Kripto glosārijs: Blokķēdes vārdnīcas terminu definīcijas

kriptogrāfijas glosārijs

Bitcoin, blokķēde un lielāka kriptovalūtas vārdu krājuma pasaule var būt mulsinoša, ja neesat gūsts pret jaunākajiem ‘kriptogrāfijas’ noteikumiem un definīcijām. Šeit ir pieejama pilnīga lietotāja atsauksmju rokasgrāmatas vārdnīca:

#

1 stunda: Kā norāda nosaukums, termins “1 stunda” nozīmē laika periodu, kurā tiek uzraudzīti un apkopoti dati, kas saistīti ar konkrētu tehnoloģiju (piemēram, digitālo valūtu, platformu utt.).

24 stundas: Tāpat kā iepriekšminētajā piemērā, “24h” nozīmē datu apkopošanu, kas ir saistīta ar konkrētu digitālo tehnoloģiju pēdējo divdesmit četru stundu laikā.

51% uzbrukums: Gadījumā, ja vairākumu (t.i., vairāk nekā piecdesmit procentus) skaitļošanas jaudas vai ieguves jaukšanas ātrumu noteiktā tīklā regulē viena persona (vai viena grupa), tas nozīmē, ka notiek 51% uzbrukums. Tas ir tāpēc, ka vienskaitļa pārvaldes vienībai tagad ir pilnīga kontrole pār sistēmas vietējo ekosistēmu un tai ir pilnas pilnvaras pārņemt platformas kalnrūpniecības darbības, iekšējos darījumus utt..

A

Adrese: Adresi var uzskatīt par digitālo lokatoru (parasti burtu un ciparu formā), kas lietotājiem ļauj sūtīt / saņemt kriptovalūtas racionalizētā un bez problēmu risināšanas. Turklāt tajā ir arī pieminēts, ka lietotāji var publiski koplietot savas kriptovalūtas adreses vai nu teksta, vai QR koda veidā..

Airdrop: Būtībā tā ir mārketinga taktika, ko parasti izmanto vairāki jaunizveidoti uzņēmumi, lai radītu satraukumu, kā arī palielinātu konkrētu kriptonauda produktu (piemēram, monētu, platformu utt.) Popularitāti. Lielākajā daļā lidmašīnu kampaņu tiek izmantota viena un tā pati formula, t.i., tās saviem lietotājiem nodrošina marķierus apmaiņā pret vienkāršiem uzdevumiem, piemēram, kopīgojot noteiktu informāciju, iekļaujot jaunus darbiniekus, veicinot papildu nosūtījumus utt..

Algoritms: Tas ir noteikumu kopums, kuru ir izstrādājis konkrētas digitālās platformas, datora vai ierīces izstrādātājs, lai atrisinātu nišas aprēķinus vai darbības.

Visu laiku augstākais (ATH): Kā skaidri norāda nosaukums, ATH attiecas uz augstāko cenu punktu (attiecībā uz kopējo tirgus kapitalizāciju), kādi ir liecinieki kriptovalūtām visā tā dzīves ciklā.

Visu laiku zems (ATL): Visu laiku zems ir tieši pretējs tam, ko apzīmē termins ATH – tas ir zemākais cenas punkts konkrētai kriptovalūtai visā tās dzīves ciklā.

Altcoin: Tā kā Bitcoin tiek plaši atzīts par pasaulē pirmo kriptovalūtu, visi citi kopš tā laika sekojošie digitālie aktīvi tagad tiek saukti par altkoiniem (saīsināti no termina ‘alternatīvās monētas’)..

Anarhkapitālisms: Šī ir filozofija (vai domu skola), kas netic aktīvu centralizētas īpašumtiesības jēdzienam. Šajā sakarā tajā ir pieminēts, ka daudzi cilvēki, kuri pieņēma Bitcoin pirmsākumos, tiek dēvēti par anarhokapitalistiem – jo viņi uzskata, ka kriptonauda palīdz pilnībā piešķirt īpašumtiesības uz saviem aktīviem īpašniekam.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana (AML): Termins AML attiecas uz intl. noteikumi un noteikumi, kas izstrādāti, lai ierobežotu noziedzīgu darbību, kas saistīta ar naudas atmazgāšanu (kriptogrāfija skaidrā naudā un otrādi).

API: API ir saīsinājums no lietojumprogrammu saskarnes. Vienkārši sakot, tas attiecas uz protokolu un darbības rīku kopumu, kas izstrādātājiem ir nepieciešams programmatūras lietojumprogrammu veidošanai. No tehniskā viedokļa mēs varam redzēt, ka API arī palīdz pārvaldīt iekšējo programmatūras moduļu mijiedarbību un izturēšanos.

Arbitrāža: Tā ir izplatīta prakse, kuras mērķis ir palīdzēt dienas tirgotājiem izmantot cenu svārstības (kas pastāv attiecībā uz konkrētu preci) starp dažādām kriptonauda biržām jebkurā laikā.

Ashdraked: Tā ir situācija, kad indivīds galu galā zaudē visu savu naudu, saīsinot Bitcoin. Šis termins ir balstīts uz patiesu gadījumu, kad Rumānijas tirgotājs turpināja saīsināt BTC pēc tam, kad tas bija no 300 USD līdz 500 USD, pamatojoties uz faktu, ka viņš vēsturiski to bija guvis peļņu.

ASIC: ASIC (Application Specific Integrated Circuit) attiecas uz ieguves iekārtām, kas ir īpaši izstrādātas, lai iegūtu noteiktu kriptovalūtu. Salīdzinot ar GPU, šīs ierīces ir ļoti specializētas, jo to īpašniekiem piedāvā vairākas skaitļošanas un atmiņas priekšrocības.

Astroturfs: Šī ir prakse, ko digitālās valūtas tirgus kopumā uzskata par neskaidru. Astroturfing savā pamata nozīmē nozīmē to, ka uzņēmums, kas savu projektu reklamē, tiek atbalstīts un atbalstīts globālajā kriptogrāfijas kopienā, kaut arī tas nav.

Atomu maiņa: Tas ir paņēmiens, kas ļauj kriptogrāfijas īpašniekiem tirgot vienu aktīvu pret citu (citā blokķēdē vai ārpus ķēdes), neizmantojot biržu, tirdzniecības platformu vai starpnieku.

Atestācijas grāmata: Kā šķiet, liecina nosaukums, atestācijas virsgrāmata būtībā ir ierakstu bloks, kas palīdz lietotājiem sniegt pierādījumus par atsevišķiem darījumiem, kurus viņi, iespējams, veica agrāk.

B

Soma: Termins soma nozīmē fiksētu kriptovalūtas daudzumu. Šajā sakarā jāuzsver, ka termins somas turētājs būtībā apzīmē personu, kurai pieder liels daudzums (pazīstams arī kā somas) konkrētu digitālo aktīvu..

Lācis: Šis termins tiek izmantots, lai apzīmētu personu, kura nav pārliecināta par konkrēta tirgus (piemēram, kriptovalūtu) nākotni un sagaida, ka tā vērtība tuvākajā nākotnē samazināsies.

Lāču slazds: Šī ir tehnika, kuru dažreiz izmanto tirgotāju grupa, lai manipulētu ar konkrētas kriptovalūtas cenu. To panāk, pārdodot lielu amtu. un izsekojot tirgum, lai uzskatītu, ka pie redzesloka ir kritums. Tā rezultātā citi tirgotāji izkrauj attiecīgo marķieri ar pazeminātām likmēm – tādējādi ļaujot sākotnējai grupai gūt skaistu peļņu no visa darījuma.

Bitcoin bankomāts (BTM): Šī ir mašīna, kas ļauj kriptogrāfijas īpašniekiem izņemt Bitcoin.

Bitcoin uzlabošanas priekšlikums (BIP): BIP attiecas uz tehnisku dokumentu, kura mērķis ir vai nu ierosināt jaunas funkcijas, procesus vai citus tehniskos uzlabojumus esošajam Bitcoin protokolam.

BitLicense: Kā nosaukums skaidri norāda, Bitlicense attiecas uz uzņēmējdarbības licenci, kas nepieciešama kriptovalūtu firmām Ņujorkā, lai nodarbotos ar BTC tirdzniecību. Dokumentu ir grūti iegūt, un to izsniedz tikai Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu departaments (NYSDFS).

Biti: Tā ir BTC pamatvienība – t.i., kopā 1 000 000 bitu veido vienu bitcoin.

Bloķēt: Būtībā tas ir datu konteiners, kurā ir informācija par darījumiem, kas notiek konkrētā bloku ķēdē.

Blokķēde: Blokķēde attiecas uz arvien pieaugošo ierakstu sarakstu, kas ir saistīti viens ar otru, izmantojot virkni kriptogrāfijas paņēmienu.

Bloķēt pārlūku: Šis ir rīks, kas ļauj tā lietotājiem apskatīt visus darījumus, kas veikti konkrētā blokķēdē. Tas ne tikai tas, bet arī ļauj lietotājiem kontrolēt citu specifisku informāciju, piemēram, tīkla jaukšanas ātrumu, darījumu pieaugumu utt.

Bloķēt augstumu: Šis termins apzīmē ķēdē esošo bloku kopējo skaitu noteiktā laika posmā.

Bloķēt atlīdzību: Tas ir finansiāls stimuls, kas tiek piešķirts kalnračam tā vietā, lai viņš / viņa blokā veiksmīgi aprēķinātu derīgu hash. Turklāt atlīdzība arī pārliecinās, ka kriptogrāfu kalnrači rīkojas blokķēdes interesēs, nevis mēģina to uzlauzt.

Bollingera grupa: Tas ir rīks, kas lietotājiem palīdz atpazīt sistemātiskus modeļus, kas var rasties dažādu digitālo valūtu cenu vēsturē.

Boti: Tie ir tirdzniecības rīki, kas ir automatizēti pasūtījumu izpildei, izmantojot virkni algoritmisku procesu (piemēram, iepriekš izstrādātus pirkšanas un pārdošanas protokolus)..

Brutālu spēku uzbrukums (BFA): BFA var uzskatīt par izmēģinājuma / kļūdu rīku, ko automatizēta programmatūra izmanto, lai uzlauztu kāda lietotāja paroli vai pamata drošības slāni.

Burbulis: Finanšu terminoloģijā burbulis attiecas uz konkrētu situāciju, kad konkrēta tirgus dalībnieki ir ievērojami pārsnieguši konkrētā tirgus vērtību virs faktiskās cenas. Kad burbulis sasniedz savu virsotni, preces cena strauji samazinās – notikums, kas tiek dēvēts par tirgus sabrukumu.

Bug Bounty: Šī ir atlīdzība, kas tiek piedāvāta izstrādātājiem, balto cepuru hakeriem, kuri konkrētā datora kodā spēj atrast visas ievainojamības, draudus vai citas līdzīgas problēmas. Kriptogrāfijas jaunie uzņēmumi parasti piedāvā kļūdu labumu, lai identificētu iespējamās nepilnības, pirms tās izmanto trešo pušu ļaundari.

Bullis: Izplatīts termins, ko lieto, atsaucoties uz personu, kura optimistiski raugās uz konkrētā tirgus nākotni (vai tās būtu akcijas, kriptovalūtas, obligācijas utt.).

Buļļu slazds: Kā norāda nosaukums, vēršu slazds ir viltus tirgus signāls, kurā ar konkrētu aktīvu saistīta tendence samazināties, šķiet, mainās uz labo pusi, bet nepiepildās.

Pērciet sienu: Tas attiecas uz situāciju, kad ir izveidots liels limita uzdevums, kad aktīvam kļūst noteikta vērtība.

Sadedzināts: Šis jēdziens tiek izmantots, ja konkrēts kriptogrāfijas aktīvs ir padarīts neatgriezeniski iztērējams vai nelietojams.

Bizantijas ģenerāļu problēma (BGP): BGP attiecas uz situāciju, kad visiem konkrētas grupas locekļiem ir jāvienojas par vienotu stratēģiju par konkrētu digitālo platformu.

Bizantijas defektu tolerance (BFT): BFT būtībā var uzskatīt par īpašību, kas ir saistīta ar “kļūdām izturīgām izplatītām skaitļošanas sistēmām”, kuru mērķis ir panākt vienprātību, kaut arī viena vai vairākas sistēmas sastāvdaļas var būt pakļautas darbības kļūmēm.

C

Svečturi: Šī ir tehnika, ko parasti izmanto, lai izveidotu diagrammas, kas lietotājiem palīdz vizualizēt cenu izmaiņas, kas saistītas ar konkrētu aktīvu noteiktā laika periodā. No tehniskā viedokļa mēs varam redzēt, ka katrs sveču veidojums saviem lietotājiem sniedz 4 informācijas punktus, tostarp sākuma cenu, noslēguma cenu, augsto un zemāko cenu.

Skaidra nauda: Skaidrā nauda ir nauda tās fiziskajā atkārtojumā. Tas ir dažādos veidos, ieskaitot banknotes, monētas utt.

Centralizēti: Centralizācijas jēdziens attiecas uz tīklu, kuru kontrolē maza mezglu grupa.

Centrālā grāmata: Kā skaidri norāda nosaukums, tā ir virsgrāmatu sistēma (ko izmanto, lai izsekotu dažādus finanšu nodokļus), kuru uztur centrālā pārvaldes iestāde.

Centrālā procesora bloks (CPU): CPU var uzskatīt par datorsistēmas galveno darbības sastāvdaļu. Turklāt tas palīdz arī saglabāt citu ar mašīnu saistīto daļu sākotnējo funkcionalitāti. Procesora ātrumu mēra gigahercos.

Mainīt: Kad tiek atviegloti BTC pārsūtīšana, tie tiek veikti kā viss produkts. Atlikušie līdzekļi tiek nosūtīti atpakaļ lietotājam kā izmaiņas.

Atgriešana: Tas ir kredītkaršu operatora pieprasījums mazumtirgotājam kompensēt zaudējumus, kas varētu būt radušies krāpnieciska / strīdīga darījuma rezultātā..

Ķēdes sadalīšana: Šo terminu parasti lieto cietas / mīkstas dakšas vietā.

Šifrs: Šis ir termins, ko parasti lieto ciparu kriptogrāfijas aprindās, lai aprakstītu algoritmu, kuru var izmantot, lai šifrētu vai atšifrētu noteiktu informāciju.

Cirkulējošais piegāde: Tas ir termins, ko parasti lieto, lai aprakstītu to monētu kopējo skaitu (kas saistītas ar noteiktu kriptovalūtu), kuras tirgū var cirkulēt noteiktā brīdī.

Klients: Tā ir programmatūra, kuru var izmantot, lai piekļūtu (kā arī apstrādātu) noteiktiem blokķēdes darījumiem vietējā ierīcē. Šādas programmatūras bieži lietojams gadījums ir altcoin programmatūras maks.

Aizvērt: Termins “Aizvērt” atsaucas uz finanšu koncepciju, ko sauc par noslēguma cenu.

Mākoņu ieguve: Tas attiecas uz kriptogrāfijas ieguves stilu, kas tiek veikts, izmantojot attālās apstrādes jaudu (ko iegādājas uzņēmumi, kas darbojas valstīs, kur elektrības izmaksas ir zemas).

Monēta: Monēta visprecīzākajā nozīmē ir kriptonauda, ​​ko var izmantot, lai neatkarīgi veicinātu monetāros darījumus.

Monētu bāze: Coinbase būtībā ir digitāls darījums, kas obligāti tiek pievienots konkrētas kriptogrāfijas valūtas blokam. Attiecībā uz BTC ekosistēmu vadošās valūtas monētu bāzes ieejas lielums ir 100 baiti.

Aukstā noliktava: Saldēšanas krātuves entītija ir bezsaistes kriptogrāfijas maks, kurai ir minimāls kontakts ar ierīcēm, kas ir savienotas ar internetu visu diennakti. Tā rezultātā šīs ierīces saviem īpašniekiem var piedāvāt augstu aktīvu drošības un privātuma līmeni.

Apstiprinājumi: ‘Apstiprinājuma’ jēdziens tiek lietots, kad darījums jāpievieno konkrētai blokķēdei. Šajā sakarā jānorāda, ka dažādām tirdzniecības platformām ir nepieciešams atšķirīgs apstiprinājumu skaits, lai pabeigtu kriptovalūtas darījumus.

Vienprātība: Kā norāda nosaukums, vienprātība ir tad, kad visi konkrētā tīkla dalībnieki vienojas par sistēmas vispārējo kārtību un saturu.

Konsorcija Blockchain: Tā ir blokķēdes ekosistēma, kas pieder privātai personai, kuras saturs nav pieejams sabiedrībai.

Labojums: Par korekciju var domāt par negatīvās vērtības kustību (vismaz par 10%), kas notiek attiecībā pret konkrētu kriptovalūtu.

Parakstītājs: Tas attiecas uz personu, kurai ir daļēja kontrole pār digitālās valūtas maku.

Kripto aktīvs: Tie ir digitālie vērtības krājumi, kuru darbībai tiek izmantotas kriptogrāfijas metodes, izplatītas grāmatas un citas p2p tehnoloģijas.

Kriptovalūta: Tas ir digitāls darījumu līdzeklis, kas izmanto kriptogrāfijas paņēmienus, lai nodrošinātu naudas pārskaitījumus.

Kriptogrāfija: Tā ir pētījumu nozare, kas nodarbojas tikai ar sensitīvu datu pārvēršanu vērtspapīros.

Kriptogrāfiskā hash funkcija: Visprecīzākajā nozīmē var domāt par kriptogrāfiskām jaukšanām kā par digitāliem ceļiem, kas palīdz noteiktā lieluma / unikālas jaukšanas vērtības iegūšanā no darījuma ievades, kas var būt mainīga pēc lieluma funkcijas.

Kripto domkrats: Tas ir paņēmiens, ko hakeri parasti izmanto kriptovalūtu iegūšanai, izmantojot kāda cita datoru bez viņu atļaujas.

Brīvības atņemšana: Brīvības atņemšana ir tāda, kurā lietotāja privātās atslēgas glabā pats pakalpojumu sniedzējs.

Cypherpunk: Cypherpunk ir digitālais aktīvists, kurš stingri atbalsta kriptogrāfisko risinājumu / tehnoloģiju izmantošanu dažādu sociālo un politisko iemeslu veicināšanai.

D

Dziļais tīmeklis: Šī ir interneta puse, kuru meklētājprogrammas neindeksē, un to var apskatīt, izmantojot tikai specializētus rīkus (piemēram, Tor pārlūku)..

Palaišanas datums (DOL): Šis termins attiecas uz noteiktu laiku un datumu, kad ICO projekts izliek savus marķierus publiskai iegādei.

Mirušā kaķa atlēciens: Tas ir jēdziens, kas nozīmē īslaicīgu konkrētas kriptovalūtas vērtības atjaunošanos pēc tam, kad tai ir piedzīvots milzīgs cenu kritums.

Decentralizēts: Šis termins attiecas uz digitālās sistēmas īpašību, kuru pārvalda sadalīts mezglu kopums, nevis kāda centralizēta iestāde.

Decentralizētās lietojumprogrammas (dApps): Kā skaidri norāda nosaukums, dApps ir digitālas lietojumprogrammas, kas izmanto decentralizētu darbības tīklu.

Decentralizēti autonomie sākotnējie monētu piedāvājumi (DAICO): Tā ir līdzekļu vākšanas metode decentralizētiem projektiem, kurā tiek izmantoti jēdzieni, kas saistīti ar decentralizētajām autonomajām organizācijām (DAO) un sākotnējiem monētu piedāvājumiem (ICO)..

Decentralizētās autonomās organizācijas (DAO): Tā ir digitāla organizācija, kuru pārvalda tikai, izmantojot viedos līgumus.

Decentralizēta apmaiņa (DEX): Vienādranga apmaiņa, kas ļauj lietotājiem pirkt un pārdot kriptovalūtas (kā arī citus līdzīgus aktīvus), neizmantojot centrālo starpnieku struktūru.

Atšifrēšana: Datu, kas ir padarīti nelasāmi, pārveidošana (izmantojot dažādus ar šifrēšanu saistītus procesus) atpakaļ šifrētajā formā.

Deflācija: Tas ir finanšu termins, kas attiecas uz konkrētas preces vispārēju cenas samazinājumu.

Deleģētais derības apliecinājums (dPOS): Tas ir vienprātības protokols, kas ļauj tīkla dalībniekiem balsot par delegātiem, kuriem uzdots ražot blokus noteiktā blokķēdē..

Dziļuma diagramma: Tas ir grafiks, kas tiek noformēts, izmantojot pirkšanas un pārdošanas pieprasījumus, pamatojoties uz limita pasūtījumiem. Nespeciālisti runājot, diagramma cenšas parādīt brīdi, kad tirgus pieņems konkrētu monetāro darījumu.

Atvasinājums: Vēl vienu vispārpieņemtu terminu globālo finanšu pasaulē par atvasinājumu var uzskatīt par līgumu, kura vērtību iegūst no pamatā esošā aktīva finanšu rādītājiem.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgus: Tas ir publisks tirgus, kurā tiek pirkti un pārdoti finanšu produkti, piemēram, atvasinātie instrumenti, nākotnes līgumi, opcijas.

Deterministisks maks: Tas ir digitālās krātuves vienotības veids, kas izmanto sēklas frāzi, ko indivīdi var izmantot, lai racionalizēti un bez grūtībām dublētu un atjaunotu savas saimniecības.

Grūtības: Tas būtībā ir relatīvs rādītājs tam, cik grūti kalnračiem ir atklāt jaunu datu bloku. No Bitcoin POV valūtas sākotnējais grūtības koeficients tiek regulāri koriģēts attiecībā pret sistēmas kopējo jaukšanas jaudu.

Digitālā prece: Tas ir nemateriāls aktīvs, kuram ir noteikta naudas vērtība un kuru var nodot tikai, izmantojot elektronisku nesēju.

Digitālā valūta: Tā ir elektroniska naudas forma, kas ļauj tās īpašniekiem ļoti racionalizēt vienkāršus tūlītējus, pārrobežu darījumus.

Digitālā identitāte: Šis termins apzīmē ar personu saistītu personisko informāciju, piemēram, personas vārdu, adresi, sociālās apdrošināšanas numuru utt. Tomēr visi šie dati tiek digitalizēti un tos var izmantot, lai ārkārtīgi ātri un droši atvieglotu personu apliecinošu dokumentu pārbaudi..

Digitālais paraksts: Tas ir elektronisks kods, kas izveidots ar atslēgas šifrēšanas protokolu un ir pievienots elektroniski pārsūtītam dokumentam. To var izmantot dažādiem mērķiem, tostarp datu pakešu pārbaudei, kā arī ID pārbaudei.

Virzīts acikliskais grafiks (DAG): DAG būtībā attēlo diagrammu, kuras pamatā ir vienvirziena + neatkārtojumu īpašības.

Dildo: Dildo ir sveces veida stieņa veidojums, kas ir vai nu zaļā, vai sarkanā krāsā (atkarībā no attiecīgās kriptovalūtas cenas darbības).

Izkliedēts konsenss: Tas ir jēdziens, kas attiecas uz dažādiem tīkla datoriem, kas strādā kopā, lai panāktu kopēju vienprātību, neizmantojot centrālo pārvaldes struktūru.

Izplatīta pakalpojuma atteikuma (DDoS) uzbrukums: Tā ir uzbrukuma metode, ko hakeri izmanto, lai padarītu mašīnas vietējos resursus tās īpašniekiem pieejamus. Ne tikai tas, ka DDoS uzbrukumi arī traucē resursdatora pakalpojumus, pārslogojot sistēmas vietējo pieprasījumu kopu.

Izplatītā virsgrāmata: Tā ir virsgrāmata, kurā dati tiek saglabāti plašā decentralizēto vietu (vai mezglu) klāstā..

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija (DLT): Tas ir sadalīto virsgrāmatu pamatsistēma, kas ļauj tām darboties tikpat labi, kā tās darbojas.

Sadalītais tīkls: Tā ir digitālā ekosistēma, kuras apstrādes jauda un informācija tiek sadalīta mezglu kopumā. Šādam tīklam nav nepieciešams izmantot centrālās pārvaldības protokolu.

Delfīns: Šis termins attiecas uz personu, kurai pieder pienācīgs daudzums kriptogrāfijas aktīvu. Tomēr, salīdzinot ar vaļu, šīs saimniecības tiek uzskatītas par diezgan mazām.

Dominēšana: Dažreiz to dēvē par BTC Dominance, termins būtībā salīdzina BTC kopējo kapitalizāciju ar citām digitālajām valūtām, kas pieejamas tirgū jebkurā konkrētā brīdī.

Divkārši izdevumi: Tā ir situācija, kad konkrēta naudas summa tiek iztērēta divreiz nelikumīgā veidā.

Izgāzt: Tas ir visu digitālo aktīvu pārdošana vienā piegājienā. Līdzīgi termins dempings attiecas uz lielu tirgus izpārdošanu (kaut kas parasti izraisa noteikta aktīva cenu kustību lejup).

Putekļu darījumi: Tie ir ārkārtīgi mazi darījumi, kurus ierosina ļaundari, kuri vēlas izjaukt parasto TX plūsmu noteiktā tīklā.

DYOR: Būtībā tas ir saīsinājums frāzei “Veiciet savus pētījumus”. Tas nozīmē, ka cilvēkiem pirms lēmuma pieņemšanas, kas vēlāk viņus varētu nelabvēlīgi ietekmēt, vajadzētu kaut ko rūpīgi izpētīt.

E

ELI5: Tas ir saīsinājums frāzei “Explain Like I’m 5”, kas būtībā nozīmē jēdziena izplatīšanu tā vienkāršotajā nozīmē.

Uzņēmumu Ethereum alianse (EEA): Tas ir ETH izstrādātāju, jaunuzņēmumu un citu firmu konsorcijs, kas cenšas palīdzēt plaši izplatīt Ethereum biznesa lietojumprogrammām visā pasaulē..

Emisija: Būtībā tas ir ātrums, kādā kriptogrāfijas projekts izveido un izlaiž savus vietējos marķierus. Šo terminu parasti sauc arī par emisijas līkni un emisijas grafiku.

ERC-20: Tas ir simbolisks pārvaldības standarts, kas ir saistīts ar Ethereum projektu. ERC-20 monētas ir izstrādātas tā, lai tās būtu saderīgas ar viedajiem līgumiem, un tās lieto, nosakot noteiktu skaitu noteikumu.

ERC-721: Līdzīgi kā ERC-20, šis ir marķieru standarts, kas galvenokārt ir paredzēts nemaināmiem Ethereum marķieriem. Standarts tika ieviests pasaulē, izmantojot EIP, kas tika ieviests 2017. gadā. Turklāt tajā ir arī pieminēts, ka šis marķiera standarts ļauj viedajiem līgumiem darboties kā tirgojamus marķierus.

Darījuma darījums: Tas ir termins, ko parasti lieto finanšu nozares pārstāvji. Darījuma depozītu visvienkāršākajā nozīmē var uzskatīt par līgumisku vienošanos, kurā trešās personas uzņēmums saņem un izmaksā naudu vai dokumentus, kas saistīti ar visu primāro personu, kas iesaistīta noteiktā darījumā (atkarībā no iepriekš izstrādātajiem līguma nosacījumiem). līgums).

Ēteris: Tā ir centrālā digitālā valūta, ko izmanto, lai atvieglotu darījumus visā Ethereum ekosistēmā.

Ethereum uzlabošanas priekšlikums (EIP): Kā norāda nosaukums, Ethereum uzlabošanas priekšlikums (EIP) ir dokuments, kura mērķis ir mainīt dažus Ethereum platformas pamatprincipus (piemēram, protokola specifikācijas, API utt.).

Ethereum virtuālā mašīna (EVM): Tehniski runājot, tā ir Turinga pilnīga virtuālā mašīna, kas var izpildīt ieprogrammētos kodus tieši tā, kā tie bija paredzēti.

Apmaiņa: Kriptogrāfijas valūtas maiņa (dažreiz to dēvē arī par digitālo valūtas maiņu) ir platforma, kas lietotājiem ļauj tirgot savus kriptogrāfijas aktīvus par fiat valūtām (un otrādi).

Biržas tirgotais fonds (ETF): Tas ir vērtspapīrs, kas izveidots, lai izsekotu dažādu dažādu finanšu aktīvu (tostarp akciju, kriptogrāfijas, obligāciju) darbību. Tomēr ETF var tirgot kā vienu vienību, tādējādi īpašniekiem nodrošinot lielu elastību.

F

Krāns: Tā ir atlīdzības sistēma (saistīta ar kriptovalūtām), kuru parasti reklamē, izmantojot vietnes un citas lietotnes.

Fiat: Finanšu valodas lietojumā fiat valūta attiecas uz likumīgu maksāšanas līdzekli, kuru atbalsta centrālā aģentūra (piemēram, vietējā valdība), kas izmanto pašas bankas sistēmu. Turklāt tajā ir arī pieminēts, ka fiat naudu var attēlot gan fiziski, gan digitālā formā.

Fiat-piesaistīta kriptonauda: Kā nosaukums skaidri norāda, piesaistītais kripto ir gadījums, kad attiecīgais aktīvs ir nodrošināts ar bankas emitētu valūtu – kas būtībā nozīmē, ka aktīvam vienmēr ir noteikta naudas vērtība.

Zivis: Zivis ir indivīds, kuram ir ārkārtīgi mazs kriptogrāfijas daudzums un kurš bieži ir to žēlastībā, kuriem pieder ievērojamas digitālo aktīvu summas.

Flippening: Šis termins attiecas uz paredzēto situāciju, kad Ethereum kādreiz šķērsos Bitcoin kopējo tirgus ierobežojumu.

Flipping: Tā ir pamata ieguldījumu stratēģija, kurā ieguldītājs iegādājas konkrētu preci ar vienīgo mērķi aktīvu pārdot vēlāk, lai iegūtu ievērojamu peļņu. Laika periods, kas saistīts ar šādu darījumu, parasti ir diezgan mazs.

FOMO: Būtībā tas ir akronīms, kas, paplašinot, skan kā “bailes palaist garām”. No investīciju viedokļa FOMO atsaucas uz sajūtu, ar kuru var saskarties daudzi ieguldītāji, zaudējot peļņu nesošu ieguldījumu iespēju.

Dakša: Dakšu, ko dēvē arī par ķēdes sadalījumu, būtībā var uzskatīt par procesu, kas ļauj izveidot vecāku blokķēdes alternatīvu versiju. Turklāt programmatūras dakša ir tāda, kurā neatkarīgi izstrādātāji izmanto esošo avota kodu, lai izveidotu pilnīgi jaunu projektu (piemēram, Litecoin no Bitcoin).

FUD: Saīsinājums apzīmē “bailes, nenoteiktību un šaubas”. To var uzskatīt par stratēģiju, kas paredzēta, lai ietekmētu vispārēju priekšstatu par noteiktu kriptogrāfijas aktīvu, projektu, sistemātiski izplatot nepatiesu informāciju.

Pilns mezgls: Šis termins attiecas uz mezgliem, kas satur visu konkrētā blokķēdes vēsturi vienā noteiktā vietā.

Fundamentālā analīze (FA): Metode, ar kuras palīdzību indivīds var izpētīt aktīva pamatā esošo vērtību. Tas tiek darīts, izmantojot vairākus rādītājus, piemēram, piedāvāto tehnoloģiju, platformas komandu, platformas nākotnes izaugsmes perspektīvas utt..

Nākotnes līgumi: Tas ir likumīgs līgums, kas ietver konkrētas preces pirkšanu / pārdošanu par cenu, kas iepriekš noteikta.

G

Ieguvumi: Tas ir izplatīts termins, kas norāda uz noteikta aktīva (neatkarīgi no tā, vai tas ir fiat vai kriptogrāfisks) vērtības pieaugumu noteiktā laika posmā.

Gāze: Šis termins parasti tiek lietots attiecībā uz Ethereum platformu – jo tas runā par kopējiem skaitļošanas centieniem, kas nepieciešami, veicot uz ETH balstītus darījumus.

Gāzes ierobežojums: Tas ir termins, kas apzīmē “gāzes slieksni”, ko indivīds var būt gatavs tērēt saistībā ar konkrētu uz ETH balstītu darījumu.

Gāzes cena: Šis termins būtībā attiecas uz kopējo cenu, ko indivīds var būt gatavs maksāt, lai apstrādātu Ethereum darījumu. Šajā jautājumā ir jānorāda, ka augstāka gāzes cena parasti nozīmē, ka kalnračiem tiek piedāvāts lielāks stimuls pabeigt darījumu.

Ģenēzes bloks: Kā šķiet, liecina nosaukums, tas ir pirmais datu bloks, kas jāapstrādā un jāapstiprina attiecībā uz jebkuru jaunu blokķēdes ekosistēmu.

Kriptogrāfijas valūta, kas nodrošināta ar zeltu: Tas ir kriptogrāfijas aktīvs, kas nodrošināts ar īstu zeltu – tā, lai katrai iegādātās digitālās valūtas vienībai būtu vienāds fiziskā zelta pārstāvis kaut kur.

Grafiskais procesors (GPU): To parasti sauc par grafikas karti. Ierīci parasti izmanto 3D attēlu apstrādei, taču pēdējā laikā arvien vairāk kriptogrāfijas entuziastu to izmanto kalnrūpniecības vajadzībām.

Grupas ieguve: Tas ir termins, ko aizstājoši lieto “kalnrūpniecības baseina” vietā.

Gwei: Tā ir naudas nominālvērtība, ko izmanto, lai atspoguļotu uz Ēteru balstīta darījuma izmaksas.

H

Datorurķēšana: Bieži lietots termins, kas apraksta ierīces izmantošanas procesu, lai nelikumīgi piekļūtu trešās personas datoram.

Uz pusi: Termins attiecas uz notikumu, kurā kopējais apbalvoto bitkoīnu daudzums vienā apstiprinātajā blokā tiek samazināts līdz pusei no tā agrākā lieluma.

Cietais vāciņš: Tā ir kopējā naudas summa, ko konkrētais SIO cenšas piesaistīt līdz plānotā dzīves cikla beigām.

Cietā dakša: Termins Hard Fork attiecas uz izmaiņām protokolā, kas būtībā apstiprina visus darījumus, kas iepriekš tika uzskatīti par nederīgiem, un otrādi. No tehniskā viedokļa ir jānorāda, ka šāda veida dakša prasa, lai visi konkrētā tīkla mezgli un lietotāji jauninātu uz dakšu protokola jaunāko versiju. Pēc procesa noslēguma kriptonauda sadalās divās daļās.

Hash funkcija: Tā ir jebkura digitālā funkcija, kuru var izmantot patvaļīga lieluma datu kartēšanai ar fiksētāku.

Hash jauda: To dēvē arī par hash likmi, tas ir termins, ko lieto, lai izmērītu kopējo skaitļošanas jaudu, ko blokķēdes tīkls izmanto, lai darbotos nepārtraukti, nepārtraukti.

Hierarhisks deterministisks maks (HD maks): Tas ir glabāšanas risinājuma veids, kas izmanto galveno sēklu, kas sastāv no 12 mnemoniskām frāzēm.

Slēpts vāciņš: Tas attiecas uz neatklātu naudas summu, kuru ICO projekti izvēlas piesaistīt ar savu atbalstītāju starpniecību.

HODL: Kripto entuziastu kopīgs termins, lai aprakstītu stratēģiju, kurā ieguldītājs ilgstoši turas pie saviem kriptogrāfijas aktīviem (neatkarīgi no cenu svārstībām, kas var notikt intervences periodā).

Mitinātais maks: Tas ir kriptogrāfijas maks, kuru pārvalda uzticama trešās puses vienība.

Karstā uzglabāšana: Tas ir tiešsaistes glabāšanas sistēmas veids, kas izmanto privātās atslēgas, lai lietotāji varētu ātri piekļūt savām digitālajām krātuvēm.

Hibrīds PoW / PoS: Tas ir operatīvs protokols, kurā tiek izmantots vienprātības mehānisms, kas apstiprina likmi, kā arī darba pierādīšana. Šī pieeja ir ļoti noderīga, lai stiprinātu digitālās platformas vispārējo drošību.

Hyperledger: Tas ir projekts, kuru uzsāka Linux Foundation 2015. gadā. Tas sastāv no vairākiem atvērtā koda blokķēdēm un citiem līdzīgiem rīkiem.

Es

Nemaināms: Šis termins attiecas uz sistēmas īpašību attiecībā uz to, ka tas nemainās pat pēc ilgāka perioda.

Inflācija: Finanšu termins, kas nozīmē vispārēju cenu pieaugumu un naudas pirktspējas kritumu.

Sākotnējais monētu piedāvājums (ICO): Tas ir kopfinansēšanas līdzeklis, kas ļauj individuāliem uzņēmējiem un jaunuzņēmumu īpašniekiem piesaistīt naudu saviem iecerētajiem projektiem.

Sākotnējais žetonu piedāvājums (ITO): Līdzīgi kā ICO, arī ITO ļauj lietotājiem piesaistīt naudu, tomēr viņu uzmanība vairāk tiek pievērsta investoru nodrošināšanai ar kriptogrāfijas žetoniem.

Iedot: Tas apraksta īsu laika periodu (parasti tieši pēc tam, kad ir izlaista valūta), kura laikā tiek iegādāts milzīgs daudzums iegūstamu monētu vai žetonu, kas tiek izplatīti konkrēta projekta investoriem..

Starpnieks: Viņš / viņa ir cilvēks, kurš kalpo kā vidējs vīrietis, lai pēc iespējas vienmērīgāk veicinātu vienošanos.

JOMO: Tas ir burtiski pretējs tam, ko nozīmē termins FOMO. Paplašinot, JOMO lasa “Prieks palaist garām”.

K

KYC: Tas ir saīsinājums terminam “Pazīsti savu klientu”. Šis process parasti ietver finanšu iestādi, kas apkopo galvenos datus, kas saistīti ar klientiem, lai nākotnē novērstu naudas atmazgāšanas problēmas..

L

Virsgrāmata: Tā ir ierakstu datu bāze, kas satur informāciju par dažādiem finanšu darījumiem, kas saistīti ar konkrētu kriptogrāfijas platformu. Datus nekādā veidā nevar mainīt, bet tos var pievienot jaunākiem darījumiem.

Kredītplecs: Aizdevums, ko brokeris piedāvā biržā maržas tirdzniecības laikā, lai palielinātu naudas pieejamību darījumos.

Zibens tīkls: Tas ir otrā slāņa maksājumu protokols, kas darbojas pie esošās Bitcoin sistēmas. Savā būtībā tas ļauj monetārajiem teksasiem notikt ātrāk, mērogojamāk.

Limit Order: Šis termins attiecas uz pasūtījumiem, kurus tirgotāji ir veikuši, lai pirktu / pārdotu konkrētu kriptogrāfijas aktīvu pēc tam, kad tas sasniedz iepriekš noteiktu cenu. Šajā sakarā tajā ir minēts, ka tirgus pasūtījumi ir gadījumi, kad kriptogrāfijas aktīvs tiek pārdots par labāko pieejamo cenu.

Likviditāte: Konkrētu kriptovalūtu var viegli pirkt un pārdot, būtiski neietekmējot aktīva kopējo tirgus vērtību..

Garš: Tā ir situācija, kad persona iegādājas konkrētu digitālo valūtu ar cerību to vēlāk pārdot (cerams, ka par pienācīgu peļņas normu).

M

Mainnet: Tā ir neatkarīga blokķēde, kas var vadīt savu tīklu, kā arī pārvaldības protokolus.

Tirgus: Tas ir vispārējs termins, ko lieto, lai noteiktu dažādas finanšu jomas (piemēram, kriptovalūtas, akcijas), kuras investori regulāri darbojas.

Tirgus kapitalizācija: Tas ir valūtas kopējās tirgus vērtības rādītājs – t.i., jo vairāk aktīva kapitalizācija, jo vērtīgāka tā ir.

Tirgus pasūtījums: Tā ir labākā pieejamā konkrētās kriptovalūtas pārdošanas cena.

Maržas izsaukums: Nodrošinājuma pieprasījuma jēdziens stājas spēkā, kad ieguldītāja konts nokrītas zem noteikta cenu sliekšņa. Pašlaik brokeris sāk pieprasīt papildu naudu, lai saglabātu minimālo uzturēšanas summu ieguldītājam turpināt pirkt / pārdot digitālos aktīvus.

Maržas tirdzniecība: Tas attiecas uz praksi, kad kriptogrāfijas tirgotājs izmanto aizņemtos līdzekļus, lai atvieglotu savus digitālos pirkumus.

Masternodes: Masternode attiecas uz centrālo serveri, kas saistīts ar konkrētu projektu, kuru tieši uztur projekta īpašnieks. Turklāt var arī iedomāties, ka masternodi ir pilni mezgli, bet ar papildu funkcijām, piemēram, spēju anonimizēt tx, notīrīt noteiktus naudas pārskaitījumus utt..

Maksimālais piedāvājums: Kā jau nosaukums skaidri norāda, šo terminu var uzskatīt par kopējo žetonu skaitu, kas jebkad pastāvēs saistībā ar konkrētu kriptovalūtu visā tā dzīves ciklā..

Merkles koks: Tā ir kokveidīga struktūra, ko kriptogrāfijā parasti izmanto, lai aprakstītu konkrētu digitālo ekosistēmu. Kā daļu no diagrammas viena lapa apzīmē hash informācija par vietējo datu bloku, turpretī katrs komponents, kas nav lapas nosaukums, atsaucas uz bērna mezglu etiķešu kriptogrāfisko jaucēju.

MicroBitcoin: Tas ir vienkārši daļējs Bitcoin nomināls (precīzi viena miljonā daļa jeb 0,000001 BTC).

Mikrotransakcija: Tā ir savdabīga struktūra, kurā indivīds var atvieglot nelielus naudas maksājumus, lai iegūtu daudz dažādu digitālo preču un pakalpojumu. Jēdziens tiek plaši izmantots dažādās jomās, tostarp spēlēs, tiešsaistes mazumtirdzniecībā, mārketingā utt.

Iegūstams: Tas ir noteiktu kriptovalūtu īpašums, kuru kalnrači var iegūt, iegūstot noteiktus informācijas kodus, kā arī izveidojot datu blokus..

Kalnrači: Tās ir personas, kas kalnrūpniecības procesā veicina konkrētas blokķēdes izaugsmi. Tajā ir arī pieminēts, ka ogļrači var vai nu izvēlēties strādāt patstāvīgi, vai arī sadarbībā ar izveidotu liela mēroga organizāciju.

Kalnrūpniecība: Kopējs termins, ko lieto, lai aprakstītu procesu, kurā datu bloki tiek pievienoti konkrētai blokķēdes ekosistēmai, pārbaudot atsevišķus darījumus. Līdzīgi “ieguve” apraksta arī procesu, ar kura starpniecību tiek izveidots BTC, kā arī daži citi altkoīni.

Kalnrūpniecības līgums: Tas ir termins, ko aizstājoši lieto mākoņu ieguves vietā. Šī tehnoloģija ietver ieguves jaudas nomu / ieguldīšanu, izmantojot dažādas dažādas digitālās tiešsaistes iespējas.

Kalnrūpniecības baseins: Kalnrūpniecības baseins būtībā ir iestatījums, kurā apvienojas kalnraču grupa, lai apvienotu savu skaitļošanas jaudu, lai kopā iegūtu kriptogrāfijas aktīvus. Atlīdzība par šādu darbību parasti tiek sadalīta saskaņā ar noteiktiem iepriekš noteiktiem līgumiem, lai vēlāk izvairītos no interešu konflikta.

Kalnrūpniecības atlīdzība: Tas ir stimuls, kas tiek novirzīts indivīdam apmaiņā pret viņa / viņas ieguldījumu – galvenokārt skaitļošanas resursiem – par blokķēdes darījumu apstrādi, kas saistīti ar konkrētu kriptogrāfijas ekosistēmu. Turklāt jāuzsver, ka šādas atlīdzības sastāv no jaunizdotām monētām, kā arī iepriekš iegādātām tx nodevām.

Kalnrūpniecības platforma: Tas ir datora iestatījums, kas tiek izmantots tikai digitālo valūtu iegūšanai, izmantojot kalnrūpniecības procesu.

Minnow: Tas ir izplatīts termins, ko lieto, lai apzīmētu personu, kurai ir ārkārtīgi mazs kriptogrāfijas daudzums.

Sajaukšanas pakalpojums: Tiek saukta arī par Tumbler, tā ir platforma, kas cenšas uzlabot vispārējo privātumu / anonimitāti, kas saistīta ar kriptogrāfijas valūtas darījumu, galvenokārt sajaucot potenciāli identificējamas digitālās valūtas ar tām, kuras ir vai nu topošās, vai kurām nav piesārņota pagātne tos.

Mnemotehnika: Tie ir atmiņas palīglīdzekļi, kas var palīdzēt lietotājiem atcerēties noteiktas frāzes. Šajā sakarā ir jānorāda, ka mnemoniska frāze ir frāze, kas sastāv no vārdu saraksta, kurus persona var izmantot, lai piekļūtu saviem kriptovalūtas aktīviem.

Naudas pārsūtītājs: Kā norāda nosaukums, naudas raidītājs ir persona / bizness, kas ļauj cilvēkiem ļoti racionalizēt savu naudu (neatkarīgi no tā, vai tie ir fiat aktīvi vai kriptonauda) citiem..

Mēness: No kriptogrāfijas viedokļa šis termins attiecas uz situāciju, kurā ilgstoši tiek novērota vienmērīga digitālās valūtas cenas augšupvērsta kustība.

Konverģences novirzes mainīgā vidējā: Parasti tiek saukts par MACD, tas būtībā ir analītisks rīks, ko parasti izmanto kriptogrāfijas entuziasti, lai izveidotu attiecības starp diviem atsevišķiem cenu mainīgajiem vidējiem rādītājiem. No tehniskā viedokļa mēs varam redzēt, ka MACD aprēķins tiek veikts, no tā 12 dienu EMA atņemot konkrēta aktīva 26 dienu EMA..

Mt. Gox: Tā bija viena no pirmajām pasaules kriptovalūtu biržām, kas ļāva kriptogrāfijas entuziastiem brīvi tirgoties ar Bitcoin pilnīgi vienkāršā veidā. 2014. gadā platforma bija spiesta pārtraukt darbību, kad atklājās, ka hakeri varēja iziet ar vairāk nekā 850 000 BTC no uzņēmuma akcijām.

Vairāki paraksti: Šie unikālie identifikatori, kurus dēvē arī par multisig adresēm, lietotājiem nodrošina papildu drošības slāni.

N

Tīkls: Vispārējs termins, kas apzīmē visu to mezglu kopumu, kuri jebkurā brīdī var atrasties konkrētā kriptogrāfijas ekosistēmā.

Mezgls: Būtībā tas ir bloku ķēdes komponents, kas ir pilns ar pilnu sistēmas virsgrāmatas informācijas kopiju.

Bez monētas: Bez coiner ir persona, kuras finanšu portfelī nepieder nekādi digitālie aktīvi, un viņš uzskata, ka kriptogrāfijas tirgum ir paredzēts tuvākajā laikā sagraut.

Ar brīvības atņemšanu nesaistīts: Tas ir termins, ko parasti lieto, runājot par seifa atslēgu glabāšanu. Šajā ziņā ar brīvības atņemšanu nesaistīta iestatīšana ir tāda, kurā ar konkrēto kontu saistītās privātās atslēgas ir aktīvu īpašniekam, nevis kādai trešās puses vienībai..

Nonce: Termins nonce parasti tiek lietots, ja noteiktu tx ir sajaucis kalnraču.

O

Ārpusgrāmatas valūta: Tas ir digitāls īpašums, kas ir izstrādāts ārpus norādītās bloku ķēdes virsgrāmatas.

Bezsaistes krātuve: Tas ir jēdziens, kas nodarbojas ar kriptogrāfijas aktīvu glabāšanu ierīcē, kas nekādā veidā nav aktīvi saistīta ar internetu. Tas ļauj lietotājiem labāk aizsargāties pret trešo personu uzlaušanas mēģinājumiem.

Virsgrāmatas valūta: Tas ir digitāls aktīvs, kas tiek izveidots, kā arī izmantots tajā pašā blokķēdes sistēmā. Bitcoin ir lielisks šādas valūtas piemērs,

Tiešsaistes krātuve: Tas ir līdzeklis digitālo krājumu glabāšanai ierīcē, kas ir saistīta ar internetu. Lai gan šādas platformas ir ērti izmantot, tās parasti ir vairāk pakļautas trešo personu ielaušanās gadījumiem.

Viens atceļ otru pasūtījumu: Parasti saīsināts kā OCO, tas ir scenārijs, kurā tiek veikti pāris pirkšanas pasūtījumi vienai un tai pašai kriptogrāfijas valūtai.

Atvērt / aizvērt: Atvērts attiecas uz laika logu, kad bitcoīna (vai jebkura kriptogrāfijas aktīva) cena tiek atvērta sabiedrībai regulārai tirdzniecībai. Līdzīgi, aizvēršana iezīmē iespēju logu, kas ir tieši pretējs tam, ko apzīmē termins “atvērts”.

Atvērtais avots: Tas ir programmatūras veids, kuru ikviens var brīvi mainīt, izplatīt un izpētīt jebkura iemesla dēļ, ko viņš / viņa var uzskatīt par piemērotu.

Iespēja: Pēc būtības “opcija” būtībā ir līgums, kas ieguldītājiem dod atļauju pirkt vai pārdot bāzes aktīvu par noteiktu sākuma cenu. Šajā sakarā jāuzsver, ka ir amerikāņu un Eiropas iespējas – pirmās ir pieejamas lietošanai jebkurā laikā pirms tās termiņa beigām, bet otrās var izmantot tikai tās, kuras ir beigušās.

Opciju tirgus: Tā ir publiska tirdzniecības platforma, kurā opcijas var brīvi apmainīt. Ne tikai tas, ka opciju tirgus pircējiem dod iespēju pirkt / pārdot kriptogrāfijas aktīvus ar noteiktām streika vērtībām (tas notiek arī noteiktā maiņas datumā vai pirms tā).

Orākuls: Tās ir digitālās vienības, kurām uzticēts atrast un pārbaudīt konkrētus ar blokķēdi saistītus datus.

Bārenis: Digitālajā valodā šis termins būtībā norāda uz derīgu datu bloku noteiktā blokķēdē, kas nav tieši saistīta ar galveno ķēdi. Šādas vienības parasti rodas, kad divi kalnrači vienlaikus ražo bloku vai kad slikts dalībnieks mēģina mainīt darījumus nelikumīgā veidā.

Pārpirkts: Parasti lietots termins, kas attiecas uz valūtu, kuru noteiktā laika periodā iegādājies arvien lielāks ieguldītāju skaits.

Pārdots: Kā skaidri norāda nosaukums, termins pārpirktais stājas spēkā, kad kriptovalūtu noteiktā laika periodā ir pārdevuši arvien vairāk investoru – aktīva cenai iepriekš minētajā laikā samazinoties..

Pāri letei: Parasti saīsināti kā ārpusbiržas termins tiek izmantots, lai aprakstītu darījumu, kas tiek veikts neatkarīgi (galvenokārt P2P veidā), neizmantojot starpposma kriptonauda apmaiņu. Šo pārsūtīšanas veidu parasti izmanto valstīs, reģionos, kur digitālās tirdzniecības platformas nav likumīgas.

P

Pāris: Pats savā pamata nozīmē attiecas uz tirdzniecību, kas notiek starp diviem atšķirīgiem finanšu aktīviem (piemēram, BTC / USD, BTC / ETH)..

Papīra maks: Tas ir pamata fizisks šifrēšanas krātuves risinājums, kas satur lietotāja privāto atslēgu.

Peer to Peer (P2P): Tas ir decentralizēts mijiedarbības veids, kas notiek starp divām pusēm, kas darbojas izplatītajā tīklā.

Atļautā virsgrāmata: Kā skaidri norāda nosaukums, tā ir virsgrāmatu sistēma, kas ir iepriekš izveidota ar noteiktiem ierobežojumiem, lai tikai daži cilvēki ar nepieciešamo atļauju varētu tai piekļūt.

Platforma: Tas ir neskaidrs termins, ko var izmantot, lai aprakstītu konkrētu digitālo pakalpojumu, kriptogrāfijas valūtas maiņu vai jebkuru citu nesēju, kas saistīts ar virkni noteiktu tehnoloģisko jomu.

Ponzi shēma: Tā ir krāpnieciska shēma, kuru izdarījis uzņēmums vai jaunuzņēmums. Tas nozīmē, ka investoriem tiek solītas skaistas atlīdzības / stimuli par jaunu darbinieku uzņemšanu.

Portfelis: Tā ir digitālo valūtu kolekcija, kuru tur vai nu privātpersona, vai ieguldījumu kolektīvs (piemēram, riska ieguldījumu fonds).

Pirms raktuves: Termins pirms raktuves tiek izmantots, ja pirms tā publiskās palaišanas tiek ģenerēta daļēja (vai visa summa) projekta marķiera. Prakse parasti tiek izmantota tādiem mērķiem kā pūļa finansēšana un mārketings.

Iepriekšpārdošana: Kā norāda nosaukums, tā ir pārdošana, kas tiek atvieglota, pirms ICO tiek darīts pieejams masām.

Privātā atslēga: Tas ir digitālais kods, kas tiek ģenerēts, izmantojot dažādus asimetriskus šifrēšanas procesus. Privāto atslēgu, ja to lieto kopā ar publisko atslēgu, var izmantot, lai atšifrētu noteiktus sensitīvus datus.

Iestādes apliecinājums: Kriptogrāfijas aprindās tiek dēvēts par PoA, un tas ir vienprātības mehānisms, kas lietotājiem nodrošina ātru tx ātrumu (vienlaikus izmantojot spēles dalībnieka identitāti)..

Apdeguma pierādījums: PoB ir vienprātības mehānisms, kas mēģina palaist vienu blokķēdi citam, pārliecinoties, ka vietējo marķieru dedzināšanas procesā tiek iekasētas noteiktas izmaksas.

Izstrādātāja pierādījums: Tas ir blokshēmas vienprātības protokols, kas lietotājiem sniedz pierādījumus par to, ka reāls, dzīvs programmatūras izstrādātājs ir iesaistīts konkrētas kriptonauda izveidē..

Spēļu pierādījums (PoS): Viens no mūsdienās pasaulē visbiežāk izmantotajiem blokķēdes vienprātības mehānismiem, PoS protokols izmanto jaunu darbības sistēmu, kurā bloka veidotājs tiek izvēlēts, nejauši atlasot noteiktus galvenos faktorus, tostarp bagātību, iesaistīto monētu vecumu utt..

Darba pierādījums (PoW): Tas ir blokshēmas vienprātības mehānisms, kas lietotājiem prasa atrisināt noteiktas matemātiskas mīklas un kodus, lai apstiprinātu vietējos darījumus (kā arī jaunu bloku izveidošanai).

Protokols: Tas ir izplatīts termins, kura mērķis ir definēt noteikumu kopumu, kas tiek izmantots, lai pārvaldītu konkrētu mijiedarbību noteiktā digitālajā ekosistēmā. No šifrēšanas viedokļa protokols nozīmē noteiktu konsensa mehānismu, tx validatoru utt. Izmantošanu.

Pseidonīms: Tas ir angļu valodas termins, kas apraksta anonīmas identitātes izmantošanu indivīdam dažādu ar privātumu saistītu iemeslu dēļ (piemērs: Satoshi Nakamoto)

Sabiedriskā uzruna: Tā ir digitāla atrašanās vieta, kas ļauj lietotājiem vienkāršot un bez problēmām nodrošināt maksājuma pieprasījumu. No tehniskā viedokļa mēs varam definēt publisko adresi kā kriptogrāfisko jaucējkrātu, kas ir saistīta ar konkrētu publisko atslēgu.

Publiskā blokķēde: Tas ir blokķēdes tīkls, kuram var piekļūt jebkura persona neatkarīgi no viņa drošības atļaujas un pielaides.

Sūkņu un izmešanas shēma: Tas ir krāpšanas veids, kurā kriptonauda tiek mākslīgi uzpūsta, lai liktos, it kā aktīvs pieaugtu. Pēc tam, kad tirgus uztvere par valūtu ir mainīta, iesaistītās puses turpina aktīvu dempingu par augstāku cenu.

J

QR kods: Tā ir digitāla etiķete, kuru infrasarkanā mašīna var interpretēt, lai iegūtu virkni svarīgu datu, kas saistīti ar attiecīgo preci. Saistībā ar kriptovalūtām QR kodus visbiežāk izmanto, lai dalītos maka adresēs starp lietotājiem.

R

Raiden tīkls: Tas ir populārs mērogošanas risinājums, kas darbojas pilnīgi ārpus ķēdes. No tehniskā viedokļa ir jānorāda, ka Raiden tīkls ļauj veikt tūlītējas teksas, vienlaikus iekasējot no lietotājiem nelielas apstrādes izmaksas

Replikētā grāmata: Būtībā tā ir tīkla vietējās izplatītās virsgrāmatas kopija.

Rangs: Šis termins attiecas uz kriptogrāfiskā aktīva relatīvo tirgus stāvokli attiecībā pret tā kopējo tirgus ierobežojumu.

REKT: Parasts slengs, kas ir saīsināta vārda ‘sagrauts’ versija. To parasti izmanto, ja ieguldītājam ir lieli zaudējumi sliktas izvēles dēļ.

Reversais indikators: Reversais rādītājs attiecas uz personu, kuras tirgus izvēle ir tik slikta, ka viņu var izmantot kā piemēru tam, kā neieguldīt savus aktīvus.

Gredzena paraksts: Tas ir digitāls protokols, kas apvieno ievadus, kas saistīti ar vairākiem parakstītājiem, ar sākotnējā sūtītāja ievadiem, lai palielinātu sistēmas vispārējo drošību.

IA: Šis termins, ko dēvē arī par “ieguldījumu atdevi”, galvenokārt norāda uz attiecību, kas pastāv starp tīro peļņu un ieguldījumu izmaksām.

Relatīvā stiprības indekss: RSI ir tehniska diagramma, kas ļauj lietotājiem izmērīt ātrumu un cenu kustību, kas saistīta ar dažādām kriptovalūtām. Turklāt jāuzsver, ka analīzes rīku izstrādāja Dž. Velss Vailders.

S

Satoshi: Tas ir mazākais iespējamais Bitcoin nomināls. Katrs Satoshi ir vērtība 0.00000001 BTC.

Satoshi Nakamoto: Pseidonīms Bitcoin radītājs, kura īstā identitāte nav apstiprināta līdz datumam.

Krāpšanās: Krāpnieciska shēma, kurā tiek izmantota viltota kriptovalūta vai līdzekļu vākšanas iespēja (piemēram, SIO).

Skripts: Tas ir uz PoW balstīts algoritms, kas kalpo kā lieliska alternatīva SHA-256 protokolam, ko plaši izmanto Bitcoin ieguves vajadzībām. No tehniskā viedokļa tajā ir minēts, ka algoritms galvenokārt ir atkarīgs no datora atmiņas, nevis no tā apstrādes jaudas.

Otrā slāņa risinājumi: Tie ir dažādi risinājumi, kas ir izstrādāti pie esošajām publiskajām blokķēdēm, lai uzlabotu to esošo mērogojamības potenciālu, kā arī vispārējo efektivitāti. Zibens tīkls ir lielisks šāda rīka piemērs.

Vērtspapīru un biržu komisija: SEC ir Amerikas Savienoto Valstu regulatīvā aģentūra, kas cenšas īstenot vietējos likumus, kas saistīti ar vērtspapīru un akciju / opciju tirgu.

Sēkla: Tas tiek uzskatīts par sākumpunktu, kur indivīds cenšas piekļūt savam maciņam (precīzāk – deterministiskajam maciņam). Šajā sakarā jāuzsver, ka sākotnējā frāze sastāv no vārdu kopas, kas ļauj lietotājiem vai nu dublēt, vai atjaunot kādu no esošajiem makiem..

Segregētais liecinieks: Tas ir Bitcoin uzlabošanas priekšlikums (BIP), kas tika izstrādāts, lai atrisinātu tx kaļamības problēmu, kas agrāk ilgu laiku nomocīja Bitcoin tīklu. No tehniskāka POV, SegWit centās mainīt “liecinieku” informāciju, kas saistīta ar atsevišķiem datu blokiem, nošķirot parakstu un bloķēšanas saturu.

Savtīga ieguve: Kā nosaukums skaidri norāda, Selfish Mining attiecas uz situāciju, kad kalnrači iegūst datus, kas saistīti ar jaunu bloku, nenododot šo informāciju citiem tīkla dalībniekiem.

Pārdod sienu: Pārdošanas siena attiecas uz situāciju, kad ir sasniegts masveida ierobežojuma pasūtījums (attiecībā uz konkrēta kriptogrāfijas aktīva pārdošanu). Tirgotāji izmanto šo taktiku, lai liktu šķist, ka pieprasījums pēc kāda konkrēta kriptogrāfijas aktīva nav tik liels, lai gan reālajā dzīvē valūta varētu būt ārkārtīgi populāra un pieprasīta.

Sānu ķēde: Tas attiecas uz decentralizētu virsgrāmatu sistēmu, kas darbojas vienoti ar galvenokārt blokķēdi. Tomēr šeit ir vērts atzīmēt, ka sānu ķēde spēj darboties neatkarīgi no centrālās blokķēdes, izmantojot savu protokolu un darbības mehānismu kopu.

Vienkāršota maksājumu pārbaude: Tas ir klients, kuram nav atmiņas, un to var izmantot, lai pārbaudītu blokķēdes darījumus, bez nepieciešamības iegūt datus, kas saistīti ar bloku galvenēm un POI.

SHA-256: Tā ir jaucējfunkcija, kas izmanto 256 bitu kriptogrāfiski drošu parakstu. Šī algoritma pamatprincipus izstrādāja NSA.

Dalīšana: Koncepcija, kuras mērķis ir palīdzēt optimizēt blokķēdes ekosistēmas mērogošanu, dalot tās saturošos stāvokļus un darījumu vēsturi – lai abas šīs vienības varētu apstrādāt paralēli viena otrai.

Šiliņš: Tas attiecas uz vienas personas vai grupas darbību, kas pārāk entuziastiski reklamē noteiktu kriptogrāfijas projektu.

Šitkoins: Kriptovalūta, kurai nav acīmredzama lietojuma gadījuma, kas ar to saistīts.

Īss: Metode, ko parasti izmanto tirgotāji, kurā viņi aizņemas aktīvu ar vienīgo mērķi to pārdot. Tomēr, lai iestatīšana faktiski darbotos, attiecīgā aktīva vērtībai ir jāturpina samazināties.

Zīda ceļš: Populārs dziļā interneta tirgus laukums, kuru pirms pāris gadiem FBI slēdza. Izmantojot zīda ceļu, daudzi slikti dalībnieki varētu atvieglot tiešsaistes darījumus, izmantojot BTC (kā arī daudzus citus digitālos līdzekļus).

Vieds līgums: Viedais līgums ir datorprotokols, kas paredzēts, lai atvieglotu, pārbaudītu vai izpildītu līgumu par blokķēdi bez trešās puses starpnieka vajadzības..

Mīkstais vāciņš: Tā ir minimālā naudas summa, ko vēlas iegūt ICO projekts. Attiecībā uz šo tēmu ir jānorāda, ka, ja ICO neizdodas sasniegt šo slieksni, projektu var pilnībā nodot lūžņos.

Mīksta dakša: Tas ir protokola jauninājums, kurā vecāki derīgi darījumi, kas saistīti ar konkrētu platformu, tiek padarīti nederīgi. Tomēr, lai šādas izmaiņas tiktu ieviestas, lielākajai daļai kalnraču, kas saistīti ar konkrētu kriptogrāfisko ekosistēmu, vienlaikus jāatjaunina sava ieguves programmatūra.

Cietība: Tas ir programmēšanas valodas nosaukums, kuru Ethereum balstītie izstrādātāji izmanto, lai izstrādātu unikālus viedos līgumus.

Vieta: Tas ir līgums, kas ietver kriptovalūtu pirkšanu / pārdošanu. Šajā sakarā tūlītējais tirgus attiecas uz publisku tirdzniecības platformu, kurā kriptogrāfijas aktīvus var tirgot tūlītējai norēķiniem.

Stablecoin: Kripto aktīvs, kura vērtība ir piesaistīta reālam aktīvam, piemēram, fiat valūtai vai dārgmetālam. Tā rezultātā stablecoin ir ārkārtīgi zems svārstīgums.

Stack: Tā ir metode, kurā indivīds liek savus marķierus uz līnijas, lai kalpotu kā validators noteiktai blokķēdes ekosistēmai..

Novecojis bloks: Datu bloks, kas ir veiksmīgi izrakts, bet nav iekļauts pašreizējā garākajā blokķēdē. Tas parasti notiek, ja primārajai ķēdei tiek pievienots cits (tāda paša augstuma) bloks.

Štata kanāls: Vēl viens populārs otrā slāņa mērogošanas risinājums, kas palīdz samazināt kopējo ķēdes darījumu skaitu, kas saistīti ar konkrētu blokķēdes ekosistēmu.

Simbols: Tas ir digitālais rādītājs, kas saistīts ar konkrētu kriptonauda. Piemēram, Bitcoin simbols ir BTC.

T

Bojājums: Tas attiecas uz kriptovalūtas kopējo procentuālo daudzumu, kas tiek turēts noteiktā kontā (ko savukārt var izsekot citam kontam).

Tangle: Tā ir blockchain alternatīva, kuru ir izdomājusi IOTA. Sistēma izmanto DAG (virzītie acikliskie grafiki) un ir izturīga pret kvantu skaitļošanu.

Testnet: Termins “Testnet” attiecas uz alternatīvu blokķēdi, kuru izstrādātāji parasti izmanto tikai testēšanas vajadzībām.

Tehniskā analīze: Tā ir novērtēšanas metode, kurā tiek izmantoti statistikas dati, kas saistīti ar konkrēta tirgus sektora darbību. Izmantojot ar TP saistītus rīkus, lietotāji var izolēt noteiktus specifiskus modeļus, kurus pēc tam var izmantot, lai pieņemtu labi pārdomātus ieguldījumu lēmumus.

Domājiet ilgtermiņā: Tas ir domāšanas veids, kad ieguldītājs domā par mēnešiem vai gadiem (nevis dienām) attiecībā pret savu ieguldījumu.

Birka: Tas ir saīsināts simbols (ed BTC), ko identifikācijas nolūkos parasti lieto saistībā ar kriptovalūtām.

Laika bloķēšana: Iepriekš iestatīts nosacījums, kas mēģina virzīt darījumu tikai pēc tam, kad tas ir sasniedzis noteiktu bloku vai ja ir sasniegts noteikts laika logs.

Laika zīmogs: Modulis, kas ļauj nevainojami apskatīt ID datus, kas saistīti ar konkrētu darījumu.

Žetons: Tā ir digitāla apmaiņas vienība, kas paredzēta īpašām darījumu īpašībām un ko var izmantot plašākā kriptogrāfijas ekosistēmā. Turklāt jāuzsver, ka marķierim nav iespējas kalpot kā vērtības krātuvei, bet to var izmantot, lai izveidotu jaunus programmatūras risinājumus ap to.

Žetonu ģenerēšanas pasākums: Laiks, kad tiek izsniegts marķieris un tas ir pieejams masām, lai tos iegūtu.

Tokenize: Tas attiecas uz procesu, kurā reālās pasaules aktīvus var pārveidot par digitālajām vienībām. Tas ļauj piedāvāt fiziskas preces dažādiem īpašniekiem pilnīgi vienkāršā un racionalizētā veidā.

Tor: Bezmaksas programmatūra, kas ļauj lietotājiem sērfot tīmeklī ļoti drošā un privātā veidā. Pārlūkprogramma Tor izmanto brīvprātīgo stafešu tīklu, lai paslēptu ar lietotājiem saistītu datu loku / sīkfailus…

Kopējais piedāvājums: Kā norāda nosaukums, acīmredzami, termins “kopējā piegāde” attiecas uz maksimālo ar projektu saistīto monētu skaitu, kas var pastāvēt jebkurā konkrētā brīdī. Tomēr summā neietilpst monētas, kuras, iespējams, ir pārbaudāmi sadedzinātas.

Tirdzniecības apjoms: Tas ir kopējais kriptogrāfijas daudzums, kas saistīts ar konkrētu projektu, kas ir tirgots pēdējo 24 stundu laikā.

Darījums: Saīsināti kā tx, tas ir akts, ar kura palīdzību divi kriptogrāfijas īpašnieki var savstarpēji apmainīties ar digitālajiem aktīviem.

Darījuma maksa: Neliels maksājums, kas jāveic, lai darījumu varētu apstrādāt blokķēdē.

Neuzticami: Blockchain platformas īpašums ir atvieglot darījumus, nevienam no dalībniekiem neuzticoties vienam otram.

Tumbleris: Tas ir vēl viens termins, ko lieto, lai aprakstītu “sajaukšanas pakalpojumu”.

Turing-Complete: Turing-complete ir jēdziens, kas nodarbojas ar ierīces spēju veikt noteiktus aprēķinus, ar kuriem nav spējīga rīkoties neviena cita mašīna. Ethereum virtuālā mašīna ir lielisks šādas ierīces piemērs.

U

Neapstiprināts: Tas attiecas uz stāvokli, kurā konkrēta monetārā tx vēl nav pievienota blokķēdei.

Nepārtraukta virsgrāmata: Vēl viens termins, kas būtībā attiecas uz blokķēdi, kurai ir pilnīgi publisks raksturs.

Neizlietotā darījuma izeja: UTO ir izeja, kas saistīta ar blokķēdes darījumu, kas vēl jāiztērē, tāpēc to var izmantot kā ievades protokolu jaunākiem tx.

UTC laiks: Tas ir laika standarts, ko lielākā daļa uzņēmumu visā pasaulē izmanto, lai sistemātiski veicinātu globālo saziņu.

V

Validators: Indivīds, kurš ir iesaistīts datu bloku validēšanā (veicināšanas nolūkos) PoS bloku ķēdes ekosistēmā.

Iedomības adrese: Tā ir publiskā maka adrese, kurā tiek izmantoti pielāgoti burti un cipari, kurus ir izvēlējies krātuves risinājuma īpašnieks.

Tvaika trauki: Projekts, kas nekad neredz dienasgaismu.

Riska kapitāls: Privātā kapitāla veids, kas parasti tiek piemērots jaunizveidotiem uzņēmumiem un citām mazām firmām, kuras, domājams, gaida gaiša nākotne.

Virgin Bitcoin: Bitcoin, kas ir neskarts un nekad nav izmantots, lai atvieglotu jebkādus monetāros darījumus (vai tie būtu nelikumīgi, vai citādi).

Nepastāvība: Šis termins attiecas uz valūtas iedzimto potenciālu liecināt par intensīvām cenu svārstībām noteiktā laika periodā.

Apjoms: Kriptogrāfijas kopējais daudzums, kas ir veikts noteiktā laika periodā (piemēram, 24 stundas, 7 dienas utt.). No tehniskā viedokļa mēs varam redzēt, ka apjoms atspoguļo virzienu, kādā var virzīties konkrēts aktīvs (vai tirgus kopumā)..

W

Maks: Tā ir digitāla atmiņas ierīce, kuru var izmantot kriptovalūtu glabāšanai. Ne tikai to, ka seifu var izmantot arī digitālu aktīvu sūtīšanai / saņemšanai bez problēmām un bez problēmām. Tos galvenokārt var sadalīt divās centrālajās kategorijās, proti, mitinātais un aukstais maks.

Mazgāt tirdzniecību: Tirgus maldināšanas taktika, ar kuras palīdzību investori var izveidot mākslīgu darbību, vienlaikus pārdodot / pērkot noteiktus digitālos aktīvus.

Skatīšanās saraksts: Kā norāda nosaukums, novērošanas saraksts attiecas uz nelielu kriptogrāfijas aktīvu kopumu, kuram lietotājs vēlas sekot katru dienu. Mūsdienās šī funkcija ir iekļauta vairākās slavenās kriptogrāfijas tirdzniecības platformās un vietnēs..

Vājas rokas: Persona, par kuru ir zināms, ka panika pārdod jebkurā brīdī, kad pie horizonta parādās cenu kritums.

Vei: Tā ir mazākā dalāmā ETH marķiera vienība. Viens ēteris ir vienāds ar 100000000000000000000 Wei.

Vaļi: Parasts termins, ko lieto, lai aprakstītu ieguldītāju, kuram pieder milzīgs daudzums kriptogrāfijas – tik daudz, ka viņš / viņa var viegli manipulēt ar tirgu ar vienu lielu pārdošanu.

Baltais saraksts: Tas attiecas uz personu kolekciju, kas piedalās SIO ar nolūku iegādāties pienācīgu daudzumu žetonu.

Baltā grāmata: Tehniskais dokuments, ko sagatavojuši kriptogrāfijas starta dalībnieki, lai pasaulei sniegtu skaidru redzējumu par to, ko viņu projekts vēlas sasniegt īstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņā..

YTD: Tas ir saīsinājums terminam “No gada līdz datumam”.

Z

Nulles apstiprinājuma darījums: Tas ir jēdziens, ko var aizstāt termina “neapstiprināts darījums” vietā.

Nulles zināšanu pierādījums: Tas ir jēdziens, ko parasti lieto kriptogrāfijā. Vienkārši sakot, ZKP cenšas atvieglot tx starp divām pusēm bez sūtītāja pienākuma atklāt kādu no pārsūtīšanas saturu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me