Top 5 kapitāla kolektīvās finansēšanas vietnes – viedoklis

Kopfinansējums ir bijis kopš 2008. gada, kad tika palaists indiegogo, kam sekoja Kickstarter, kas tika uzsākts 2009. gadā.

Agrās kopfinansēšanas vietnes lietotājiem piedāvāja bezmaksas privilēģijas un preces apmaiņā pret viņu uzņēmējdarbības finansēšanu. Pēc vairākiem mēnešiem lielākā daļa šo jaunizveidoto uzņēmumu sāka darboties, taču daži no tiem bija ļoti veiksmīgi. Viens no ievērojamākajiem veiksmes stāstiem ir virtuālās realitātes austiņas Oculus, kas Kickstarter piesaistīja vairāk nekā 2,4 miljonus ASV dolāru kampaņā, kas piesaistīja arī Marka Cukerberga uzmanību. Drīz pēc tam Oculus Facebook iegādājās par 3B USD. Šī bija monumentāla iegāde jaunuzņēmumam ar lielisku redzējumu un nulles peļņu.

Diemžēl, kamēr Oculus iegāde Facebook mainīja Oculus komandas dzīvi, projekta Kickstarter agrīnie atbalstītāji neko nesaņēma, jo viņu sākotnējam atbalstam šim projektam netika piedāvāts kapitāls.

2012. gadā tika pieņemts DARBU likums, kas pavēra durvis kolektīvās finansēšanas vietnēm, kas sākotnējiem investoriem piedāvā pašu kapitālu. Tagad investoriem no visas pasaules ir iespēja atbalstīt jaunuzņēmumus, kas ir pārāk mazi, lai piekļūtu tradicionālajam riska finansējumam.

Šīm kapitāla kolektīvās finansēšanas vietnēm ir svarīgs mērķis, jo tās ir tieši atbildīgas par uzņēmēju audzināšanu, vienlaikus piedāvājot investīciju iespējas investoriem, kuri neatrodas Silīcija ielejā.

Zemāk, manuprāt, ir 5 galvenās kolektīvās finansēšanas vietnes. Kā atruna esmu kapitāla īpašnieks 3 no tālāk uzskaitītajiem uzņēmumiem (WeFunder, Microventures, StartEngine).

# 1 – SeedInvest

SeedInvest atšķir sevi, koncentrējoties tikai uz to, lai topošajās nozarēs izvēlētos jaunizveidotus uzņēmumus. Ja vēlaties ieguldīt tehnoloģiju nākotnē, tas ir viens no labākajiem variantiem. Nozares, kas bieži tiek piedāvātas, ir:

  • Paplašinātā realitāte
  • 3d drukāšana
  • Mākslīgais intelekts
  • Robotika
  • Kosmosa tehnoloģijas

Viņi ir palīdzējuši vairāk nekā 150 uzņēmumiem piesaistīt kapitālu, un komanda lieliski filtrē lielāko daļu pieteikto uzņēmumu, piedāvājot investoriem apkopotu pasaules klases uzņēmumu sarakstu, kuros ieguldīt.

# 2 – Mikroventūras

Šī vietne atšķiras no pārējās šī saraksta, jo tajās tiek piedāvāti divi dažādi fokusi un tie ir paredzēti tikai akreditētiem investoriem.

Galvenā uzmanība tiek pievērsta Late Stage uzņēmumiem. Daži no vēlīnā posma uzņēmumiem, kas ir parādīti, ir:

  • SpaceX
  • LYft
  • Pinterest
  • Godīgs uzņēmums
  • Robinhood

Tas piedāvā vienkāršāko iespējamo ceļu uz ieguldījumiem fenomenālos vēlīnā posma uzņēmumos, kuri bieži vien ir tikai dažus gadus prom no IPO. Minimālais ieguldījums bieži ir no 5000 līdz 50000 ASV dolāriem, minimālais ir atkarīgs no procentu līmeņa un uzņēmuma.

Viņi arī piedāvā ieguldījumu iespējas agrīnās stadijas uzņēmumos ar minimāliem ieguldījumiem diapazonā no 3000 līdz 5000 ASV dolāriem. Šie uzņēmumi bieži nodarbojas ar Fintech, robotiku, 3D drukāšanu uc. Šo agrīnās stadijas uzņēmumu kvalitāte ir augsta un tiek izvēlēta arī ar rokām.


# 3 – WeFunder

Viņi bija atbildīgi par palīdzību JOBS likuma rakstīšanā un ir vieni no vecākajiem uzņēmumiem pūļa finansēšanas telpā. Šajā vietnē ir bijuši milzīgi veiksmes stāsti.

2013. gada aprīlī Zenefits palielināja 9 miljonu ASV dolāru vērtībā, un tikai 2 gadus vēlāk 2015. gada maijā viņi piesaistīja papildu 500 miljonus ASV dolāru un tika novērtēti 4,5 miljardu ASV dolāru vērtībā. Tas nozīmē, ka, ja jūs būtu ieguldījis 10000 USD, divu gadu laikā jūs būtu saņēmis lielisku atdevi 500 000 USD apmērā.

WeFunder iznāca no Y Combinator akseleratora programmas, kas ir slavenākā un veiksmīgākā akseleratora programma pasaulē. Daži veiksmes stāsti no šejienes ietver AirBNB, DropBox, Stripe, coinbase utt.

Tas ir svarīgi tāpēc, ka Y Combinator uzņēmumi atbalsta viens otru milzu ekosistēmā. Daudzi no WeFunder jaunajiem uzņēmumiem ir Y Combinator absolventi (piemēram, Zenefits).

# 4 – Finansējams

Viena no vecākajām platformām šajā sarakstā Fundable tika uzsākta 2012. gada 22. maijā. Kopš tā laika viņi piedāvā piekļuvi ievērojamam uzņēmumu sarakstam katrā nozarē, par kuru jūs varat iedomāties. Esmu redzējis visu, sākot no saules enerģijas laukiem un beidzot ar revolucionāru 3D drukātu protezēšanu.

Fundable ir kopfinansējuma vietne, kas piedāvā plašu uzņēmumu klāstu, no kuriem izvēlēties.

# 5 – StartEngine

Vairāk nekā 90 miljonus ir palielinājuši 265+ uzņēmumi. Viņi pat nesen veiksmīgi savāca sev 10 miljonu ASV dolāru STO.

Lai gan šī ir lieliska platforma, viņi nav tik selektīvi kā pārējās kapitāla kolektīvās finansēšanas vietnes, kas atrodas šajā sarakstā, tāpēc jums ir jābūt uzmanīgākam un jāveic ļoti rūpīga pārbaude par to, kurā ieguldāt. Tas nozīmē, ka ir dažas pērles tikt atrastam. Hackernoon nesen veiksmīgi pabeigts paaugstinājums 1,07 miljonu ASV dolāru apmērā. Es uzskatu, ka viņiem ir pārāk daudz uzņēmumu, kas ir iekļauti sarakstā, kas padara saraksta iepazīšanu mazliet nogurdinošu.

Kopsavilkums:

Šīs ir piecas galvenās kolektīvās finansēšanas vietnes, kuras, manuprāt, piedāvā investoriem vislabāko piekļuvi ieguldījumu iespējām. Jums vienmēr jāveic pienācīga rūpība un jāsaprot, ka ieguldījumi agrīnā stadijā ir augsts risks un ka jūs, visticamāk, nezaudēsit piekļuvi visam savam kapitālam. Jums vajadzētu arī sagaidīt, ka ir nepieciešami 7 līdz 10 gadi, lai nopelnītu peļņu no jebkura no šiem ieguldījumiem.

Atruna:

Securities.io is nav licencēta vai reģistrēta ASV Vērtspapīru un biržu komisijā, FINRA vai kādā citā finanšu pakalpojumu regulatorā. Konkrēti, Securities.io nav FINRA reģistrēts brokeru dīleris un nepiedāvā, nepārdod vērtspapīrus un neveic nekādas citas brokeru dīleru darbības. Nekas šajā vietnē nav neviena vērtspapīra piedāvājums, izplatīšana, pieprasīšana vai mārketings.

Turklāt Securities.io nav birža, alternatīva tirdzniecības sistēma, darījuma aģents vai pārskaitījuma aģents. Securities.io nesniedz juridiskas, grāmatvedības, nodokļu vai normatīvas konsultācijas, kā arī nenodrošina skaidras naudas, virtuālās valūtas, drošības marķiera vai cita digitāla aktīva glabāšanu trešās puses vārdā vai tās vārdā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map