Kriptovalūtas tehniskā analīze101

Iesācēja ceļvedis tehniskai analīzei kriptovalūtu tirgū

Lai arī tehniskā analīze kriptovalūtu tirgū varētu šķist biedējoša, šis termins vienkārši attiecas uz iepriekšējo tirgus datu izpēti, cenšoties prognozēt turpmākās cenu kustības. Būtībā tas ļauj mums izdarīt izglītoti minējumi par to, vai digitālā aktīva cena nākotnē palielināsies vai samazināsies.

Šajā rakstā mēs īsi paskaidrosim svarīgākos instrumentus pamata tehniskās analīzes veikšanai, cenšoties sākt jūs ceļā uz BTC un citu kriptovalūtu kartēšanu un savu kriptogrāfijas tirdzniecības spēli.

Svečturis diagrammas

Lai gan ir dažādi diagrammu veidi, piemēram, līniju diagrammas un joslu diagrammas, svečturu diagrammas ir vienas no visefektīvākajām.

Sākot no Japānas pirms vairāk nekā gadsimta, svečturu diagrammās vizuāli tiek parādīts cenu kustības lielums dažādās krāsās – bieži zaļa pozitīvai svecei un sarkana negatīvai svecei.

Katrā svečturī tiek parādīti četri kritiskie komponenti vēlamajam laika periodam:

  • Atvērta cena
  • Augsta cena
  • Zemu cenu
  • Aizvērt cenu

Katrā svečturī ir četras būtiskas informācijas daļas ar a "dobs" svece, kas norāda uz cenu pieaugumu

Šie komponenti nodrošina ne tikai daudz noderīgas informācijas viegli lasāmā un kodolīgā formātā, bet arī ļauj identificēt dažādus svečturu modeļus. Lai gan ir daudz svečturu modeļu, kurus mēs šeit neskaidrosim, daži vienkārši ietver bullish un bearish aptverošos modeļus.

Bullish aptverošs svečtura raksts, kas parāda pozitīvu sveces ķermeni "apņemt" viena vai vairākas iepriekšējās negatīvās sveces

Atbalsts un pretestība

Viena no vienkāršākajām un efektīvākajām tehniskās analīzes metodēm ir noteikt atbalsta un pretestības jomas – kur paredzams, ka digitālā aktīva cena attiecīgi samazināsies vai vairs nepieaugs..

Tā kā kriptovalūtu tirgus ir vienkārši apmaiņa starp pircējiem un pārdevējiem, ir pamats uzskatīt, ka pieprasījums pēc digitālā aktīva palielinās, samazinoties tā cenai, un otrādi – vismaz teorētiski. Šis būtiskais princips lielā mērā ir atbildīgs par atbalsta un pretestības līmeņa radīšanu. Vienkārši sakot, tirgus bieži ir ieinteresēts pirkt vai pārdot par noteiktu cenu, kas rada grūti pārvarējamus līmeņus.

BTC cena no 2017. gada beigām līdz 2018. gada beigām aptuveni sešas reizes atkāpās no horizontālā atbalsta līmeņa, pirms galu galā nokrita

Galveno atbalsta un pretestības līmeņu noteikšana var būt noderīga darījumu plānošanā. Piemēram, jo ​​vairāk reizes tiek pārbaudīts atbalsta vai pretestības līmenis, jo vājāks tas mēdz kļūt. Galvenais piemērs tam ir parādīts iepriekš – kad BTC cena galu galā sabruka, pateicoties gandrīz gadu ilgajam atbalsta līmenim aptuveni 6000 USD 2018. gadā.

Tendenču līnijas

Vēl viens tehniskās analīzes pamatrīks, kam ir kritiska nozīme, ir tendenču līnija – kas, kā norāda nosaukums, ir līnija, ko izmanto, lai identificētu tendenci.

Izsekojot svečturu modeļu virsotnes vai dibenu, tehniskais analītiķis var identificēt skaidru kriptovalūtas cenas bullish vai lāču tendenci un attiecīgi pielāgot savu tirdzniecības stratēģiju..

BTC 2019. gada otrajā pusē ilgāku laiku tendence samazinājās, pirms stingri pārkāpa lejupejošās tendences līniju, kas tika pārstrādāta kā atbalsts COVID izraisītās tirgus avārijas laikā 2020. gada martā

Slīdošie vidējie rādītāji

Slīdošie vidējie rādītāji ir populārs un ērti lietojams atpalicības rādītājs, kas izlīdzina cenu svārstības un rada skaidrāku priekšstatu par to, kāda ir digitālā aktīva vidējā cena noteiktā laika periodā..

Ir divi galvenie slīdošo vidējo rādītāju veidi:

  • Vienkārši slīdošie vidējie rādītāji
  • Eksponenciālie slīdošie vidējie rādītāji

Vienkāršajos slīdošajos vidējos rādītājos tiek izmantots cenu kopas aritmētiskais vidējais lielums, savukārt eksponenciālie slīdošie vidējie lielumi piešķir pēdējām cenu darbībām lielāku svaru.

Slīdošos vidējos rādītājus var izmantot atsevišķi vai kopā ar otru. Piemēram, mūsu Crypto Market Daily analīzēs mēs četru stundu svečturu diagrammā bieži izmantojam eksponenciālu kustīgo vidējo rādītāju lenti. Šī lente sastāv no astoņām EMA, sākot no 20 līdz 55 ar piecu soli – tas nozīmē, ka tas prasa vidējo no iepriekšējiem 20 līdz 55 svečturiem, vienlaikus piešķirot lielāku nozīmi nesenajai cenu aktivitātei.

BTC četru stundu EMA lente ir darbojusies kā atbalsts daudzkārt visā 2020. gada beigās un skaidri noteikusi vērša tendenci

Tendencējošos tirgos EMA lente var izrādīties noderīga, jo tā skaidri parāda tirgus virzības virzienu un kur var atrast atbalsta vai pretestības jomas.

Relatīvā stipruma indekss

Pēdējais rīks, kuru mēs apspriedīsim šajā rakstā, ir relatīvā spēka indekss, kas ir impulsa rādītājs, ko galvenokārt izmanto, lai identificētu, vai kriptonauda ir pārpirkta vai pārdota. Tradicionāli RSI vērtības, kas pārsniedz 70, norāda, ka digitālais īpašums ir pārpirkts, un vērtības, kas zemākas par 30, norāda, ka tas ir pārpārdots.

Tomēr, runājot par BTC un citām kriptovalūtām, RSI, iespējams, nav visuzticamākais rādītājs. BTC ir pierādījusi, ka tā ir pakļauta paplašinātiem buļļu skrējieniem, kas redz, ka tā cena atkārtoti kļūst un bieži paliek pārpirkta. Neskatoties uz to, tas var būt noderīgi, lai noteiktu, kad atkāpšanās varētu būt pie horizonta.

BTC buļļa laikā līdz 2016. – 2017. Gadam tirgus vadošā kriptonauda atkārtoti tika pārpirkta nedēļas laika grafikā

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

Izpildiet OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map