Privātums tiek apdraudēts, izmantojot tādus piedāvājumus kā CBDC – vai tas ir tā vērts?

Privātums ir kaut kas, ko mēs visi iekārojam, bet uztveram kā pašsaprotamu. Bieži vien mēs saprotam tā nozīmi tikai tad, kad mums tas tiek atņemts. Tas var izpausties dažādos veidos, un katru no tiem apdraud dažādas tehnoloģijas.

  • Finanšu privātums (tēriņu paradumi, aktīvu turēšana utt.)
  • Domāšanas procesi (politiskie uzskati, domstarpības par domstarpībām)
  • Ģeogrāfiskā atrašanās vieta (kustību izsekošana, kontaktu izsekošana)

Mūsu pasaule kļūst arvien savienotāka, izmantojot tehnoloģiju, piemēram, blokķēdes, pieplūdumu katrā solī. Kā tādi mēs esam ieguvuši iespēju vienlaikus nodrošināt jaunus privātuma līmeņus vai atņemt to sev.

Paturot to prātā, vai mūsu privātās dzīves zaudēšana atsver piedāvātās priekšrocības? Vai arī zaudējumi ir nenovērtēti un pārspīlēti progresa aizsegā?

Divpusējs zobens

Kā norādīts, tādas tehnoloģijas kā blokķēde ir divvirzienu zobens. Tālāk ir sniegti daži ar tā lietošanu saistīto priekšrocību un trūkumu piemēri.

Ieguvumi

Pieejamība

Tādas tehnoloģijas kā blokķēde ir radījušas kriptovalūtu, digitālo vērtspapīru, Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC) un citu parādīšanos. Katrai no šīm realizācijām ir kopīga iezīme – pieejamība; Tas nozīmē, ka tie nodrošina jauniem klientiem piekļuvi pakalpojumiem un iespējām, kuras iepriekš bija novērstas no dalības.

Pārredzamība

Caurspīdīgums ir kaut kas pilnā displejā ar lielāko daļu blokķēžu. Izmantojot digitālās grāmatas, katrs datu bloks ir redzams visai pasaulei. Tie varētu atspoguļot darījumus, uzņēmuma līdzdalību, bilances utt.

Trūkumi

Jaudas zudums

Tie, kas nodarbojas ar kriptovalūtām, būs dzirdējuši frāzi “ja jūs nekontrolējat atslēgas, tā nav jūsu nauda”. Tas attiecas uz tiem, kas savus aktīvus glabā biržās, un tas nozīmē, ka tas, kurš kontrolē piekļuvi aktīvam, saglabā varu. Plaši izplatīta CBDC lietošana rada šos pašus draudus. Kā centralizēti aktīvi to emitenti saglabā pilnu varu pār tā izmantošanu. Izmantojot skaidru naudu, ja tā ir kabatā, varat to brīvi iztērēt. Izmantojot CBDC, šī brīvība tiek zaudēta tiem, kas ir atbildīgi par tās izdošanu; Nozīmi kontus var kontrolēt, analizēt un izslēgt pēc iegribas.

Datu zādzība

Lai gan dati, kas savākti, izmantojot CBDC, bez šaubām, tiktu saglabāti ar augstu drošības līmeni, fakts joprojām ir fakts, ka katru gadu notiek masveida datu zādzības. Tas, ka CBDC var nākt no centrālās bankas, nenozīmē, ka viņi ir pasargāti no zādzības draudiem.

Esiet piesardzīgs


Centrālās bankas digitālās valūtas ir aizrāvušas prātus visā pasaulē. Tie tiek reklamēti kā nākamās paaudzes valūta, kas galu galā aizstāj skaidru naudu. Vai tā tomēr ir laba lieta?

CBDC ir daudzu iespēju potenciāls. Viens no tiem ir tā spēja tikt vieglāk sadalītam – kaut kas bieži tiek atzīmēts, aplūkojot nesenos šķēršļus, kas saistīti ar fondu sadali COVID-19 pandēmijas dēļ. Vēl viena ir spēja vieglāk pārvaldīt un izsekot savām finansēm. Saraksts turpinās, taču šajā laikā CBDC rada potenciālus būtiskus trūkumus, kas bieži tiek pārspīlēti, reklamējot to priekšrocības – vissvarīgāk – lietotāja finansiālo privātumu.

Izmantojot CBDC, katru atsevišķu aktīva pirkšanu, pārdošanu vai nodošanu ir iespējams izsekot. To darot, valdības sasniegs jaunu ieskatu par tērēšanas paradumiem, iedzīvotāju ceļošanas paradumiem, finanšu līdzdalību un daudz ko citu. Būtībā dodot milzīgu spēku jau esošajām vienībām.

CBDC emitenti ne tikai iegūs iepriekšminētos datus par lietotājiem, bet arī iegūs lielāku kontroli pār aktīvu. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar skaidru naudu, ir daudz grūtāk novērst finanšu aktivitātes nekā digitāls variants. Izmantojot pēdējo, pilsoņu līdzekļus var iesaldēt, aizturēt utt.

Melnajā sarakstā

Vairāki maka melnā saraksta piemēri jau ir bijuši parādīts pēdējās nedēļās. Tas nozīmē, ka dažādos makos, kas satur stablecoins, pēc iestāžu pieprasījuma viņu aktīvi ir iesaldēti. Šīs darbības lielākajā daļā gadījumu tiek veiktas pret personām, kas tiek turētas aizdomās par ļaunprātīgu darbību. Tomēr fakts paliek fakts, ka centralizēto digitālo aktīvu emitentiem ir tiesības darīt to, ko viņi vēlas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka lielākajai daļai valstu, kas apsver CBDC izveidi, vēl jāpieņem lēmums par galīgo sistēmu. Tas nozīmē, ka, lai arī pastāv privātuma zaudēšanas potenciāls, iespējams, ka ir kāda valsts, kas izvēlas piešķirt prioritāti tās nozīmībai – lai arī maz ticams, ka tas varētu notikt.

Ja CBDC galu galā nokļūs, mēs būtu pilnīgi žēlīgi par to emitentu kaprīzēm. Lielākoties tā var būt laba lieta, jo regulatoriem būtu palielinātas pilnvaras, lai kavētu zemniecisko darbību. Tas nozīmē arī nodrošināt viņiem šo spēku uz jūsu pašu rēķina.

Peldēšana augšpus straumes

Atzīstot satricinājumu apkārtējām tehnoloģijām, piemēram, CBDC, un iespējamo privātuma trūkumu, ir uzņēmumi / pakalpojumi, kas strādā, lai to novērstu.

Tā vietā, lai izmantotu tehnoloģiju uz privātuma rēķina, viņi kopīgi cenšas nodrošināt pakalpojumus, kas nodrošina privātumu, izmantojot to. Tālāk ir minēti tikai daži piemēri.

Monero

Monero, kas tiek plaši uzskatīts par privātuma monētu virsotni, ir kļuvis par galveno kriptovalūtu pasauli. Visdrošākās valūtas statusu tā ir sasniegusi, izmantojot gredzenveida parakstus un slepenas adreses.

Drosmīgs pārlūks

Brave ir konfidencialitātes pārlūks, un tas ir novirze no tādiem piedāvājumiem kā Chrome, Edge un citi. Drosmīgs norāda, ka tā pārlūkprogramma ir “izstrādāta tā, lai nezinātu, kas jūs esat vai kādas vietnes apmeklējat”.

Kas jums ir vērts

Dienas beigās, neatkarīgi no tā, vai tas attiecas uz finanšu privātumu, patēriņa paradumiem vai pat politiskiem uzskatiem, mums visiem jājautā sev: “Ko ir vērts mans privātums? Un vai tehnoloģiju sniegtās priekšrocības attaisno to samazināšanu? ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map