Regulētie digitālie aktīvi pārņem 2020. gadu – domu līderi

2018. gads bija augsto ūdeņu atzīme sākotnējiem monētu piedāvājumiem (ICO), kad 1253 jaunas monētas piesaistīja 7,8 miljardus ASV dolāru. 2019. gadā šis “savvaļas rietumu” tirgus no uzplaukuma mainījās. SIO piesaistīto dolāru skaits strauji samazinājās par 95%, salīdzinot ar 2018. gadu, un Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) turpina paziņot jaunas darbības pret dažādiem ICO spēlētājiem par krāpšanu un nereģistrētām emisijām. Šerifs ir ieradies pilsētā.

Regula, mans vecais draugs

Tas nav mierinājums ieguldītājiem, kuri zaudējuši miljonus ICO izkrāpšanu, taču tie bija daļa no dabiskas tirgus attīstības. Likumus, kas regulē tradicionālos vērtspapīrus, sākotnēji iedvesmoja arī slikti dalībnieki, piemēram, “kausu veikali”, kas parādījās, kad cita jauna tehnoloģija – telegrāfs – mainīja finanšu tirgus. SEC lēmums apkarot digitālos aktīvus un piemērot tos pašus likumus, lai bloķētu vērtspapīrus, ir laba ziņa tirgus dalībniekiem.

Blokķēdes vērtspapīri var palielināt efektivitāti, samazināt izmaksas, nodrošināt lielāku pārredzamību un mazināt risku. Tomēr finanšu nozare nevar pilnībā realizēt blokķēdes vērtspapīru potenciālu bez publiskā tirgus un regulētas ekosistēmas, lai atbalstītu to pilnu dzīves ciklu. Tas nozīmē pilnībā atbilstošu emisiju, ieguldīšanu, tirdzniecību, norēķinus un glabāšanu.

Valdības visā pasaulē strādā, lai izveidotu nepieciešamo sistēmu savās jurisdikcijās. Tas samazina risku ieguldīt blokķēdes vērtspapīros, ieviešot ieguldītāju aizsardzību, kas saistīta ar tradicionālajiem tirgiem. Lai gan dažādās jurisdikcijās ir atšķirīgas prasības regulējamiem uzņēmumiem, ieguldītājiem, tirgotājiem un lietotājiem, tiek risinātas četras kopīgas jomas:

  • Izplatīšana – kā tiek izveidoti drošības marķieri un kāpēc, un kā tie tiek piegādāti to īpašniekiem?
  • Apcietinājums – kur un kurš glabā galīgo īpašumtiesību reģistru?
  • Ziņošana un lietvedība – kādas papildu normatīvās prasības tiek izvirzītas dalībniekiem, piemēram, pārsūtīšanas aģentu pakalpojumi?
  • Specifiskie procesi – kādi papildu procesi ir nepieciešami, piemēram, lai pārvietotu drošības žetonus starp personīgajiem un galvenajiem makiem?

SEC un Finanšu nozares regulatīvā iestāde (FINRA) ir izstrādājušas vadlīnijas visās četrās jomās, izmantojot virkni paziņojumu, tostarp ziņojums par DAO un kopīgu paziņojumu par brokera-dīlera aizbildnība digitālo aktīvu. Nepieciešamais ASV ietvars beidzot ir izveidots, lai ļautu uzplaukt regulētai, publiskai blokķēdes vērtspapīru tirdzniecībai.

Ja sula neizskatās šādi

Paralēli šīm normatīvajām norisēm uzņēmumi ir steigušies izveidot nepieciešamo tirgus infrastruktūru. Kritiskie komponenti ir ieviesti, un šogad būs vēl vairāk. Jautājums tiem, kas apsver iespēju piedalīties: vai šī digitālo aktīvu 2.0 versijas sula ir izspiesta? Atbilde būs jā, ja blokķēdes vērtspapīru tirgus izskatās kā tradicionālo tirgu jauninājums, kas prasītu, lai tas piedāvātu divus galvenos ieguvumus investoriem un uzņēmumiem, kuri vēlas piesaistīt naudu.

Pirmais ir efektivitāte. Blokķēdes vērtspapīriem ir jānovērš apgrūtinošās datu sistēmas un tradicionāli vērtspapīru tirdzniecības papīra procesi. Potenciāls ir, bet izpilde ir viss, kā teikts. Pareizi ieviesta blokķēde var efektīvi atbalstīt visu digitālo aktīvu dzīves ciklu, sākot no emisijas un ieguldījumiem, izmantojot tirdzniecību, norēķinus un glabāšanu.

Otrs ieguvums ir gudra uzraudzība. Lai ilgtermiņā būtu dzīvotspējīgs, blokķēdes vērtspapīru tirgum ir jābūt pilnībā atbilstošam ne tikai, lai apmierinātu regulatorus, bet arī lai radītu likviditāti. Tai ir jānodrošina ieguldītājiem ērta piekļuve pārredzamībai, kontu nodrošinājumiem un regulētai tirdzniecībai. Tam būs nepieciešama integrācija ar tradicionālajiem starpniecības kontiem, kā arī intuitīvas lietotāju saskarnes.

Esmu kļuvis tik nejūtīgs

Es cerēju tikt cauri šim rakstam, neizmantojot “traucējumus”, jo zinu, ka mēs visi esam nejūtīgi pret šo jēdzienu. Diemžēl es turpinu dzirdēt, ka blokķēdes vērtspapīri izjauks finanšu tirgus. Es pats to esmu teicis! Bet realitāte ir tāda, ka blokķēdes vērtspapīri ir evolūcija, nevis revolūcija. Tajā pašā gadā, kad ICO sasniedza maksimumu līdz USD 7,8 miljardiem, kas ir tradicionālā ASV vērtspapīru nozare izvirzīts 2,4 triljoni USD. Lai blokķēdes vērtspapīri kļūtu par galveno aktīvu klasi, tie nevar palikt personisko maku salā. Tos jāpērk, jāglabā un jāpārdod mazumtirdzniecības investoriem, iestādēm un konsultantiem, izmantojot tradicionālās tirdzniecības sistēmas un starpniecības kontus. Tas varētu notikt jau šogad.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map