Indeksų fondai ir ETF – viskas, ką investuotojai turėtų žinoti

Indeksų fondai ir ETF

Indeksų fondai yra investiciniai fondai, kurie yra pasyviai valdomi ir stebi indeksą. Tai gali sukelti tam tikrą painiavą, nes investiciniai fondai paprastai yra valdomi aktyviai, o biržoje prekiaujami fondai (ETF) – paprastai pasyviai. Šis įrašas turėtų padėti suprasti indeksų fondų ir ETF skirtumus.

Investiciniai fondai (įskaitant indeksų fondus) ir ETF yra profesionaliai valdomų fondų rūšys, sujungiančios kelių investuotojų kapitalą. Didžiausias skirtumas yra tas, kad nors ETF yra įtraukiami į biržos sąrašus ir jais prekiaujama kaip su akcijomis, investiciniai fondai – ne.

Aktyviai valdomus fondus valdo fondo valdytojas, kuris nuolat priima sprendimus dėl investavimo, bandydamas pralenkti indeksą arba „rinką“. Priešingai, pasyviai valdomi fondai yra skirti atspindėti indeksą, kad fondo rezultatai kuo tiksliau stebėtų indekso rezultatus. Pasyvus investavimas taip pat žinomas kaip indeksavimas – iš tikrųjų pirmiausia buvo sugalvotas indeksavimo terminas.

Galima sakyti, kad ETF yra indeksų fondai, nes jie yra indeksą stebintys fondai. Tačiau terminas indekso fondas paprastai vartojamas pasyviai valdomiems investiciniams fondams apibūdinti – ir šio pranešimo tikslais, kai sakome, kad indekso fondas, mes kalbame apie indekso stebėjimo savitarpio fondus..

Indeksų fondų istorija

Pirmieji investiciniai fondai buvo įsteigti 1920 m. Pirmasis indeksų fondas buvo įsteigtas tik 1975 m., Nors iki ETF atsiradimo dar praėjo 18 metų.

Pirmąjį indekso fondą įkūrė Jackas Bogle’as, kuris daugelį laiko pasyvaus investavimo tėvu. Fondas, kuris sekė Š&P 500 indeksas iš pradžių buvo vadinamas „First Index Investment Trust“. Vėliau jo pavadinimas buvo pakeistas į „Vanguard 500 Index Fund“, ir jis egzistuoja iki šiol, nors jis uždarytas naujiems investuotojams.

Indeksų fondų skirtumai & ETF

Indeksų fondai ir ETF atlieka tą pačią funkciją, o fondo valdytojo požiūriu skirtumas iš tikrųjų yra labai mažas. Tačiau investuotojų požiūriu yra keletas skirtumų dėl jų teisinės struktūros ir prekybos jais. Norėdami išsamiau išsiaiškinti skirtumus tarp investicinių fondų ir ETF, galite perskaityti mūsų ankstesnį pranešimą šia tema.

Toliau pateikiami pastebimi indekso fondų ir ETF skirtumai investuotojo požiūriu.

Kainodara

Indeksų fondai yra įkainojami kartą per dieną, o visi sandoriai yra pagrįsti tuo metu fondo grynąja verte (grynąja turto verte). Kai investuosite į indekso fondą arba išpirkite savo indekso fondo vienetus, sandoris bus pagrįstas tikslia turto, kurį šie vienetai atstovauja, verte..

ETF yra įtraukiami į biržą, kaip ir kitos akcijos, ir prekiaujama visą dieną. Pirkdami ETF, mokate pasiūlymo kainą, o pardavę ETF, gausite pasiūlytą kainą. Pasiūlymo kaina paprastai bus šiek tiek didesnė nei NAV, o pasiūlymo kaina paprastai bus šiek tiek mažesnė nei NAV. Taigi pasiūlymo ir pasiūlymo skirtumas yra papildomos išlaidos ETF investuotojams. Kuo likvidesnis ETF ir jo pagrindiniai vertybiniai popieriai, tuo arčiau fondas prekiaus savo GAV ir tuo siauresnė bus pasiūlymo ir pasiūlos skirtumas..


Prekybos laikas

Kaip minėta, ETF prekiauja visą dieną, tuo tarpu indeksų fondais prekiaujama tik vieną kartą per dieną, paprastai už uždarymo kainą. Tai reiškia, kad aktyviems prekybininkams tinka tik ETF. Tiesą sakant, visi, norintys suplanuoti savo prekybą per dieną, turės prekiauti ETF.

Taip pat galite prekiauti ETF turėdami ribotą pavedimą, o tai reiškia, kad jūsų sandoris bus įvykdytas tik tada, jei jis pasieks kainą, kuria mielai prekiaujate..

Komisiniai

Kadangi ETF prekiaujama vertybinių popierių biržoje, komisinis mokestis mokamas biržos makleriui. Anksčiau tai buvo pagrindinis klausimas, tačiau komisiniai dabar yra labai maži ir daro didelę įtaką tik tuo atveju, jei prekybos vertė yra gana maža.

Kai kurie indeksų fondai ima išankstinius komisinius, tačiau taip pat galima rasti indeksų fondą, kuris komisinių neima.

Paskirstymai

ETF paprastai paskirsto visus fondo bendrovių išmokėtus dividendus investuotojams. Jei norite reinvestuoti tuos pinigus į fondą, turėsite nusipirkti naujų akcijų ir tai padaryti turėsite sumokėti dar vieną komisinį mokestį..

Kai kurie indekso fondai automatiškai reinvestuoja dividendus į indekso akcijas. Tai reiškia, kad platinimai yra reinvestuojami jūsų vardu be komisinių. Šie fondai vadinami kaupimo fondais, o paskirstymo fondai moka dividendus investuotojams.

Mažiausias prekybos dydis

Mažiausias ETF prekybos dydis yra vienos akcijos vertė. Investiciniai fondai paprastai turi mažiausią sumą, kurią galima investuoti. Tai priklausys nuo to, ar tai yra vienkartinė investicija, ar pasikartojantis debeto pavedimas, tačiau minimalus dydis gali būti nuo 50 iki 10 000 USD. Tai pasakius, daugumos indeksų atveju indeksų fondą greičiausiai rasite apatinėje tos skalės dalyje.

Taip pat galite investuoti į indeksinį fondą naudodami reguliariai planuojamus tiesioginius debetus. Tai įmanoma, tačiau ETF investuotojams šiek tiek sudėtingiau.

Rekomenduojamas ETF brokeris

Indeksų fondai ir ETF - viskas, ką investuotojai turėtų žinoti

Išvada

Dažniausiai indeksų fondai ir ETF tarnauja tam pačiam tikslui, nors nedideli skirtumai reiškia, kad yra atvejų, kai vienas yra tinkamesnis už kitą. ETFS paprastai geriau tinka aktyviems investuotojams ir investuotojams, norintiems daugiau kontroliuoti vykdymą. Investiciniai fondai gerai tinka ilgalaikiams investuotojams ir tiems, kurie nori investuoti reguliariais intervalais naudodamiesi tiesioginiu debetu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map