Kā darbojas jūsu klienta (KYC) un naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) identifikācijas pārbaude

kyc un aml

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) un “Zini savu klientu” (KYC) noteikumi ir kopīgi visā finanšu pasaulē. Viņiem ir arī svarīga loma blokķēdē balstītos kriptogrāfiskos aktīvos un arī bitcoin (BTC).

Kā darbojas AML un KYC noteikumi? Kad jums jāaizpilda AML / KYC verifikācija? Vai tiešām, lai tirgotu kriptogrāfiju, jums ir jāaugšupielādē selfijs, kurā esat turējis pasi? Šodien mēs izskaidrojam visu, kas jums jāzina par AML, KYC un identitātes pārbaudi kriptogrāfijā.

Kas ir jūsu klienta pazīšana (KYC)?

Kas ir jūsu klienta pazīšana (KYC)

Ziniet savu klientu (KYC) ir klienta identitātes pārbaudes process. Finanšu pasaulē bankām ir pienākums “pazīt savus klientus”. Paredzams, ka bankas veiks pasākumus, lai pārbaudītu savu klientu identitāti.

Lai pārbaudītu savu identitāti un pabeigtu KYC verifikāciju, klientiem, iespējams, būs jāaugšupielādē identifikācijas dokumenti. Lai pabeigtu KYC verifikāciju, iespējams, jums būs jānosūta pilns vārds, adrese un sociālās apdrošināšanas numurs (SSN) uz banku..

Līdzīgi kriptogrāfijas pasaulē investoriem var prasīt pabeigt KYC pārbaudi pirms dalības SIO vai tirdzniecībā biržā..

Citiem vārdiem sakot, KYC ir pamata identitātes pārbaudes process, ko izmanto bankas, biržas un finanšu iestādes. Lielākajā daļā jurisdikciju jūs nevarat anonīmi reģistrēties bankas kontā. Jums jāsniedz iestādei savs vārds un cita personiskā informācija. Tas īsumā ir KYC.

Noteikumi dažādās valstīs atšķiras. Tomēr uzņēmumiem, kas sniedz finanšu pakalpojumus, parasti jāievēro KYC vai AML noteikumi.

Kas ir naudas atmazgāšanas novēršana (AML)?

Kas ir naudas atmazgāšanas novēršana (AML)

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana (AML) ir līdzīga KYC, taču ar plašāku darbības jomu: AML attiecas uz pasākumiem, ko finanšu iestādes un valdības izmanto, lai novērstu un apkarotu finanšu noziegumus, īpaši noziegumus, kas saistīti ar naudas atmazgāšanu, noziedzīgu nodarījumu finansēšanu vai teroristu darbību.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana ir prakse paņemt naudu, kas iegūta ar nelegāliem līdzekļiem, un “tīrīt” naudu, darbinot to ar kāda veida sistēmu. Piemēram, kāds, kurš tikko pārdeva nelegālas narkotikas 10 miljonu ASV dolāru vērtībā, varētu nopirkt 10 miljonus ASV dolāru BTC skaidrā naudā, izmantojot LocalBitcoins, pēc tam pārdot šos bitkoīnus apmaiņā pret ASV dolāriem, pirms to izņemt..

Kas ir terorisma finansēšanas apkarošana (CFT)?


Kas ir terorisma finansēšanas apkarošana (CFT)

Dažreiz, runājot par KYC un AML, jūs redzēsiet trešo trešo saīsinājumu. Jūs varētu redzēt bankas vai kriptogrāfijas apmaiņas sarunas par terorisma finansēšanas apkarošanu (CFT).

Kā jūs varat uzminēt pēc nosaukuma, CFT verifikācija ir veidota ar līdzīgiem mērķiem kā KYC un AML verifikācija. Veicot CFT pārbaudi, banka vēlas pārliecināties, ka jūs nemazgājat naudu teroristu vajadzībām.

Parasti CFT tiek minēts kā daļa no finanšu iestādes plašākas AML programmas. Daudzas finanšu iestādes savu identitātes pārbaudes sistēmu sauc, piemēram, par “AML / CTF verifikāciju”.

CFT kļuva par būtisku finanšu pārbaudes daļu, kas sākās 2001. gada beigās. Pēc 2001. gada 11. septembra uzbrukumiem valstis saprata, ka tām ir jārīkojas, lai apkarotu terorisma finansēšanu.

Kāda ir atšķirība starp AML un KYC?

AML un KYC atšķirības

KYC ir pamata identitātes pārbaudes process, ko izmanto bankas un citas finanšu iestādes. Norādot bankai savu vārdu un citu personisko informāciju, jūs pabeidzat bankas KYC procesu.

Tikmēr AML ir daudz plašāks nekā KYC. AML attiecas uz pasākumiem, ko bankas un citas finanšu iestādes izmanto, lai apkarotu nelegālas darbības, piemēram, naudas atmazgāšanu vai teroristu finansēšanu.

Ir viegli izplūst līnijas starp KYC un AML. Tomēr bankām, kas apvieno KYC un AML, bieži draud regulatīvie sodi.

Šeit ir skaidrāks skaidrojums par atšķirību starp AML un KYC:

KYC ir identitātes pārbaudes process, ko finanšu iestādes izmanto, lai identificētu savus klientus

AML ir programma vai procedūru kopums, ko īsteno finanšu iestāde un kas sastāv no tādām sastāvdaļām kā klientu uzticamības pārbaude (CDD), uzlabotā padziļinātā pārbaude (EDD) un citas politikas

Kas ir iesaistīts AML programmā?

naudas atmazgāšanas apkarošanas ceļvedis

Kamēr KYC ir vienkārša identitātes pārbaude, AML var sastāvēt no vairākiem komponentiem. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas programma var sastāvēt no visām šīm darbībām:

Klientu uzticamības pārbaude (CDD): CDD ir pamata KYC procedūras veids, kad klienta dati, piemēram, identitātes un adreses apliecinājums, tiek apkopoti un izmantoti klienta riska profila novērtēšanai..

Uzlabota uzticamības pārbaude (EDD): EDD ir progresīvāks KYC procedūras veids augsta riska klientiem. CDD, iespējams, ir identificējis dažus klientus, kuriem, piemēram, tiek uzskatīts, ka tiem ir lielāks risks. Šiem klientiem ir jāaizpilda EDD. Tiek uzskatīts, ka šīm personām ir lielāks risks, jo viņi, visticamāk, legalizē naudu vai finansē terorismu, izmantojot finanšu iestādi. Tādējādi personas, kas identificētas, izmantojot EDD, tiks regulētas un uzraudzītas augstākā līmenī.

Informācija par galīgo labvēlīgo īpašumtiesībām (UBO): EDD var ietvert informācijas par galīgo labvēlīgo īpašumtiesību pārbaudi. Galīgais patiesā labuma guvējs ir persona, kurai galu galā pieder klients vai kura to kontrolē, un / vai persona, kuras vārdā tiek veikts darījums. Pieņemsim, ka jūsu svainis ir augsta riska indivīds, bet jūs tā neesat. Jūs veicat darījumus sava svainīša vārdā, lai izvairītos no AML procedūru uzsākšanas, lai gan jūsu svainis ir galīgais labuma guvējs.

Politiski atmaskotas personas (PEP): Ppersonu, kas pakļautas kaitīgai iedarbībai (PEP), var identificēt personas, kurām draud uzpirkšana vai piespiešana veikt noteiktus darījumus. Šīs personas var identificēt kā augsta riska tikai tāpēc, ka viņus var piespiest veikt problemātiskus darījumus – pat ja indivīds citādi ir uzticams.

Uz risku balstītas AML politikas: Uzņēmumam var būt citas uz risku balstītas politikas ārpus CDD un EDD procesa, lai identificētu vai uzraudzītu augsta riska personas.

Pastāvīgs riska novērtējums un pastāvīga uzraudzība: Pēc tam, kad klients ir uz kuģa, finanšu iestāde turpinās uzraudzīt personu un laika gaitā novērtēt personas risku. Piemēram, klients var sākt darboties kā cilvēks bez riska, pirms pakāpeniski pāriet uz augsta riska personu.

Personāla AML atbilstības apmācības programmas: Labas finanšu iestādes īsteno AML politiku visos organizācijas līmeņos – sākot no automatizētās iekāpšanas sistēmas un beidzot ar katra līmeņa darbiniekiem. Darbinieki saņems apmācību, kā pamanīt, uzraudzīt un ziņot par augsta riska personām.

Iekšējās kontroles un iekšējie auditi: Lai visi netiktu kontrolēti, labai AML politikai būs iekšējās kontroles un iekšējās revīzijas. Šīs sistēmas pārbaudīs, vai nav konstatētas augsta riska personas vai augsta riska darījumi.

Kā darbojas automatizētā KYC / AML programmatūra

Kā darbojas automatizētā KYC / AML programmatūra

Pierakstoties kriptovalūtas apmaiņā, jums, iespējams, būs jāpabeidz KYC / AML verifikācija. Parasti pati apmaiņa neveic verifikāciju – jūsu informācijas pārbaudei viņi izmanto trešo personu vai automatizētu programmatūru.

Automatizēta AML programmatūra ir daudz efektīvāka jebkurai finanšu iestādei. Šī programmatūra veic kaut ko sauc Elektroniskā identitātes pārbaude (eIDV).

eIDV sistēmām klienta identitātes pārbaudē parasti ir trīs darbības:

1. darbība) Atlasiet personu apliecinoša dokumenta apliecību (pasi, valsts ID karti vai autovadītāja apliecību)

2. solis) Augšupielādējiet atlasītā dokumenta fotoattēlu

3. solis) Augšupielādējiet personas fotoattēlu, kuram ir izvēlētais personu apliecinošā dokumenta apliecinājums

eIDV sistēmas laika gaitā ir kļuvušas progresīvākas. Dažas verifikācijas sistēmas procesa uzlabošanai izmanto pat blokķēdes tehnoloģiju. Blockchain tehnoloģija var palīdzēt finanšu iestādei izvairīties no juridiskām un reputācijas problēmām, apkarot noziedzīgas darbības, piemēram, naudas atmazgāšanu, nodrošināt ieguldītāju aktīvu drošību un nodibināt uzticamību bankās.

Kas izpilda AML noteikumus?

AML noteikumi

1989. gadā pasaules lielākās valstis pēc ekonomiskā spēka pulcējās G-7 samitā Parīzē, lai izveidotu Finanšu darbības darba grupu naudas atmazgāšanai jeb FATF.

Darba grupai tika uzticēts pārbaudīt naudas atmazgāšanas paņēmienus un tendences, pārskatīt pasaules finanšu iestādēs jau pastāvošās procedūras un noteikt procedūras, kas galu galā samazinātu naudas atmazgāšanu visā starptautiskajā banku sistēmā..

Nepilna gada laikā pēc tā izveides FATF iesniedza ziņojumu, kurā bija 40 ieteikumi. Šie ieteikumi aprakstīja ceļu naudas atmazgāšanas izbeigšanai.

Kopš 2019. gada FATF ir pievienojušās 39 valstis vai reģionālās koalīcijas. Jūs varat apskatīt pilnu sarakstu šeit. Dalīborganizāciju vidū ir Eiropas Komisija un Persijas līča sadarbības padome. Dalībvalstu vidū ir lielākā daļa pasaules attīstīto valstu, tostarp ASV, Lielbritānija, Vācija, Francija, Kanāda, Austrālija, Japāna, Dienvidkoreja un citas.

2001. gadā FATF pilnvaras paplašinājās, iekļaujot terorisma finansēšanu. Jaunas pretterorisma finansēšanas (ATF) procedūras tika ieviestas 2001. gada oktobrī, mēnesi pēc 11. septembra terora aktiem.

Viena no vissvarīgākajām jomām, kurā dzirdēsiet par FATF, ir dzirdēšana par melnajā sarakstā iekļautajām valstīm. FATF uztur “FATF melno sarakstu”, piemēram, ar augsta riska valstīm naudas atmazgāšanai, un FATF vidējā riska valstu saraksti..

Kā darbojas naudas atmazgāšana?

Kā darbojas naudas atmazgāšana

Naudas atmazgāšana, kā paskaidrots iepriekš, ir netīras naudas “tīrīšanas” prakse. Noziedznieks, kurš naudu ieguvis ar nelikumīgiem līdzekļiem, var mēģināt šo naudu nodot likumīgā biznesā – tāpat kā jebkurā uzņēmumā, kas darbojas skaidrā naudā. Galu galā naudu nevar izsekot noziedzīgai vai nelikumīgai darbībai.

Ir visādi naudas atmazgāšanas veidi. Daži noziedznieki naudas legalizēšanai izmanto legālus uzņēmumus. Citi noziedznieki nodod naudu caur ārvalstīm. Nauda tiek noguldīta, piemēram, ārvalstu bankas kontā. Citi iegulda naudu. Mūsdienās arvien vairāk noziedznieku vienkārši iegādājas kriptogrāfiju, izmantojot naudas apmaiņas iespējas ar minimālām KYC / AML procedūrām, lai iztīrītu savu naudu.

Finanšu institūcijām ir jāpārbauda, ​​no kurienes šī nauda ir nonākusi un kurp tā nonāk. Lai identificētu lielus darījumus, finanšu iestādes paļausies uz automatizētām un manuālām AML procedūrām. Piemēram, skaidras naudas darījumi, kas pārsniedz 10 000 USD, iespējams, ir vēlreiz jāpārbauda, ​​lai pārbaudītu to izcelsmi un galamērķi.

Smagu noziegumu gadījumos, piemēram, laupīšana, piesavināšanās vai zādzība, tiesībaizsardzības aģentūra noziedzīgi cietušajiem var atdot līdzekļus vai īpašumu naudas atmazgāšanas izmeklēšanas laikā. Ja noziedznieks, piemēram, izkrāpis naudu un pēc tam to legalizējis, upuri var saņemt kompensāciju.

Kurās kriptogrāfijas biržās tiek izmantota KYC / AML verifikācija?

Kurās kriptogrāfijas biržās tiek izmantota KYC / AML verifikācija

KYC / AML procedūras kripto nozarē ir ļoti atšķirīgas.

Praktiski katrā cienījamā kriptogrāfijas biržā tiek izmantota kāda veida KYC / AML verifikācija. Tomēr dažas mazāk cienījamas biržas joprojām ļauj tirgotājiem veikt anonīmu tirdzniecību.

Limitiem ir izšķiroša loma arī KYC / AML verifikācijā. Piemēram, Changelly ļauj apmainīt līdz 300 USD pirmajā darījumā, nepārbaudot neko citu kā e-pasta adresi. Tikmēr tradicionālās kriptovalūtas apmaiņas laikā jums var būt nepieciešams pārbaudīt savu identitāti, lai tirgotu vairāk nekā 1000 ASV dolāru mēnesī.

Neatbilstība noved pie nopietniem naudas sodiem

Neatbilstība noved pie nopietniem naudas sodiem

Finanšu iestādes katru gadu tērē miljardiem dolāru KYC un AML verifikācijai. Tam ir labs iemesls: KYC un AML procedūru neievērošana var izraisīt nopietnus naudas sodus.

Viens no lielākajiem ar KYC / AML saistītajiem naudas sodiem radās 2018. gada septembrī, kad Nīderlandes bankai ING tika uzlikts naudas sods 900 miljonu ASV dolāru apmērā par neatbilstību Nīderlandes AML atbilstības prasībām.

ING izmeklēšanu vadīja Nīderlandes prokuratūra, kas atklāja, ka banka nav īstenojusi politiku, kas paredzēta finanšu ekonomisko noziegumu (piemēram, naudas atmazgāšanas) novēršanai. Laikā no 2010. līdz 2016. gadam ING nav ievērojusi uzticamības pārbaudes standartus, atsakoties ziņot par aizdomīgiem darījumiem savā tīklā.

ING sods izraisīja satricinājumus visā Eiropas finanšu sistēmā. Eiropas Centrālās bankas, Eiropas Banku iestādes un Eiropas Komisijas regulatori stingri rīkojās pret pašreizējiem KYC / AML noteikumiem, lai nākotnē izvairītos no līdzīga notikuma. Visām Eiropas valdībām tika izplatīts konfidenciāls dokuments, kurā izklāstītas nepilnības pašreizējās KYC / AML procedūrās.

Galu galā KYC un AML pārbaude nav ideāls process, un tas nekad nebūs. Tā kā KYC / AML procedūras laika gaitā ir uzlabojušās, noziedzniekiem arvien grūtāk ir atmazgāt naudu, izmantojot esošās banku sistēmas.

Populārākās kriptovalūtu biržas bez KYC / AML

Kriptogrāfijas valūtas maiņa bez KYC / AML

Mēs tikko pavadījām 2000 vārdus, skaidrojot, kā KYC un AML procedūras samazina noziedzīgo darbību pasaules finanšu sistēmā. Tagad mēs jums pastāstīsim par kriptovalūtas apmaiņu, kurā nav ieviestas KYC vai AML procedūras.

Binance

Binance ir viena no pasaules lielākajām kriptovalūtu biržām tirdzniecības apjoma ziņā. Binance ir tik populāra, kāpēc tā ir tik populāra: tai ir spēcīga likviditāte, daudz kriptovalūtu pāru un praktiski nav nekādu KYC vai AML prasību..

Šodien jūs varat tirgoties ar Binance, vienkārši pārbaudot savu e-pasta adresi. Vienīgais reālais “ierobežojums” nepārbaudītiem lietotājiem ir tas, ka katru dienu var izņemt tikai līdz 2 BTC vērtībā kriptogrāfijas. Pabeidzot KYC / AML verifikāciju, šie ierobežojumi pazūd. Lielākajai daļai tirgotāju, kuri meklē anonīmu kriptogrāfisko tirdzniecību, 2 BTC izņemšanas limits ir vairāk nekā pietiekami.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šie noteikumi attiecas uz visiem lietotājiem, kas nav Amerikas iedzīvotāji. Kopš 2019. gada septembra Binance pieprasīja visiem amerikāņu lietotājiem pabeigt KYC / AML verifikāciju, lai veiktu darījumus platformā.

KuCoin

KuCoin ir vēl viena liela apjoma kriptovalūtas birža, kas populāra starp kriptovalūtu tirgotājiem, kuri meklē anonīmu platformu. KuCoin ir līdzīgs Binance ne tikai tāpēc, ka trūkst KYC / AML noteikumu: tam ir arī sava digitālā valūta, ko sauc par KuCoin akcijām (KCS), kas darbojas līdzīgi Binance vietējai valūtai Binance Coin (BNB).

Šodien KuCoin pieņem nepārbaudītus kriptogrāfijas lietotājus no visas pasaules – arī Amerikas Savienotajām Valstīm. Ja vēlaties veikt šifrēšanas darījumus bez jebkādas KYC / AML verifikācijas, KuCoin ir lieliska iespēja.

Bitfinex

Bitfinex vienmēr ir bijusi viena no populārākajām kriptovalūtu biržām pasaulē, neskatoties uz ierobežotiem noteikumiem un pārredzamību. Bitfinex lietotājiem nav nepieciešama KYC. Vienīgais ierobežojums ir tāds, ka nepārbaudīti lietotāji var “izņemt” tikai 10 BTC katrā 24 stundu periodā.

Citas mazāk zināmas biržas

Iepriekš uzskaitītās apmaiņas ir vispazīstamākās kriptogrāfijas apmaiņas, kurām nav nepieciešama KYC / AML verifikācija. Ir daudz citu zemākas kvalitātes, mazāk šķidrumu apmaiņas

Pēdējais vārds

Zini savu klientu (KYC) ir identitātes pārbaudes sistēma, kuru bankas izmanto klientu identificēšanai. Bankām ir pienākums ‘pazīt savus klientus’, un bankas KYC procedūras palīdz tām to izdarīt.

Tikmēr naudas atmazgāšanas apkarošanas (AML) darbības joma ir plašāka. AML procedūras tiek veidotas ar mērķi pārvaldīt risku. Klienta risks tiks pārbaudīts, piemēram, reģistrējoties platformai, un klienta risks laika gaitā tiks nepārtraukti kontrolēts. Klienti, kuriem ir augsts aizdomīgu darījumu risks, piemēram, darījumi, kas saistīti ar naudas atmazgāšanu vai teroristiskām darbībām, tiks identificēti pēc iestādes AML procedūrām..

Mūsdienās gan KYC, gan AML procedūrām ir izšķiroša loma kriptogrāfijas pasaulē. Tie neļauj cilvēkiem izmantot bitkoinu naudas atmazgāšanai vai noziedzīgas darbības finansēšanai.

Protams, KYC un AML procedūrām ir arī savas ēnas puses: tās ievieš, piemēram, šifrēšanas telpā barjeras. Viņi liek jums pārbaudīt savu identitāti centralizētā organizācijā pirms kriptogrāfijas pirkšanas vai pārdošanas.

KYC / AML verifikācijai ir gan plusi, gan mīnusi, taču gan “Zini savu klientu” (KYC), gan Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) politikai arī turpmāk būs izšķiroša loma finanšu un kriptogrāfijas ekosistēmās..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map