Kas ir DeFi (decentralizētās finanses)?

Decentralizētā finansēšana (DeFi) ir tradicionālo bankas pakalpojumu apvienošana ar decentralizētām tehnoloģijām, piemēram, blokķēdi. DeFi var iet arī ar nosaukumu Open Finance tā iekļaujošā formāta dēļ. Svarīgi ir tas, ka DeFi kopiena cenšas radīt alternatīvas visiem pašlaik pieejamajiem finanšu pakalpojumiem. Šie pakalpojumi ietver tādus priekšmetus kā uzkrājumu un norēķinu konti, aizdevumi, aktīvu tirdzniecība, apdrošināšana un daudz ko citu.

DeFi nozīme

DeFi daudzu iemeslu dēļ joprojām spēlē nozīmīgu lomu finanšu nozares attīstībā. Pirmkārt, DeFi paplašina naudas funkcionalitāti un sasniedzamību. Tā kā viss, kas jums nepieciešams, lai piedalītos DeFi nozarē, ir viedtālrunis, pasaules ekonomikas paplašināšanai ir milzīgs potenciāls. Līdz ar to analītiķi uzskata šo sektoru par vienu no vissvarīgākajiem, kas pašlaik tiek izstrādāti kriptogrāfijas telpā.

Šo apņemšanos attīstīt DeFi ekosistēmu ir viegli atpazīt. Svarīgi, ka DeFi ir visstraujāk augošais sektors blokķēdē. Saskaņā ar jaunākajiem ziņojumiem DEFI žetoni pastāvīgi pārspēt viņu kolēģiem. Turklāt, tā kā šis laika posms ir šī integrācijas posma sākums, tirgum tagad ir unikāla iespēja redzēt pilnīgi jaunu nozares uzplaukumu.

Kas ir Dapps (decentralizētas lietojumprogrammas)?

DeFi ir ļoti atkarīgs no Dapps. Lai saprastu DeFi iespējas, jums ir jāsaprot Dapps pamatā esošais jēdziens. Dapps ir programmas, kas paredzētas darbībai decentralizētajos tīklos. Šie tīkli var būt blokķēdes, Tor tīkli vai Distributed Ledgers Technologies (DLT). Šo protokolu galvenā sastāvdaļa ir to decentralizētais raksturs. Nav centrālās iestādes, korporācijas vai aģentūras, kas uzrauga un apstiprina šo lietojumprogrammu uzņēmējdarbības funkcijas.

Savienojums - DeFi Dapp

Savienojums – DeFi Dapp

Patiesībā Dapps prasa ļoti mazu cilvēka iejaukšanos. Tā vietā šajās platformās tiek integrēti uzlaboti viedie līgumi, lai pilnveidotu viņu biznesa sistēmas. Viedie līgumi ir iepriekš ieprogrammēti protokoli, kas tiek uzsākti, saņemot kriptogrāfiju uz viņu adresi. Svarīgi, ka viedie līgumi var veikt ļoti dažādus uzdevumus, sākot no klientu apstiprināšanas līdz maksājumu veikšanai.

DeFi galvenie komponenti

Mūsdienās DeFi lietotņu ir vairāk nekā jebkad agrāk. Šīs lietojumprogrammas jau ietaupa uzņēmumus un klienta laiku un naudu. Faktiski DeFi platformas ir sākušas parādīties gandrīz visos finanšu sektoros. Paplašinoties DeFi nozarei, ir svarīgi saprast, kādas īpašības visiem DeFi Dapp ir kopīgas. Šeit ir visizplatītākās.

Atvērtais avots

DeFi lietojumprogrammai jābūt atvērtam avotam. Atvērtā koda kodēšana attiecas uz faktu, ka kodēšana tiek publiskota. Tādā veidā ikviens to var pārbaudīt un apstiprināt tā funkcionalitāti, drošību un iespējas. Šīs kopienas mijiedarbības dēļ atvērtā koda kodi ir daudz stabilāki un drošāki nekā privātie kodi. Turklāt tas nodrošina lielāku uzticību platformai, jo lietotāji var būt droši, ka fonā nedarbojas slēpta ļaunprātīga kodēšana..

Pārredzamība

DeFi nodrošina pasaulei jaunu pārredzamības līmeni. Tā kā lielākā daļa DeFi lietotņu darbojas publiskos blokķēdēs, piemēram, Ethereum, visi darījumi ir publiski pieejami. Faktiski visa darbība blokķēdē ir publiska. Galvenā atšķirība šajā pieejā salīdzinājumā ar tradicionālo bankas kontu ir tā, ka konti nav tieši piesaistīti nevienam. Tā vietā konti ir pseidononīmi un tajos ir norādīta tikai skaitliska adrese.

Lai gan konti nav tieši saistīti ar kāda cita vārdu, pētniekiem, ja nepieciešams, ir veidi, kā noskaidrot, kam tie pieder. Tādas programmas kā bloku pētnieki var palīdzēt cilvēkiem izsekot un izsekot ar privātumu nesaistītu monētu decentralizētus darījumus.

Globālā auditorija

Dapps ir paplašinājums veidā, kādā izstrādātāji iedomājas finanšu platformas. DeFi platformās var piedalīties ikviens no visas pasaules. Jums vienkārši nepieciešams viedtālrunis ar piekļuvi internetam, un jūs varat ieiet DeFi kopienā dažu minūšu laikā.

Līdz ar to DeFi Dapps pirmo reizi reģistrētajā vēsturē spēj nodrošināt piekļuvi finanšu pakalpojumiem pasaules bankām. Šī atvērtība ir milzīgs jauninājums no pašreizējās banku sistēmas, kas ļauj aptuveni 40% pasaules iedzīvotāju bez jebkāda veida banku darbības.

Svarīgi ir tas, ka, domājot par neapdzīvotām populācijām, ir viegli attēlot ciematu kaut kur tropos vai tuksnesī, taču realitāte ir daudz atšķirīga. Piemēram, nesen pētījums atklāja, ka 25% ASV mājsaimniecību joprojām nav bankas. Tieši šajās vietās DeFi ir tūlītējs efekts.

Bez atļaujas

DeFi sektors darbojas bez vārtsargiem. Kā tāds ikviens var izstrādāt DeFi lietojumprogrammu un piedāvāt to pasaulei. Turklāt ikviens var piedalīties DeFi Dapps bez bažām par apstiprināšanu. Šī stratēģija ir tālu no mūsdienu finanšu sistēmas, kas prasa, lai potenciālie lietotāji, pirms viņi varētu piedalīties pasaules ekonomikā, šķērsotu neskaitāmas regulatīvās verifikācijas sistēmas..

Savietojamība

Vēl viens DeFi kopienas pīlārs ir savietojamība. Savietojamība ir kritiska, jo tā nodrošina, ka, telpā ienākot vairāk izstrādātājiem, viss iepriekšējais darbs netiek zaudēts. Tā vietā lietotāji var sakraut savus DeFi produktus, lai paplašinātu savu ietekmi uz šo jauno laikmeta ekonomiku. Piemēram, parasti viens lietotājs kopā izmanto stablecoins, decentralizētu apmaiņu un makus. Šī stratēģija ir iespējama, pateicoties DeFi lietojumprogrammu bezšuvju integrācijai.

Elastīgums

Sakarā ar DeFi vides atvērto raksturu izstrādātāji var izmantot lielāku elastību savās platformās. Lietotāji iegūst ievērojamas iespējas, integrējot arī trešo personu lietojumprogrammu integrācijas. Patiesībā lietotāji pat var izvēlēties veidot savas saskarnes, ja pašreizējās iespējas viņiem šķiet nepietiekamas.

DeFi kreditēšanā

Viena no nozarēm, ko visvairāk ietekmē DeFi ieviešana, ir kreditēšanas sektors. Ja kādreiz esat pieteicies aizdevumam, jūs zināt, ka process ir laikietilpīgs. Vissliktākais ir tas, ka jūs esat spiests strādāt ar aizdevēju kompānijām, kas īpaši izstrādātas, lai maksimāli palielinātu to atdevi. Par laimi, DeFi kopiena ir izdomājusi dažus interesantus veidus, kā uzlabot šo tirgu.

Savienojums

The Savienojums Dapp parāda DeFi patieso spēku un to, kā tas spēj pārveidot to, kā pasaule iedomājas finanšu tirgus lomu. Savienojums ļauj lietotājiem aizdot savu kriptogrāfiju citiem lietotājiem. Apmaiņā pret aizdevuma piešķiršanu lietotāji saņem procentus kriptovalūtas veidā. Svarīgi ir tas, ka platforma izmanto viedus līgumus, lai saskaņotu aizdevējus un aizņēmējus. Turklāt šie viedie līgumi automātiski veic procentu korekcijas, pamatojoties uz tirgus pašreizējo stāvokli.

Decentralizētas biržas

Daudzi uzskata decentralizētu apmaiņu par loģisku nākamo soli kriptogrāfijas sektora attīstībā. Šīs vienādranga tirdzniecības platformas nodrošina lietotājiem vienkāršāku UX, stingrāku drošību un lielāku elastību. Tradicionālās apmaiņas darbojas, izmantojot centralizētu organizāciju, kas atvieglo, uzrauga un apstiprina visus platformas darījumus.

Šīs pieejas problēma ir tā, ka tas atstāj pārāk daudz uzbrukuma vektoru atvērtu. Hakeri var mērķēt uz apmaiņu un izlīdzēties ar miljoniem. Ātra Google meklēšana parāda daudzus apmaiņas uzlaušanas piemērus, kuros centrālā organizācija cieta milzīgus zaudējumus. Daudzos gadījumos zaudējumu dēļ šīs firmas bija spiestas pārtraukt darbību.

Binance DEX, izmantojot mājas lapu

Binance DEX, izmantojot mājas lapu

Decentralizēta apmaiņa novērš daudzas no šīm bažām. Kad lietotājs apmainās ar aktīvu, izmantojot decentralizētu apmaiņu, platforma aktīvus nekad netur tieši. Tā vietā viedie līgumi tiek izmantoti, lai vienlaicīgi veiktu mijmaiņu no maka līdz seifam. Tādā veidā platformā nav galvenā trūkuma, ko hakeris varētu izmantot.

Atcelt atsaukšanu

The Atcelt atsaukšanu platforma ieviesa novatorisku mehānismu, kas pazīstams kā automatizēta tirgus veidošana. Šis protokols nodrošina gandrīz tūlītēju norēķinu starp pusēm. Svarīgi, ka protokols ir iestatīts, lai slēgtu darījumus pēc iespējas tuvāk pašreizējai tirgus vērtībai. Izmantojot platformas funkciju Pooling, jūs pat varat aizdot savu kriptogrāfiju un nopelnīt dažus procentus.

Jaunā laika ietaupījumi ar DeFi

DeFi ļauj dažām no pamata finanšu darbībām atgūt jaunu dzīvi. Piemēram, PoolTogether Dapp ir platforma, kurā noguldītāji var satikties un piedalīties spēlē bez zaudējumiem. Spēlē visi ievieto kriptogrāfiju interesantā maciņā. Mēneša beigās viens laimīgais uzvarētājs aiziet prom ar visu nopelnīto procentu. Apbrīnojami, ka visi pārējie aiziet ar sākotnējiem ieguldījumiem.

DeFi prognozēšanas platformas

Vēl viena interesanta nozares attīstība ir prognozēšanas platformu dzimšana. Prognozēšanas platforma tiek izmantota, lai analizētu pašreizējo sabiedrības viedokli par noteiktu notikumu. Masu gudrības izmantošana var būt vērtīgs rīks uzņēmumiem, kuri vēlas iegūt lielāku ieskatu tirgū.

Uzminētājs

Platforma Uzminētājs ļauj veikt prognozes un pārbaudīt citu dalībnieku rezultātus. Kritiski, jūs pat nopelnāt kriptogrāfiju par savu dalību. Vienkārši pievienojiet summu savai prognozei, ja jums ir taisnība, jūs nopelnāt papildu kriptogrāfiju savai gudrībai.

Kā DeFi ir šeit, lai paliktu

Tā kā mūsu sabiedrības galvenajās sistēmās notiek pāreja uz decentralizāciju, nākotnē būs lielāks pieprasījums pēc DeFi Dapps. Šīs jaunā laikmeta lietojumprogrammas turpina ievērojami traucēt pašreizējās biznesa sistēmas.

Drīz decentralizētas lietojumprogrammas noteiks jauno standartu ekonomikai, kas virzās uz priekšu. Līdz ar to turpmākajos gados pasaules ekonomika varētu saņemt milzīgu līdzdalību. Pagaidām DeFi sniedz pasaulei ieskatu demokrātiskākā eksistencē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me