Vērtspapīru tirdzniecības nākotne – domu līderi

Autors Duglass Borthviks, TKO INX Limited.

Pirms ienirt nākotnē, mums vispirms jāapspriež tagadne. Līdz šim Amerikas Savienotajās Valstīs ir bijuši divi atšķirīgi vērtspapīru tirgi. Publisks un privāts. Publiskie vērtspapīri parasti tiek tirgoti valsts biržā, tāpēc tie ir pieejami lielākajai daļai ieguldītāju, izmantojot starpniecības kontus, pateicoties infrastruktūrai un daudzām caurulēm, kas uzbūvētas pēdējo desmitgažu laikā. Investors var izpētīt vērtspapīru, pēc tam to tirgot, vienkārši izmantojot savu tiešsaistes starpniecības kontu. Darījumos ir maz berzes, bet daudzi starpnieki. No otras puses, privātos vērtspapīrus ir grūtāk atrast. Lai redzētu, kādas iespējas pastāv, jums jābūt akreditētam investoram un pastāvīgi jāmeklē vai jāatrodas adresātu sarakstā. Nedaudz tiek tirgoti biržā vai ATS. Trūkst likviditātes.

Tā kā valsts vērtspapīru tirdzniecība valsts biržās ir atvērta tirdzniecībai tikai ierobežotu laika periodu dienas laikā. Pārsvarā jums ir jāveic tirdzniecība no pulksten 9:30 līdz 16:00 pēc EST. Laiki datēti gandrīz gadsimtu, un tie atspoguļo tirgu tirdzniecību ap rīta un vakara laikrakstu izplatīto ziņu izlaišanu. Noslēguma laiks, visticamāk, atgriežas tajos laikos, kad reāli cilvēki tirgus veidoja biržu stāvos. Kad viens vērtspapīrs pāriet no vienas personas rokas uz otru, starpnieki, kurus sauc par pārskaitījumu aģentiem, atzīmēja šīs kustības, lai emitenti varētu noteikt īpašumtiesības.

Privātie vērtspapīri vispārējā tirdzniecībā starp akreditētiem ieguldītājiem. Investori, kuru ienākumi vai aktīvi pārsniedz noteiktu līmeni. Tā kā auditorija ir ierobežota, tirdzniecība notiek sporādiski, ierobežoti un necaurspīdīgi.

Blokķēde to visu maina. Un varbūt tas ir iemesls, kāpēc bijušais SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons teica, ka nākotnē viņš varētu redzēt visus aktīvus, kas pārvietojas uz blokķēdi.

Blokķēde ļauj uzņēmumiem digitalizēt savas emisijas, radot pilnīgi jaunus spēles apstākļus gan valsts, gan privātajiem aktīviem. Šis jaunais spēles laukums padara tirdzniecību efektīvāku, izslēdzot vajadzību pēc dažādiem starpniekiem. Tas ļauj 24/7 tirdzniecības tirgum, dalītām īpašumtiesībām un pirmo reizi, pateicoties INX Limited, paver privātus tirgus un agrīnās stadijas finansējumu privātajiem investoriem. Tā ir nākotne.

Protams, šodien ir tikai straume, taču mēs no visas sirds ticam, ka drīz būs liela migrācija no mantotajiem tirgiem uz blokķēdi, un tā jau ir sākusies.

Kad privātie vērtspapīri tiek digitalizēti vai tokenizēti, tie kļūst likvīdāki. Tos var tirgot visu diennakti; un iekļaušana ATS ļauj emitentiem ieviest skaidrību un cenu atklāšanu iepriekš necaurspīdīgajā tirgū. Pēc tam, kad tie ir marķēti, tie var piederēt daļēji, un atkarībā no tā, kā emitents iesniedza vērtspapīrus SEC, dažos gadījumos privātie ieguldītāji tos var tirgot no viņu IPO līdz pat sekundārajai tirdzniecībai. Pirms šiem tirgiem bija nozīmīgi bloķēšanas periodi, ko noteica viņu iesniegumi. Tagad tas mainās.

Publiskajā tirgū jau ir vērtspapīri, kas ir nolēmuši, ka blokķēde saglabā nākotni, kad runa ir par efektivitāti, likviditāti un skaidrību. Overstock.com izsniedza pašu kapitāla marķētu versiju, izmantojot dividenžu maksājumu viņu akciju turētājiem. Tā kā INX Limited kļuva par pirmo uzņēmumu vēsturē, kas faktiski ir piedalījies IPO bloku ķēdē, ļaujot privātajiem investoriem ieguldīt uzņēmumā pirms ieņēmumiem savā notiekošajā IPO, faktiski reģistrētā SIO. Vērtspapīru tirgiem tas ir milzīgs solis uz priekšu. Iepriekš privātajiem ieguldītājiem tika liegtas šīs iespējas, iespējas, kas bija pieejamas tikai akreditētiem investoriem, privātā kapitāla fondiem un riska kapitālistiem.

Iekļaujot bloku ķēdē, uzņēmumi atklāj, ka vairs nepaļaujas uz daudzu starpnieku pakalpojumiem. Īpašumtiesību ieraksti tiek ierakstīti blokķēdē, un ierobežojuma tabulu var apskatīt reāllaikā. Dividendes un sadalījumus var izmaksāt tieši ieguldītājiem bez starpniekiem. Pateicoties 24/7 tirdzniecībai un daļējai īpašumtiesībām, investoru bāze var paplašināties no ASV līdz globālam mērogam. Žetoni uzņēmumos var kļūt pieejami ikvienam neatkarīgi no viņu ienākumiem un laika joslas.

Regulatori dod priekšroku bloķēšanas ķēdes dotajiem marķieriem var būt gudri līgumi, kas paredzēti, lai autonomi nodrošinātu, ka visi drošības īpašnieki ir izgājuši AML un KYC pārbaudes. Blokķēdē vērtspapīrs var mainīt īpašnieku tikai tad, ja abas puses ir iekļāvušas baltajā sarakstā savus digitālos makus.

Uz kuģa atrodas arī tūkstošgades pārstāvji. Viņi ir izauguši ar piegādi nākamajā dienā Amazon un nekad nav sapratuši, kāpēc akciju tirgi tiek atvērti un slēgti – atšķirībā no valūtu un kriptogrāfijas tirgiem. Šķiet, ka ir nedaudz negodīgi, ka uzņēmumi var izdot PR piektdien pēc slēgšanas, un investori nevar tirgot savus ieguldījumus līdz nākamajai pirmdienai. Tokenizācija to novērš.

Vērtspapīru nākotne ir tagad. Tā kā regulatori, emitenti un patērētāji visi redz tokenizācijas priekšrocības, un kad tokenizācijas ceļu tagad izgaismo tādi pionieri kā INX Limited, ir tikai laika jautājums, kad šī straume pārvēršas straumē..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map