Kas ir apgrieztie ETF?

Kas ir apgrieztie ETF?

Apgrieztie ETF ir biržā tirgoti fondi, kas paredzēti, lai indeksam atgrieztu ikdienas atdeves apgriezto vērtību. Citiem vārdiem sakot, kad indekss zaudē vērtību, fonds iegūst vērtību – un otrādi, ja indekss iegūst vērtību, fonds zaudēs vērtību.

Apgrieztie ETF, kas pazīstami arī kā īsie ETF vai lāču ETF, ir paredzēti, lai notvertu apgriezto ikdienas ienesīgumu, nevis apgriezto ilgtermiņa ienesīgumu. Tos var izmantot, lai ierobežotu portfeli uz īsu laika periodu vai spekulētu par cenu kritumu.

ETF pret ETN

Biržā tirgotie fondi (ETF) un biržā tirgotās parādzīmes (ETN) ir ļoti līdzīgi produkti. Tos bieži lieto savstarpēji aizstājoši, un tiem ir viena un tā pati funkcija. Tomēr ir svarīga atšķirība. Daži no apgrieztajiem produktiem, kas tiek plaši tirgoti, faktiski ir ETN, tāpēc ir vērts saprast atšķirību.

ETF ir trasts, kuram pieder aktīvu portfelis. ETF ir paredzēti, lai izsekotu indeksu, taču to vērtību faktiski nosaka trasta aktīvu vērtība. Tas nozīmē, ka starp fonda sniegumu un tā izsekoto indeksu var būt neliela atšķirība, kas pazīstama kā izsekošanas kļūda.

Turpretī ETN faktiski ir nenodrošināta parāda vērtspapīra veids. Tam ir termiņš, kurā emitents maksās īpašniekam sākotnējo kapitālu plus mīnus indeksa atdeve. ETN neatspoguļo īpašumtiesības uz visiem aktīviem. Tā vietā produktu nodrošina emitents.

ETN ir labi piemēroti situācijām, kad tradicionālo aktīvu portfeli ir grūti vai dārgi izveidot. No otras puses, tie rada darījuma partnera risku produktam.

Piesaistītie apgrieztie ETF

Daudzi no visplašāk tirgotajiem apgrieztajiem ETF papildus svirām nodrošina arī sviras. Citiem vārdiem sakot, 3x apgrieztā ETF vērtība pieaugtu par 3 procentiem, ja indekss nokristos par 1%.

Tas ir noderīgs atribūts, jo tas samazina papildu kapitālu, kas nepieciešams portfeļa ierobežošanai. Pieņemsim, ka jums ir garas pozīcijas 100 000 USD vērtībā. Lai apdrošinātu šo portfeli, iegādājoties fondu bez piesaistes, jums būs nepieciešami vēl 100 000 USD. Ja tā vietā iegādājaties apgrieztu ETF ar 3X sviru, jums būs nepieciešami tikai 33 000 USD.

Šeit mēs esam sīkāk aplūkojuši piesaistītos ETF.

Alternatīvi veidi, kā saīsināt tirgu

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties ierobežot garo pozīciju portfeli vai vēlaties spekulēt par indeksa samazināšanos, apgrieztie ETF ir viena no vienkāršākajām metodēm, kas pieejama vidusmēra investoram. Bet ir dažas citas pieejas, par kurām vērts zināt.

Īso akciju pārdošana nozīmē akciju aizņemšanos no cita ieguldītāja (par kuru tiek maksāta maksa) un pēc tam šo akciju pārdošanu. Kad akcijas tiek atpirktas, tās tiek atdotas aizdevējam. Akciju īsās pozīcijas pārdošanai nepieciešams īpašs tirdzniecības konta veids.

Jūs varat arī pārdot atvasinātos instrumentus, piemēram, nākotnes līgumus vai CFD (līgumus par starpību). Tas ir vienkāršāk, jo nav aizņemšanās – tomēr jums būs nepieciešams atvasināto instrumentu tirdzniecības konts.

Visbeidzot, jūs varat iegādāties pārdošanas iespējas aktīvam, kuru vēlaties ierobežot. Pārdošanas opcija dod jums tiesības pārdot aktīvu par noteiktu cenu. Ja aktīva cena tomēr samazinās, varat vai nu pārdot aktīvu par augstāku cenu, vai vienkārši pārdot iespēju, kuras vērtība būs pieaugusi. Opciju tirdzniecībai ir nepieciešams arī atvasināto instrumentu tirdzniecības konts.

Apgriezto ETF piemēri

Apgriezto ETF Visumā dominē nedaudz emitentu, un vairums ASV kotēto fondu ir ProShares un Direxion..

Lielākais apgrieztais fonds ir ProShares Short S&P 500 ETF (SH). Šis produkts ir paredzēts, lai atgrieztu S apgriezto dienas atdevi&P500 indekss, un tā izdevumu attiecība ir 0,89%.

Investori, kas vēlas piesaistīt maza kapitāla akciju indeksu, var iegādāties ProShares Short Russell 2000 fondu (RWM). Šis fonds ir strukturēts, lai atgrieztu apgriezto dienas ienesīgumu labi pazīstamajam Russell 2000 maza kapitāla indeksam.

ProShares UltraPro Short ETF (SQQQ) ir noderīgs produkts, lai saīsinātu Nasdaq 100 ar 3X sviru. Līdzīgs fonds ar lielāku uzmanību ir MicroSectors FANG + Index 3X Inverse Leveraged ETN (FNGD), kura mērķis ir trīs reizes atgriezt 10 lielu, plaši tirgotu tehnoloģiju akciju indeksa apgriezto ienesīgumu. Indekss ietver populārās FANG akcijas, Facebook, Apple, Netflix un Google.

Apgrieztie ETF ir pieejami arī citām nozarēm un nozarēm. Piemēram, nekustamā īpašuma fonda ProShares UltraShort Real Estate (SRS) pamatā ir ASV nekustamā īpašuma indekss Dow Jones, un tajā tiek izmantoti 2X sviras līdzekļi..

Obligāciju investori, kuri vēlas ierobežot riska darījumus vai spekulēt par pieaugošām likmēm, var iegādāties Ultrashort Barclays 20+ Year Treasury ETF (TBT). Šis fonds koncentrējas uz ilgāka termiņa obligācijām un ir 2x piesaistīts.

Līdzīgus ETF var izmantot, lai ierobežotu tādu preču cenas kā nafta, gāze, sudrabs un zelts. Šīs kategorijas populārākais fonds ir ProShares UltraShort Bloomberg jēlnaftas fonds (SCO). Tas ir 2x piesaistīts, un izdevumu attiecība ir 0,95%.

Nedaudz atšķirīgs apgrieztā ETF veids ir AdvisorShares Ranger Equity Bear ETF (HDGE). Šis fonds tiek aktīvi pārvaldīts, izmantojot kvantitatīvās tirdzniecības stratēģijas, tomēr tā izmaksas gadā ir 3,12%.

Apgriezto ETF priekšrocības

  • Apgrieztie ETF ir ļoti noderīgi, lai samazinātu risku pirms svarīgiem ekonomiskiem paziņojumiem un paziņojumiem.
  • Apgrieztos ETF var izmantot arī, lai gūtu labumu no krituma lielākajā daļā likvīdu tirgu un indeksu.
  • ETF ir vienkāršākais veids, kā atvērt īso pozīciju, jo nav nepieciešams aizņemties akcijas vai atvērt atvasināto instrumentu tirdzniecības kontu..

Apgriezto ETF trūkumi

  • Apgrieztie ETF var pakļaut jūsu portfeli daudziem tādiem pašiem riskiem kā ar piesaistītiem ETF. Negatīvā atdeve var ļoti ātri palielināties, tādējādi samazinot ETF NAV.
  • Pozīcijas ir rūpīgi jāpārvalda un jāierobežo pozīcijas uz nakti. Ja pēc tirgus slēgšanas notiek maiņa, jūs nevarēsiet slēgt savu pozīciju, kamēr tirgus netiks atvērts nākamajā dienā.
  • Apgrieztajiem ETF ir ievērojami augstākas pārvaldības maksas nekā parastajiem ETF.

Secinājums

Tāpat kā piesaistītie ETF, arī apgrieztie ETF ir noderīgi īstermiņa spekulācijām un riska ierobežošanai. Bet pret tiem arī jāpieiet piesardzīgi, jo tie ir sarežģītāki nekā parastie ETF un rada jaunus riskus ieguldījumu procesā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map