Attīstošās tendences žetonu darbinātos tīklos: 1. daļa

autore Māra Šmiedte, Globālās stratēģijas un biznesa attīstības vadītāja, ConsenSys Codefi

Kopsavilkums

  • Regulatīvā pārbaude ir palielinājusies, kā rezultātā sākotnējie marķieru sadalījumi notiek privātajās akreditēto investoru kārtās. Tādi priekšlikumi kā Drošā osta ir pirmais solis oficiālu normatīvo vadību virzienā, kas mazina plaisu starp regulējumu un pakāpenisku decentralizāciju
  • Privātā infrastruktūra un kapitāla nodrošinātāji arvien vairāk pārvēršas par Web 3.0 vietējiem biznesa modeļiem, kas ir unikāli izvietoti, lai atbalstītu sākumposma sāknēšanu un pastāvīgu dalību decentralizētajos tīklos
  • Ceļš uz likmju pierādīšanu pāriet no ilgās izpētes fāzes un ģenēzes ieviešanas uz izaugsmi

Kopš 2016. gada ir izmantoti dažādi marķieri un tīkla palaišanas modeļi, mēģinot palielināt tīkla līdzdalību un paplašināt viņu attiecīgās kopienas. Līdz šim ir bijuši +4000 mēģinājumi, pārbaudes braucieni un neveiksmes efektīvai un godīgai marķieru izplatīšanai lietotājiem, kas stiprina dalību decentralizētā tīklā, vienlaikus izvairoties no drošību kavējošs saimniecību koncentrācija.

Vai šie mēģinājumi ir radījuši zelta plānu pareizam tīkla palaišanas veidam? Patiesība ir tāda, ka nav arhetipiska, viena modeļa, kas der visiem, bet viena lieta ir droša: nozarei nobriedot, marķieru palaišana arvien vairāk attīstīsies un sakritīs ar faktisko tīkla palaišanu. Kas var būt auglīgāks par lietderības žetoniem ar faktisko lietderību?

Kāda ir perspektīva šodien? Apskatīsim ekosistēmu tendences un to, kā tās laika gaitā ir attīstījušās, ņemot vērā neseno regulatīvo, tehnisko attīstību un jaunu spēlētāju parādīšanos uz žetonu darbināmā spēles laukuma.

1. tendence: regulatīvā ainava

KAM ATĻAUTS PĀRDOT KO, KAM UN KAD …

Kādreiz savairojusies, visiem atvērta žetonu pārdošanas ainava, kas piesaistīja gan agrīnos lietotājus, gan spekulantus, novatorus un krāpniekus, ir pagātne, un nesenās pārmaiņas ir novērotas, kad regulatori panāk inovācijas.

“Šķiet, ka visgrūtāk ir atrisināt jautājumus par vērtspapīru / ar vērtspapīriem nesaistītu pozīciju.” – Hesters Pīrss, SEC komisārs

Var teikt, ka ar pilnībā funkcionējošu tīklu ir mazāka vajadzība pēc dalību ierobežojošiem un sarežģītiem juridiskiem nolīgumiem, ja neskaidrību var mazināt, nodrošinot, ka žetoni tiek faktiski izmantoti. izmantots nevis vienkārši nopirka. Tomēr tas prasa pilnībā funkcionējoša tīkla pieejamību.

Mēģinot risināt gaidāmās atbilstības problēmas, sākotnējie marķieru izplatīšana aizvien vairāk notiek akreditētu investoru privātajās kārtās. Daži ir norādījuši, ka šie nesenie notikumi grauj to, ko pirmām kārtām ir iecerējuši sasniegt atvērtā koda protokoli: žetonu nodošana tādu lietotāju rokās, kuru stimuli ir saskaņoti ar tīkla lietderības maksimizēšanu, nevis peļņas maksimizēšana investoriem un privātiem uzņēmumiem.

Dzīvotspējīga, atbilstoša un izplatīta finansēšanas modeļa atrašana, lai finansētu topošā decentralizētā tīkla attīstību, vienlaikus nodrošinot, ka žetoni nonāk ilgtermiņa dalībnieku rokās, ir pastāvīgs, divējāds izaicinājums. Tādi priekšlikumi kā Drošā osta un stingra, nozares vadoša proaktīva iestatīšana standartiem, pirmais solis virzienā, kas potenciāli mazinātu plaisu starp regulējumu un decentralizāciju.

2. tendence: likmju pierādīšanas pieaugums

… UN KĀPĒC 2020. GADS IR PAMATLĪGS GADS, KAD NODROŠINĀTU MAKSĀJUMU

Sākot ar 2020. gada 16. septembri, kopējais kriptogrāfisko aktīvu tirgus kapitalizācija ir 35,7 miljardi ASV dolāru, un vairāk nekā puse (~ 52%) no šīs vērtības pašlaik ir bloķēta.

Attīstošās tendences žetonu darbinātos tīklos: 1. daļa

Avots: Stakingrewards.com, 2020. gads

Stabilitātes (PoS) tīkli izmanto stimulēšanas mehānismu, lai nodrošinātu lietotāju godīgu līdzdalību ķēdes darbību apstiprināšanā, izmantojot protokola veidotos atalgojumus..

Šodien tas viss ir par ķieģeļu ķēžu ienākšanu tirgū. Ar 1. slāņa blokķēdēm, piemēram, Tezos un Cosmos, kā arī ar 2. slāņa risinājumiem, piemēram, Matic un Loom, kas tika uzsākti 2019. gadā, ilgstošā pētījumu fāze ceļā uz PoS beidzot pāriet no ģenēzes ieviešanas uz izaugsmi. 2020. gadā ilgi gaidītais eth2 un Ethereum darbināmo DPoS 2. slāņa risinājumu, piemēram, SKALE, izlaišana ir galvenais brīdis nākotnes Proof-of-Stake pieņemšanai.

Turklāt nesenie notikumi pierādījumu par likmēm sistēmās atklāj tīkla sākotnējās palaišanas projektēšanas un optimizācijas nozīmi, lai sasniegtu vēlamos dalības rādītājus un nodrošinātu ilgtermiņa dzīvotspēju. Šajā kontekstā ir ļoti svarīgi, lai tīri vai deleģēti pro-of-stake protokoli izplatītu marķierus, lai pietiekams skaits dažādu dalībnieku varētu likt žetonus un palaist mezglus tīkla drošībai. Slikta un nesamērīga sadale starp atsevišķiem dalībniekiem var pasliktināt tīkla drošību vai ietekmēt vispārēju priekšstatu par tīkla pārvaldības likumību..

Šis ir divu daļu raksts. 2. daļu var atrast šeit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map