Kas yra opcionų prekyba – viskas, ką reikia žinoti

Opcionai yra viena iš dinamiškiausių galimų prekybos priemonių rūšių. Jie gali būti naudojami spekuliacijoms apie akcijų kainų (ar bet kurių kitų turto kainų) kryptį ir nepastovumą, taip pat apsidrausti ar papildyti kitas pozicijas.

Šiame įraše paaiškinama, kokios galimybės yra, kaip jos veikia ir kaip jas galima naudoti norint gauti pelną, neatsižvelgiant į rinkos sąlygas.

Kaip veikia parinktys

Opcionas yra išvestinė priemonė. Paprasčiau tariant, išvestinės finansinės priemonės yra sutartys, kurių vertė gaunama iš kitos finansinės priemonės, dažnai vadinamos pagrindine priemone. Pasirinkimo sandoris suteikia turėtojui teisę ateityje pirkti ar parduoti pagrindinę priemonę už konkrečią kainą, bet ne pareigą.

„Put and call“ parinktys

Pardavimo pasirinkimo sandoriai suteikia jų turėtojui teisę parduoti pagrindinį vertybinį popierių už tam tikrą kainą prieš tam tikrą dieną ateityje.

Pirkimo pasirinkimo sandoriai suteikia jų turėtojui teisę pirkti pagrindinį vertybinį popierių už tam tikrą kainą anksčiau arba tam tikrą dieną ateityje.

Opcionai, kuriais galima pasinaudoti bet kuriuo metu iki galiojimo pabaigos datos, yra „Amerikos pasirinkimo sandoriai“. Opcionai, kuriais galima pasinaudoti tik pasibaigus galiojimo laikui, yra „Europos opcionai“.

Prekybos opcionais terminologija

Prieš einant toliau, verta atkreipti dėmesį į šiuos terminus, kurie naudojami pasirinkimo sandorių rinkoje:

Spartusis turgus

Pagrindinių vertybinių popierių / priemonių rinka.

Spot kaina

Dabartinė pagrindinės priemonės kaina.

Streiko kaina

Pasirinkimo sandoris suteikia jo turėtojui teisę pirkti (pardavimo opcioną) arba parduoti (pardavimo pasirinkimo sandorį) pagrindinę priemonę pasirinkimo sandorio kaina.

Tikroji vertė

Vidinė pasirinkimo sandorio vertė yra suma, kuri būtų realizuota, jei ji būtų įgyvendinta pagal dabartinę neatidėliotiną kainą.

Piniguose

Pasirinkimas yra piniguose, jei jis turi vidinę vertę. Skambučių pasirinkimo sandoriai yra pinigais, jei neatidėliotina kaina yra didesnė už pradinę kainą. Pardavimo opcionai yra pinigai, jei pradinė kaina yra didesnė už neatidėliotiną kainą.

Prie pinigų

Jei pasirinkimo sandorio pradinė kaina yra lygi dabartinei neatidėliotinai kainai, pasirinkimo sandoris yra prie pinigų.

Iš pinigų

Jei pasirinkimo sandoris neturi vidinės vertės, tai yra pinigai.

Premija

Priemoka yra kaina, kurią mokate už pasirinkimo sandorio įsigijimą.

Prekybos opcionais pavyzdys

Akcijos prekiaujama 100 USD. Jūs perkate akcijų pirkimo sandorį, kurio pradinė kaina yra 110 USD, pasibaigianti per tris mėnesius. Mokama priemoka yra 2 USD.

Ši parinktis suteikia jums teisę pirkti akciją už 10 USD didesnę nei dabartinė kaina – taigi šiuo metu ji yra be pinigų ir neturi jokios vidinės vertės.

Jei neatidėliotina kaina pakils iki 110 USD, galimybė bus prie pinigų. Jei pasibaigus galiojimo laikui bus 110 USD, opcionas baigsis bevertis. Tada prarasite 2 USD premiją.

Jei neatidėliotina kaina siekia 112 USD, pasirinkimo sandoris bus pinigais, kurių tikroji vertė yra 2 USD. Galite pasinaudoti galimybe įsigyti akcijų už 110 USD, tada parduoti jas neatidėliotinų akcijų rinkoje už 112 USD ir gauti 2 USD pelną. Tačiau šiame lygyje jūs neteksite tik todėl, kad iš pradžių mokėjote 2 USD už opciono pirkimą.

Jei neatidėliotina kaina siekia 115 USD, galite realizuoti 5 USD pelną pasinaudodami pasirinkimo sandoriu ir parduodami akcijas. Jūsų grynasis pelnas bus 3 USD, kai atimsite jau sumokėtą 2 USD premiją.

Pirkimas ir pardavimo galimybės

Ilgoji pasirinkimo sandorio pozicija suteikia jums teisę pirkti ar parduoti pagrindinę priemonę už pradinę kainą. Nesvarbu, ar pirksite pardavimo, ar pardavimo pasirinkimo sandorį, rizika apsiriboja mokama priemoka.

Trumpinimo galimybės, dar vadinamos rašymo galimybėmis, yra labai skirtingos. Kai rašote pasirinkimo sandorį, jūsų pelnas apsiriboja jūsų gaunama priemoka, o jūsų minusas yra neribotas.

Jei rašote pardavimo pasirinkimo sandorį, jūsų maksimalus trūkumas yra lygus pradinei kainai atėmus gautą premiją. Jei rašote skambučio parinktį, jūsų galimas trūkumas yra neribotas.

Parašytų pasirinkimo sandorių riziką galima kompensuoti laikant atitinkamą poziciją pagrindiniame vertybiniame popieriuje. Rašytinis kvietimas yra apdraustas ilgąja pozicija, o pasirašytas kvestas – trumpąja pozicija. Parašyta pasirinkimo sandorio pozicija, kuri yra apdrausta, vadinama padengta pozicija, o neapsaugota pozicija vadinama neapsaugota pozicija.

Dviejų tipų parinktys, pirkimas ir skambučiai bei faktas, kad galite pirkti ar rašyti, suteikia jums keturias potencialias pozicijas:

 • Ilgas skambutis – jūs gausite pelną, jei neatidėliotina kaina pasibaigus galiojimo laikui bus didesnė už pradinę kainą ir priemoką.
 • Trumpas skambutis – jūs gausite pelno, jei neatidėliotina kaina išliks žemesnė už pradinę kainą ir priemoką.
 • Ilgai tariant, jūs gausite pelno, jei neatidėliotina kaina pasibaigus galiojimo laikui bus mažesnė už pradinę kainą, atėmus priemoką.
 • Trumpai tariant, jūs gausite pelno, jei neatidėliotina kaina išliks didesnė už pradinę kainą atėmus priemoką.

Tai yra keturios vienos pasirinkimo pozicijos galimybės. Tačiau kai derinate daugiau nei vieną pasirinkimo poziciją arba derinate pasirinkimo sandorius su pozicija pagrindiniame vertybiniame popieriuje, galimybių yra begalė.

Kaip vykdomos pasirinkimo galimybės

Paprasčiausias pasirinkimo pratimų procesas yra toks:

 • Pardavimo opcionas – jei pasirinkimo sandorio savininkas pasinaudoja pasirinkimo sandoriu, pasirinkimo sandorių sudarytojas iš turėtojo perka pagrindinį vertybinį popierių už pradinę kainą. Taigi opciono turėtojui pirmiausia gali tekti pirkti vertybinius popierius neatidėliotinų priemonių rinkoje.
 • Pirkimo sandoris – jei pasirinkimo sandorio savininkas pasinaudoja pasirinkimo sandoriu, pasirinkimo sandorių sudarytojas privalo parduoti vertybinius popierius turėtojui už pradinę kainą. Tada pasirinkimo sandorio savininkas gali laisvai parduoti vertybinius popierius neatidėliotinų priemonių rinkoje arba juos laikyti.

Tikrasis pasirinkimo galimybių panaudojimo procesas labai skiriasi. Kai pasirinkimo sandoriais prekiaujama biržoje, pasinaudojus pasirinkimo sandoriu, birža dažnai veikia kaip tarpininkas. Už kai kurias pasirinkimo galimybes atsiskaitoma grynaisiais, o tik vidinė pasirinkimo sandorio vertė keičiasi savininku. Naudojimasis prekės pasirinkimu gali būti susijęs su fiziniu pristatymu, o tai prideda logistinius veiksnius, tokius kaip transportavimas ir sandėliavimas. Realiame pasaulyje dauguma prekybininkų vengia pasinaudoti pasirinkimo sandoriais parduodami juos iki galiojimo pabaigos.

Opcionų įmokos ir numanomas nepastovumas

Teorinė pasirinkimo vertė (priemoka) apskaičiuojama naudojant vieną iš kelių labai sudėtingų formulių. Galite prisijungti prie internetinės parinkčių skaičiuoklės čia. Norint apskaičiuoti parinktį, reikia šių kintamųjų:

 • Spot kaina
 • Streiko kaina
 • Laikas iki galiojimo pabaigos
 • Palūkanų norma
 • Tikėtini dividendai (jei aktualu)
 • Tipas (Amerikos ar Europos)
 • Numanomas nepastovumas

Pirmieji šeši iš šių septynių kintamųjų yra nesudėtingi. Septintasis numanomas nepastovumas priklauso nuo paklausos ir pasiūlos. Numanomas nepastovumas atspindi nepastovumo, kurio tikisi rinka, dydį. Kuo didesnis numanomas nepastovumas, tuo didesnė priemoka ir atvirkščiai. Padidėjus numatomam nepastovumui, didėja pasirinkimo galimybių paklausa ir premijos.

„Graikai“

Skirtingai nei beveik bet kuri kita finansinė priemonė, pasirinkimo sandoriai yra netiesiniai. Tai reiškia, kad nėra fiksuoto santykio tarp pasirinkimo sandorio vertės pokyčio ir pagrindinės priemonės vertės pokyčio. Pavyzdžiui, opciono vertės jautrumas pagrindinio vertybinio popieriaus kainai padidėja, kai neatidėliotina kaina artėja prie pradinės kainos. Pasirinkimai taip pat praranda vertę artėjant galiojimo laikui.

„Graikai“ yra kiekybiškai įvertinamų veiksnių visuma, naudojama norint nurodyti, kiek opciono premija yra neatidėliotina neatidėliotinos kainos, laiko, palūkanų normų ir nepastovumo atžvilgiu..

Delta yra pasirinkimo sandorio priedo jautrumo momentinės kainos pokyčiui matas. Delta paprastai registruojama kaip vertė nuo -1 iki 1. Jei akcijų pirkimo pasirinkimo sandorio delta yra 0,5, jos vertė padidės 0,5%, jei neatidėliotina kaina padidės 1%.

Delta gali būti naudojama apskaičiuojant opciono apsidraudimo dydį. Naudojant pirmiau pateiktą pavyzdį, 100 pirkimo pasirinkimo sandorių būtų galima apsidrausti pardavus 50 akcijų.

Pagal pirkimo pasirinkimo sandorį „prie pinigų“ pasirinkimo delta yra artima 0,5, iš pinigų pasirinkimo variantų delta artėja prie 0, kai krinta neatidėliotina kaina, o pinigų pasirinkimo sandorio atveju delta artėja prie 1, kai neatidėliotina kaina auga. Pardavimo pasirinkimo sandorių neigiamos vertės artėja prie -1, kai neatidėliotina kaina krinta.

Gama atspindi opcijos delta jautrumą neatidėliotinos kainos pokyčiams. Gama didėja, kai neatidėliotina kaina artėja prie streiko kainos.

Teta nurodo pasirinkimo vertės jautrumą laikui. Teta vertė yra ta vertė, kurią pasirinkimas praranda kiekvieną dieną, darant prielaidą, kad neatidėliotina kaina nesikeis. Teta, kuri taip pat vadinama laiko mažėjimu, artėja pasirinkimo galiojimo laikui artėjant.

Paskutiniai du rodikliai, vega ir rho, yra naudojami rečiau. „Vega“ rodo pasirinkimo vertės jautrumą nepastovumo pokyčiams. Rho atspindi opcijos jautrumą palūkanų normų pokyčiams.

Prekybos galimybės

Parinktys gali būti naudojamos įvairiais būdais. Kai įeinate į ilgą arba trumpą poziciją įprastu instrumentu, jūs tik atliekate kryptinį statymą. Naudodamiesi pasirinkimo galimybėmis, galite spėlioti apie kryptį, nepastovumą, laiką ir neatidėliotinų kainų pokyčių dydį.

Toliau pateikiami tik keli būdai, kaip galima naudoti parinktis:

 • Spekuliuokite, kokia bus momentinių kainų judėjimo kryptis.
 • Prekyba svertu – pasirinkimo įmokos yra neatidėliotinos kainos dalis, o tai reiškia, kad jūs gaunate daugiau pozicijų su ta pačia kapitalo suma.
 • Spekuliuokite apie nepastovumą su kryptiniu vaizdu arba be jo.
 • Apsidrausti pagrindinio vertybinio popieriaus poziciją.
 • Sukurkite pajamų srautą rašydami parinktis.
 • Pelnas iš ilgos akcijų pozicijos, o akcijų kaina konsoliduojasi. Galite parduoti pirkimo pasirinkimo sandorius, tuo tarpu naudodamiesi savo akcijų pozicija kaip apsidraudimo priemonė. Tai vadinama padengto skambučio rašymu.

Prekybos opcionais strategijos

Dengtas skambučių rašymas yra tik viena iš daugybės skirtingų pasirinkimo sandorių strategijų. Toliau pateikiamos kelios kitos populiarios pasirinkimo sandorių strategijos, kurios gali būti naudojamos norint gauti pelno įvairiausiomis rinkos sąlygomis.

Straddle

Straddle susideda iš pardavimo ir pardavimo galimybės su ta pačia pradine kaina. Ilga kelionė bus pelninga, jei neatidėliotina kaina pakils ar sumažės daugiau nei dviejų įmokų suma. Prekiautojai naudojasi ilgomis ribomis, kai mano, kad turto kaina yra lūžio taške, arba kad padidės nepastovumas..

Smaugti

Smaugimas yra panašus į keliamą, išskyrus tai, kad pirkimo pasirinkimo sandoris yra didesnis nei pardavimo pasirinkimo. Tai ilgą smaugimo poziciją šiek tiek atpigina, tačiau neatidėliotina kaina turi judėti toliau, kol strategija taps pelninga.

Plisti

Jei perkate skambučių skirtumą, perkate pirkimo pasirinkimo sandorį ir parduodate kitą pirkimo pasirinkimo sandorį su didesne pradine kaina. Priemoka, kurią gaunate už pardavimo pasirinkimo sandorį, iš dalies kompensuoja už kitą skambutį sumokėtą įmoką. Spredas turi ribotą pelningumą, tačiau yra efektyvus būdas pasipelnyti iš vidutinio turto kainos padidėjimo.

Ilgą uždėjimą sudaro ilgas ir trumpas įdėjimas su mažesniu smūgiu. Tai yra efektyvus būdas pasipelnyti iš vidutinio turto kainos kritimo.

Apykaklė

Apykaklė susideda iš ilgo pinigų išpirkimo pasirinkimo ir trumpojo iš pinigų pardavimo pasirinkimo sandorio. Akcijų biržoje apykaklės yra naudojamos apsaugoti neigiamą ilgalaikio akcijų poziciją. Už rašytinį pirkimą gauta premija iš dalies kompensuoja priemoką, sumokėtą už pardavimo pasirinkimo sandorį.

Nulinė apykaklė yra sukonstruota taip, kad parašius skambutį uždirbta premija kompensuoja visą priemoką, sumokėtą už pardavimą. Tai reiškia, kad pagrindinė pozicija yra apdrausta be jokių išlaidų, nors viršutinė pusė yra ribota.

Kalendorius išplito

Kalendoriaus paskirstymą sudaro dvi vienodos galimybės su skirtingais pristatymo mėnesiais. Prekybininkas gali parašyti skambutį, kurio galiojimo laikas baigiasi anksčiau, ir nusipirkti identišką skambutį, kurio galiojimas baigiasi vėliau. Parašyto skambučio vertė greitai sumažės, o tolimojo skambučio vertė bus jautresnė nepastovumo pokyčiams. Strategija būtų pelninga, jei padidėtų nepastovumas arba jei neatidėliotina kaina padidėtų po pirmojo galiojimo pabaigos.

Drugelis išplito

„Butterfly“ strategijoje derinamas ilgas spredas su trumpu spredu, kad gautų pelną iš krintančio nepastovumo arba sandorio kainos, kuri lieka ankštoje diapazone.

Jei įvesite skambučio drugelio išplitimo poziciją, nusipirkite vieną iš pinigų įpirkimo variantų, parduosite du pagal pinigų pirkimo pasirinkimo sandorius ir nusipirkite vieną iš pinigų pardavimo galimybių. Didžiausias jūsų pelnas būtų uždirbtas, jei neatidėliotina kaina būtų lygi streikui dėl pasirašytų pasirinkimo sandorių pasibaigus galiojimo laikui.

Ilgalaikį skirtumą sudaro pardavimo opcionai su tais pačiais streikais ir tas pats atsipirkimo profilis.

 Geležinis kondoras

Geležinis kondoras yra panašus į drugelio plitimą, bet susideda iš trumpo skleidimo ir trumpo skambučio plitimo su keturiais skirtingais smūgiais. Ši strategija bus pelningiausia, jei neatidėliotina kaina pasibaigs tarp dviejų rašytinių pasirinkimo sandorių. Geležiniai kondorai turi ribotą trūkumą, todėl jie yra populiari pajamų generavimo strategija.

 Išvada

Pasirinkimai atveria naują prekybininkų galimybių pasaulį. Be kryptinių statymų, galite spėlioti apie kainų pokyčio mastą, apie kylantį ar krintantį nepastovumą ir kainos judėjimo laiką.

Pasirinkimo sandoriai yra susiję su jų rizikos dalimi, todėl reikėtų atsargiai vertinti prekybos galimybes. Patartina prekiauti popieriumi, kol labai gerai suprasite galimybes ir rizikos valdymą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map