Kā sākt tirdzniecību ar nākotnes līgumiem

Ja jūs nopietni nodarbojaties ar tirdzniecību, jūs vēlaties apsvērt nākotnes tirgu. Fjūčeri ir vieni no likvīdākajiem un lētākajiem tirgiem. Lielākā daļa nākotnes tirgu ir arī ļoti aktīvi, katru dienu ievērojami mainoties cenām. Tos var tirgot jebkurā laika posmā, sākot no minūtēm līdz mēnešiem. Šis ieraksts aptver visu, kas jums jāzina, lai sāktu tirgot nākotnes darījumus.

Kas ir nākotne?

Nākotnes līgumi ir atvasināto finanšu instrumentu veids, kas tiek tirgots biržās. Nākotnes līgums ir vienkārši vienošanās par bāzes aktīva pirkšanu vai pārdošanu par noteiktu cenu nākotnē noteiktā dienā. Tie ir atvasināto finanšu instrumentu veidi, jo to cena ir atvasināta no cita aktīva cenas.

Nākotnes darījumi tiek tirgoti, izmantojot maržu, tāpēc sākotnēji tiek samaksāta tikai daļa no līguma vērtības. Šī summa tiek atgriezta, kad pozīcija ir slēgta.

Nākotnes līgumi katru dienu tiek iekļauti tirgū. Ja slēgšanas cena ir augstāka nekā iepriekšējā dienā, kontiem, kuros ir garas pozīcijas, tiek ieskaitīts pozīcijas vērtības pieaugums, bet kontiem, kuriem ir īsas pozīcijas. Ja cena ir zemāka, notiek pretējais.

Daži nākotnes līgumi tiek norēķināti fiziski, bet citi – par naudu. Fiziskais norēķins nozīmē, ka bāzes aktīvs derīguma termiņa laikā maina īpašnieku, savukārt norēķins naudā nozīmē, ka aktīva vērtība maina īpašnieku.

Nākotnes tirgi

Sākotnēji nākotnes līgumi attīstījās, lai ļautu lauksaimniecības preču pircējiem un pārdevējiem fiksēt cenas pirms sezonas beigām. Tas ļāva lauksaimniekiem un tiem, kas nopirka viņu produktus, labāk plānot. Kopš tā laika nākotnes līgumi ir ieviesti attiecībā uz citām precēm, piemēram, metāliem, naftu un gāzi, to pašu iemeslu dēļ.

Preču nākotnes tirgus var iedalīt trīs kategorijās:

  • Mīkstās preces ietver lauksaimniecības produktus, piemēram, kukurūzu, kafiju, kakao, cūkgaļu, liellopu gaļu, apelsīnu sulu un zāģmateriālus. Daudzi no šiem produktiem ir sezonāli, un piedāvājums un pieprasījums ir atkarīgs no laika apstākļiem un patēriņa tendencēm.
  • Cietās preces ir dārgmetāli un parastie metāli, un tajā ietilpst zelts, sudrabs un varš. Šīm nozarēm ir ļoti ilgi cikli, un cenas ir cieši saistītas ar ekonomikas izaugsmi un inflāciju.
  • Enerģijas preces ietver naftu, gāzi un mazutu. Šos tirgus ietekmē ekonomiskā izaugsme, ģeopolitiskie notikumi un sarežģītas piegādes ķēdes.

70. gados tika ieviesti nākotnes līgumi par akciju indeksiem un obligācijām. Tie ļauj iestādēm un fondiem ierobežot riska darījumus un ļauj aktīvajiem tirgotājiem spekulēt par pozitīvām un negatīvām cenu kustībām ar sviras palīdzību. Lielākie nākotnes tirgi pasaulē ir S tirgi&P500 un ASV obligāciju nākotnes līgumi.

Valūtas nākotnes līgumus importētāji, eksportētāji un korporācijas izmanto, lai ierobežotu savu valūtas risku. Lai gan pastāv aktīvi valūtas nākotnes tirgi, lielākā daļa riska ierobežošanas tiek veikta, izmantojot forvardus, kas ir pielāgoti līgumi, kas tiek tirgoti ārpusbiržas tirgū (ārpusbiržas tirgū), nevis biržās.

Terminoloģija un līgumu specifikācijas

Nākotnes līgums ir līdzīgs jebkuram citam saistošam līgumam, un tam ir standartizētas specifikācijas. Tirgojot nākotnes darījumus, jums būs jāsaprot šādi noteikumi.

Bāzes aktīvs: Aktīvs, uz kura ir balstīts līgums

Derīguma termiņš: Datums, kurā beidzas līguma darbības termiņš.

Līguma lielums: Mēra bāzes aktīva vienībās.

Ērču vērtība: Minimālās summas vērtība, par kuru var mainīties līguma cena.

Katra līguma starpība: Maržas prasība katram līgumam.

Uzturēšanas rezerve katram līgumam: Parasti jums katram kontam ir jāuztur noteikts rezervju atlikums. Tas paredzēts, lai segtu visus zaudējumus no tirgus cenas, un jums būs jāiemaksā papildu līdzekļi, ja jūsu maržas atlikums nokrītas zem sliekšņa.

Papildus šiem noteikumiem ir noderīgi saprast arī atklāto interesi un patieso vērtību.

Atklāta interese: Nākotnes biržas publicē kopējo atvērto pozīciju skaitu katram līgumam, kas pazīstams kā atvērtais procents. Ja atklātā procentu likme ir 1000, ir 1000 garās pozīcijas un 1000 īsās pozīcijas. Jo atvērtāka interese ir, tuvojoties derīguma termiņam, jo ​​visticamāk tirgus būs nepastāvīgāks.

Patiesā vērtība: Beidzoties, nākotnes līguma cena būs vienāda ar pamata aktīva cenu. Tomēr pirms termiņa beigām nākotnes darījumi ir tuvu to patiesajai vērtībai, kas atšķiras no tūlītējās cenas.

Patiesā vērtība tiek aprēķināta, pieskaitot bāzes aktīva turēšanas izmaksas tūlītējai cenai un pēc tam atņemot visas naudas plūsmas, kuras turētājs var saņemt. Izmaksas, kas tiek pievienotas tūlītējai cenai, ietver kapitāla izmaksas un visas izmaksas, kas saistītas ar aktīva glabāšanu, transportēšanu vai apdrošināšanu. Atskaitītās izmaksas ietver dividendes un obligāciju kupona maksājumus, ja piemērojams.

Nākotnes pozīcijas lieluma aprēķināšana

Bieža kļūda, ko pieļauj jauni nākotnes darījumi, ir pārprast viņu pozīciju lielumu. Vissvarīgākais skaitlis, par kuru jāzina, ir pirkto līgumu riska darījumu vērtība (pazīstama arī kā nosacītā vērtība). Spēja aprēķināt pozīcijas nosacīto vērtību ir ļoti svarīga, lai efektīvi pārvaldītu risku.

Pieņemsim, ka jūs pērkat 2 līgumus, kuru riska darījums ir 100 000 USD katrs, un katras līguma uzturēšanai nepieciešamā drošības nauda ir 7500 USD. Lai gan pozīcijas atvēršanai jums ir nepieciešama tikai USD 15 000, jūsu riska darījums ar bāzes tirgu ir 200 000 USD.

Par 5 procentu izmaiņām bāzes aktīva cenā pozīcijas vērtība mainīsies 10 000 USD. Ja cenas izmaiņas būs jums labvēlīgas, jūsu kontā tiks ieskaitīti 10 000 ASV dolāru, savukārt, veicot pārvietošanos, kas nav jūsu labā, jūsu konts tiks debetēts 10 000 ASV dolāru apmērā.

Fjūčeru līguma nosacītā vērtība bieži nav viegli pieejama, tāpēc jums būs jāspēj to aprēķināt. Parasti nosacīto vērtību dažādiem tirgiem aprēķina nedaudz atšķirīgā veidā un šādi:

Indeksa nākotnes līgumi

Katram indeksa nākotnes līgumam ir reizinātājs, kas tiek reizināts ar indeksa līmeni, lai iegūtu līguma dolāra vērtību.

 S&P500 e-mini līgumu reizinātājs ir 50 ASV dolāri. Tātad, ja nākotnes darījumi ar 3450 vienu līgumu dod jums tirgus risku 172 500 USD (3450 × 50).

Viena atzīme ir 0,25 punkti, tādēļ, ja līguma cena pārvieto vienu atzīmi, pozīcijas vērtība mainās par 12,50 ASV dolāriem (50 ASV dolāri x 0,25).

Preču nākotne

Katram preču nākotnes līgumam ir sava mērvienība, un viens līgums ir paredzēts noteiktam vienību skaitam.

Piemēram, viens kukurūzas nākotnes līgums ir paredzēts 5000 kukurūzas kukurūzas. Ja cena par bušeli ir 4,30 USD, tad viena līguma vērtība ir 21 500 USD (4,32 USD x 5000).

Attiecībā uz nākotnes naftu viens līgums ir paredzēts par 1000 bareliem naftas. Tātad, ja naftas tirdzniecība ir 40 USD par barelu, tad viena līguma vērtība ir 40 000 USD (40 USD x 1 000)..

Valūtas nākotne

Valūtas nākotnes līgumi tiek kotēti bāzes valūtas vienībās. Lai sasniegtu līguma vērtību bāzes valūtā, reiziniet valūtas kursu ar bāzes valūtas vienību skaitu.

 Viena Kanādas dolāra (CAD) līguma vērtība ir 100 000 CAD. Ja CAD / USD likme ir 0,75, tad līguma vērtība ir 75 000 USD.

Darba sākšana ar 5 soļiem

  1. Izlemiet tirgū, kuru vēlaties tirgot

Jūsu pirmais solis ir izlemt par tirgu, kuru vēlaties tirgot. Kad sākat darbu, jums vajadzētu tirgoties tikai ar ļoti likvīdiem un saprotamiem nākotnes tirgiem.

Indeksi, zelts un naftas nākotnes līgumi ir laba vieta, kur sākt, jo tie ir ļoti likvīdi un diezgan viegli sekojami. Citas preces, piemēram, graudi un parastie metāli, prasa vairāk zināšanu par jomu. Ja plānojat tirgot šos tirgus, jums būs jāveic daži pētījumi, lai uzzinātu katra tirgus nianses.

  1. Izlemiet par tirdzniecības stratēģiju

Vairāki faktori noteiks jūsu tirgoto stratēģiju. Tie ietver jūsu rīcībā esošā kapitāla daudzumu, tirdzniecībai pieejamo laiku un stratēģijas, kas jums ir jēgas.

Dienas tirdzniecībai ir nepieciešams mazāks kapitāls, jo jūsu pieturas zaudējumi būs stingrāki. Tomēr dienas tirdzniecība prasa visu dienu vērot tirgu. No otras puses, mainīgajai tirdzniecībai, pozīciju tirdzniecībai un tendenču sekošanai ir nepieciešams mazāk laika, bet vairāk kapitāla.

Jebkurai jūsu izmantotajai stratēģijai vajadzētu būt arī jums jēgpilnai. Ja vēlaties sistemātiskāku pieeju, tendenču ievērošana būs piemērotāka. Ja esat fundamentāls tirgotājs, pozīciju tirdzniecība ir piemērotāka. Ja dodat priekšroku diskrētākai pieejai, kuras pamatā ir tehniskā analīze, tad piemērotāka būs svārstīgā tirdzniecība vai dienas tirdzniecība.

  1. Izvēlieties brokeri un platformu

Brokera izvēle ir svarīgs lēmums, un jāņem vērā vairāki faktori. Jūsu brokerim jāpiedāvā tirgi, kurus esat izvēlējies tirgot, un viņam ir lieliska reputācija un klientu apkalpošana. Dažos gadījumos jūs varat izvēlēties brokeri, pamatojoties uz platformām, kuras viņi piedāvā saviem klientiem, bet vispirms varat izvēlēties arī platformu un pēc tam atrast ar platformu saderīgu brokeri..

Mēs šo tēmu sīkāk aplūkosim gaidāmajā rakstā par nākotnes brokera izvēli.

  1. Atveriet demonstrācijas kontu

Nākotnes tirgi var pārvietoties ļoti ātri, kas var būt milzīgs, kad jūs tikai sākat darbu. Pirms sākt tirdzniecību ar reālu kapitālu, ir ieteicams atvērt demonstrācijas kontu. Tas ļaus jums iepazīt platformu un līgumus. Tas arī ļaus jums izstrādāt riska pārvaldības procesu, izmantojot reālus tirdzniecības datus.

  1. Uzziniet, tirgojot savu demo kontu

Tirgot demo kontu, jūs varat turpināt uzzināt par tirgiem, kurus esat izvēlējies tirgot. Tas dos jums iespēju pārbaudīt un pilnveidot savu stratēģiju un pārliecināties, vai spējat pārvaldīt savu risku. Kad esat iepazinies ar tirgiem, ar kuriem tirgojaties, un esat ieguvis zināmu pārliecību, jūs būsiet gatavs sākt tirdzniecību ar tiešraides kontu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map