Nuo picos gabaliuko iki skrydžio bilietų – kriptografinių pirkimų raida

2008 m. „Satoshi Nakamoto“ pseudonimu paskelbtas „Bitcoin“ dokumentas padėjo decentralizuotų mokėjimų pagrindą. Laikui bėgant, susidomėjimas decentralizuotomis valiutomis ir mokėjimo sistemomis augo, taigi ir Bitcoin vertė.

Lygiagrečiai su Bitcoin vertės padidėjimu, atsirado alternatyvių kriptovaliutų, kurių mastelis labai pagerėjo. Naujos paslaugos, tokios kaip kriptografinės debeto kortelės, leidžia sklandžiai integruoti „fiat“ mokėjimus į kriptografiją. Peržiūrėkime veiksmus, kurių ėmėsi kriptovaliutos, kad taptume pasauline mokėjimo sistema.

Nuo tamsiojo interneto iki picų pristatymo

Dėl tarpusavio mokėjimų pseudonanonimiškumo buvo neišvengiama, kad vienas iš pirmųjų Bitcoin naudojimo atvejų buvo šešėlinių operacijų palengvinimas. Kriptovaliuta netrukus buvo pasirinkta kaip pagrindinė mokėjimo galimybė įvairiems legaliems ir dažnai neteisėtiems pasiūlymams tamsiajame internete..

Niekas kitas, išskyrus vieną garsiausių „Bitcoin“ rėmėjų ir serijinį bėgimą JAV prezidento poste, John McAffee atvirai pripažįsta, kad už narkotikus, pornografiją ir prostitutes mokėjo kriptovaliuta. Apskaičiuota, kad „Silk Road“, vienoje didžiausių tamsiojo interneto juodaodžių rinkų, apyvarta siekė maždaug 1,2 milijardo JAV dolerių. Kai platforma buvo uždaryta 2013 m., Valdžia konfiskavo maždaug 3 milijonus dolerių vertės Bitcoin.

Tačiau „Bitcoin“ mokėjimai nėra privatūs. Daugelis „blockchain“ paslaugų, įskaitant „crypto-to-fiat“ mainus, turi atitikti KYC / AML reikalavimus. Todėl valdžios institucijos daugeliu atvejų gali susieti kriptovaliutų operacijas su tapatybe. Tai kriptovaliutas kvalifikuoja kaip teisėtas mokėjimo sistemas.

Teisinių sandorių pusėje „Electronic Frontier Foundation“ ir „WikiLeaks“ jau nuo 2011 m. Pradėjo priimti „Bitcoin“ aukoms. Be to, daugelis legaliai veikiančių prekybininkų pradėjo priimti „Bitcoin“ ir kai kuriuos įvairius „Altcoins“ kaip mokėjimo būdus..

Dėl to padidėjęs „Bitcoin“ kainų skaičius turėjo nemažai keistų istorijų, pradedant žmogumi, kuris iššovęs sąvartyną žūtbūt bandė rasti kietąjį diską, kuriame buvo 7500 bitkoinų, iki legendinio picos sandorio. 2010 m. Sandoryje Floridos gyventojas (kas kitas) sumokėjo 10000 Bitcoins mainais į dvi „Papa John“ picas.

Šis įvykis, įėjęs į istoriją kaip pirmasis „Bitcoin“ pirkimas, yra švenčiamas kasmet gegužės 22 d. Paskutinės „Bitcoin Pizza“ dienos metu šie 10000 bitkoinų yra maždaug 80 milijonų JAV dolerių vertės.

Nuo 7 TPS iki keičiamų „Blockchains“

Turėdamas tik 7 operacijas per sekundę, „Bitcoin“ turi nepaprastai mažą operacijų pralaidumą. Kadangi „Bitcoin“ blokų grandinės sandoriai varžosi dėl sandorių pajėgumų, naudodamiesi savo mokesčiais, tai gali smarkiai padidinti mokesčius, ypač esant didelei sandorių paklausai.

Nors mokesčiai už vieną operaciją per pastaruosius tris mėnesius buvo palyginti stabilūs ir svyravo apie 0,60 USD, buvo laikotarpių, kai „Bitcoin“ savininkai turėjo sumokėti kelis dolerius, kad galėtų atlikti mokėjimą. Sprogus 2017 m. Burbului, mokesčiai net siekė 54 USD.

Norėdami išspręsti mastelio problemą, kai kurie kalnakasiai pasiūlė padidinti blokų dydį nuo 1 MB iki 8 MB. Kadangi dauguma kalnakasių priešinosi šiam pasiūlymui, šalininkai atsiskyrė nuo „Bitcoin“ blokų grandinės ir sukūrė „Bitcoin Cash“ kietajame šakute..

Maždaug tuo pačiu metu keičiamo dydžio „Altcoins“ pradėjo atsirasti ir laikui bėgant nuosekliai tobulėti. Naudojant šiuolaikinius „Stake blockchains“ įrodymus, kurie gali apdoroti tūkstančius operacijų per sekundę, galima atlikti sandorius, kainuojančius šimtą procentų ir pasiekiančius gavėją tik per penkias sekundes. Visai neseniai „Bitcoin SV“, kuris buvo padalytas į kitą kietą „Bitcoin Cash“ šakutę, visiškai atsisakė blokų dydžių, leidžiantis praktiškai neriboti operacijų pralaidumą.

Kitas šiuolaikinis „blockchain“ sektoriaus vystymasis yra „stablecoins“ atsiradimas. daugeliui „blockchain“ naudojimo atvejų reikalingas kainų nuspėjamumas, kurio negalima pasiekti nepatvirtintomis kriptovaliutomis dėl jų nepastovumo. Ypač vartotojai dažniausiai teikia pirmenybę stabilioms kainoms, o ne kriptovaliutos kurso rizikai. Be to, stabilūs pinigai gali būti naudojami įvairiai decentralizuoto finansavimo (DeFi) sektoriuje.

Nuo kavos puodelių iki pasaulinės mokėjimo sistemos

Tuo tarpu mokėjimų kriptovaliuta priėmimas dar labiau pagerėjo. To pavyzdys yra Čekijos įsilaužėlių erdvė „Paralelní Polis“, kurioje yra ir Kriptoanarchijos institutas. Prahoje esanti įsilaužėlių erdvė didžiuojasi tapusi pirmuoju pasaulyje tik „Bitcoin“ kavos baru.

Aukščiausio „Bitcoin“ mokesčio pakilimo metu „Polis“ pristatė „Litecoin“ ir „Bitcoin Cash“ kaip alternatyvias valiutas. Lankytojai, neturintys ankstesnio kriptovaliutų poveikio, kavos gali įsigyti nusipirkdami kriptovaliutą iš „Bitcoin / Litecoin“ bankomato įsilaužėlių erdvėje arba įsigydami iš anksto įdėtą plastikinę piniginės kortelę.

Pernai vykdant bandomąjį projektą, tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Oxfam“ Vanuatu gyvenančioms bendruomenėms kaip nelaimės pagalbą išplatino kortelę „bakstelėkite ir mokėkite“. Kiekvienoje kortelėje buvo iš anksto pakrauta 50 vienetų DAI stablecoin. Vietinės parduotuvės gavo „PoS“ sistemas, kuriose kortelių turėtojai galėjo išpirkti pagalbą.

Pastaraisiais metais tyrimai aiškiai parodė, kad finansinė pagalba yra veiksmingesnė už fizinių prekių dovanojimą, nes pastaroji linkusi pakenkti vietos ekonomikai. „Oxfam“ teigia, kad projektas buvo nepaprastai sėkmingas, nes ši kriptografinės pagalbos forma buvo daug efektyvesnė už grynųjų pinigų pervedimus ar aukas natūra. Todėl jie nori padidinti kriptovaliutos išmokas Vanuatu.

Nuo istorinės picos operacijos (gavėjas buvo britas, kuris užsisakė picas su savo kreditine kortele), pirkdami kriptografiją pasikliauja tarpininkai, kai pardavėjas nepriima tiesioginių mokėjimų kriptografija. Netrukus atsirado internetinių paslaugų, kurios mainais už kriptovaliutą pardavinėjo skaitmeninius čekius, kuriuos vėliau buvo galima išpirkti įvairiose internetinėse ir fizinėse prekyvietėse, tokiose kaip „Amazon“..

Naujausia kriptovaliutų mokėjimo sistemų plėtros tendencija yra kriptografinės debeto kortelės. Čia patikimas saugotojas išduoda debeto kortelę, kuri puikiai veikia bet kurioje „PoS“, priimančioje „Visa“ korteles. Klientai gali įkelti savo debeto kortelę su „fiat“ arba kriptovaliuta. Kai jie naudojasi savo kortele pirkdami iš savo kriptografinio balanso, saugotojas automatiškai keičia pirkimo sumą ir perveda gavėjui fiat valiutą.

Vienas tokių paslaugų teikėjų yra „CoinZoom“. „CoinZoom“, bendradarbiaudamas su savo pramonės lyderiu laisvės atėmimo vietose, „BitGo“, siūlo įvairius daugiapakopės „Visa“ debeto kortelės. Turėdama licencijas visose 50 valstijų, „CoinZoom“ visiškai atitinka jų klientams JAV.

Be esamų kriptografinių lėšų pervedimo į „CoinZoom“ pinigines, vartotojai taip pat gali finansuoti savo piniginę naudodami įvairius tradicinius mokėjimo būdus „fiat“ valiuta, kurią vėliau galima iškeisti į daugiau nei 40 kriptovaliutų. Naudodamiesi mobiliąja programa, „CoinZoom“ klientai gali bet kada pasirinkti kriptovaliutos piniginę, iš kurios išskaičiuojamos pirkimo sumos..

„CoinZoom“ išsiskiria iš kitų kriptografinių debeto kortelių tiekėjų – tai „BitGo“ teikiamas saugumas. Kadangi „BitGo“ didžiąją dalį lėšų laiko šaltose piniginėse ir yra apdrausta nuo nuostolių, siekiančių iki 100 milijonų dolerių, visi „CoinZoom“ indėliai yra visiškai saugūs nuo įsilaužėlių. Dėl „Visa“ nulinės atsakomybės politikos kortelių savininkai neatsako už bet kokias apgaulingas operacijas pamestų ar pavogtų kortelių atveju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map