Niks Bhargava, GROUNDFLOOR – Interviju sērijas līdzdibinātājs

PIRMAIS STĀVS ir Amerikas nekustamā īpašuma kreditēšanas tirgus. Tas bija pirmais nekustamā īpašuma kolektīvās finansēšanas uzņēmums, kurš sasniedza SEC kvalifikāciju, izmantojot A + noteikumu, kopš regula sāka darboties ar DARBU likumu. GROUNDFLOOR tika mērķtiecīgi uzbūvēts, lai apkalpotu ieguldītājus, nevis institucionālos

Jūs esat gan GROUNDFLOOR direktors, gan viens no līdzdibinātājiem. Kāda bija iedvesma šīs kopfinansēšanas platformas palaišanai?

Manam līdzdibinātājam Braienam Dalijam bija ilggadēja pieredze, lai telekomunikāciju pakalpojumus padarītu pieejamākus ikdienas cilvēkiem. Tikmēr man bija liela pieredze vērtspapīru un regulēšanas nozarēs. Mēs vēlējāmies apvienot savas stiprās puses tādā veidā, kas visiem, ne tikai 1 procentam, pavēra augstas ienesīguma ieguldījumu iespējas. Mēs galu galā sākām ar vienas ģimenes dzīvojamiem mājokļiem, jo ​​lielākajai daļai cilvēku šāda veida manta ir pazīstama, jo viņi paši ir māju īpašnieki.

Kad ideja tika iecerēta, mums nebija ne mazākās nojausmas, vai tai būs tirgus. Mums vispirms bija jāatrod pieejams tiesiskais regulējums, kas viņiem ļautu pārbaudīt biznesa koncepciju. Mēs atklājām Invest Georgia Exemption (IGE), kas izveidots 2011. gadā, lai palīdzētu mazajiem uzņēmumiem piekļūt kapitālam. Būdams intrastate piedāvājuma noteikums, tas bija pieejams tikai Džordžijas uzņēmumiem, tāpēc mēs abi pacēlāmies un pārcēlāmies uz Atlantu, lai palaistu GROUNDFLOOR. IGE dēļ mēs Gruzijā varējām finansēt aizdevumus 2 miljonu ASV dolāru apmērā, skaidri parādot pieprasījumu pēc GROUNDFLOOR platformas.

Laika gaitā GROUNDFLOOR ir ievērojami pieaudzis un tagad ir atvērts investoriem visās 50 valstīs.

Vai varat paskaidrot, kā GROUNDFLOOR savieno investorus ar nekustamā īpašuma attīstītājiem?

Mēs esam vērsti uz to, lai privātajiem investoriem nodrošinātu augstas ienesīguma iespējas. Nekustamā īpašuma aizņēmējs, kāds, kurš attīsta nekustamo īpašumu iztikai, nodrošina aizdevumu, izmantojot GROUNDFLOOR, nevis tradicionālo banku vai naudas aizdevēju, lai finansētu dzīvojamo nekustamo īpašumu projektu. Šis aizņēmējs iesniedz aizdevuma pieteikumu, un mēs vetārsta indivīdu un projektu, lai noteiktu, vai mums vajadzētu izsniegt aizdevumu. Mūsu parakstīšanas pamatā ir pagātnes pieredze, ādas daudzums spēlē un daudzi citi faktori. Ja aizdevums tiek apstiprināts, tam tiek piešķirts aizdevums no A līdz G pakāpei un atbilstoša likme, kur A pakāpes aizdevumi ir vismazāk riskanti, ar viszemāko atdeves līmeni, un G pakāpes aizdevumi ir visriskantākie, ar visaugstāko atdeves līmeni.

Mēs esam iesnieguši piedāvā ar Vērtspapīru biržas komisiju (SEC), ar kuras starpniecību mēs pārdodam vērtspapīrus. Šo vērtspapīru ieņēmumi tiek izmantoti mūsu radīto aizdevumu finansēšanai. Šo vērtspapīru sniegums un atbilstošā atdeves likme ir saistīta ar pamatā esošo aizdevumu. Ieguldītāji var izvēlēties, kuros vērtspapīros un līdz ar to – kādos aizdevumos viņi vēlas ieguldīt.

Investori var izvēlēties ieguldīt līdz USD 10 pieaugumam aizdevuma finansēšanai. Kad aizdevums ir pilnībā finansēts, aizņēmējs ņem naudu pēc izlozes grafika un pabeidz jaunās celtniecības, renovācijas vai rehabilitācijas projektu. Tad īpašums parasti tiek pārdots. Kad projekts tiek pārdots vai tiek pārfinansēts, kas parasti ir 6-12 mēneši no brīža, kad ieguldītājs ieguldīja, aizdevums tiek atmaksāts. Investora galvenais ieguldījums, kā arī visi uzkrātie procenti, tiek noguldīti ieguldītāja GROUNDFLOOR ieguldītāja kontā. Personas GROUNDFLOOR ieguldītāju kontā esošo naudas līdzekļu atlikumu var izņemt vai reinvestēt citos projektos.

Vai pastāv kādi ierobežojumi vai kvalitātes kontroles veidi, lai nodrošinātu, ka nekustamā īpašuma attīstītāji var atmaksāt aizdevumus?

Kad aizņēmējs iesniedz aizdevuma pieteikumu, mūsu parakstītāju komanda cieši sadarbojas, lai pārbaudītu projektus un aizņēmēju. Mēs ņemam vērā arī vietējo nekustamo īpašumu tirgu. Mēs neaizdodamies tirgos, kas mums nepatīk. Kad tiek izsniegts aizdevums, mēs regulāri sazināmies ar aizņēmēju, lai pārliecinātos, ka projekts ievēro termiņus, un mēs regulāri kopīgojam informāciju ar investoriem. Ja aizņēmējs neveic pietiekamu progresu vai ir novirzījies no plāna, neizlozē. Ja mēs domājam, ka varētu būt kavēšanās vai aizņēmējs pārkāpj līguma nosacījumus, mēs varam izlemt iejaukties un proaktīvi likt aizdevumu noklusēt, kas ieguldītājam var radīt spēcīgāku rezultātu, jo mēs izlaižam soda procentus. Lielākā daļa GROUNDFLOOR aizdevumu ir pirmā ķīlas pozīcija, tāpēc aizdevums tiek nodrošināts ar fizisku aktīvu, kas ir zeme un struktūra.

Kādi ir ienesīguma veidi, kurus investori var sagaidīt?

Pēdējo sešu gadu laikā GROUNDFLOOR nekustamā īpašuma aizdevumu dalībnieki ir guvuši gada peļņu vidēji no 10 līdz 12 procentiem 6 līdz 12 mēnešu laikā.

Vai visas investīcijas šobrīd ir ASV? Vai ir priekšroka dažām pilsētām vai štatiem? Ja jā, vai jūs varētu tos aprakstīt.

Kaut arī ikviens valstī var ieguldīt GROUNDFLOOR tikai ar 10 ASV dolāriem, uzņēmums koncentrējas uz aizdevumiem 30 štatos.

Jūs bijāt agrīns DARBU likuma aizstāvis, vai bijāt apmierināts ar to, kā tika uzrakstīts DARBU likums? Vai bija kaut kas tāds, kas bija jāizlaiž?

Es vispār esmu apmierināta ar to, kā darbība izrādījās. Dažādie noteikumi ir paredzēti, lai palīdzētu dažāda lieluma uzņēmumiem, un katrs no tiem sniedz vērtību uzņēmumiem dažādās situācijās. Es nedomāju, ka būtu jāizlaiž kāds īpašs noteikums.

 

Ko jūs vēlētos redzēt mainītu nākamajā DARBU likuma versijā?

Mēs esam redzējuši Reg. Nekustamā īpašuma emisijās to ļoti izmanto. Es domāju, ka ārpus šī izmantošanas gadījuma ir vērtība, it īpaši vidēja lieluma privātiem uzņēmumiem, kuri vēlas piekļūt valsts tirgus kapitālam. A noteikuma ierobežojums drīz mainīsies uz 75 miljoniem ASV dolāru, kas būs pievilcīgāks šāda lieluma uzņēmumiem. Es domāju, ka šajā telpā mēs varētu redzēt dažus jaunus piedāvājumus.

Vai vēlaties vēl dalīties par GROUNDFLOOR?

Nav neviena cita uzņēmuma, kas piedāvā GROUNDFLOOR individuālajiem investoriem un aizņēmējiem. Mēs esam izveidojuši jaunu kategoriju un piedāvājam pilnīgi jaunus produktus.

Kāpēc neviens mūs nav nokopējis? Viens iemesls ir tas, ka regulatīvie jauninājumi. Nodrošināt ieguldījumus, kas tieši saistīti ar šāda veida augstas kvalitātes, augstas ienesīguma nekustamā īpašuma kredītiem, privātā ieguldītāja labā nav darīts. GROUNDFLOOR bija pirmais vērtspapīru kvalificētais uzņēmums & Biržas komisija piedāvāt šāda veida ieguldījumus, izmantojot Reg A, gan neakreditētiem, gan akreditētiem investoriem, un tā kā mēs esam izveidojuši milzīgo infrastruktūru, mēs varam turpināt atkārtot savu produktu tur, kur citi nevar.

Man ļoti patika uzzināt par jūsu uzņēmumu, apmeklētāji un / vai investori, kuri vēlas uzzināt vairāk, var apmeklēt PIRMAIS STĀVS.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map