Kas ir pašu kapitāla kopfinansēšana?

Kapitāla kopfinansēšana notiek, kad privāti uzņēmumi piesaista kapitālu no sabiedrības, pārdodot vērtspapīrus. Šie finanšu instrumenti var ietvert akcijas, konvertējamas parādzīmes, ieņēmumu daļas, parādus un žetonus. Mūsdienās kapitāla daļēja finansēšana ir svarīga pasaules finanšu tirgu sastāvdaļa, jo tā nodrošina MVU rentablāku kapitāla piesaistīšanas stratēģiju salīdzinājumā ar tradicionālajiem IPO.

Interesanti, ka pašu kapitāla finansējums ir salīdzinoši jauns ieguldījumu instruments. Prezidents Obama ļāva kapitāla kolektīvo finansēšanu 2011. gadā, kad viņš parakstīja JOBS likumu, taču šī prakse kļuva populāra tikai pēdējos piecos gados. Viens no iemesliem, kāpēc akciju kolektīvās finansēšanas popularitāte guva tik ilgu laiku, ir tas, ka līdz 2016. gada maijam bija nepieciešami galvenie noteikumi, lai tie stātos spēkā.

Kā darbojas pašu kapitāla kolektīvais finansējums?

Kapitāla kopfinansēšana pēc savas funkcijas ir ļoti līdzīga populārajai pūļa finansēšanas vietnei, Kickstarter. Būtībā investori meklē privātus uzņēmumus, kas atbilst viņu kritērijiem. Kad ir atrasts piemērots ieguldījums, ieguldītājs apmeklē finansēšanas portāla vietni, kas viņiem nodrošina piekļuvi iespējai un tās detaļām. Šeit investori var izpētīt dažādas kapitāla kolektīvās finansēšanas iespējas uzņēmumam.

Atšķirībā no Kickstarter, ieguldītāji par savu ieguldījumu nesaņem priekšlaicīgu piekļuvi produktam vai pakalpojumam. Tā vietā ieguldītāji kapitāla kolektīvās finansēšanas kampaņās cenšas gūt peļņu par savu dalību. Vairumā gadījumu ieguldītāji par savu ieguldījumu saņem akcijas, tiesības un citus ieguvumus.

Kickstarter, izmantojot mājas lapu

Kickstarter, izmantojot mājas lapu

Ir svarīgi saprast, kāpēc kapitāla kopfinansēšana sniedz uzņēmējiem dažādas iespējas salīdzinājumā ar akciju tirdzniecību akciju tirgos. Pirmkārt, kapitāla kolektīvās finansēšanas firmas ir privāti uzņēmumi un vairumā gadījumu jaunie uzņēmumi. Iepriekš IPO bija vienīgais kolektīvās finansēšanas veids, ar kuru uzņēmums varēja iesaistīties. Šī prakse daudziem uzņēmējiem ierobežoja MVU piekļuvi tirgiem..

Daudziem uzņēmumiem vienkārši trūka finansējuma, lai segtu milzīgās finansiālās un juridiskās prasības, kas nepieciešamas sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) rīkošanai. Savukārt tikai lielākās firmas varēja iegūt finansējumu, kas vajadzīgs veiksmīgai IPO uzsākšanai. Līdz ar to pētījumi liecina, ka IPO turpina novērot izmantošanas samazināšanos, jo tagad ir pieejamas pieejamākas iespējas.

Turklāt šī prakse atstāja investorus arī ārpus cilpas. Daudzi IPO ir atvērti tikai akreditētiem investoriem. Akreditētie investori nopelna vismaz 200 000 USD gadā vai var uzrādīt aktīvos vairāk nekā 1 miljonu USD. Jūsu īpašumos ir jāizslēdz jūsu mājas. Kā jūs varētu iedomāties, šī sistēma atstāja jūsu vidējos investorus izslēgtus no ienesīgākajiem ieguldījumiem.

Kapitāla kolektīvās finansēšanas priekšrocības

Pateicoties kapitāla kolektīvās finansēšanas platformu pieaugumam, tagad ikviens var piekļūt šīm vērtīgajām iespējām. Pirms interneta kolektīvās finansēšanas platformu pieauguma investori galvenokārt bija riska kapitāla un eņģeļu investori. Šīs bija vienīgās personas, kurām bija finansējums, lai gan veiktu ievērojamus ieguldījumus, gan gaidītu obligāto bloķēšanas periodu, pirms saņemtu peļņu.

Bez bloķēšanas perioda

Jo īpaši ieguldītājiem, kuri piedalījās privātā kapitāla kolektīvajā finansēšanā pirms 2016. gada ieviestajiem noteikumiem, līdzīgi IPO bija jāgaida, lai piekļūtu saviem līdzekļiem noteiktam bloķēšanas periodam. Šajā laikā investori nevarēja tirgot vai izņemt savus ieguldījumus. Šī bloķēšana investorus pakļāva lieliem zaudējumiem. Par laimi, jaunie noteikumi pavēra durvis šo finanšu instrumentu otrreizējai tirdzniecībai, izmantojot Alternatīvās tirdzniecības sistēmas (ATS). Tādā veidā ATS nodrošina tirgū tik ļoti nepieciešamo likviditāti.


Papildus acīmredzamajiem finanšu ieguvumiem, ko rada pašu kapitāla kopfinansēšana, ir daudz citu iemeslu, kāpēc uzņēmums ievērotu šo stratēģiju. Piemēram, uzņēmumi iegūst spēcīgu investoru atbalstu zīmolam. Katrs ieguldītājs jūsu firmā darbojas kā zīmola vēstnieks jūsu uzņēmumā. Tā kā šiem ieguldītājiem jums ir vajadzīga veiksme, lai gūtu peļņu, viņi bieži cītīgi izplata informāciju par jūsu biznesu un produktiem.

Lielāka kontrole

Ir arī vadības aspekti, kas padara kapitāla kopēju finansēšanu pievilcīgāku iespēju apsvērt. Pirmkārt, uzņēmējam, kurš palielina kapitālu, izmantojot pašu kapitāla finansējumu, ir pilnīga kontrole pār piedāvājumu. Uzņēmējs var izvēlēties vērtēšana, cik kapitāla piesaistīt, ko pārdot, cik pārdot un par kādu cenu. Viņi pat var noteikt minimālo finansēšanas mērķi, lai nodrošinātu, ka uzņēmums saņem pietiekamu atbalstu plāna izpildei. Salīdzinājumam, uzņēmums, kas nodarbojas ar IPO, tiek uztverts atbilstoši tā ieguldītāja noteikumiem.

Saglabājiet to saprātīgi

Protams, līdz ar visu šo elastību nāk arī jauni pienākumi. Tikai uzņēmumi, kas var veikt saprātīgu novērtējumu un nosacījumus, redz panākumus kapitāla kolektīvās finansēšanas telpā. Investori meklē lieliskas iespējas ar minimālu risku.

Kolektīvās finansēšanas noteikumi un noteikumi

Ir dažas pamatprasības, kas uzņēmumam vispirms jāizpilda, pirms uzsākt kapitāla kolektīvās finansēšanas kampaņu. Pirmkārt, firmai jābūt privātīpašumam, un tā nav jāiekļauj nevienā pasaules biržā. Otrkārt, visiem investoriem ir jāpierāda sava identitāte un ka viņi ir vecāki par 18 gadiem. Turklāt daudzās kapitāla kolektīvās finansēšanas kampaņās ir noteikti ierobežojumi tam, cik lielu kapitālu indivīds var ieguldīt, pamatojoties uz viņu ienākumiem un tīro vērtību.

Kolektīvās finansēšanas noteikumi

Pašlaik katram reģionam ir savi kapitāla kolektīvās finansēšanas noteikumi. ASV ir divi galvenie kapitāla kolektīvās finansēšanas kampaņu veidi – Regulēšanas kolektīvais finansējums un Regula A +. Abi MVU nodrošina efektīvāku un lētāku alternatīvu nekā IPO rīkošana.

Regulējuma kolektīvais finansējums

Regulējuma kolektīvais finansējums ļauj uzņēmumiem katru gadu piesaistīt līdz USD 1,07 miljoniem. Pašlaik šie uzņēmumi var sākt bez maksas piesaistīt kapitālu pēc tam, kad SEC ir iesnieguši C veidlapu. Svarīgi ir tas, ka, ja uzņēmums cenšas piesaistīt vairāk nekā 107 000 USD, neatkarīgai CPA ir jāpārskata uzņēmuma finanšu dati par pēdējiem diviem finanšu gadiem.

A noteikums+

A noteikums+ uzņēmumi var savākt līdz USD 50 miljoniem gadā. Uzņēmumiem, kas vēlas iet šo ceļu, vispirms jāveic finanšu revīzija par pēdējiem diviem finanšu gadiem. Turklāt viņiem ir jāpieņem vērtspapīru advokāts, lai izveidotu 1.A veidlapu. Šī veidlapa jāiesniedz SEC kvalifikācijai. Diemžēl kvalifikācijas izpilde var aizņemt kādu laiku. Vidēji tas aizņem vismaz 3-5 mēnešus.

Svarīgi ir tas, ka uzņēmumi šajā laika posmā nespēj piesaistīt līdzekļus, taču viņi var apkopot informāciju par ieguldītājiem, lai labāk novērtētu ieguldītāju uztraukuma līmeni. Šo praksi sauc par “ūdeņu pārbaudi”, un tas ir spēcīgs rīks, kas uzņēmumiem ļauj saņemt vērtīgu tirgus atsauksmes pirms oficiālās kopfinansēšanas stratēģijas uzsākšanas.

Kas ir nekustamā īpašuma kolektīvā finansēšana?

Svarīgi ir tas, ka kapitāla kolektīvās finansēšanas platformas ir devušas vietu jaunam ieguldījuma veidam komerciālajā nekustamajā īpašumā, nekustamā īpašuma kolektīvajā finansēšanā. Nekustamā īpašuma kopfinansējumā ir iesaistīta investoru grupa, kuri katrs iegulda naudu konkrētā darījumā ar nekustamo īpašumu. Svarīgi ir tas, ka šī stratēģija pazemina ieguldītāju ieejas joslu un nodrošina nekustamā īpašuma īpašniekiem piekļuvi pasaules kapitālam. Tā kā prakse pēdējos gados ir strauji pieaugusi, it īpaši kopš blokķēdes tehnoloģijas ieviešanas.

Kā darbojas nekustamā īpašuma kolektīvā finansēšana

Lielākajā daļā nekustamā īpašuma kolektīvās finansēšanas darījumu attīstītājs vai pieredzējis nekustamā īpašuma profesionālis identificē investīciju iespēju. Šis nekustamo īpašumu profesionālis var izlemt, ka nevēlas finansēt visu projektu. Šis lēmums varētu būt saistīts ar līdzekļu trūkumu vai vēlmi izmantot citu cilvēku finansējumu projekta pabeigšanai. Katrā ziņā profesionālis atvērtu iespēju investoriem.

Galvenie spēlētāji

Jebkurā kopfinansētā nekustamā īpašuma ieguldījumā ir trīs galvenie dalībnieki. Visi nekustamā īpašuma kopfinansēšanas projekti sākas ar sponsoru. Sponsors ir persona vai uzņēmums, kas identificē, plāno un pārrauga ieguldījumu. Viņu pienākumi var ietvert aktīva iegādi, nepieciešamā darba organizēšanu, finansējuma organizēšanu un īpašuma iespējamo pārdošanu. Lai strādātu, sponsori prasa noteiktu daļu no nopelnītās peļņas.

Kolektīvās finansēšanas platforma

Jebkura nekustamā īpašuma kolektīvās finansēšanas darījuma otrā galvenā sastāvdaļa ir platforma. Padomājiet par šīm platformām kā starpnieku starp investoriem un sponsoriem. Viņu galvenais mērķis ir piesaistīt investorus un sponsorus. Kā tādi viņi ir atbildīgi arī par līdzekļu vākšanu no investoriem. Līdztekus šim uzdevumam ir jāpilda virkne citu pienākumu, piemēram, standartu pārbaude, garantēšana, ka investori ievēro ieguldījumu prasības, potenciālo investoru darījumu reklamēšana un regulatīvo jautājumu risināšana..

StartEngine pašu kapitāla kopfinansēšana, izmantojot vietni

StartEngine pašu kapitāla kopfinansēšana, izmantojot vietni

Investors

Investors ir pēdējais puzles gabals. Investors pārdod savus līdzekļus, lai iegūtu ienākumu sadali no īpašuma gūtās peļņas. Turklāt viņi saņems proporcionālu izmaksu no jebkuras iespējamas izdevīgas īpašuma pārdošanas. Dažos gadījumos noteiktas balsstiesības ir darījuma sastāvdaļa. piemēram, šīs tiesības varētu ietvert, vai pieņemt vai nepieņemt piedāvājumu par īpašumu.

Kopfinansētā nekustamā īpašuma priekšrocības

Ir dažas galvenās priekšrocības, kas realizētas, izmantojot nekustamā īpašuma kolektīvās finansēšanas stratēģijas. Pirmkārt, ir daudz lielāks peļņas pieauguma potenciāls, salīdzinot ar citām lielākajām aktīvu klasēm. Turklāt ieguldītāji iegūst piekļuvi aktīviem, kuri viņiem citādi varētu būt nepieejami. Šāds kopfinansēts nekustamais īpašums ir lielisks veids, kā dažādot savu portfeli.

Svarīgi ir tas, ka kapitāla daļēji finansētas nekustamā īpašuma platformas parasti koncentrējas uz konkrētu īpašumu. Tas ir pretrunā ar nekustamā īpašuma ieguldījumu fondiem (REITs), kas īpašumos var ietvert miljardus. Līdz ar to kolektīvi finansēti nekustamā īpašuma ieguldītāji var baudīt viena īpašuma ieguldījumu priekšrocības bez finansiālas iespējas faktiski kļūt par namīpašnieku. Galu galā šie investori iegūst labāko no abām pasaulēm. Viņi saņem ienākumus, kā arī mērķtiecīgu vienreizēju atdevi bez būtiska riska.

Populārākās kolektīvās finansēšanas vietnes

Tagad, kad jums ir skaidra izpratne par to, kas ir pašu kapitāla kolektīvais finansējums un kā tas dod labumu visam tirgum, esat gatavs izpētīt dažas no populārākajām platformām, kas piedāvā šos pakalpojumus. Svarīgi ir tas, ka daudzi no šiem uzņēmumiem tagad izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai samazinātu kopējās izmaksas, kas nepieciešamas, lai pārvaldītu un īstenotu viņu pašu kapitāla kolektīvās finansēšanas koncepcijas.

SeedInvest

SeedInvest tika dibināta 2012. gadā un palaista 2013. gadā. Platforma ir unikāla ar to, ka tai ir stingrāka pieņemšanas politika. Tikai spēcīgi izvēlēti jaunie uzņēmumi topošajās tehnoloģiju nozarēs iegūst piekļuvi šim spēcīgajam rīkam. Uzņēmumam ir jārisina blokķēde, paplašinātā realitāte, 3D druka, mākslīgais intelekts, robotika vai kosmosa tehnoloģijas. Svarīgi ir tas, ka SeedInvest izvēlīgums ir atmaksājies, jo firma līdz šim ir veiksmīgi palīdzējusi piesaistīt naudu vairāk nekā 150 uzņēmumiem.

Mikroventūras

Austinā balstīta pūļa finansēšanas platforma Mikroventūras ienāca tirgū 2009. gadā. Uzņēmums savā nišas tirgū koncentrējas tikai uz novēlota posma uzņēmumiem. Late Stage uzņēmumi ir uzņēmumi, kuru paredzams nākt klajā nākamo pāris gadu laikā. Šie uzņēmumi parasti ir labi pazīstami nozares dalībnieki. Piemēram, jūs varat ieguldīt SpaceX, Lyft, Pinterest un Robinhood, izmantojot Microventures. Svarīgi ir tas, ka uzņēmums ļauj pievienoties tikai akreditētiem investoriem, jo ​​katrs ieguldījums svārstās no USD 5000 līdz USD 50000.

WeFunder

WeFunder ienāca tirgū 2011. gadā. Šī Sanfrancisko bāzētā firma cēlusies no Y Combinator akseleratora programmas. Svarīgi ir tas, ka Y Combinator palīdzēja uzsākt dažus līdz šim veiksmīgākos pasākumus. Šie uzņēmumi ietver tādus uzņēmumus kā Coinbase un Airbnb. Tā kā WeFunder ir viena no vecākajām platformām tirgū, uzņēmums piedalījās Obama administrācijas DARBU akta rakstīšanā..

Finansējams

Finansējams ienāca tirgū 2012. gada 22. maijā kā uz atlīdzībām balstīts ieguldījumu instruments. Investori ieķīlās līdzekļus apmaiņā pret iepriekšējiem pasūtījumiem. 2012. gadā uzņēmums pārgāja uz patiesu kapitāla kolektīvās finansēšanas stratēģiju. Konkrēti, Fundable kapitāla kolektīvās finansēšanas rīki šobrīd ir pieejami tikai akreditētiem investoriem.

StartEngine

StartEngine ienāca tirgū 2014. gadā ar mērķi nodrošināt lielāku elastību uzņēmējiem kosmosā. Atšķirībā no lielākās konkurences daļas, StartEngine ir brīvāks par to, kāda veida uzņēmumi un investori var izmantot tā pakalpojumus. Ieguldītājiem platformā ieguldītājiem ir jāpielieto nedaudz vairāk rūpīgas pārbaudes. Svarīgi ir tas, ka StartEngine parādīja savas spējas, veiksmīgi piesaistot 10 miljonus ASV dolāru, izmantojot a pats mitināts STO 2018. gadā.

Kapitāla daļēja līdzfinansēšana – nākotne ir šodien

Mūsdienās kapitāla kolektīvais finansējums ir būtisks instruments, ko jaunie uzņēmumi izmanto, lai piekļūtu kapitāla tirgiem. Līdz ar to jūs varat sagaidīt, ka šāda kolektīvās finansēšanas stila ieviešana palielināsies, pateicoties zemākām izmaksām un efektīvākam uzņēmējdarbības modelim. Par laimi, blockchain tehnoloģija turpina pilnveidot visu pašu kapitāla kopfinansēšanas procesu. Ja tendences turpināsies, nākamajos gadu desmitos ir paredzēts, ka kapitāla kopfinansējums apsteigs akciju tirgu kā galveno kolektīvās finansēšanas stratēģiju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map