Kā iegādāties akcijas – soli pa solim ceļvedis ieguldījumiem akciju tirgū

Investīcijas akcijās ir vidusmēra cilvēkiem vispieejamākais veids, kā piedalīties ekonomikas izaugsmē. Vairāk nekā simts gadus akciju tirgus ir pārspējis citas aktīvu klases, piemēram, obligācijas, izejvielas un nekustamo īpašumu. Jā, ieguldītājiem ir pieejami tūkstošiem akciju, un ieguldīšana var būt sarežģīta, taču tā tam patiešām nav jābūt. Ir ļoti vienkārši ieguldījumu veidi, un jūs varat sākt darbu ar salīdzinoši nelielu kapitālu. Ja jums šķiet, ka ideja par akciju pirkšanu ir biedējoša, nākamais soli pa solim process palīdzēs jums sākt darbu.

1. Izlemiet savu ieguldījumu stratēģiju

Jūsu pirmais solis ir izlemt par ieguldījumu stratēģiju, jo tas palīdzēs jums izlemt par labāko brokeri jūsu vajadzībām. Ja plānojat izmantot brīvroku pieeju, piemēram, pirkt un turēt, pasīvi vai ieguldīt vērtībā, jūs veicat ļoti maz darījumu, tāpēc jūsu samaksātā komisija neietekmēs jūsu kontu. Tirdzniecības veikšanai arī nebūs nepieciešama ļoti sarežģīta platforma, lai gan piekļuve dažiem pētījumiem var būt noderīga.

No otras puses, ja jūs plānojat pieņemt praktisku ieguldīšanas stilu, piemēram, impulsu vai izaugsmes ieguldījumus, jūs tirgosieties biežāk, un jūsu tirdzniecības komisijas summēsies. Tātad komisijas maksa būs svarīgs faktors brokera izvēlē. Jums var būt nepieciešama arī platforma ar vairākām funkcijām un piekļuve jaunākajiem pētījumiem.

Ir arī svarīgi nošķirt ieguldījumus un tirdzniecību. Ja jūs ieguldāt, jūs interesē akciju vērtība, vai vērtība palielināsies un cik daudz akciju cena atšķiras no tās vērtības. Jūsu laika grafiks parasti būs no viena līdz pieciem gadiem, un jūs nereaģēsit uz īstermiņa cenu izmaiņām.

Tirdzniecība ir saistīta ar īstermiņa, piedāvājuma un pieprasījuma un cenu darbību. Tirgotājiem ir daudz īsāks termiņš, sākot no minūtēm līdz mēnešiem. Tirgotāji bieži izmanto arī sviras, lai uzlabotu savu peļņu.

Tirdzniecība var būt ļoti ienesīga, taču tai ir lielāks risks un tas prasa daudz vairāk laika. Ja jūs plānojat aktīvi tirgoties, iespējams, vēlēsities izvēlēties brokeri, kas jums arī ļaus piekļūt maržas kontam vai arī atvasinātajiem instrumentiem.

2. Izvēlieties brokeri

Lai iegādātos biržas sarakstā iekļautas sabiedrības akcijas, jums būs nepieciešams konts biržā. Stingri sakot, ir iespējams iegādāties akcijas citos veidos, taču tas ir daudz vieglāk ar tirdzniecības kontu pie brokera. Biržas brokeri ir firmas, kas ir biržas locekles un ir atbildīgas par pirkuma pasūtījuma nosūtīšanu uz biržu, kur tas tiks saskaņots ar cita brokera klienta pārdošanas orderi. Biržas brokeri ir atbildīgi arī par tirdzniecības noregulēšanu pēc tās saskaņošanas.

Šajā dienā tiešsaistes brokeri gandrīz vienmēr ir veids, kā iet. Komisijas maksa ir zemāka un dažos gadījumos bez maksas, un tiešsaistes tirdzniecības platformas ļauj jums daudz kontrolēt jūsu pasūtījumus. Ja esat gatavs maksāt vairāk, varat atvērt kontu pie pilna servisa brokera, ļaujot jums veikt pasūtījumus pa tālruni un lūgt padomu.

Vairāki brokeri pat tagad piedāvā kontus bez komisijas maksas, lai gan, iespējams, būs jāmaksā citas komisijas, lai uzturētu kontu.

Izvēloties brokeri, jums būs jāņem vērā komisijas un citas maksas, platforma, rīki un viņu piedāvātie pētījumi, kā arī atbalsta līmenis, kuru varat sagaidīt. Mēģiniet atrast dažas neatkarīgas atsauksmes par katru brokeri, lai uzzinātu, kādas ir viņu stiprās un vājās puses. Pēc tam jums vajadzētu būt iespējai pieņemt lēmumu par pareizo brokeri savām vajadzībām.

Starpnieks, kuru mēs iesakām, ir Firstrade.

Kā iegādāties akcijas - soli pa solim ceļvedis ieguldījumiem akciju tirgū Kā iegādāties akcijas - soli pa solim ceļvedis ieguldījumiem akciju tirgū Kā iegādāties akcijas - soli pa solim ceļvedis ieguldījumiem akciju tirgū
★★★★★ ★★★★★ Firstrade pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ M1 finanšu pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Public.com apskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Konta minimums

Nav

Konta minimums

100 USD

Konta minimums

Nav

Akcijas

Bezmaksas krājumi *

* Sīkāku informāciju skatiet vietnē.

Akcijas

Nav

Veicināšana

Nav

3. Atveriet un finansējiet savu kontu

Kad esat izlēmis par biržas brokeri, jums būs jāatver konts. Lielākā daļa brokeru to padara pēc iespējas vienkāršāku. Jums būs jāsniedz daži personas dati un daži dokumenti, lai pierādītu, ka esat tāds, kādu sakāt. Visam procesam nevajadzētu ilgt vairāk kā dažas minūtes.

Kad jūsu konts būs verificēts un apstiprināts, varēsiet to finansēt. Pārskaitījums parasti ir ātrākais veids, kā iegūt naudu savā tirdzniecības kontā, taču jūs varat arī finansēt savu kontu ar čeku.

4. Uzziniet, kā izmantot tirdzniecības platformu

Parasti tiešsaistes brokeris ļaus jums atvērt demo kontu. Šis ir konts ar fiktīvu naudu tajā, bet ar piekļuvi tiešraides cenām un visiem tiem pašiem rīkiem kā tiešraides konts.

Galvenais demo kontu iemesls ir tas, ka aktīvie tirgotāji praktizē tirdzniecību, sauktu arī par papīra tirdzniecību. Tas vairāk attiecas uz īstermiņa tirgotājiem, nevis investoriem, taču tas dod arī iespēju iepazīt platformu. Jūs varat praktizēt pasūtījumu ievadīšanu, izveidot novērošanas sarakstu un uzzināt, kādus rīkus jūs varētu vēlēties izmantot nākotnē.

Ievadot “prakses pasūtījumus”, ir svarīgi pārliecināties, vai esat faktiski pieteicies savā demonstrācijas kontā, nevis savā tiešraides kontā..

Pirms sākat, ir vērts zināt šādus noteikumus, kas bieži parādīsies:

 • Piedāvājums – solījums ir pasūtījums iegādāties akcijas.
 • Piedāvājuma cena – augstākās cenas cena ir tirgus piedāvājuma cena.
 • Piedāvājums – rīkojums par akciju pārdošanu ir piedāvājums. Piedāvājuma cena ir pieprasītā cena.
 • Ask Price – zemākās ask / piedāvājuma cena ir tirgus ask cena.
 • Spread – starpība ir starpība starp tirgus solīto un pieprasīto cenu, kas pazīstama arī kā ‘piedāvājuma un piedāvājuma starpība’. Piedāvātā un pieprasītā cena ir pazīstama arī kā “dubultā”.
 • Tirgus uzdevums – tirgus uzdevums tiek izpildīts nekavējoties par pašreizējo tirgus cenu. Tirgus rīkojums pirkt tiks izpildīts par pieprasīto cenu, savukārt tirgus rīkojums par pārdošanu tiks izpildīts par solīto cenu.
 • Limita pasūtījums – limita uzdevums ir rīkojums pirkt vai pārdot akcijas par noteiktu cenu vai limitu. Limita rīkojumi tiek izpildīti tikai tad, kad tirgū tiek ievadīts atbilstošs rīkojums par limita cenu.
 • Stop-loss orderis – Stop-loss orderis tiek izpildīts, ja cena pārsniedz sliekšņa līmeni. Ja jūs pērkat akcijas, varat ievadīt stop-loss rīkojumu pārdošanai, ja cena nokrītas zem noteiktas cenas. Tas tiek darīts, lai ierobežotu zaudējumus.
 • GTC – Labi līdz atceltiem pasūtījumiem paliek tirgū, līdz tie tiek atcelti.
 • GFD – Labi dienas pasūtījumiem tirgū paliek atlikušajā tirdzniecības dienā.
 • FOK – aizpildīšanas vai nogalināšanas pasūtījumi tiek automātiski atcelti, ja tie netiek aizpildīti nekavējoties.

5. Izveidojiet vērojamo krājumu sarakstu

Uzraudzības saraksts ir akciju vai citu vērtspapīru saraksts, kā arī to cenas – vai nu tiešās cenas, vai dienas noslēguma cenas. Visi tiešsaistes brokeri dod jums iespēju izveidot novērošanas sarakstu. Papildus cenai skatīšanās sarakstam varat pievienot citas slejas, piemēram, apjomu, solīto cenu, pieprasīto cenu un dienas procentuālās izmaiņas.

Jums arī jāpievieno daži rādītāji savam novērošanas sarakstam, lai jūs varētu salīdzināt katra akciju un kopējā tirgus rādītājus. Svarīgi skatāmie indeksi ir S&P 500 un Nasdaq 100. Ja indeksu nevar pievienot savam novērošanas sarakstam, varat pievienot ETF, kas izseko indeksu. SPY (S&P 500) un QQQ (Nasdaq 100) ETF būs gandrīz identiski tiem izsekotajiem indeksiem.

Jūsu vērošanas saraksta krājumi ir tie, kurus jūs izsekosiet un uzzināsiet vairāk, bet ne vienmēr tos iegādāsieties. Sāciet ar uzņēmumiem, kas jums patīk un kurus jūs apbrīnojat – jo tie ir uzņēmumi, par kuriem jūs droši vien zināt nedaudz.

Kad novērošanas sarakstā ir nedaudz akciju, varat sākt salīdzināt to veiktspēju ar tirgu. Jums vajadzētu arī sākt vairāk uzzināt par uzņēmumiem un to, kā viņiem klājas. Uzziniet, vai viņu ieņēmumi aug un cik izdevīgi tie ir salīdzinājumā ar līdzīgiem uzņēmumiem. Veicot šo pētījumu, jūs, iespējams, atradīsit citas akcijas, kuras ir vērts izpētīt, un arī tās varat pievienot savam novērošanas sarakstam.

Ja neesat pārliecināts par atsevišķu akciju izvēli, varat apsvērt ETF. ETF jeb biržā tirgots fonds ir akciju grozs, ko var tirgot tāpat kā akcijas. Visu, kas par tiem jāzina, varat uzzināt no mūsu padziļinātā rakstu sērijas par ETF.

6. Izlemiet, cik daudz piešķirt katram krājumam

Investori tiek apbalvoti par risku uzņemšanos, taču šis risks ir jāpārvalda. Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs veicat pētījumu, jūs nekad nevarat būt pārliecināts par nākotni. Vissvarīgākais solis, ko varat veikt, lai pārvaldītu risku, ir pārliecināties, ka viens slikts ieguldījums neiznīcina jūsu portfeli. Investīciju dažādošana akciju portfelī ir līdzvērtīga tam, lai pārliecinātos, ka visas olas nav vienā grozā.

Ir divi pamatnoteikumi, kurus varat izmantot, lai izlemtu, cik lielu daļu no jūsu portfeļa piešķirt katram krājumam. Pirmais ir tas, ka pareizi diversificētam portfelim tajā jābūt vismaz 15 līdz 20 akcijām. Tas nozīmē, ka katrā krājumā nevajadzētu ieguldīt vairāk kā 6,7% no sava konta.

Otrais noteikums ir tāds, ka nevajadzētu riskēt ar vairāk nekā 2% no katra krājuma. Tas nozīmē, ka, ja esat gatavs zaudēt līdz pat 20% no vienas akcijas vērtības, jums vajadzētu ierobežot šo akciju līdz 10% no jūsu portfeļa (20% no 10% ir 2% no portfeļa). Šī pieeja ir piemērotāka aktīviem tirgotājiem, kuri izmanto stop loss.

Lai vēl vairāk samazinātu risku, jums vajadzētu sadalīt savus ieguldījumus dažās dažādās nozarēs. Katra sektora krājumi parasti ir savstarpēji saistīti, tāpēc jūsu risks ir lielāks, ja visi jūsu krājumi ir no viena un tā paša sektora. Vēl vienkāršāks diversifikācijas veids ir ieguldīt lielāko portfeļa daļu ETF. Tādā veidā jūs sadalīsiet risku visā tirgū. Jūs joprojām varat paturēt 20 līdz 40% sava konta atsevišķām akcijām, kuras patiešām vēlaties piederēt, un pārējo daļu ieguldīt ETF.

7. Izlemiet, kuras akcijas jūs nopirksit un kad tās iegādāsies

Pašlaik jums vajadzētu būt ideālai idejai par akcijām, kuras vēlaties piederēt vai varētu vēlēties piederēt nākotnē. Tā vietā, lai steigtos un pirktu šos krājumus, jums vajadzētu formulēt plānu. Jūsu plānam jābūt balstītam uz iemesliem akciju pirkšanai un laika periodu.

Ļoti plaši runājot, varat izmantot trīs pieejas:

 • Ilgtermiņa ieguldījumi blue-chip akcijās

Zilo mikroshēmu krājumi ir ļoti augstas kvalitātes uzņēmumu akcijas ar ilgu pieredzi un samērā paredzamu peļņu. Parasti viņi ir līderi savās nozarēs ar izteiktu konkurences priekšrocību. Šo akciju cenas katru gadu parasti nenovērtē daudz, bet ilgtermiņā tās vienmērīgi palielinās. Zilo mikroshēmu krājumu pirkšanai vajadzētu būt ilgtermiņa saistībām 10 gadus vai ilgāk.

Ja jūs pērkat zilo mikroshēmu krājumus, lai turētu tos uz ilgu laiku, mēģinot ieplānot savu ievadīšanu, maz ir ko iegūt. Ja jūs nevēlaties tos iegādāties vienā piegājienā, jūs varētu sadalīt pirkumus dažu mēnešu laikā – bet galu galā jūsu mērķis ir ilgtermiņa piederēt akcijām, un nav jēgas pārdomāt savu sākuma cenu.

 • Pieauguma krājumu un krājumu pirkšana ar impulsu

Akcijas, kurām ir tendence visvairāk pieaugt īsākos periodos, ir strauji augošo uzņēmumu akcijas. Bieži vien cenu impulss vien piesaistīs vairāk pircēju, izraisot impulsa turpināšanos. Šāda veida krājumu pirkšanai nepieciešama praktiskāka pieeja, jo maz ticams, ka impulss turpināsies mūžīgi. Ja cena ir pārāk augsta, maz ticams, ka ilgtermiņa atdeve būs ļoti laba, un akciju cena var ievērojami samazināties.

Ja jūs pērkat izaugsmes un impulsu krājumus, jums jānosver uzņēmuma peļņas pieaugums, novērtējums un akciju cenu impulss. Bieži vien jums būs jāpērk akcijas, kad cena jau ir augšupejošā tendencē. Ja cena pārtrauks pieaugt, jums būs jāpievērš īpaša uzmanība uzņēmuma izaugsmei un vērtējumam, lai izlemtu, vai jūs joprojām investēsit.

 • Pirkšana pēc akciju cenas korekcijas

Labākais laiks, lai iegādātos lielāko daļu akciju, ir pēc tirgus sabrukuma vai krasas korekcijas. Tas ir, kad viss tirgus būs “viens izpārdošana”. Šis ir labākais laiks, lai iegādātos akcijas jebkurā uzņēmumā ar labu biznesa modeli un ne pārāk lielu parādu.

Atsevišķas akcijas var piedāvāt iespēju arī tad, ja to akcijas neizdodas labvēlīgi izturēties pret ieguldītājiem un akciju cena ievērojami samazinās. Bet ne katrs krājums atjaunojas, tāpēc jums rūpīgi jāapsver uzņēmuma ilgtermiņa perspektīvas. Pirms pirkšanas ir ieteicams arī gaidīt cenas stabilizēšanos – cenas var kristies daudz tālāk, nekā jūs domājat, ka tās var.

Pirms jūs faktiski pērkat akcijas, jums vajadzētu arī izlemt par kritērijiem, kurus izmantosiet, lai izietu no akcijām. Plāna izveide pirms akciju iegādes neļaus vēlāk pieņemt impulsīvus lēmumus.

Jūsu izstāšanās kritērijiem vajadzētu būt saistītiem arī ar iemesliem, kāpēc vispirms iegādājāties akcijas. Ja jūs pērkat, pamatojoties uz cenu impulsu, iespējams, vēlēsities iziet, ja impulss apstāsies. Bet, ja jūs pērkat, pamatojoties uz uzņēmuma pamatprincipiem, tad pārdodiet tikai tad, ja šie pamati mainīsies, nevis cenu darbības dēļ.

8. Ievadiet savu pirmo pirkšanas pasūtījumu

Agrāk vai vēlāk akcijas atbildīs visiem jūsu ieguldīšanas kritērijiem, un būs laiks veikt pirmo ieguldījumu. Pirmais, kas jādara, ir aprēķināt iegādāto akciju skaitu. Jūs jau esat izlēmis, cik daudz jūs plānojat piešķirt katrai akcijai, tāpēc jums vienkārši jāsadala šī summa ar akcijas cenu. Pārliecinieties, ka jūs dalāt dolāra summu ar dolāra cenu, nevis cenu centos.

Pirms ievadāt pirkšanas pasūtījumu, jums būs jāizlemj, vai izmantosiet ierobežoto vai tirgus rīkojumu. Parasti limita secība ir drošāka. Tirgus pasūtījums var izraisīt pārāk lielu samaksu, ja, ievadot pasūtījumu, piedāvājuma starpība palielinās. Bet, ja tirgus virzās ļoti ātri, tirgus pasūtījums var būt piemērotāks.

Izlemiet par pieņemamu cenu, ņemot vērā pēdējās dienas un pašreizējās dienas tirdzniecības diapazonu. Šī būs jūsu pasūtījuma ierobežotā cena. Vairumā gadījumu jūsu ierobežojums būs cena, kuru, jūsuprāt, ir 80% iespēja piepildīt.

Augstāka limita cena dos jums lielākas iespējas, lai jūsu pasūtījums tiktu izpildīts, taču tas iegūs jūsu peļņu.

Zemāka limita cena ļaus jums mazāk izpildīt pasūtījumu – un tas var novest pie tā, ka jums būs jāmaksā vēl augstāka cena. Tomēr, ja jūsu laika horizonts ir īss un jūs vēlaties gūt ātru peļņu, jums, iespējams, būs jācenšas sasniegt zemāku cenu.

Tagad, kad esat iegādājies savus pirmos krājumus, jums jāpārvalda pozīcija atbilstoši kritērijiem, kurus izmantojāt, lai tos nopirktu. Ja krīt akciju cena, jūs varat sākt šaubīties par savu lēmumu. Jums var rasties kārdinājums arī pārdot, ja cena paaugstinās un jūs atradīsit sev peļņu. Neaizmirstiet paturēt prātā savu ilgtermiņa plānu un turēties pie tā – cena katru dienu pieaugs vai samazināsies, taču tas nenozīmē, ka jums ir jārīkojas.

Secinājums

Tagad, kad esat iegādājies savus pirmos krājumus, varat turpināt lēnām pievienot jaunus portfeļus savam portfelim. Tomēr nevajadzētu būt steigai – ieguldīšana ir ilgtermiņa spēle. Jums arī vajadzētu turpināt mācīties un lasīt pēc iespējas vairāk par ieguldījumiem un akcijām. Sāciet ar ETF un blue-chip akcijām un vēlāk pievienojiet nedaudz riskantākas akcijas. Paturiet prātā savu ilgtermiņa plānu un izvairieties no impulsīviem lēmumiem – tirgus atalgo pacientus investorus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map