Kaip pirkti akcijas – žingsnis po žingsnio, kaip investuoti į vertybinių popierių rinką

Investavimas į akcijas yra labiausiai prieinamas būdas vidutiniam žmogui dalyvauti ekonomikos augime. Daugiau nei 100 šimtų metų akcijų rinka pralenkė kitas turto klases, tokias kaip obligacijos, žaliavos ir nekilnojamasis turtas. Taip, investuotojams prieinama tūkstančiai akcijų, o investuoti gali būti sudėtinga – bet taip neturi būti. Yra labai paprasti investavimo būdai, kuriuos galite pradėti turėdami palyginti nedaug kapitalo. Jei jums atrodo bauginanti akcijų pirkimo idėja, šis žingsnis po žingsnio procesas padės jums pradėti.

1. Nuspręskite savo investavimo strategiją

Pirmas žingsnis yra apsispręsti dėl investavimo strategijos, nes tai padės jums pasirinkti geriausią tarpininką pagal jūsų poreikius. Jei planuojate naudoti laisvą požiūrį, pvz., Pirkti ir laikyti, pasyviai ar investuoti į vertę, atliksite labai mažai sandorių, todėl jūsų mokama komisinė komisija neturės didelės įtakos. Jums taip pat nereikės labai sudėtingos platformos, kad galėtumėte vykdyti sandorius, nors prieiga prie kai kurių tyrimų gali būti naudinga.

Kita vertus, jei planuojate pritaikyti praktinį investavimo stilių, pvz., Impulsą ar augimo investavimą, prekiausite dažniau, o jūsų prekybos komisiniai padidės. Taigi komisinis tarifas bus svarbus veiksnys renkantis brokerį. Jums taip pat gali prireikti platformos su daugiau funkcijų ir prieigos prie naujausių tyrimų.

Taip pat svarbu atskirti investavimą ir prekybą. Jei investuojate, jums rūpi akcijos vertė, ar vertė padidės ir kiek akcijų kaina skiriasi nuo jos vertės. Paprastai jūsų laikotarpis bus nuo vienerių iki penkerių metų, ir jūs nereaguosite į trumpalaikius kainų pokyčius.

Prekyba yra susijusi su trumpuoju laikotarpiu, pasiūla ir paklausa bei kaina. Prekybininkų laikotarpiai yra daug trumpesni, jie svyruoja nuo minučių iki mėnesių. Prekybininkai taip pat naudoja svertą, kad pagerintų savo grąžą.

Prekyba gali būti labai pelninga, tačiau ji kelia daugiau rizikos ir užima daug daugiau laiko. Jei planuojate aktyviai prekiauti, galbūt norėsite pasirinkti brokerį, kuris taip pat suteiks jums prieigą prie maržos sąskaitos ar išvestinių finansinių priemonių.

2. Pasirinkite brokerį

Norėdami nusipirkti biržoje kotiruojamos bendrovės akcijas, jums reikės sąskaitos biržos makleryje. Griežtai tariant, galima nusipirkti akcijų kitais būdais, tačiau tai yra daug lengviau su prekybos sąskaita pas brokerį. Vertybinių popierių makleriai yra firmos, kurios yra biržų narės ir yra atsakingos už pirkimo pavedimo siuntimą į biržą, kur jis bus suderintas su kito brokerio kliento pardavimo pavedimu. Biržų brokeriai taip pat yra atsakingi už prekybos įvykdymą po to, kai ji sutampa.

Šiuo metu internetiniai brokeriai yra beveik visada. Komisiniai yra mažesni ir kai kuriais atvejais nemokami, o internetinės prekybos platformos suteikia jums daug galimybių kontroliuoti jūsų užsakymus. Jei esate pasirengęs mokėti daugiau, galite atidaryti sąskaitą pas visų paslaugų brokerį, suteikdami galimybę pateikti užsakymus telefonu ir paprašyti patarimo..

Keletas brokerių dabar siūlo net sąskaitas be komisinių, nors norint tvarkyti sąskaitą gali tekti sumokėti kitus mokesčius.

Rinkdamiesi brokerį, turėsite atsižvelgti į komisinius ir kitus mokesčius, jų siūlomą platformą, įrankius ir tyrimus bei paramos lygį, kurio galite tikėtis. Pabandykite rasti keletą nepriklausomų atsiliepimų apie kiekvieną brokerį, kad sužinotumėte, kokios yra jų stipriosios ir silpnosios pusės. Tada turėtumėte sugebėti priimti sprendimą dėl tinkamo brokerio pagal savo poreikius.

Tarpininkas, kurį mes rekomenduojame, yra Firstrade.

Kaip pirkti akcijas - žingsnis po žingsnio, kaip investuoti į vertybinių popierių rinką Kaip pirkti akcijas - žingsnis po žingsnio, kaip investuoti į vertybinių popierių rinką Kaip pirkti akcijas - žingsnis po žingsnio, kaip investuoti į vertybinių popierių rinką
★★★★★ ★★★★★ Firstrade apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes..

★★★★★ ★★★★★ M1 finansų apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ „Public.com“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

Mokesčiai

Nulis komisijos

Mokesčiai

Nulis komisijos

Mokesčiai

Nulis komisijos

Minimali sąskaita

Nė vienas

Minimali sąskaita

100 USD

Minimali sąskaita

Nė vienas

Akcijos

Laisvos atsargos *

* Išsamesnės informacijos ieškokite svetainėje.

Akcijos

Nė vienas

Skatinimas

Nė vienas

3. Atidarykite ir finansuokite savo sąskaitą

Kai nuspręsite dėl biržos maklerio, turėsite atidaryti sąskaitą. Dauguma brokerių tai daro kuo lengviau. Turėsite pateikti keletą asmeninių duomenų ir keletą dokumentų, patvirtinančių, kad esate toks, kokį sakote esąs. Visas procesas neturėtų trukti ilgiau nei kelias minutes.

Kai jūsų sąskaita bus patvirtinta ir patvirtinta, galėsite ją finansuoti. Paprastai pavedimas yra greičiausias būdas gauti pinigų į prekybos sąskaitą, tačiau jūs taip pat galite finansuoti savo sąskaitą čekiu.

4. Sužinokite, kaip naudotis prekybos platforma

Paprastai internetinis brokeris leis jums atidaryti demonstracinę sąskaitą. Tai yra sąskaita, kurioje yra fiktyvūs pinigai, tačiau suteikiama prieiga prie tiesioginių kainų ir visų tų pačių įrankių, kaip ir tiesioginėje sąskaitoje.

Pagrindinė demonstracinių sąskaitų priežastis yra tai, kad aktyvūs prekybininkai praktikuoja prekybą, dar vadinamą popierine prekyba. Tai labiau aktualu trumpalaikiams prekybininkams nei investuotojams, tačiau tai taip pat suteikia galimybę pažinti platformą. Galite mokytis įvesti užsakymus, sudaryti stebimųjų sąrašą ir sužinoti, kuriuos įrankius galbūt norėsite naudoti ateityje.

Kai įvedate „praktinius užsakymus“, svarbu įsitikinti, kad iš tikrųjų esate prisijungę prie savo demonstracinės paskyros, o ne prie tiesioginės paskyros.

Prieš pradedant, verta žinoti šiuos dažnai pasitaikančius terminus:

 • Pasiūlymas – pasiūlymas yra užsakymas įsigyti akcijų.
 • Pasiūlymo kaina – aukščiausio pasiūlymo kaina yra rinkos pasiūlymo kaina.
 • Pasiūlymas – užsakymas parduoti akcijas yra pasiūlymas. Pasiūlymo kaina yra prašoma kaina.
 • Klausti kainos – mažiausios paklausos / pasiūlymo kaina yra rinkos paklausa.
 • Sklaida – skirtumas yra skirtumas tarp rinkos kainos ir pardavimo kainos, dar žinomo kaip „pasiūlymo ir pasiūlymo skirtumas“. Pirkimo ir pardavimo kaina taip pat vadinama „dviguba“.
 • Rinkos pavedimas – rinkos pavedimas įvykdomas nedelsiant už dabartinę rinkos kainą. Rinkos pavedimas pirkti bus vykdomas už paklausos kainą, o rinkos pavedimas parduoti – už pasiūlytą kainą.
 • Limitinis pavedimas – limitinis pavedimas yra pavedimas pirkti ar parduoti akcijas už konkrečią kainą arba limitą. Ribiniai pavedimai vykdomi tik tada, kai į rinką patenka atitinkamas pavedimas ribine kaina.
 • Stop-loss orderis – Stop-loss orderis vykdomas, jei kaina peržengia ribinį lygį. Jei perkate akcijas, galite įvesti „stop-loss“ pavedimą parduoti, jei kaina nukris žemiau tam tikros kainos. Tai daroma siekiant apriboti nuostolius.
 • GTC – gerai, kol atšaukti užsakymai lieka rinkoje, kol jie nebus atšaukti.
 • GFD – Geras dienos pavedimams likti rinkoje likusią prekybos dienos dalį.
 • FOK – Užpildymo arba nužudymo užsakymai automatiškai atšaukiami, jei jie nėra užpildomi iš karto.

5. Sukurkite stebimų akcijų sąrašą

Stebimųjų sąrašas yra akcijų ar kitų vertybinių popierių sąrašas kartu su jų kainomis – tiesioginėmis kainomis arba dienos pabaigos kainomis. Visi internetiniai brokeriai suteikia galimybę sudaryti stebimųjų sąrašą. Be kainos, prie stebimųjų sąrašo galite pridėti kitus stulpelius, pvz., Kiekį, kainos pasiūlymą, paklausimo kainą ir dienos kainos pokyčius procentais.

Taip pat turėtumėte pridėti keletą rodyklių prie stebimųjų sąrašo, kad galėtumėte palyginti kiekvienos akcijos ir visos rinkos rezultatus. Svarbūs indeksai, kuriuos reikia stebėti, yra S&P 500 ir „Nasdaq 100“. Jei negalite pridėti pačios indekso prie stebimųjų sąrašo, galite pridėti ETF, kuris stebi indeksą. SPY pasirodymas (S&P 500) ir QQQ (Nasdaq 100) ETF bus beveik identiški jų stebimiems indeksams.

Stebimo sąraše esančios akcijos yra tos, kurias stebėsite ir sužinosite daugiau, bet nebūtinai pirksite. Pradėkite nuo įmonių, kurios jums patinka ir kuriomis žavitės – nes tai yra įmonės, apie kurias tikriausiai žinote šiek tiek.

Kai stebėjimo sąraše turite keletą akcijų, galite palyginti jų rezultatus su rinka. Jūs taip pat turėtumėte pradėti daugiau sužinoti apie įmones ir jų sėkmę. Sužinokite, ar jų pajamos auga ir kiek jos yra pelningos, palyginti su panašiomis įmonėmis. Atlikdami šį tyrimą, tikriausiai susidursite su kitais vertybiniais popieriais, kuriuos verta ištirti, ir galite juos pridėti ir prie savo stebimųjų sąrašo.

Jei nesate tikri dėl atskirų akcijų pasirinkimo, galite apsvarstyti ETF. ETF arba biržoje prekiaujamas fondas yra akcijų krepšelis, kuriuo galima prekiauti kaip ir akcijomis. Išsamių straipsnių apie ETF straipsnius galite sužinoti apie viską, ką reikia žinoti apie juos.

6. Nuspręskite, kiek skirti kiekvienai akcijai

Investuotojams atlyginama už riziką, tačiau tą riziką reikia valdyti. Nepriklausomai nuo to, kiek atliekate tyrimų, niekada negalite būti tikri dėl ateities. Svarbiausias žingsnis, kurį galite žengti rizikai valdyti, yra įsitikinti, kad viena bloga investicija neišnaikina jūsų portfelio. Investicijų įvairinimas akcijų portfelyje yra lygiavertis įsitikinimui, kad neturite visų kiaušinių viename krepšelyje.

Yra dvi nykščio taisyklės, kuriomis galite nuspręsti, kiek savo portfelio skirti kiekvienai akcijai. Pirmasis yra tas, kad tinkamai diversifikuotame portfelyje turėtų būti bent 15–20 akcijų. Tai reiškia, kad neturėtumėte investuoti daugiau nei 6,7% savo sąskaitos į kiekvieną akciją.

Antroji taisyklė yra ta, kad neturėtumėte rizikuoti daugiau nei 2% kiekvienos akcijos. Tai reiškia, kad jei esate pasirengęs prarasti iki 20% vienos akcijos vertės, turėtumėte apriboti šias akcijas iki 10% savo portfelio (20% iš 10% sudaro 2% portfelio). Šis metodas labiau tinka aktyviems prekybininkams, kurie naudojasi stop nuostoliais.

Norėdami dar labiau sumažinti riziką, turėtumėte paskirstyti savo investicijas keliuose skirtinguose sektoriuose. Kiekvieno sektoriaus atsargos paprastai yra labai susijusios, todėl rizika yra didesnė, jei visos jūsų akcijos yra to paties sektoriaus. Dar paprastesnis diversifikavimo būdas yra didžioji portfelio dalis investuoti į ETF. Tokiu būdu jūs paskirstysite riziką visoje rinkoje. Vis tiek galite pasilikti 20–40% savo sąskaitos atskiroms akcijoms, kurias tikrai norite turėti, o likusią dalį investuoti į ETF.

7. Nuspręskite, kurias akcijas ir kada pirksite

Dabar turėtumėte gerai įsivaizduoti akcijas, kurias norite turėti ar galbūt norėsite turėti ateityje. Užuot skubėję ir pirkdami šias akcijas, turėtumėte suformuoti planą. Planas turėtų būti pagrįstas akcijų pirkimo priežastimis ir laiko planu.

Kalbant labai plačiai, galite naudoti tris būdus:

 • Ilgalaikės investicijos į „blue-chip“ akcijas

„Blue chip“ atsargos yra labai aukštos kokybės bendrovių, turinčių ilgametę patirtį ir gana nuspėjamą pelną, akcijos. Paprastai jie yra savo pramonės šakų lyderiai, turintys ryškų konkurencinį pranašumą. Šių akcijų kainos paprastai nėra labai vertinamos kiekvienais metais, tačiau ilgainiui stabiliai didėja. „Blue-chip“ akcijų pirkimas turėtų būti ilgalaikis įsipareigojimas 10 ar daugiau metų.

Jei perkate „blue-chip“ akcijas ilgam laikymui, bandant suplanuoti savo laiką, nedaug ką galima gauti. Jei nenorite jų pirkti vienu ypu, pirkimus galite paskirstyti per kelis mėnesius, tačiau galų gale jūsų tikslas yra ilgą laiką turėti atsargų ir nėra prasmės pergalvoti savo pradinės kainos.

 • Augimo atsargų ir akcijų pirkimas su pagreičiu

Akcijos, kurios dažniausiai vertinamos trumpesniais laikotarpiais, yra sparčiai augančių bendrovių akcijos. Dažnai vien tik kainų pagreitis pritraukia daugiau pirkėjų, todėl impulsas tęsiasi. Norint pirkti tokio tipo akcijas, reikia labiau praktinio požiūrio, nes greičiausiai amžius nebus tęsiamas. Jei kaina per aukšta, vargu ar ilgalaikė grąža bus labai gera, o akcijų kaina gali smarkiai nukristi.

Jei perkate augimo ir pagreičio atsargas, turite pasverti įmonės pelno augimą, vertinimą ir akcijų kainų impulsą. Dažnai jums reikės įsigyti atsargų, kai jų kaina jau yra pakilusi. Jei kaina nustos kilti, turėsite atidžiai stebėti įmonės augimą ir vertinimą, kad nuspręstumėte, ar liksite investuoti.

 • Pirkimas po akcijų kainos korekcijos

Geriausias laikas pirkti daugumos rūšių akcijas yra po rinkos žlugimo ar staigios korekcijos. Tada visa rinka bus „vienas išpardavimas“. Tai geriausias laikas pirkti bet kurios įmonės akcijas, turinčias gerą verslo modelį ir neturinčias per daug skolų.

Atskiros akcijos taip pat gali suteikti galimybę, kai jų akcijos nepatinka investuotojams ir akcijų kaina smarkiai sumažėja. Tačiau ne kiekviena akcija atsigauna, todėl turėtumėte atidžiai apsvarstyti įmonės ilgalaikes perspektyvas. Taip pat pravartu prieš perkant palaukti, kol kaina stabilizuosis – kainos gali kristi daug toliau, nei jūs manote, kad gali.

Prieš pirkdami akcijas, taip pat turėtumėte nuspręsti dėl kriterijų, kuriuos naudosite norėdami išeiti iš akcijų. Turėdami planą prieš pirkdami akcijas, vėliau negalėsite priimti impulsyvių sprendimų.

Jūsų pasitraukimo kriterijai taip pat turėtų būti susiję su akcijų pirkimo priežastimis. Jei perkate pagal kainos pagreitį, galbūt norėsite pasitraukti, jei impulsas sustos. Bet jei perkate atsižvelgdami į įmonės pagrindus, turėtumėte parduoti tik pasikeitus pagrindams, o ne dėl kainų.

8. Įveskite savo pirmąjį pirkimo užsakymą

Anksčiau ar vėliau akcijos atitiks visus jūsų investavimo kriterijus ir bus laikas atlikti pirmąją investiciją. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra apskaičiuoti įsigytų akcijų skaičių. Jūs jau nusprendėte, kiek ketinate skirti kiekvienai akcijai, todėl jums tereikia tą sumą padalyti iš akcijos kainos. Įsitikinkite, kad dalinate dolerio sumą iš dolerio kainos, o ne kainos centais.

Prieš įvesdami pirkimo pavedimą, turėsite nuspręsti, ar naudosite limitinį, ar rinkos pavedimą. Paprastai limito tvarka yra saugesnė. Dėl rinkos pavedimo gali būti mokama per daug, jei įvedant užsakymą pasiūlymo ir pasiūlymo skirtumas padidėja. Bet, jei rinka juda labai greitai, rinkos pavedimas gali būti tinkamesnis.

Nuspręskite priimtiną kainą, atsižvelgiant į pastarųjų dienų ir einamosios dienos prekybos diapazoną. Tai bus ribinė jūsų užsakymo kaina. Daugeliu atvejų jūsų riba bus kaina, kuri, jūsų manymu, turi 80% tikimybę, kad bus užpildyta.

Aukštesnė ribinė kaina suteiks jums daugiau šansų, kad jūsų užsakymas bus užpildytas, tačiau tai naudos jūsų pelnui.

Mažesnė ribinė kaina suteiks jums mažiau galimybių įvykdyti užsakymą – ir tai gali reikėti mokėti dar didesnę kainą. Tačiau, jei jūsų laiko horizontas yra trumpas ir norite gauti greitą pelną, gali tekti siekti mažesnės kainos.

Dabar, kai nusipirkote savo pirmąsias akcijas, turite valdyti poziciją pagal kriterijus, kuriuos naudojote pirkdami jas. Jei akcijų kaina kris, galite pradėti abejoti savo sprendimu. Jums taip pat gali kilti pagunda parduoti, jei kaina pakyla ir atsidursite pelningai. Nepamirškite nepamiršti savo ilgalaikio plano ir jo laikytis – kaina kiekvieną dieną kils arba kris, tačiau tai nereiškia, kad turite elgtis.

Išvada

Dabar, kai nusipirkote savo pirmąsias akcijas, galite lėtai pridėti naujų akcijų prie savo portfelio. Tačiau skubėti nereikėtų – investavimas yra ilgalaikis žaidimas. Taip pat turėtumėte kuo daugiau sužinoti ir skaityti apie investavimą ir akcijas. Pradėkite nuo ETF ir „blue-chip“ akcijų, o vėliau pridėkite šiek tiek rizikingesnių akcijų. Turėkite omenyje savo ilgalaikį planą ir venkite impulsyvių sprendimų – rinka apdovanoja kantrius investuotojus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map