Dažādi priekšlikumi izvirza prospektus, ar kuriem groza prospektus

Tā kā alternatīvo kapitāla veidošanas veidu, piemēram, kolektīvās finansēšanas, popularitāte turpina pieaugt, regulatori ir atzinuši nepieciešamību veikt grozījumus savās pieejās.

Neatkarīgi no tā, vai atskatāmies uz SEC priekšlikumu par nesen definētu “akreditētu investoru” vai potenciālām “drošas ostas” programmām, ir acīmredzams, ka pārvaldes iestādes nav apmierinātas sēdēt dīkā.

Pēdējo nedēļu laikā dažādu valstu piedāvātie šādu ierosināto grozījumu piemēri ir minēti dažādās valstīs.

 • Savienotās Valstis
 • Kanāda
 • Latvija

Katras valsts attiecīgo regulatīvo iestāžu iesniegtie grozījumi ir īpaši vērsti uz kolektīvo finansēšanu, reg. A un reģ. D.

Amerikas Savienotās Valstis – SEC

SEC ir atzīmējusi pašreizējos noteikumus, kas saistīti ar prospektu atbrīvojumiem, un atsaukušies uz tiem kā “savārstījums” un “būvēts gadu desmitiem ilgi”. Viņi atzīmē, ka šī jaunākā priekšlikuma mērķis ir aizpildīt regulējuma nepilnības un ierobežojumus, kas radušies laika gaitā, padarot savārstījumu nevainojamu.

Jaunākais priekšlikumu, Vērtspapīru un biržu komisijas vārdā ieradās priekšsēdētājs Džejs Kleitons,

“Jaunie uzņēmumi – sākot no sākuma stadijas jaunuzņēmumiem, kas meklē sākuma kapitālu, līdz uzņēmumiem, kuri ir ceļā uz publisku pārskatu sniegšanas uzņēmumu – izmanto atbrīvojuma piedāvājuma noteikumus, lai piekļūtu kritiskajam kapitālam, kas nepieciešams, lai izveidotu darbavietas un palielinātu savu uzņēmējdarbību pašreizējā sistēma ir mulsinoša daudziem šajā procesā iesaistītajiem uzņēmumiem, īpaši tiem mazākajiem uzņēmumiem, kuru ierobežotie resursi, kas iztērēti mūsu pārāk sarežģīto noteikumu virzībai, tiek novirzīti no tiešajiem ieguldījumiem uzņēmumu izaugsmē. Šie priekšlikumi ir paredzēti, lai izveidotu racionālāku ietvaru, kas labāk ļauj uzņēmējiem piekļūt kapitālam, vienlaikus saglabājot un uzlabojot svarīgu investoru aizsardzību. ”

Ierosinātās izmaiņas

Tālāk ir minēti daži galvenie punkti, kuri, ja tie tiktu ievēroti, ļautu pretendēt uz Prospekta atbrīvojumu. SEC īpaši ietver grozījumus vairākiem kapitāla piesaistes veidiem – pūļa finansēšanai, reg. A un reģ. D.

Kolektīvā finansēšana

 • Palieliniet piedāvājuma ierobežojumus līdz 5 miljoniem ASV dolāru
 • Atjaunināti investoru ierobežojuma kritēriji, lai atbalstītu neakreditētus investorus

Reģ. A

 • Palieliniet piedāvājuma ierobežojumus līdz 75 miljoniem ASV dolāru
 • Palieliniet sekundāro pārdošanas apjomu līdz 22,5 miljoniem ASV dolāru

Reģ. D

 • Palieliniet piedāvājuma ierobežojumu līdz 10 miljoniem ASV dolāru

Kanāda – CSA

Vērtspapīru likumus Kanādā dažkārt var uzskatīt par nedalītiem. Parasti tas ir saistīts ar faktu, ka nav federāla regulatora, kas pārrauga attiecīgās nozares. Drīzāk noteikumi tiek īstenoti provinces līmenī – kas salīdzināšanas dēļ dažkārt var radīt pretrunas.

CSA to ir atzīmējuši un savos apgalvojumos norādījuši sekojošo 45. – 110 priekšlikumu,

“Mēs esam dzirdējuši no tirgus dalībniekiem, ka saskaņots normatīvais regulējums, kas pielāgots vērtspapīru kopfinansēšanai, kas pieejams visā Kanādā, veicinātu vērtspapīru kopfinansēšanas izmantošanu kā alternatīvu iesācējiem un agrīnās stadijas emitentiem kapitāla piesaistei … CSA ir ierosinājusi instrumentu [45- 110] uzlabot tiesiskā regulējuma saskaņošanu attiecībā uz vērtspapīru kolektīvo finansēšanu, ko veic jaunuzņēmumi un agrīnās stadijas emitenti. Lai gan instrumentam ir kopīgas galvenās iezīmes, izmantojot jaunizveidotās kolektīvās finansēšanas veidlapu. ”

Ierosinātās izmaiņas

Tālāk ir minēti daži galvenie punkti, kuri, ja tie tiktu ievēroti, ļautu pretendēt uz Prospekta atbrīvojumu.

 • Miljonu ASV dolāru ierobežojums līdzekļiem, kas savākti 12 mēnešu laikā pēc kopfinansēšanas kampaņas
 • Ieguldītāji var iegādāties 2500 USD vai 5000 USD, ja brokeris konsultē
 • Investora labvēlības periods
 • 48 stundu perioda “atgriešanās” periods, kurā var anulēt nopirktos vērtspapīrus

Latvija – FKTK

Pirmoreiz atspoguļojot šo Latvijas attīstību, mēs runājām ar Fintelum rīkotājdirektori Lizu Aizupieti. Viņa runāja par to, kā Fintelum un līdzīgi uzņēmumi tagad var gūt labumu no šīm izmaiņām.

“Cenšoties palīdzēt jaunuzņēmumiem un nekustamā īpašuma nozarēm piekļūt labākām finansēšanas iespējām, pašreizējās izmaiņas vērtspapīru likumā padara Latviju par pievilcīgāku ES dalībvalsti kapitāla piesaistei. Pašreizējā normatīvā vide ļauj Fintelum 36 mēnešu laikā apkalpot mazos un vidējos uzņēmumus, kuru kapitāls ir līdz EUR 3 miljoniem, ar zemākiem ienākšanas šķēršļiem kapitāla tirgos. Investori varēs ieguldīt fiat vai kriptovalūtās un piekļūt daļēji sadalītu projektu īpašumtiesībām uz projektiem, kas dod peļņu no dividendēm un ir atvērti privātiem ieguldītājiem. Izmantojot Fintelum tokenizācijas un atbilstības rīkus, daļēji vērtspapīru vai lietderības marķieru īpašnieki varēs apmainīt interesi par projektiem, izmantojot mūsu peer-to-peer sekundāro tirgu, un tādējādi palielināt parasti nelikvīdu aktīvu likviditāti. Piemēram, ja jums pieder uzņēmuma daļa, kurai pieder vai nu nekustamais īpašums, vai arī tā pārstāv komercsabiedrību, varat digitāli pirkt vai pārdot šīs frakcijas starp esošajiem akcionāriem vai arī meklēt jaunus investorus, kurus interesē projekts. ”

Ierosinātās izmaiņas

Tālāk ir minēti daži galvenie punkti, kuri, ja tie tiktu ievēroti, ļautu pretendēt uz Prospekta atbrīvojumu.

 • 1 miljona eiro ierobežojums
 • No 1 līdz 5 miljoniem euro var saņemt vienkāršotu prospektu
 • 3 miljonu eiro ierobežojums 36. periodam

Izaugsme

Vai visas šīs ierosinātās izmaiņas stājas spēkā, vēl nav noteikts. Tomēr var teikt, ka ir daudzsološi redzēt regulatoru pieaugumu kopā ar savām nozarēm.

Stagnējošs regulējums bieži var izraisīt stagnējošu izaugsmi. Katra valsts ir izvēlējusies krasi palielināt kapitāla ierobežojumus gan emitentiem, gan investoriem. Tas līdzās lietpratīgiem aizsardzības pasākumiem nenozīmē stagnējošu izaugsmi.

Cerams, ka šie potenciālie grozījumi veicinās pastāvīgu akceptēšanu un piekļuvi alternatīviem kapitāla piesaistīšanas veidiem.

Citu ziņu sadaļā

Iepriekšējos mēnešos dažādos gadījumos mēs esam pieskārušies attīstībai, kas saistīta ar kolektīvo finansēšanu un regulējuma izmaiņām. Šie raksti ir pāris piemēri tam:

Kanādas vērtspapīru administratori (CSA) kripto aktīvus risina normatīvajā regulējumā

Kapitāla daļēja finansēšana Ziemeļamerikā

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map