Kā darbojas “viedie līgumi”?

Viedie līgumi ļauj automatizēt noteiktus platformas funkcionalitātes aspektus. Šie digitālie līgumi paši veic iepriekš noteiktas darbības, saņemot digitālo aktīvu vai kriptovalūtu. Mūsdienās viedie līgumi tiek izmantoti visur bloku ķēdes telpā, taču tas ne vienmēr notika. Pieņemsim sekundi, lai pārbaudītu, kā šie noderīgie protokoli ir radušies un kā tie darbojas bez jebkādas trešās puses iejaukšanās..

Sākotnējā viedā līguma koncepcija pirms kriptovalūtām bija četrpadsmit gadus vecāka. Ironiski, ka vīrietis, kuram piešķirts viedo līgumu izstrāde, ir nekas cits kā labi pazīstams bitcoinists Niks Szabo. Daudzi cilvēki uzskata, ka Niks viņa iepriekšējo darbu dēļ faktiski ir Satoši Nakamoto.

Niks slaveni teorētiski par vērtību uzglabāšanas bitiem, izmantojot darba pierādīšanas sistēmu piecus gadus pirms Bitcoin pastāvēšanas. Viņš vienmēr ir bijis kriptoskopas pionieris. 1994. gadā Niks publiskoja savu viedo līgumu kodu. Viņš arī izdomāja frāzi “gudrs līgums”.

Niks Szabo, izmantojot TMNews

Niks Szabo, izmantojot TMNews

Kāpēc ir nepieciešams “vieds līgums”??

Katrā viedajā līgumā ir četri galvenie principi. Pirmkārt, jums ir nepieciešams līguma priekšmets. Temats ir tas, kas jūsu līgumam nodrošina piekļuvi precēm vai pakalpojumiem, uz kuriem attiecas līgums. Otrkārt, jums ir nepieciešami digitālie paraksti (privātās atslēgas) no visiem līgumā iesaistītajiem. Šie paraksti ir tas, kas ierosina līgumu. Tālāk nāk līguma noteikumu specifikācija. Šajā daļā jūs nosakāt precīzu darbību secību, kas sākas līguma izpildes laikā. Visbeidzot, jums ir nepieciešama decentralizēta platforma. Blokķēdes tīkls uztur viedo līgumu, kas tiek glabāts dublējumā un pasargāts no izmaiņām.

Viedās līguma sastāvdaļas

  1. Līguma priekšmets
  2. Digitālie paraksti
  3. Līguma noteikumi
  4. Decentralizēta platforma

Kā tiek izmantoti “viedie līgumi”?

Ir bezgalīgas viedo līgumu izmantošanas iespējas. Viedie līgumi palīdz jums apmainīties ar digitālajiem un reālajiem aktīviem. Viedie līgumi dzīvo blokķēdē, un tos nevar mainīt. Šī papildu drošība padara šos digitālos līgumus ideālus daudziem biznesa scenārijiem.

Viedie līgumi ICO

Sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) savos kopfinansēšanas pasākumos izmanto viedo līgumu protokolus. Viedie līgumi automātiski izseko, aprēķina, piešķir un sadala nosūtītos līdzekļus starp uzņēmumu un ieguldītāju. Viedā līgumu plānošana ļauj automatizēt visu procesu.

Šī automatizācija ļauj uzņēmumiem pieņemt finansējumu no plašākas auditorijas. Uzņēmuma darba apjoms netiek palielināts, bet uzņēmuma līdzekļu piesaiste palielinās. Šīs stratēģijas visaptverošais raksturs palīdzēja ICO šogad sasniegt rekordu. Viens Ziņot rāda, ka līdz maijam ICO apjoms jau ir divkāršojies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Tradicionālās firmas skatās uz viedajiem līgumiem

Tradicionālie uzņēmumi turpina ienākt viedo līgumu arēnā, turpinoties bloku ķēdes integrācijai. Mūsdienās pastāv platformas, kurās viedie līgumi tiek izmantoti gandrīz visam, ieskaitot nekustamo īpašumu, ieguldījumus, honorārus, vēlēšanas, loģistiku un daudz ko citu.

Ethereum darbināmi “viedie līgumi”

Kriptovalūta Ethereum ir vislabāk pazīstama ar viedā līguma koncepcijas ieviešanu kriptoskopā. Ethereum ERC-20 protokols izmanto viedos līgumus, lai palīdzētu automatizēt marķieru izveidi un izplatīšanu. ERC-20 neapšaubāmi ir tirgū visplašāk izmantotais marķieru izsniegšanas protokols.

Ethereum viedo līgumu kodēšana, izmantojot Ethereum.org

Ethereum viedo līgumu kodēšana, izmantojot Ethereum.org

Ethereum izstrādātājs Vitāliks Buterins viedos līgumus raksturo kā programmu, kas “automātiski apstiprina nosacījumu un nosaka, vai aktīvam vajadzētu būt vienai personai vai atpakaļ personai, kura to nosūtīja, vai kādai kombinācijai.Ethereum izmanto otrā slāņa protokolu, lai paveiktu viedo līgumu iespējas, neradot papildu blokķēdes pārslodzi.

Gudra līguma izstrāde

Tā kā Ethereum paaugstināja viedo līgumu izpratni, kriptotelpā ienāca sarežģītāki un progresīvāki viedo līgumu modeļi. Tādas platformas kā EOS, Stellers, un NEO izmantot mazāk izšķērdīgus vienprātības mehānismus, salīdzinot ar Ethereum ieviesto darba pierādīšanas sistēmu.

Viedi līgumi novērš starpnieku no daudzām mūsdienās visbiežāk izmantotajām biznesa sistēmām. Šo protokolu neuzticamais raksturs ļauj uzņēmumiem un investoriem vienlaikus palielināt efektivitāti un drošību. Jums vajadzētu sagaidīt turpmāku šīs tehnoloģijas integrāciju tradicionālajās biznesa sistēmās, kad tirgū ienāk vairāk platformu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map