Atjaunot bagātības pārvaldību: kā tehnoloģija veido ieguldījumu pārvaldīšanas veidu

Tradicionāli bagātības pārvaldība ir bijis uz cilvēku balstīts profesionāls pakalpojums, kas sniedz finanšu un ieguldījumu konsultācijas klientiem ar augstu tīro un īpaši neto vērtību. Kopš bagātības pārvaldīšanas nozare tiek padarīts ienesīgs, pateicoties klientam noteiktajai vienai noteiktajai maksai; neskatoties uz novatorisku tehnoloģiju ieviešanu, investīciju konsultācijas lielākoties joprojām ir pieejamas turīgajiem un ir slēgtas citiem. Tomēr turīgiem cilvēkiem pieejamie aktīvi kļūst arvien pieejamāki arī turīgajiem klientiem.

Bagātības pārvaldība satiekas ar tehnoloģijām 

Tehnoloģiskā revolūcija ir satricinājusi visu finanšu pakalpojumu nozari, kas savukārt ir veidojusi pasauli. Labklājības pārvaldība 2020. gadā nav izņēmums no šīs tendences. Fintech ir izgudrojis ieguldījumu pārvaldības ainavu, iekļaujot lielos datus, mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos, lai optimizētu portfeļus, mazinātu riskus un novērtētu ieguldījumu iespējas.

Fintech uzņēmumi ir kļuvuši adaptīvi un uzmanīgi jaunās paaudzes investoru vajadzībām. Tūkstošgades pārstāvji kopumā pieprasa vieglu, precīzu un elastīgu piekļuvi informācijai par visiem viņu dzīves aspektiem. Ir konstatēts, ka pārtikušie tūkstošgades cilvēki arvien ērtāk izmanto tehnoloģiju, lai pārvaldītu savu naudu. Mobilās lietotnes, Robo-konsultanti un AI rīki nodrošina lielāku kontroli nekā tradicionālās finanšu pārvaldības metodes.

Tehnoloģija darbībā: Investīciju pārvaldīšana ar inteliģenci 

Fintech parādīšanās ir radikāli mainījusi, uzlabojusi un automatizējusi finanšu pakalpojumu sniegšanu. Globāls investīcijas finanšu tehnoloģijās uzņēmumi pēdējās desmitgades laikā ir pārsnieguši 100 miljardus USD.

Atjaunot bagātības pārvaldību: kā tehnoloģija veido ieguldījumu pārvaldīšanas veidu

Robo-konsultanti 

Mākslīgā intelekta izplatīšanās ir pārveidojusi veidu, kā finanšu konsultanti mijiedarbojas ar saviem klientiem. Nozare jau sen ir paredzējusi finanšu konsultantu modeļa traucējumus. 80. un 90. gadi atdeva vietu tiešsaistes tirdzniecībai, un 21. gadsimts mums sniedz Robo konsultantus – t.i., datoru ģenerētu investīciju platformu, kas nodrošina paplašinātus, uz algoritmiem balstītus finanšu plānošanas pakalpojumus ar nelielu cilvēku ieguldījumu. Robo-investoru pārvaldītie globālie aktīvi no 2020. gada bija gandrīz 1,1 triljons USD – un paredzams, ka tie pieaugs ar 25.6% gada tempu (Statista).

Parasti Robo-konsultants, izmantojot kāda veida aptaujas, apkopo finanšu datus no personām un izmanto informāciju, lai sniegtu padomus un automātiski ieguldītu klienta aktīvus. Labākais no šiem automatizētajiem pakalpojumiem piedāvā ērtu konta izveidi, mērķu plānošanu, portfeļa pārvaldību, drošības funkcijas un, protams, zemas maksas.

Bagātības pārvaldības lietotnes 

Mobilās portfeļa pārvaldības lietotnes var sniegt informāciju un nepieciešamos rīkus, lai pārvaldītu jūsu ieguldījumus, sākot no darba pensijām līdz ISA un personīgajam kapitālam. Daudzas lietotnes var sinhronizēt ar jūsu esošajiem kontiem – pilnīgi bez maksas.

ARQ, piemēram, izmanto AI, lai savienotu ieguldījumus un ģenerētu datus, lai lietotājiem sniegtu praktisku ieskatu par viņu portfeļu veiktspēju. Tie ir veltīti pārredzamībai, sniedzot vērtējumus par to, kas faktiski tiek uzskatīts par labu gada sniegumu un vai maksa, ko maksā lietotāji, ir pārāk augstas. Neobjektīvā analīzē tiek parādīta virkne metriku, lai parādītu ieguldījumu vērtību salīdzinājumā ar citiem.

Atjaunot bagātības pārvaldību: kā tehnoloģija veido ieguldījumu pārvaldīšanas veidu

Wealthsimple, kas dibināts 2017. gadā, piedāvā nepārprotamu trīs līmeņu ieguldījumu stratēģiju atkarībā no lietotāja “riska profila” – konservatīva, līdzsvarota vai izaugsmes. Priekšnoteikums aiz Bagātības vienkāršība ir ieguldīt savu naudu visā akciju tirgū; atšķirībā no viena uzņēmuma akcijām, radīt ilgtermiņa praktisku ieguldījumu stratēģiju.

Wealthsimple konta iestatīšana lietotnē ir vienkārša. Aizpildiet veidlapu, izvēlieties risku un pievienojiet summu, kuru vēlaties ieguldīt. Algoritms apstrādā jūsu datus, un jums tiks parādīts portfelis un personalizēts informācijas panelis, kas parāda, kā krājumi darbojas reāllaikā..

Vizuālākam investoram, Personīgais kapitāls ir lietotne, kas ļauj izsekot budžetam un ieguldījumiem, parādot diagrammas pēc aktīvu klases vai ieguldījumu konta – padarot tos viegli lasāmus, izsekojamus un pārvaldīt jūsu portfeli. Saskarne ir neticami intuitīva, un vizuālā vide reaģē klēpjdatorā, planšetdatorā, galddatorā un mobilajā ierīcē.

Atjaunot bagātības pārvaldību: kā tehnoloģija veido ieguldījumu pārvaldīšanas veidu

Lai gan ir vairāk ko teikt par citu lietotņu budžeta veidošanas funkcijām, personīgais kapitāls galvenokārt kalpo kā finanšu apkopotājs – visu jūsu kontu apvienošana vienā platformā. Rīks sākas ar riska tolerances, mērķu un termiņa noteikšanu un ģenerē portfeli, ieguldot vairākās aktīvu klasēs diversifikācijas nolūkos. Jāsaka, ka augstās maksas – 0,89% – kompensē Personal Capitals ieguldījumu pārvaldības pakalpojums, kas ir tiešs cilvēkam.

Bagātības pārvaldīšanas firmas izmanto tehnoloģiju 

Ir konstatēts, ka bagātības pārvaldīšanas firmas, kas aktīvi izmanto finanšu tehnoloģiju rīkus, vienlaikus saglabājot savu cilvēcisko ieguldījumu, palīdzot investoriem orientēties arvien sarežģītākajā finanšu infrastruktūrā, pieaugs.

45% bagātības pārvaldnieku teica, ka finanšu informācija, kas iegūta tehnoloģijās un datu analīzē, izmantojot AI, palīdz viņiem pilnveidot klientam sniegtos padomus (PwC). 36% piekrita, ka viņu klienti varēs skaidri redzēt savus ieguldījumus ar AI.

B2B platforma Cred ietver AI, lai mainītu veidu, kā finanšu iestādes iegādājas klientus un iesaista tos investīciju konsultēšanā. Barclay bāzētais uzņēmums palīdz finanšu iestādēm palielināt konversijas likmes, iesaistīšanos un pārvaldāmos aktīvus. Turības pārvaldības firmas, kas izmanto Cred datu platformu, palīdz tām izmantot klienta datus, lai izveidotu attiecības un piedāvātu pareizos finanšu produktus īstajā laikā – palielinot efektivitāti gan firmai, gan individuāliem klientiem..

AdviceRobo ir programmatūra, kas izstrādāta, lai palīdzētu bagātību pārvaldniekiem, sniedzot prognozējama riska pakalpojumus izmantojot AI, lai ģenerētu uzvedības datus.

Atjaunot bagātības pārvaldību: kā tehnoloģija veido ieguldījumu pārvaldīšanas veidu

Viņi palīdz finanšu iestādēm, sniedzot tiešsaistes intervijas, sniedzot psihogrāfiskus kredītreitingus, kas mēra cilvēku finansiālo attieksmi, motivāciju un uzvedību. Detalizēti ziņojumi bagātības pārvaldniekiem sniedz dziļāku ieskatu sava klienta finansiālajā stāvoklī – ļaujot viņiem optimizēt klienta portfeļus.

Lielo datu uzkrāšana nozīmē, ka bagātības pārvaldniekiem pieejamās klientu informācijas kopa nepārtraukti pieaug – tas nozīmē, ka vienmēr ir iespējas optimizēt padomus.

Morgans Stenlijs tiešsaistē ļauj piekļūt klientu kontiem, izmantojot CRM, kuru var bez grūtībām ievadīt vairākās finanšu plānošanas programmatūrās – kuras var apskatīt gan konsultanti, gan klienti.

Tehnoloģija ir sirsnīgi atzinīgi novērtējusi scenāriju “kas būtu, ja būtu” novērtējumu. Privātpersonas ar lielu tīro vērtību var bez maksas izmantot Morgan Stanley Online, lai redzētu izdevumu tiešo ietekmi vai iespējamību – bez konsultēšanās. Lietotāja lēmumi par tēriņiem un ieguldījumiem ir saistīti ar viņa padomdevēju – kurš tiks brīdināts, kad klients veiks pieprasījumu.

8 no 10 bagātības pārvaldīšanas vadītājiem tehnoloģiju ir uzskatījuši par nozīmīgu faktoru tirgus daļas iegūšanai (Deloitte). Investīciju pārvaldības nākotne lielā mērā ir atkarīga no tehnoloģiju attīstības. Fintech jauninājumi ir atbrīvojuši konsultantus no ikdienišķiem uzdevumiem, lai viņi varētu pavadīt vairāk laika, sniedzot konkrētu ieskatu, pamatojoties uz individuāliem klientiem.

Tehnoloģijai nepārprotami ir nozīme komunikācijas procesos starp klientiem un konsultantiem, kā ieguldītāji pārvalda un izseko savus portfeļus, kā arī datu vākšanas un izmantošanas veidu. Tas viss turpina veidot ieguldījumu pārvaldīšanas veidu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map