ASV federālās rezerves sadarbojas ar MIT CBDC (digitālā dolāra) izstrādē

ASV federālās rezerves ir tikko atklāja jaunu informāciju par tās nostāju pret CBDC.

Pēdējā gada laikā daudzas valstis visā pasaulē ir paziņojušas par nodomiem veikt izpēti un galu galā uzsāk centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) izveidi. Iemesli ir dažādi, taču parasti tie sastāv no dažiem galvenajiem faktoriem, kas ietver spēju:

Palieliniet efektivitāti – Samazinātas izmaksas ar ātru norēķinu laiku

Samazināt krāpšanu / nelikumīgas darbības – KYC / AML

Esiet pārredzamāks — Uz grāmatām balstītas darījumu vēstures

Ja šie iemesli nebija pietiekams pamatojums CBDC izmantošanas izpētei, COVID atklāja un uzsvēra nopietnu trūkumu, kas saistīts ar pašreizējo FIAT.

Fiat izplata baktērijas – Katrā Ķīnā un ASV bija gadījumi, kad likumīgais maksāšanas līdzeklis tika izņemts no apgrozības, un tas prasīja dekontamināciju.

Digitālais dolārs

Pirms mēs ejam tālāk, ikvienam vajadzētu saprast, kas ir CBDC pamata līmenī. Kā varētu saprast tās nosaukums, CBDC ir digitāla valūta, kuru emitējusi jebkuras valsts centrālā banka. Amerikas Savienotajās Valstīs nākotnes CBDC parasti sauc par “Digitālo dolāru”.

Šīs digitālās valūtas būtībā ir uz pašreizējo valūtu, piemēram, dolāra, balstīts uz blokķēdes variantu. Izmantojot blokķēdi un pastāvot kā virtuālam aktīvam, CBDC ir vieglāk kontrolējami, uzraudzīti un darīti.

Lai uzzinātu vairāk par to, kas padara CBDC ērču, mēs nesen tuvāk apskatījām viņu iekšējo darbību ŠEIT.

Gadi veidošanā

Tā kā CBDC tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, federālo rezervju gubernators Laels Brainards nesenajā nesenajā laikā veltīja laiku to attīstībai. runa.

“Mēs pēdējos gados esam veikuši iekšējus eksperimentus, izmantojot līdzekļus, kas ietver padomes tehnoloģiju laboratoriju, kas ir veidojusi un testējusi virkni izplatītu virsgrāmatu platformu, lai izprastu to iespējamo iespēju un risku.” 

Kaut arī Fed, iespējams, pēdējos gados ir klusējis par digitālā dolāra plāniem, ir daudzsološi dzirdēt, ka viņi ir bijuši aizņemti aizkulisēs. Daudzi baidījās, ka Fed šāda produkta izstrādē atpaliks no citām valstīm. Gubernators Brainards kliedēja šīs bailes, paziņojot,

“Ņemot vērā dolāra nozīmīgo lomu, ir svarīgi, lai Federālās rezerves saglabātu pētniecības un politikas attīstības robežu attiecībā uz centrālo banku digitālajām valūtām … Tāpat kā citas centrālās bankas, mēs turpinām novērtēt iespējas un izaicinājumus, kā arī to izmantošanu digitālās valūtas gadījumi, papildinot skaidru naudu un citas norēķinu iespējas. ”

Kāpēc jāizstrādā CBDC?

Tagad, kad mēs zinām, ka attīstība notiek un jau kādu laiku ir bijusi, ko FedS pamato par to?

Lai gan daudzi zina par iespējamiem ieguvumiem, ko sniedz CBDC, gubernators Brainards īpaši pieskārās dažiem iemesliem, kas ir virzījuši Feds darbību. Tie ietver:

COVID 19 – Tas visā pandēmijas laikā ir labi reklamēts, un miljoniem ASV pilsoņu tas ir pieredzējis ievērojama kavēšanās saņemot stimulu pārbaudes. Fed uzmanīgi seko līdzi tēriņu paradumiem, un, ņemot vērā redzēto, nepārprotami vajadzīga nauda, ​​taču tā netiek efektīvi izķidāta. Gubernators Brainards uzsvēra šo punktu, norādot: “COVID-19 krīze ir dramatisks atgādinājums par elastīgas un uzticamas maksājumu infrastruktūras nozīmi, kas ir pieejama visiem amerikāņiem”

Bitcoin un Svari – Kopš tā darbības uzsākšanas 2009. gadā Bitcoin ir bijis šķelšanās aktīvs. Daži uzskata, ka tā ir nākotnes valūta, citi – kā zelta aizstājējs, un pat tie, kas joprojām uzskata, ka tas iespaidīgi sabruks. Neatkarīgi no Bitcoin likteņa, ideoloģijas, kas to virza, un tā demonstrētās iespējas ir aizrāvušas daudzus. Papildus tam, ka vienkārši piesaistāt uzmanību, Bitcoin ir nodrošinājis potenciālu plānu tam, kādai vajadzētu būt nākotnes valūtai. Valstīm vairs nav jābaidās tikai no citām valstīm, kas pārspēj savu statusu, bet gan par iespējamu varas maiņu uz tādiem autonomiem un decentralizētiem protokoliem kā Bitcoin. Gubernators Brainards īpaši atzīmēja jautājumus un jautājumus, kas saistīti ar digitālo valūtu pieaugumu, norādot: “Bitcoin ieviešana un turpmāka stablecoīnu parādīšanās ar potenciāli globālu mērogu, piemēram, Facebook Svari, ir radījuši pamatjautājumus par tiesiskajiem un normatīvajiem pasākumiem, finanšu stabilitāti, un valūtas loma sabiedrībā. Šī iespēja ir pastiprinājusi aicinājumus CBDC saglabāt suverēnu valūtu kā valsts maksājumu sistēmu enkuru. “

Ķīna – Neraugoties uz daudzām valstīm, kurās attīstās CBDC, vienīgā valsts, kas gubernatora Brainard runā tika īpaši nosaukta, bija Ķīna – lai arī tā būtu īsa. Tika atzīmēts, ka “Ķīna ir strauji virzījusies uz priekšu attiecībā uz savu CBDC versiju.” Tā kā Ķīna turpina augt un attīstīties par vēl lielāku pasaules lielvalsti, ir svarīgi, lai ASV saglabātu tempu ar šādu tehnoloģisko progresu, ja tā vēlas saglabāt saķeri ar augstāko vietu.

Sadarbības centieni

Papildus detalizētākam par pagātnes un pašreizējiem centieniem ap CBDC, Fed arī paziņoja jauna sadarbība ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu (MIT).

“… Bostonas Federālā rezervju banka sadarbojas ar Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta pētniekiem daudzu gadu garumā, lai izveidotu hipotētisku digitālo valūtu, kas orientēta uz centrālo banku lietošanu. Šis pētniecības projekts ir paredzēts, lai atbalstītu padomes plašākus centienus novērtēt centrālo banku digitālās valūtas sistēmu drošību un efektivitāti. Projekts koncentrējas tikai uz izpratnes veidošanu par attiecīgo tehnoloģiju iespējām un ierobežojumiem, nevis kalpo kā Federālo Rezervju emitētās digitālās valūtas prototips vai risina plaša mēroga politikas jautājumus, kas saistīti ar tās iespējamo emisiju. ”

MIT jau sen ir saistīts ar blokķēdes balstītiem centieniem, un tas ir ideāli piemērots tādai sadarbībai kā šis. Faktiski šo daudzgadīgo pētījumu centienus vadīs MITdigitālās valūtas iniciatīva’- programma, kas izveidota, lai attīstītu gan blokķēdes izpratni, gan praktiskas izmantošanas gadījumus.

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (MIT)

MIT ir pasaulē atzīta pētniecības universitāte, kas atrodas Bostonā, Masačūsetsā. Universitāte sākotnēji tika dibināta 1861. gadā un turpinās līdz šai dienai, pievēršoties tādām jomām kā zinātne un tehnoloģija.

Operācijas MIT pašlaik pārrauga prezidents L. Rafaels Rifs.

Federālā rezerve

“Fed” federālā rezerve ir ASV centrālā banka. Kaut arī Fed loma un pienākumi ir plaši, tie visi ir strukturēti tā, lai nodrošinātu / sekmētu veselīgu ekonomiku.

Operācijas pārrauga Valde, kuras priekšsēdētāja pienākumus pašlaik pilda gubernators Brainards.

Kas ir Fed?Kas ir Fed?

Noskatieties šo videoklipu vietnē YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map