriem. 

Šajā rakstā mēs paskaidrosim, kas ir Decentraland, kā tas darbojas un kāpēc ir vērts apskatīt šo nākotnes projektu. 

Kas ir Decentraland: Ievads

Tā kā kriptovalūtu tirgus turpina paplašināties, tiek izlaisti jauni projekti. Lai gan daudzi no viņiem jau ir pazuduši, operatīvie paliek tikai paši pārtikušākie un progresīvākie. Decentraland tika izveidots pēc sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) rīkošanas 2017. gada augustā. ICO bija tik veiksmīgs, ka MANA žetoni tika pārdoti tikai dažu sekunžu laikā. 

Saskaņā ar projekta aprakstu digitālā valūta MANA ļautu lietotājiem iegādāties LAND virtuālās realitātes ekonomikā. 

Projektā tika minēts:

“MANA ļaus lietotājiem pirkt un pārdot virtuālo nekustamo īpašumu, sauktu par LAND, un pilnībā iegremdēties Decentraland virtuālās realitātes ekonomikā.” 

Projekta komanda sāka strādāt pie Decentraland jau 2015. gadā, kurā viņi uzrādīja koncepcijas pierādījumu par digitālā nekustamā īpašuma īpašumtiesību piešķiršanu lietotājiem blokķēdes tīklā. Tehnoloģiju vadošais virzītājs ir Esteban ORdano, kas ir līdzdibinātājs Smart Contract Solutions. Projekta vadītājs ir Ari Meilich, kurš bija CRV tirgus izpētes analītiķis. 

Izmantojot Ethereum (ETH) viedo līgumu, LAND īpašumtiesības tiek saglabātas blokķēdē. Tas padara Decentraland vienu no apjoma ziņā lielākajiem projektiem, kuru pamatā ir Ethereum tīkls. 

Mūsdienās tīkls turpina paplašināties, un dažādos līmeņos notiek dažādas attīstības. Tas ietver iemiesojumu izveidi, uzlabotus kartēšanas rīkus, zemes izsoles un daudz ko citu. 

Decentraland jau ir parakstījis daudzas partnerības ar citiem projektiem, tostarp Aragonu, district0x un arī imToken. Daži no tīkla padomdevējiem ir Luiss Cuende, Aragonas projekta vadītājs, Džeiks Bruhmans, CoinFund dibinātājs un arī Xiolai Li, INBlockchain dibinātājs. 

Kas ir ZEME un MANA? Kur tos iegādāties?

Kā jau minēts iepriekš, LAND ir aktīvs, kura pamatā ir blokķēdes tehnoloģija, kuras piedāvājums ir ierobežots un kura platība ir 33 × 33. Tomēr indivīdi un izstrādātāji var uzcelt augstus torņus vai jebkuru citu radījumu. 

MANA ir virtuālā valūta, kas darbina visu Decentraland ekosistēmu, sākot no izsolēm līdz pārskaitījumiem. MANA digitālā valūta ir viena no 45 populārākajām ERC-20 žetonām, un tā ir starp 120 labākajām CoinMarketCap. Daudzos gadījumos tas ir ticis tirgots starp 80 vērtīgākajiem žetoniem. 

Pašlaik katra MANA monēta tiek tirgota ap USD 0,0422, un tās tirgus kapitalizācija ir USD 44 miljoni tikai dažus gadus pēc laišanas tirgū. Lai gan 2017. gadā bija liela interese par ICO un daudzi projekti izgāzās, Decentraland turpina parādīt, cik izturīgs tas ir, turpinot attīstību.

Ja vēlaties iegādāties MANA žetonus, labākais veids, kā to izdarīt, ir Coinbase, kas ir viena no populārākajām digitālo valūtu platformām pasaulē. Ja sekojat šai saitei un ieguldiet 100 ASV dolārus dažās monētās, kuras Coinbase šobrīd piedāvā, jūs saņemsiet viesmīlības bonusu 10 ASV dolāru apmērā. 

Vēl viens veids, kā iegūt digitālo valūtu, ir izmantot Binance, viena no tirgū atzītākajām un lielākajām kriptogrāfijas biržām tirdzniecības apjoma ziņā. 

Personas, kuras vēlas iegādāties LAND, var to izdarīt, ievadot tirgū Decentralnad ir. Šī raksta tapšanas laikā lētākā ZEME maksā 10 388 MANA, kas ir vienāda ar ~ 436 USD. Parasti zemes gabali, kas atrodas netālu no Ģenesis pilsētas centra, ir daudz dārgāki nekā tie, kas atrodas pilsētas malās. 

Katru reizi, kad lietotājs iegādājas LAND, tam izmantotais MANA tiek sadedzināts. Ir iespējams arī nopirkt LAND par vairākiem miljoniem vai pat miljardiem MANA (ja kādam tie ir). Paredzams, ka maksimālā piegāde būs 2 644 403 343 MANA, savukārt cirkulējošais krājums pašlaik ir 1 050 141 509. 

Ir iespējams arī iegādāties MANA, izmantojot vairākas biržas, tostarp Bittrex un arī Upbit. Digitālais aktīvs pašlaik tiek tirgots pret Tether (USDT), ETH, Bitcoin (BTC) vai USD Monētu (USDC). 

Decentraland attīstība un izaugsme

Decentraland komanda strādā ar attīstības koncepciju, kas ir sadalīta posmos jeb “Vecumos”. Pirmais posms ir pazīstams kā “akmens laikmets”, kā to sauca Decentraland galvenie izstrādātāji. 

Otro posmu sauc par “Bronzas laikmetu”, un tas sākas ar virtuālas pasaules attīstību 3d, kas ir sadalīta zemes gabalos. Katrā no šīm pakām ir informācija par īpašniekiem, un informācija tiek saglabāta blokķēdē. 

Nākamais posms ir “dzelzs laikmets”, kurā jauninājumi un attīstība padara Decentraland par ļoti pievilcīgu tīklu un projektu, kam sekot. Šobrīd ir iespējams redzēt lietojumprogrammu izveidi un arī iespēju monetizēt saturu. Šī ir pirmā reize, kad izstrādātāji var gūt peļņu no saviem radījumiem un lietojumprogrammām, izmantojot šo platformu. 

Viena no galvenajām Decentraland īpašībām ir tā, ka šī patiešām ir decentralizēta pasaule, kurā zemes radītāji un īpašnieki var izvietot savas lietojumprogrammas bez centralizētas iestādes, kas visu kontrolē. Tā kā tīkla pamatā ir Ethereum, viss ir reģistrēts šajā publiskajā blokķēdē. 

Decentraland ir pirmā VR platforma, kas lietotājiem ļauj iegūt īpašumtiesības uz viņu zemi, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Piekļuve tīklam ir iespējama ne tikai caur tīmekļa pārlūku, bet arī ar VR ierīcēm. Parasti šīs VR platformas visā pasaulē mēdz kontrolēt viens uzņēmums ar centralizētiem serveriem. 

Decentraland mēdz rīkot LAND izsoles, kurās lietotāji un ieinteresētie pircēji var iegādāties uzņēmuma pārdoto LAND. Pirmā izsole notika 2017. gada decembrī, bet otrā – 2018. gada decembrī. Pārsteidzoši, Binance sadarbojās ar Decentraland otrajai LAND izsolei, kas lietotājiem ļauj iegādāties LAND, izmantojot Binance Coin (BNB) žetonus. 

Ģenēzes pilsēta

Galveno Decentaland pasaules pilsētu sauc par Genesis City, kas kvadrātmetros ir aptuveni Vašingtonas DC lielums. Lietotājiem ir iespējams izveidot savas vietas visā pilsētā un daudzās pieejamās teritorijās. Ir tādas zonas kā tirdzniecības, rūpniecības un dzīvojamās vietas. 

Papildus tam pilsētai ir savs Genesis satura programma kas ļauj izstrādātāju komandām iesniegt priekšlikumus par blockchain spēlēm un interaktīvu pieredzi. Decentraland komanda iegulda kopumā 5 miljonus ASV dolāru, lai stimulētu šos projektus un nodrošinātu finansējumu tiem, kuriem tas nepieciešams.

Šī pilsēta atver durvis izstrādātājiem, lai sāktu veidot blokķēdes spēles. Tā kā katram projektam pieejamā ZEME ir ierobežota, tas ir izaicinājums uzņēmumiem, kuri vēlas izveidot dažādas spēles šajā Genesis City. 

Tajā pašā laikā Decentraland strādā ar ierobežotu grafiku, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk lietotāju visā pasaulē. Ir dažas spēles, kuras var izstrādāt, piemēram, atkritumu meklētāji, prasmju sacensības, amatniecība, pakas kā spēļu laukumi, laupījumu kastes spēles un daudzas citas. 

Pēdējās domas par Decentraland

Decentraland platforma ir izrādījusies potenciāls sāncensis starp populārākajām kriptovalūtām tirgū. Mērķis ir piedāvāt virtuālu pasauli, kurā uzņēmumi, privātpersonas un citas puses varētu attīstīt saimniecisko darbību, izmantojot iegūto ZEMI. 

MANA digitālās valūtas cena ir bijusi stabilāka nekā citi digitālie aktīvi, kas strauji pieauga vairākus tūkstošus reižu. Digitālā valūta ICO vēršu skrējiena laikā 2018. gada sākumā sasniedza maksimālo cenu 0,24 USD, un zemākais punkts pēc laišanas tirgū bija šā gada februārī gandrīz 0,033 USD par monētu. 

Šī ir Decentraland MANA cenu diagramma

Ja tīkla attīstība turpināsies un solījumi izrādīsies reāli, platformai ir skaidrs potenciāls pārtapt par ļoti ienesīgu un atzītu projektu kriptonauda tirgū.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map