Kas ir digitālie vērtspapīri?

Digitālos vērtspapīrus tradicionālo ieguldījumu firmas turpina pieņemt vairāku iemeslu dēļ. Šie marķieri novērš daudzus šķēršļus, ar kuriem saskaras ieguldītāji, un pilnveido visu drošības procesu no izsniegšanas līdz pārraudzībai. Turklāt tie sniedz jaunas tirgus iespējas nenovēršamiem ieguldījumiem. Visu šo un daudzu citu iemeslu dēļ drošības žetoni ir šeit, lai paliktu.

Digitālajiem vērtspapīriem jeb drošības žetoniem ir dažādas formas. Visām šīm veidlapām ir viena kopīga iezīme, tie ir vērtspapīru digitālie attēli, un tāpēc, ievērojot tradicionālos vērtspapīru likumus. Svarīgi ir tas, ka ne visi digitālie aktīvi ir drošības žetoni.

Drošības žetoni parādījās 2017. gada buļļu tirgus beigās, reaģējot uz pieaugošo krāpšanas apjomu kosmosā. Investori zaudēja miljardus par tādām Ponzi shēmām kā Bitconnect. Īstiem projektiem bija nepieciešams veids, kā atšķirt savus žetonus no krāpniekiem un tradicionālajām ieguldījumu firmām, kas nepieciešamas, lai regulētā veidā izmantotu blokķēdes tehnoloģiju..

Digitālie vērtspapīri ir dzimuši

Digitālie vērtspapīri var atspoguļot visu veidu aktīvus, ieskaitot ieguldījumu līgumus, korporācijas akcijas, parādzīmes daļu, parāda vērtspapīrus vai pat daļēji sadalītus procentus. Būtībā jebkurš elektroniski reģistrēts un pārvedams parāds, kapitāls vai aktīvs, kas tiek emitēts vai tirgots, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, ir drošības marķieris.

Digitālo vērtspapīru statistika

Digitālo vērtspapīru statistika

Digitālo vērtspapīru priekšrocības

Pabalstu ķēdes tehnoloģija nozarei sniedz milzīgas priekšrocības. Pirmkārt, īpašumtiesības tiek pārbaudītas un reģistrētas izplatītajā virsgrāmatā. Tas nodrošina drošāku alternatīvu nekā tradicionālās metodes. Turklāt blockchain tehnoloģija ļauj nodot privātus un biržā neiekļautus alternatīvus aktīvus. Līdz ar to drošības žetoni nodrošina lielākas iespējas, efektivitāti un likviditāti tirgū.

Noteikumu izpilde

Drošības žetoni nepastāvētu, ja viedie līgumi nekad nenonāktu skatuves. Šos iepriekš ieprogrammētos protokolus var izstrādāt tieši marķierī. Šī stratēģija ļauj automātiski izpildīt visus noteikumus. Būtībā viedie līgumi palīdz novērst lielāko daļu pašlaik izmantoto lieko papīra procesu.

Digitālo vērtspapīru veidi

Mūsdienās ir vairāk drošības žetonu veidu nekā jebkad agrāk. Tirgus turpina attīstīties, jo rodas izdevīgāki tokenizācijas jēdzieni. Jums vajadzētu sagaidīt, ka šī tendence turpināsies, jo drošības žetoni lieliski noder daudziem tirgiem. Zemāk ir visbiežāk izmantotie digitālo vērtspapīru veidi, kas tiek izmantoti šodien.

Nekustamais īpašums

Nekustamā īpašuma sektors pēdējā gada laikā piedzīvoja tokenizācijas stratēģiju eksploziju. Gan izstrādātāji, gan tokenizācijas platformas izmantoja īpašumtiesību marķēšanu. Tokenizētajam nekustamajam īpašumam ir dažas nepārprotamas priekšrocības. Pirmkārt, tas ļauj sadalīt pārdošanu. Šī stratēģija pazemina sākuma līmeni investoriem un sniedz vairāk iespēju diversifikācijai.

Tokenizācijas platforma Polimāts publicēja virsrakstus 2018. gada septembrī pēc tam, kad bija izveidojis partnerattiecības ar nekustamā īpašuma attīstības firmu BlockEstate. Stratēģijas ietvaros piedzima Block Estate Alpha Token jeb BEAT. Šajā marķierī tika izmantots Polymaths unikālais Ethereum marķiera standarts ST-20, lai nodrošinātu projekta atbilstību. Katrs marķieris pārstāvēja daļu no fonda īpašumtiesībām.

Riska kapitāls

Varbūt viens no populārākajiem veidiem, kā digitālie vērtspapīri redz izmantošanu, ir riska kapitāls. Drošības marķieru piedāvājumi (STO) nodrošina biznesu ar visām blokķēdes tehnoloģijas priekšrocībām, piemēram, globālu sasniedzamību, pievienotu drošību un tūlītēju izsekojamību. Turklāt STO ļauj uzņēmumiem, rīkojot kolektīvās finansēšanas pasākumu, ievērot savas nozares un reģiona normatīvās vadlīnijas.

Swarm Fund - digitālie vērtspapīri

Swarm Fund – digitālie vērtspapīri

Ideāls šīs izmantojamās stratēģijas piemērs ir 2017. Gada STO, kuru rīko Spietu fonds. Šī tokenizācijas platforma nodrošināja $ 5 500 000, lai turpinātu attīstīt savu drošības marķieri un apmainīties ar ekosistēmu.

Privātais kapitāls

Privātais kapitāls ir vēl viens drošības marķiera veids, kas turpina redzēt lielāku adopciju telpā. Šie drošības marķieri var būt arī nosaukumi pašu kapitāla žetoni. Kapitāla vērtspapīru piedāvājumi (ETO) ir populārāki nekā jebkad agrāk, jo ar tokenizēto kapitālu tiek nodrošināta lielāka tirgus likviditāte.

Reālais aktīvs

Viena no labākajām tokenizācijas iezīmēm ir tā, ka to var piemērot tik daudziem aktīvu veidiem. Nekustamie aktīvi, piemēram, zelts vai dimanti, jau dzīvo blokķēdē. Nav pārsteidzoši, ka šie marķieri bija vieni no pirmajiem drošības žetonu veidiem, kas parādījās.

Kaut arī tādu aktīvu kā zelts apzīmēšana tirgū pati par sevi nav nekas jauns, šo manevru sekas ir acīmredzamas. Pirmkārt, tokenizācijas platformas tagad cenšas ne tikai tokenizēt zeltu, bet arī izmantot zelta piesaistīto marķieri kā jaunu stablecoin.

Stabila monētas ir piesaistītas tādiem reālās pasaules aktīviem kā USD vai šajā scenārijā – zelts. Šie marķieri ļauj lietotājiem gūt kriptonauda priekšrocības, bet izvairīties no visas šodien tirgū novērojamās svārstības.

Drošības fondi

Tokenizētie riska ieguldījumu fondi ir vēl viens lielisks digitālo vērtspapīru piemērs. Riska fondi ir lielisks veids, kā dažādot savu portfeli. Tradicionālajiem riska ieguldījumu fondiem to tirdzniecības laiks ir ierobežots, un šo aktīvu nodošanai izmantotās metodes ir novecojušas. Tokenizētie riska ieguldījumu fondi ieguldītājiem rada berzes pieredzi.

The Protos Riska fonds ietver vairākas populārākās esošās kriptovalūtas. Fonds primārās emisijas laikā pārdeva 6,5 ​​miljonus ASV dolāru. Konkrēti, Protos bija pirmais licencētais tokenizētais riska ieguldījumu fonds, kas tirgojās ar alternatīvās tirdzniecības sistēmu (ATS) ASV.

Digitālie vērtspapīri – gaiša nākotne

Tagad, kad jūs saprotat, kas ir digitālie vērtspapīri, ir viegli saprast, kāpēc viņi turpina redzēt ieviešanu tirgū. Šie jaunā vecuma finanšu rīki nodrošina vairāk ieguldījumu iespēju un samazina darba slodzi un izmaksas, kas parasti saistītas ar šiem darījumiem. Jūs varat sagaidīt, ka drošības žetoni kļūs arvien populārāki, jo šīs priekšrocības kļūst par kopīgām zināšanām par ieguldījumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map