Darius Liu, iSTOX – interviju sērijas operatīvais vadītājs

What ir iSTOX?

iSTOX ir pirmā regulētā kapitāla tirgus platforma jebkurā lielākajā finanšu centrā, kas atbalsta digitalizētu vērtspapīru vienas pieturas emisiju, glabāšanu un tirdzniecību. Izmantojot moderno viedo līgumu un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas, lai pilnveidotu emisijas un tirdzniecības procesu, iSTOX cenšas no jauna definēt privātā kapitāla tirgus, ļaujot investoriem un emitentiem tieši izveidot savienojumu un veikt darījumus. Salīdzinot ar tradicionālajām tirdzniecības vietām, iSTOX ir elastīgāka, pieejamāka un iekļaujošāka alternatīva, un tā piedāvā investīciju iespējas, kas iepriekš nebija pieejamas.

iSTOX galvenie akcionāri ir Singapūras birža (SGX), Āzijas vadošā starptautiskā daudzu aktīvu birža; Temicek Holdings meitasuzņēmums Heliconia koncentrējās uz ieguldījumiem strauji augošos uzņēmumos; un vadošā Taizemes investīciju un privātā banka Phatra un Kiatnakin Phatra Financial Group locekle. Citi galvenie akcionāri ir Japānā bāzēta Tokai Tokyo Financial Holdings (Tokai), labi izveidota Japānas finanšu pakalpojumu firma, un nesen Hanwha Asset Management, vadošā aktīvu pārvaldīšanas kompānija Korejā.

BeiSTOX, jūs strādājāt GIC, kas pārvalda Singapūras ārējās rezerves. Kā šī pieredze jūs iedvesmoja palaist iSTOX?

Patiesībā, pirms es strādāju GIC, es strādāju par politikas veidotāju Singapūras valdībā, ieskaitot darbu Finanšu ministrijā. Tādējādi mana pieredze aptver gan politikas veidošanu, gan aktīvu pārvaldīšanu / ieguldījumus komerciālā kontekstā. Tāpēc es varu attiekties uz apsvērumiem no žoga abām pusēm (valdības un rūpniecības):

  • No vienas puses, valdība vēlas veicināt nozares pārveidi un inovācijas, vienlaikus saglabājot lietotāju stabilitāti un aizsardzību.
  • No otras puses, nozares dalībnieki redz nepilnības tirgū un pašreizējā procesa neefektivitāti. Kapitāla tirgus gadījumā tas izpaužas kā berzes, kas rodas no mantotajiem procesiem, kuros iesaistīti vairāki starpnieki. Kaut arī pastāv tehnoloģija, lai mazinātu plaisu, kapitāla tirgus telpa ir regulēta arēna – nozares dalībnieki regulējumu bieži uzskata par šķērsli inovācijām.

Pieredze abās telpās man lika saprast, ka regulējums ir inovāciju draugs – nevis ienaidnieks. Jaunievedums, par kuru es runāju, ir nopietnu, ilgtermiņa spēlētāju inovācija, kas vēlas pievienot vērtību ekonomikai kopumā. Tirgū ir plaisa, un darbs ar regulējumu var radīt pievienoto vērtību. Tas man lika domāt, ka iSTOX bija ideja, kas bija ne tikai konceptuāli skaņa, bet arī realizējama no viedokļa.

iSTOX bija pirmais tirgus dalībnieks, kas ienāca MAS (Singapūras naudas pārvalde) Fintech Regulatory Smilšu kaste. Vai jūs varētu padalīties ar mums, ko tas nozīmē iSTOX un investoriem?

Digitalizēto vērtspapīru jēdziens, kā arī viss uz bloka ķēdi uzbūvētais kapitāla tirgus end-to-end infrastruktūras slānis ir jauns jēdziens gan tehnoloģiju, gan darbības modeļa ziņā. Smilškaste ir bijusi noderīga, lai iSTOX sāktu darboties “dzīvā” vidē ar reāliem emitentiem un investoriem, vienlaikus kopā ar MAS izveidojot normatīvo vidi. Tas mums, MAS un tirgus dalībniekiem deva pārliecību, ka iSTOX platforma ir stabila un droša.

Mēs esam pārliecināti, ka varēsim pāriet no smilšu kastes, lai apkalpotu lielāku lietotāju skaitu. Mēs sagaidām, ka drīzumā šogad MAS Fintech Regulatory Sandbox absolvēsim pilnā darbības statusā.

Singapore privātajos kapitāla tirgos ir daudz nepilnību, kuru rezultātā pašreizējais finanšu tirgus nepietiekami apkalpo akreditētos investorus. Vai jūs varētu padalīties ar mums, kādas ir šīs nepilnības un kā iSTOX atrisina šo problēmu?

Investori šodien saskaras ar izaicinājumu. Zemie atdeves līmeņi publiskajos tirgos turpina virzīt spēcīgu pasaules pieprasījumu pēc strauji augošiem jaunizveidotiem uzņēmumiem pirms IPO, ekskluzīviem riska ieguldījumu fondiem un citām privātā tirgus iespējām. Piemēram, 2018. gadā privātajos tirgos ieplūda jauns kapitāls USD 778 miljardu vērtībā. Tikai privātā kapitāla gadījumā neto aktīvu vērtība kopš 2002. gada pieauga vairāk nekā septiņas reizes, divkāršojot kapitāla vērtspapīru tirgus pieaugumu publiskajā tirgū. *


Neskatoties uz to visu, pati privātā kapitāla tirgus sistēma joprojām ir ļoti sadrumstalota, neefektīva, sarežģīta un dārga. Investoriem tas ir ļāvis ierobežot piekļuvi slēgtai labi savienotu un priviliģētu investoru grupai. Pat tiem, kuriem ir piekļuve privātajiem kapitāla tirgiem, pašreizējās sistēmas novecojušais un sadrumstalotais raksturs nozīmē, ka, lai iegūtu ieguldītos līdzekļus, viņiem jāiet cauri vairākiem starpniekiem.

Par laimi, pie horizonta ir cerība. Izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas (DLT) un viedo līgumu pieaugums, apvienojot novatoriskus uzņēmējdarbības modeļus un nākotnes regulējumu tagad ļauj ieguldītājiem piedāvāt jauna veida kapitāla tirgus platformas.

ISTOX gadījumā tā rezultātā ir izveidojusies pirmā regulētā kapitāla tirgus platforma jebkurā lielākajā finanšu centrā, kas atbalsta digitalizētu vērtspapīru vienas pieturas emisiju, glabāšanu un tirdzniecību. iSTOX cenšas no jauna definēt privātā kapitāla tirgus, ļaujot investoriem un emitentiem tieši izveidot savienojumu un veikt darījumus drošā, MAS regulētā vidē. Apvienojot to ar novatorisku un pieejamu uzņēmējdarbības modeli, iSTOX paver privātā tirgus iespējas plašam akreditētu investoru lokam..

* Avots: Avots: Beina globālā privātā kapitāla ziņojums, McKinsey globālo privāto tirgu apskats, BlackRock globālais ieskats

iSTOX ļauj investoriem piekļūt iepriekš nepieejamiem ieguldījumiem, kas ietver ekskluzīvus līdzekļus. Kas ir daži no šiem fondiem un kāpēc ieguldītājiem būtu jāņem vērā?

Lielākā daļa no mums ir pazīstami ar kopfondu piedāvājumiem no bankām. Daudzi no tiem ir produkti ar diezgan augstu sākotnējo un pastāvīgo maksu. Ir daži fondi, kuriem ir pozitīva atdeve dažādos tirgus apstākļos. Piemēram, visaugstākie pasaules makro un privātā kapitāla fondi.

Šādi fondi parasti ir atvērti tikai lieliem institucionāliem investoriem, piemēram, lielākajiem aktīvu pārvaldītājiem vai valsts ieguldījumu fondiem. Viņi netirgo pat privātpersonām ar lielu tīro vērtību, un to fondu lielums ir salīdzinoši mazs (salīdzinot ar daudziem kopfondiem), kas viņu piedāvājumu padara vēl ierobežotāku..

Turklāt viņiem parasti ir ilgi bloķēšanas periodi, piemēram, 3 gadi vai vairāk. Ja ieguldītāji vēlas, lai šo fondu piedāvātā atdeve vai peļņas plūsma tiktu papildināta viņu portfeļos, lai uzlabotu ienesīgumu vai diversifikāciju, pašlaik nav iespējas. Bet ar iSTOX tas būs iespējams.

AlternativInvestoriem būs pieejami arī ieguldījumu produkti. Kādi ir daži no šiem produktiem?

Mēs esam iekļāvuši arī dažas ļoti aizraujošas iespējas jaunajam gadam. Tie ietver diskrecionāru fondu, kas veido peļņu, izmantojot starpstāvu darījumus un privāto parādu finansēšanu, kā arī virkni parādu, fondu un ar kapitālu saistītu emisiju dažādos sektoros (ieskaitot nekustamo īpašumu, izklaidi un dzīvesveidu)..

Where ir lietotāja līdzekļi?

Līdzekļi, kurus pārskaitāt savā iSTOX kontā, atrodas klientu nošķirtā kontā, kas atrodas Dienvidaustrumāzijas lielākajā bankā DBS. Jūsu līdzekļi ir procentus nesoši, un jums būs piekļuve saviem līdzekļiem, izmantojot tiešsaistes iSTOX maku. Digitalizētie vērtspapīri tiek kalti, ja veicat ieguldījumu un pēc tam, kad līdzekļi ir norakstīti no jūsu iSTOX maka. Šie vērtspapīri tiek turēti ar

ICHX Tech Pte. SIA., iSTOX platformas operators.

Esnvestors, kuri atver kontu iSTOX līdz 2020. gada 1. februārim, saņem noteiktas ekskluzīvas priekšrocības. Vai jūs varētu padalīties ar mums, kādas ir šīs privilēģijas??

Atsevišķiem investoriem uz noteiktu laiku tiek piešķirts noteikts skaits garantētu piešķīrumu primārā tirgus emisijās un atbrīvojums no maksas, kas saistītas ar primārā tirgus abonēšanu un sekundārā tirgus pirkumiem.

EsIr vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties par iSTOX?

Es gribētu mazliet padalīties arī ar iSTOX filozofiju. Kur mēs tagad atrodamies un ko mēs darām, tas attiecas uz pārliecību nodrošināt investoriem lielāku pieejamību, brīvību un elastību ar vēlmi panākt uzlabojumus pasaulē.

Mēs uzskatām, ka visiem investoriem var un vajadzētu būt iespējām veidot un pārvaldīt savus portfeļus ar tādu pašu brīvību un elastību, kas tagad ir pieejama ļoti turīgajiem. Papildus labas peļņas gūšanai ieguldītājiem vajadzētu būt iespējai brīvi iesaistīties nozarēs, tehnoloģijās un cēloņos, kas aizrauj viņu kaislības, ļauj viņiem pakļauties potenciāli pārveidojošām tehnoloģijām un sabiedrībai un ļaut viņiem uzlabot apkārtējo pasauli..

Mēs uzskatām, ka piekļuve tādām iespējām kā jaunizveidoti pirms IPO augsti augoši uzņēmumi, ekskluzīvi riska ieguldījumu fondi un Āzijas vienradži var un tai vajadzētu būt atvērtai daudz, daudz vairāk investoriem. Kaut arī tehnoloģiskie ierobežojumi un citi šķēršļi iepriekš bloķēja visus, izņemot ļoti turīgos un labi savienotos, jaunie sasniegumi, kas finanšu tirgos sāk likties par sevi, būtiski mainīs šo vienādojumu. Mēs uzskatām, ka finanšu nozarei būtu jāpieņem šīs izmaiņas.

Mēs ticam, ka DLT un viedo līgumu tehnoloģija pavērs jaunas iespējas, kad runa ir par ieguldījumu veikšanu. Šīs iespējas ietvers, bet noteikti neaprobežosies ar aktīviem, kurus var tirgot un kuri pieder daļām, lai panāktu lielāku likviditāti un piekļuvi, tostarp reālos aktīvus, piemēram, ēkas, lidmašīnas, vēja ģeneratoru parkas un daudz ko citu. Investori ir pelnījuši piekļuvi šiem jaunumiem, kā arī citiem.

Noklikšķiniet šeit, lai apmeklētu iSTOX.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map