Kanādas Banka nākotnē varētu emitēt digitālo valūtu

Kanādas Bankas vadītāji 2020. gada 25. februārī sniedza publiskus paziņojumus par centralizētas bankas digitālās valūtas (CBDC) emisiju. Konkrēti, bankas vietnieks Timotijs Leins runāja par iespējām un scenārijiem, kādos banka turpinās rīkoties CFA Montreal FinTech RDV 2020. Runa skāra strauji attīstošo tehnoloģiju, kas ietekmē finanšu sektoru, un to, kā Kanādas Banka reaģē uz vidi.

Kanādas banka

Kanādas Banka darbojas kopš tā laika, kad tā tika dibināta kā Crown Corporation 1934. gadā. Svarīgi ir tas, ka Crown korporācijas ir valstij piederoši un pārvaldīti uzņēmumi. Tādējādi banka darbojas kā valsts centrālā banka. Līdz ar to tā ir vienīgā persona, kurai ir juridiskas iespējas emitēt Kanādas banknotes.

Kopš 1944. gada Kanādas Banka ir vienīgā likumīgā maksāšanas līdzekļa banknošu emitētāja valstī. Turklāt organizācija ir atbildīga par Kanādas monetārās politikas formulēšanu. Konkrēti, uzņēmuma pienākumos ietilpst drošas un stabilas finanšu sistēmas uzturēšana Kanādā.

Kanādas Bankas pašreizējie pienākumi ir vērsti uz paredzamās inflācijas uzraudzības un pārvaldības mērķiem. Bankai ir jāstrādā, lai valstī nodrošinātu stabilu un efektīvu finanšu sistēmu. Banka šo uzdevumu veic dažādos veidos. Galvenokārt uzņēmums nodrošina efektīvus un efektīvus līdzekļu pārvaldības pakalpojumus Kanādas valdībai un citiem vietējiem uzņēmumiem. Visbeidzot, bankas pienākumos ietilpst nodrošināt iedzīvotājiem drošu un drošu valūtu.

Kanādas Banka par digitālās valūtas emisiju

Kanādas Banka turpina novērtēt, vai un kādos scenārijos firma izdos CBDC. Savā runā Leins paskaidroja, kā banka gatavojas nākotnei, kurā tā var uzskatīt par nepieciešamu izsniegt centrālās digitālās parādzīmes. Viņš runāja par bankas pienākumiem nodrošināt pilsoņiem iespēju konfidenciāli izmantot vēlamo maksājumu metodi.

Timotijs Leins - Kanādas banka

Timotijs Leins – Kanādas banka

Iekš runa, Lane atzīst, ka digitālās valūtas tirgū piedāvā jaunas iespējas. Viņš arī paskaidroja, ka šīs iespējas var radīt arī virkni jaunu risku. Tieši šie nezināmie draudi joprojām kavē bankas motivāciju virzīties uz centrālo digitālo valūtu.

Scenāriji, kuros Kanādas Banka izdotu CBDC

Lane izvirzīja divus scenārijus, kuros Kanādas Banka apsvērtu centralizētas digitālās valūtas emisiju. Pirmais scenārijs būtu kriptovalūtu masveida ieviešanas rezultāts. Šajā gadījumā banka varētu zaudēt kontroli pār monetāro sistēmu, jo vairāk lietotāju migrē uz privātajām valūtām, piemēram, Bitcoin. Kā jūs varētu iedomāties, centrālās bankas nav ieinteresētas situācijās, kurās tās zaudē kontroli pār spēju uzraudzīt maksājumus un regulēt tirgus.

Otrs scenārijs, kas attaisnotu bankas atbildi, būtu fiziskas skaidras naudas pilnīga izņemšana no tirgus. Lai gan pagaidām šis otrais scenārijs šķiet ļoti maz ticams, tas joprojām ir ļoti reālas bažas banku amatpersonām. Tādas situācijas kā piesārņojums vai slimības tuvākajā nākotnē papīra naudas izmantošanu var padarīt novecojušu.

Kā izskatītos Kanādas CBDC?

Interesanti, ka Lane pavadīja brīdi, lai atzītu priekšrocības, ko digitālās valūtas sniedz tirgū. Viņš to darīja, aprakstot, kāda varētu būt hipotētiska Kanādas bankas digitālā valūta. Lane paskaidroja, ka jaunā valūta būtu droša, viegli pieejama, privāta un laba vērtības krātuve. Viņš paziņoja, ka jaunā digitālā banknote lietotājiem ļaus iegādāties preces elektroniski tiešsaistē vai klātienē. Lane vispārīgi apgalvoja, ka Kanādas Banka ir gatava izdot CBDC tikai tad, ja tas ir nepieciešams.

Vai Kanādas Banka izdos digitālo valūtu?

Svarīgi ir tas, ka Lane vairs nepateica, ka Kanādas Banka tuvākajā laikā plāno emitēt valūtu jebkurā laikā. Konkrēti, viņš paziņoja, ka šobrīd nav reālas vajadzības bankai emitēt savu digitālo valūtu. Viņa lēmumu pamato fakts, ka pašreizējā finanšu sistēma joprojām labi kalpo pilsoņiem. Lane uzskata, ka šobrīd bankai ir jākoncentrējas uz pašreizējās maksājumu sistēmas modernizēšanu, lai nodrošinātu, ka banka saglabā savu lietotāju uzticību nākotnei.

Ko iekļautu jūsu ideālais CDBC?

Lai gan Kanādas Banka neplāno nekavējoties izdot CBDC, ierēdņi joprojām vēlas saņemt tirgus atsauksmes par perspektīvu. Kā tādi banku amatpersonas izlaida virkni jautājumu. Šie jautājumi tika veltīti pilsoņiem, cenšoties sajust tirgus virzību uz priekšu. Jautājumi ietvēra:

  • Kā digitālā valūta darbotos ar citām maksāšanas metodēm?
  • Kādas dizaina funkcijas varētu padarīt CBDC pievilcīgu tirgotājiem un lietotājiem?
  • Kā CBDC darbotos pārrobežu darījumos?
  • Kā mēs varam aizsargāt privātumu, vienlaikus novēršot nelikumīgu izmantošanu?

Centrālās bankas apsver iespēju kļūt par digitālu

Lane paziņojums sasaucas ar citu centrālo banku vadītāju izteikumiem par digitālās valūtas emisijām. Šīs organizācijas turpina uzraudzīt tirgus un izpētīt scenārijus, kuros tās redzētu nepieciešamību veikt tik krasas izmaiņas. Nesen Starptautiskā Valūtas fonda publicētais paziņojums nedaudz apgaismoja pašreizējo situāciju ap CBDC. The runa atklāja, ka tikai apceturtā daļa centrālo banku visā pasaulē tagad aktīvi izskata iespēju emitēt CBDC, un ziņots tikai par četriem pilotiem. ”

Kanādas Banka ir gatava veikt izmaiņas, lai saglabātu atbilstību

Kopējais Lane runas tonis noveda pie tā, ka Kanādas banku amatpersonas saprot nepieciešamību būt elastīgiem šajos laikos. Šķiet, ka banku amatpersonas ļoti labi apzinās, ka kriptonauda var ļoti ietekmēt viņu spēju kontrolēt tirgus. Tādējādi banku amatpersonas ir gatavas veikt visas nepieciešamās izmaiņas, lai saglabātu kontroli. Pagaidām Kanādas Banka turpina pētīt korekcijas, kas nepieciešamas, lai saglabātu atbilstību pilnībā digitalizētā ekonomikā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map