SEC komisārs Peirce izlaiž Token Safe Harbor priekšlikumu – ierobežots laika atbrīvojums žetoniem

Šonedēļ SEC komisārs Hesters Peirce nāca klajā ar jaunu priekšlikumu, kas nodēvēts par Token Safe Harbor Priekšlikumu, kas pazīstams arī kā Ierosinātā Vērtspapīru likuma 195. noteikums – Žetonu ierobežots atbrīvojums (“Safe Harbor priekšlikums”). Ierosinātajā regulā tiktu noteikti jauni noteikumi attiecībā uz digitālajiem aktīviem un to klasifikāciju. Tādējādi priekšlikums varētu būt dramatiskas pārmaiņas ASV politikā attiecībā uz kriptogrāfijas valūtām.

Komisāre Peirce 6. februārī Čikāgā notikušajā runā izlaida savu jauno Safe Harbor priekšlikumu. Diskusijā viņa paskaidroja Safe Harbor priekšlikuma nianses. Peirce izklāstīja dažādus piemērus, kāpēc ASV vairāk jākoncentrējas uz tādu digitālo aktīvu regulēšanu, kurus nevar uzskatīt par vērtspapīriem.

Laikā runa, komisāre izklāstīja savu redzējumu par jaunu kursu atbilstošiem blokķēdes projektiem, kas darbojas ASV robežās. Diskusijas laikā Peirce norādīja uz pārredzamības trūkumu, kas saistīts ar pašlaik spēkā esošo simbolisko taksonomiju. Viņa paskaidroja, ka šī necaurredzamība daudzējādā ziņā ir kaitējusi ASV blokķēdes sektoram.

Pārredzamības trūkums

Pirmkārt, SEC pieeja ir mazinājusi jauninājumus kosmosā. Daudzi uzņēmumi nav pārliecināti par nākamajiem SEC manevriem klasifikācijas un izpildes ziņā. Šī necaurredzamība ir licis jaunuzņēmumiem meklēt draudzīgākus krastus, lai pamatotu savu darbību.

Papildus klasifikācijas bēdām SEC ir iesaistījusies vairākās augsta līmeņa ICO lietās, kas vēl vairāk pasliktina situāciju. Daudzi no šiem uzņēmumiem, kurus sekoja SEC, tagad ir spiesti atdot visus ieguldītāju līdzekļus un samaksāt bargas soda naudas par kopfinansēšanas pasākumiem. Dažos gadījumos šie naudas sodi ir gandrīz līdzvērtīgi kopējai summai, kas iekasēta uzņēmuma finansēšanas kārtā.

Komisārs Peirce uzskata, ka vērtspapīru likumi nav piemēroti šai straujajai digitālajai revolūcijai. Turklāt viņa pauda bažas, ka šo likumu piemērošana jaunām tehnoloģijām, piemēram, blokķēdes tehnoloģijai, rada kaitīgu neatbilstību. Līdz ar to šī smagā un stingrā pieeja tirgum ilgtermiņā tikai kaitē ASV ekonomiskajām interesēm.

Drošas ostas priekšlikums – jauna ēra

Komisārs Peirce ierosina jaunu juridisko standartu, ko piemērot uz blokķēdes balstītiem projektiem. Drošā patvēruma priekšlikums izveidotu drošības logu, kurā visi žetoni būtu spējīgi darboties un piesaistīt līdzekļus bez draudošiem SEC atlīdzības draudiem par neatļautu vērtspapīru pārdošanu. Šajā “Drošības zonas” periodā žetoni darbotos kā SAFTs.

Hesters Cena caur čivināt - 195. noteikums

Hester Price caur Twitter – Safe Harbor priekšlikums

Kad žetons nokārtos drošības zonas laika periodu, projekts tiks nodots bēdīgi slavenajam Hovija testam, lai noskaidrotu, vai projekts ir kvalificējams kā drošība. Šajā projekta dzīves cikla laikā SEC pēc tam noteiks marķiera klasifikāciju, virzoties uz priekšu. Tādā veidā SEC var gūt pārliecību par projekta rīcībā esošo decentralizācijas līmeni un citiem svarīgiem aspektiem, kas izmantoti žetona klasifikācijas noteikšanā.

Droša osta – svarīga informācija

Lai uzņēmums varētu pretendēt uz Safe Harbor statusu, tam jāievēro vairākas stingras vadlīnijas. Pirmkārt, uzņēmumam ir jāpierāda, ka tas darbojas godprātīgi attiecībā uz funkcionējošas platformas izveidi. Turklāt uzņēmumam būs jāpierāda, ka izveidotais tīkls darbojas patiešām decentralizēti.

Visiem uzņēmumiem, kas vēlas saņemt Safe Harbor statusu, būs jāsniedz informācija arī publiski pieejamā vietnē. Šeit uzņēmumiem būs precīzi jāapraksta sava identitāte un pieredze telpā. Jāuzrāda arī padziļināta informācija par projektu. Šī informācija ietver informāciju par platformas funkcionalitāti, specifiku par marķieru iespējām un tehnisko statistiku, ieņēmumu paredzēto izmantošanu un projekta pirmkodu, ja tāds ir pieejams.

Likviditāte ir svarīga

Visiem ar Safe Harbor kvalificētiem projektiem jārada likviditāte tirgū. Šai likviditātei ir jābūt dažādā formā. Izstrādātājiem ir jādod pircējiem iespēja pārdot savus žetonus trešai pusei. Drošības zonas priekšlikums paredz vairākas atbilstīgas apmaiņas, kas īpaši izveidotas šim uzdevumam. Uzņēmumiem būs jānodrošina saviem investoriem veids, kā piedāvāt un pārdot savus žetonus, izmantojot šīs atbilstošās biržas.

Svarīgi ir tas, ka jebkuram uzņēmumam, kurš vēlas izmantot nolēmumu, 15 dienu laikā pēc pirmā marķiera pārdošanas būs jāiesniedz paziņojums par uzticēšanos SEC. Uzņēmumiem būs jāsniedz arī pierādījumi, ka savāktie līdzekļi patiešām tika izmantoti attiecīgā tīkla attīstībai.

SEC uzlaušana

Kā ziņots iepriekš, SEC turpina meklēt un saukt pie atbildības par SIO, kas izvietoti pēdējo divu gadu laikā. Vairumā gadījumu šīs firmas ir pārkāpušas pašreizējos vērtspapīru likumus. Šādos scenārijos firmas tiek apsūdzētas par nereģistrētu vērtspapīru nelegālu pārdošanu. Turklāt SEC sāka vērsties pret firmām, kas vilto vai apzināti manipulē ar ieguldītāju datiem.

Opporty Open Letter, izmantojot vietni

Opporty Open Letter, izmantojot vietni

Nesen SEC apgalvoja, ka platformas Opporty dibinātāji ir pārkāpuši vērtspapīru likumus. Atbildot uz to, firmas dibinātājs Serģijs “Sergejs” Grybniaks izlaida atklāta vēstule kriptogrāfijas kopienai, kurā viņš paskaidro, kāpēc viņš uzskata, ka viņa firma tiek netaisnīgi izvēlēta kā piemērs tirgum. Vēstulē Grybniaks apgalvo, ka SEC paziņojumi pret viņa firmu izslēdz svarīgus faktus un pārspīlē citas instances.

Viss par Bendžaminiem

Grybniaks arī uzskata, ka viņa uzņēmums bija mērķēts vidēja lieluma dēļ. Vēstulē viņš norāda, ka viņa firma tika izvēlēta tāpēc, ka tai bija “Salīdzinoši mazs ICO ar mazākiem līdzekļiem, kas pieejami juridiskām nodevām par paplašinātu tiesas procesu.”  Tagad Grybniak mēģina uzrādīt savus pierādījumus un ar tiesas procesu noteikt precedentu nozarē.

Visaptveroša pieeja tirgum

Komisārs Peirce ir izvirzījis ļoti visaptverošu un pārdomātu pieeju bloku ķēdes sektoram. SEC drošās ostas labvēlības perioda izmantošana ir tieši tas, kas tirgum ir nepieciešams, lai turpinātu savu plaša mēroga ieviešanas ceļu. Drošas ostas priekšlikums varētu palīdzēt rosināt jaunu blokķēdes revolūciju uz ASV zemes. Savukārt ASV varētu atgūt zaudēto pozīciju kā pasaules blokķēdes epicentrs.

Pagaidām viss ASV blokķēdes tirgus turpina cīnīties ar novecojušiem noteikumiem un apjukušiem likumdevējiem. Cerams, ka komisāra Praisa jaunā pieeja no jauna iedegs jauninājumu ugunsgrēkus uz ASV zemes.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map