Kas ir digitālā banka?

Digitālā banku darbība ir mūsdienu finanšu sistēmas pamatā. Tomēr tas ne vienmēr notika. Banku darbība ir gājusi garām, sākot no vietējā kasiera un līdzekļu pieprasīšanas, līdz pat kriptogrāfijas apdrošināšanai un drošībai. Mūsdienās gandrīz katra banka saviem klientiem piedāvā kādu digitālās bankas veidu.

Kas ir digitālā banka?

Digitālā banku darbība, ko dažkārt dēvē par e-banku, pēdējās desmitgadēs parādījās lēnām. Svarīgi ir tas, ka digitālās bankas portāli ļauj bankām nodrošināt klientiem piekļuvi tradicionālajiem bankas pakalpojumiem, izmantojot datoru vai viedierīci. Šie pakalpojumi ietaupa klientus un bankas laiku un naudu. Līdz ar to tie ir populārāki nekā jebkad agrāk.

Digitālās bankas vēsture

Pirmās digitālās bankas formas parādījās pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Šajā laikā pasaulē sāka parādīties pirmie bankomāti un debetkartes. Šie produkti bija revolucionāri vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, banku klienti pirmo reizi vēsturē varēja piekļūt saviem līdzekļiem visu diennakti. Atcerieties, ka līdz šim brīdim jums vajadzēja doties uz vietējo filiāli, lai izņemtu vai noguldītu līdzekļus. Atkarībā no tā, kur dzīvojāt, šis process varētu aizņemt daudz laika.

Pirmais bankomāts - digitālās bankas vēsture

Pirmais bankomāts – digitālās bankas vēsture

Interneta ieviešana uz visiem laikiem mainīja digitālo banku darbību. Sākumā bankas paļāvās uz internetu iekšējām funkcijām, piemēram, kontu uzraudzībai vai līdzekļu pārskaitījumiem. Tomēr līdz 90. gadu beigām bankas sāka piedāvāt tādus pakalpojumus kā bilances atjaunināšana un līdzekļu pārskaitījumi tieši no digitālās bankas portāla. Šajā brīdī digitālā banka bija ceļā uz galveno tendenci.

Nepilnas desmitgades laikā internetā ievērojami palielinājās iespējas. Pievienotā datu pārraide un uzlabotās datoru ražošanas metodes ļāva izveidot viedtālruņus. Šodien ir grūti iedomāties dzīvi bez viedtālruņa. Šie parocīgie kabatas datori ļāva bankām piedāvāt pilnu produktu komplektu no saviem portāliem.

Tādējādi viedtālruņu pieejamības dēļ parādījās daudz jaunu pakalpojumu. Tirgū sāka parādīties tādas funkcijas kā foto čeku atmaksa. Šī funkcija ļauj klientiem iemaksāt čekus, izmantojot bankas lietojumprogrammu, izmantojot mobilo tālruni.

Ņemot vērā visas digitālās banku nozares sniegtās priekšrocības, ir viegli saprast, kāpēc šodien katra banka saviem klientiem piedāvā kādu digitālās bankas veidu. Gan klientiem, gan bankām ir daudz ko iegūt no šīs augsto tehnoloģiju integrācijas.

Digitālās bankas priekšrocības

Digitālā banka ir daudz ērtāka gan bankām, gan klientiem. Klienti ietaupa vērtīgo laiku un resursus, ja viņiem nav jādodas uz fizisku vietu. Turklāt viņu darījumi ir drošāki, jo klientam nav nepieciešams ceļot ar naudas līdzekļiem rokā.

Svarīgi ir tas, ka digitālās bankas virzību galvenokārt veica baņķieri. E-bankas portālos bankas iegūst milzīgu elastību un ietaupījumus. Infrastruktūrā ietaupīto naudu var izmantot viņu tiešsaistes saskarņu tālākai attīstībai. Tiešsaistes banku darbība no banku biznesa modeļa izslēdz lielu daļu no darbā pieņemšanas, drošības, īres un nejaušām klientu vajadzībām, piemēram, noguldījumu lapiņām.

Digitālā banka pret tiešsaistes banku

E-bankas darbības joma ir izraisījusi ievērojamas pārmaiņas finanšu sektorā. Sākotnēji e-banku portāli pastāvēja, lai palīdzētu papildināt ķieģeļu un javas bankas. Šodien tas tā nav, jo parādās vairāk tikai tiešsaistes banku.

Pēdējo piecu gadu laikā tikai tiešsaistes bankas ir kļuvušas par galveno tendenci tirgū. Šīm firmām nav fiziskas atrašanās vietas. Tādējādi klienti var veikt visus darījumus, izmantojot savu datoru vai viedtālruni. Vairumā gadījumu šīs bankas klientu bāze ir izplatīta visā valstī.

UBS e-bankas portāls, izmantojot vietni

UBS e-bankas portāls, izmantojot vietni

E-bankas priekšrocības

Tā kā tirgū parādās arvien vairāk digitālo banku, ir svarīgi saprast to sniegtās priekšrocības. Digitālās bankas spēj būt elastīgākas attiecībā uz to, kam tās sniedz pakalpojumus un kā tās iegūst klientus. Turklāt pētījumi ir parādījuši, ka klienti dod priekšroku bankām ar digitālās bankas portāliem, nevis tradicionālajiem partneriem.

Vieglāk pievienoties

KYC un AML protokolu integrēšana tiešsaistes banku ieviešanā visu mainīja. Tagad bankas, izmantojot savu tiešsaistes portālu, varētu iegūt jaunus klientus, vienlaikus saglabājot atbilstību. Lai veiktu šos monumentālos uzdevumus, e-bankas iekļaušanas procedūras ietver personu apliecinošas sistēmas. Šeit potenciālajiem klientiem ir jāiesniedz liels skaits dokumentu, piemēram, personu apliecinoši dokumenti, darba apliecība, adrese utt.

Viedtālruņi ļauj klientiem iesniegt šos dokumentus neskartā digitālā kvalitātē. Svarīgi ir tas, ka digitālās bankas platforma attiecīgos datus automātiski ekstrapolē un apstrādā, izmantojot iepriekš ieprogrammētus protokolus. Šī stratēģija ietaupa bankai un klientiem vērtīgo laiku.

Diskusija par evolūciju, Nnamdi Azodo Digitālās bankas ALAT pārstāvji runāja par banku sektora pilnveidošanas nozīmi. Viņš raksturoja e-banku kā “tehnoloģiju pielietojumu ikvienai banku darbībai”. Azodo paskaidroja, ka digitālā banku darbība ir banku nākotne un ka, lai saglabātu konkurētspēju, visām bankām ir jāpieņem šie jauninājumi.

24 stundu banku pakalpojumi

Viens no lielākajiem digitālās bankas jauninājumiem nozarē ir pieejamība. Atcerieties, ka pirms e-bankas sākuma jums bija jāiet uz vietējo filiāli. Lai gan dažos gadījumos, piemēram, pieprasot aizdevumu, personiskā pieeja var būt tā, kā vēlaties, vairumā gadījumu, piemēram, depozīts, klātienes darījumiem nav nekāda labuma..

Digitālā banka ļauj piekļūt konta informācijai un tirgus darījumiem 24 stundas diennaktī un visā pasaulē. Šī starptautiskā pieejamība palīdzēja virzīt pasaules ekonomiku uz priekšu. Tagad digitālā banku darbība ir mūsu globālās finanšu sistēmas pamatā.

Izmaksu ietaupījums

Vecajās dienās bankas iztērēja lielu daļu savu ienākumu tādiem procesiem kā pārbaude un grāmatvedība. Par laimi, datori noņēma lielu daļu no šīs darba slodzes bankām. Mūsdienās automatizācijai ir izšķiroša loma mūsdienu banku sistēmās. Automatizācija ietaupa bankām naudu un laiku, veicot visbiežāk darījumus.

Digitalizācija samazina darījumos iesaistītās darbības, kā arī samazina nepieciešamo personālu. Digitālās bankas ietaupa tonnu darbinieku un uzturēšanas izmaksu. Pēc tam šīs izmaksas var nodot klientiem. Šie ietaupījumi ir daļa no iemesla, kāpēc digitālās bankas turpina plaši izplatīties visā pasaulē.

Blockchain tehnoloģija

Blokķēdes tehnoloģiju parādīšanās ir novirzījusi digitālās bankas uz jaunām virsotnēm. Blockchain tehnoloģija nodrošina bankām efektīvāku un pārredzamāku alternatīvu status quo. Šī revolucionārā tehnoloģija ļauj bankām likvidēt daudzas trešās puses pārbaudes sistēmas, kas pašlaik darbojas. Līdz ar to tas nodrošina bankām milzīgus izmaksu ietaupījumus un drošāku platformu darījumu veikšanai.

Kripto digitālās bankas

Blakus jaunās efektivitātes ēras ieviešanai, blockchain tech arī iepazīstināja pasauli ar kriptovalūtām. Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, turpina piesaistīt investoru intereses. Līdz ar to šo jauno finanšu instrumentu parādīšanās ir radījusi unikālu iespēju e-banku sektorā – kriptogrāfiskās bankas.

CryptoBank Services, izmantojot mājas lapu

CryptoBank Services, izmantojot mājas lapu

Kriptovalūtas digitālās bankas nodrošina tradicionālos bankas pakalpojumus kriptogrāfijas klientiem, piemēram, pakalpojumu sniedzējiem, investoriem vai biržām. Piemēram, kriptogrāfijas banka ļauj glabāt, saglabāt, tērēt un pārskaitīt kriptovalūtas no bankas portāla. Šī banku stila popularitāte pēdējo piecu gadu laikā ir pieaugusi vienlaikus ar kriptovalūtas izmantošanas pieaugumu.

Mūsdienās kriptogrāfijas bankas var viegli atrast. Viens no kriptogrāfijas bankas piemēriem ir World Bit Bank. Šī platforma piedāvā kriptogrāfijas lietotājiem piekļuvi debetkartei, zemu izmaksu darījumu maksu, valūtas maiņu un reāllaika piekļuvi maksājumiem jebkur pasaulē. Papildus šīm funkcijām banka ieviesa vietējo kriptovalūtu, ko sauc par WIBCOIN (WBBC).

Svarīgi ir tas, ka World Bit Bank izmanto WBBC kā norēķinu vienību visiem darījumiem WBB ekosistēmā. Turklāt WBBC darbosies kā pamats mijiedarbībai ar citām platformas digitālajām valūtām.

Pievienošanās World Bit Bank ir vienkārša. Vienkārši lejupielādējiet DAPP no Apple Store vai Google Play. Pēc lejupielādes jūs saņemsit dažus verifikācijas uzvednes. Pēc personas apliecināšanas esat gatavs sākt bankas darbību. Tas ir tikpat vienkārši.

Digitālā banka – bankas visā pasaulē

Jauna tendence tirgū ir AI izmantošana racionalizēt banku procesi. Uzlabotie AI algoritmi spēj automātiski noteikt klientu atbilstību un kvalifikāciju. Piemēram, tiešsaistes aizdevums, uz kuru jūs pieteicāties pagājušajā nedēļā, nekad nevar aiziet īsta cilvēka priekšā. Tā vietā bankas AI sistēma noteiks jūsu piemērotību finansējumam, izmantojot iepriekš ieprogrammētu kritēriju kopumu.

Digitālā banka turpina redzēt izaugsmi finanšu sektorā. Svarīgi ir tas, ka daudzas lielākās banku iestādes nesen novirzīja līdzekļus no jaunu filiāļu izveidošanas e-banku platformas jauninājumiem. Jūs varat sagaidīt, ka šī tendence turpināsies, paplašinoties tirgus digitalizācijai. Pagaidām digitālā banka varētu būt ideāls risinājums visām jūsu banku vajadzībām koronavīrusa pandēmijas laikā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map