Kas ir Diem? (Iepriekš FaceBook’s Libra Project) – detalizēta analīze

Viens no visu laiku strīdīgākajiem kriptovalūtas projektiem, Svari, tagad ir atgriezies kā mazāk draudoša versija – Diem. Pagājušajā gadā viss kriptogrāfijas tirgus izjuta satraukuma viļņus, kad Amerikas sociālo mediju gigants Facebook, Inc paziņoja par plāniem ienākt šajā nozarē. Tajā laikā platforma centās veikt drosmīgu ieeju ar tās atļauto, uz blokķēdi balstīto maksājumu sistēmu un stablecoin dublēto Svaru. Šis solis būtu radījis revolucionāru naudas pārskaitījumu un izvietojis Facebook un tā partnerus digitālo norēķinu nozares bloku ķēdē balstītā sektora pirmajā stāvā.

Tomēr projekts izrādījās nedaudz vairāk, nekā politiķi un likumdevēji bija gatavi pieņemt. Svari redzēja tūlītēju regulatīvu virzību dažādu iemeslu dēļ. Regulatori pauda neskaitāmas bažas par peļņas gūšanas tehnoloģiju uzņēmumu sekām, kas emitē valūtas. Daži likumdevēji uzskatīja, ka šis manevrs viņiem dos pārāk daudz spēka, injicējot šīs platformas globālajā ekonomikā un ģeopolitikā.

Regulatori tajā laikā nav gatavi

Drīz likumdevēju bažas sasniedza drudzi. Īpaši Māja Finanšu dienesta komiteja pagājušajā gadā rīkoja uzklausīšanu par šo jautājumu. Uzklausīšanas laikā kongresa locekļi pēc kārtas uzspridzināja Facebook izpilddirektoru Marku Cukerbergu. Viņi pauda bažas, sākot no iejaukšanās vēlēšanās līdz dezinformācijas kampaņām, kuras rīko ārvalstu valdības.

Diem - Marks Cukerbergs @ House finanšu pakalpojumu komitejas sēde (AP foto / Endrjū Harniks)

Diem – Marks Cukerbergs @ House finanšu pakalpojumu komitejas sēde (AP foto / Endrjū Harniks)

Bija arī bažas par šī jaunā valūtas veida klasifikāciju un to, kāda valdības filiāle uzraudzīs darbību. Bija viegli redzēt, ka Facebook pietrūka uzticības, lai izvilktu Svaru palaišanu, kāda tā ir. Likumdevēji pat apturēja visas turpmākās Svaru diskusijas, līdz varēja labāk izprast projektu.

Sākotnējā Svaru koncepcija

Sākotnējā Svaru koncepcija bija uzsākt stablecoin, kuru atbalstīja aktīvu grozs. Stablecoin būtu stabilāks par jebkuru citu valūtu, un to varētu izmantot visā pasaulē kā apmaiņas līdzekli. Sākotnējā plānā Svari bija izstrādāti kopumā līdzīgi citām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin, bet ar būtiskām atšķirībām, lai padarītu to stabilāku un mazāk spekulatīvu aktīvu.

Kad Svaru tīkls pirmo reizi tika pievērsts tirgus uzmanībai, tam bija sapņu finanšu firmu komanda, kas bija gatava atbalstīt projektu. Tādas firmas kā Mastercard, PayPal, Stripe un Visa apņēmās nolikt aktīvus Svaru monētas atbalstam. Diemžēl šie atbalstītāji pameta projektu gada sākumā visas regulatīvās nenoteiktības un sliktās preses Svaru dēļ.

Kas Diem ir atšķirīgs?

Diem ir vairāk nekā tikai Svaru blokķēdes pārdēvēšana. Šīs koncepcijas izstrādātāji nolēma labāk mainīt Svaru plānus, lai paātrinātu normatīvo aktu apstiprināšanas procesu. Nosaukuma maiņa ir daļa no šīm izmaiņām. Izstrādātāji nolēma, ka Svaru nosaukums vairs nav piemērots, jo tas bija saistīts ar agrāku projekta atkārtojumu.

Viena no galvenajām izmaiņām, kas notika, kad Svari kļuva par Diem, bija Facebook samazinājums vienādojumā. Likumdevēji vēlas organizatorisku neatkarību no sociālo mediju tīkla, ja kādreiz projekts vēlas iegūt pietiekamu uzticību, lai iegūtu normatīvo apstiprinājumu. Projekts nesen pārskatīja savu balto grāmatu ar mērķi samazināt Facebook lomu.

Diem


Vēl viena būtiska izmaiņa, kas notika šajā atjauninājumā, bija būtiska izmaiņa projekta vispārējā mērķī Sākotnēji Svari tika uzskatīti par alternatīvu pašreizējai ekonomikas sistēmai. Būtībā Svari konkurēja ar pasaules fiat tirgu. Tagad Diem noņem konkurenci. Diem ir paredzēts kā kompliments, nevis kā aizstājējs vietējām valūtām, piemēram, USD.

Šīs pārejas ietvaros uz atbalstu abām esošajām valdības atbalstītajām valūtām, piemēram, ASV dolāram un eiro, Diem tagad tiks izlaista kā viena dolāra piesaistīta stabila monēta. Šis marķieris ir paredzēts a 2021. gada palaišana ja normatīvais apstiprinājums tiek panākts savlaicīgi. Pēc tam izstrādātāji laika gaitā plāno emitēt citus vienotas valūtas stablīnus. Galu galā un tikai pēc tam, kad regulatoriem ir ideja, attēlā iekļūs stabila vairāku valūtu monēta.

Diem priekšrocības

Diem ir dažas būtiskas priekšrocības tirgū un atsevišķiem lietotājiem. Marķiera priekšrocība būtu tūlītēja pieņemšana. Diem palaišana liecinātu par jaunu laikmetu kriptovalūtas lietošanā. Facebook ir miljardiem pasaules lietotāju, kuri visi pēkšņi kļūtu par kriptonauda lietotājiem. Šādas ātras ieviešanas sekas palīdzētu izglītot cilvēku masas par nebeidzamām blokķēdes tehnoloģijas priekšrocībām.

Diem paziņojums presei

Diem paziņojums presei

Inovācijas

Šis milzīgais lietotāju tīkls platformai piesaistītu arī daudzus izstrādātājus. Dapp izstrādātāji varētu izmantot Diem, lai izveidotu jaunas un aizraujošas fintech lietojumprogrammas, kurām būtu tūlītēja piekļuve milzīgam potenciālo lietotāju pulkam. Pēc tam izstrādātāji varēja pielāgot un mainīt savu lietojumu atkarībā no globālajām atsauksmēm, ko viņi saņēma no Diem tīkla.

Ātri darījumi

Diem ir ātrs. Gan patērētāji, gan uzņēmumi var veikt tūlītējus, lētus, ļoti drošus darījumus, izmantojot šo tīklu. Facebook lietotāji maksājumus starptautiski varēja nosūtīt dažu sekunžu laikā. Šī elastība un brīvība tikai dažu nedēļu laikā varētu palīdzēt nostiprināt Diem kā galveno pasaules valūtu.

Kā darbojas Diem

Diem apvieno blokķēdes pārredzamību un drošību ar Facebook platformu tīkla dalību un globālo sasniedzamību. Ikviens šajā tīklā iegūs iespēju veikt drošus globālus darījumus visā blokķēdē.

Diem Blockchain

Kā daļu no šīs izdevīgās pieejas Diem izmantos pielāgotu blokķēdi. Šī bloku ķēde tika uzbūvēta no paša sākuma, lai apkalpotu miljardu tīkla lietotāju vajadzības. Interesanti, ka Facebook šo blokķēdi slepenībā uzcēla vairāk nekā gadu, pirms publiski paziņoja par Svaru koncepciju. Diem blokķēde darbojas kā marķiera tehniskais pamats un rīks darījumu un īpašumtiesību pārbaudei.

Novi maks

Novi maks ir vēl viens Svaru koncepcijas aspekts, kas ir būtiski mainījies. Sākotnējais Novi seifs tika nosaukts ar nosaukumu Calibra originaly. Šis digitālais maks tika izlaists šovasar, taču tika atgrūsts, kad izstrādātāji nolēma mainīt tā iespējas un dizainu. Sākotnējais maks bija paredzēts tikai Svaru monētu glabāšanai. Jaunā platformas Novi versija padara daudz vairāk.

Ievērojot Diem jauno iekļaujošo pieeju, Novi maka turētāji var uzglabāt vairākas valūtas. Seifs atbalstīs galvenās fiat un digitālās valūtas. Interesanti, ka šis solis tiek uzskatīts par veidu, kā nomierināt regulatorus un parāda, ka Diem ir viss ekonomikas digitalizācijas veicināšana, nevis tikai Facebook pārņemšana.

Viegla integrācija

Vislabākais Diem projektā ir tā ērta iekļaušanās lietotāju ikdienas dzīvē. Izstrādātāji mainīja daudzas lietas par Calibra maku, lai veiktu šo uzdevumu. Tomēr viena konstante, kas nemainījās, bija komandas vēlme iekļaut Novi gan Facebook Messenger, gan WhatsApp tīklos.

Diem asociācija

Asociācija Diem sākotnēji sāka darboties kā Svaru asociācija 2019. gada novembrī. Šī bezpeļņas organizācija atrodas ārpus Cīrihes, Šveicē. Grupas mērķis ir veicināt visu, kas saistīts ar Svaru apstiprināšanu. Konkrēti, grupa sastāv no 27 citiem uzņēmumiem un bezpeļņas organizācijām, kuriem ir kopīgs mērķis veicināt platformas tehniskos un finansiālos ieguvumus.

Diem Atjaunināts Whitepaper

Diem Atjaunināts Whitepaper

Interesanti, ka jaunākā grupas Novi pārsūtīšana arī noņēma Facebook kā dalībnieku. Platformas meitasuzņēmums Novi joprojām ir galvenais grupas dalībnieks. Šim solim vajadzētu palīdzēt likumdevējiem labāk saprast, ka Facebook un Diem ir divas atsevišķas firmas, kas darbojas pilnīgi neatkarīgi viena no otras.

Diem dolārs

Diem dolārs pārņem tīkla galvenā lietderības marķiera un kriptogrāfijas valūtas lomu. Šo unikālo finanšu instrumentu licencē Šveices finanšu tirgus uzraudzības iestāde (FINMA). Marķieris kā tāds atbilst starptautiskajiem noteikumiem protokola līmenī. Līdz ar to Diem lietotāji iegūst tādas funkcijas kā patērētāju aizsardzība.

Diem iespējamās sekas

Diem ir potenciāls mainīt kriptonauda ainavu vairāk nekā jebkurš cits līdz šim veiktais projekts. Facebook tīkls aptver miljardiem lietotāju. Šīs globālās kopienas tūlītējas piekļuves nodrošināšana blokķēdes pakalpojumiem daudzos aspektos ir revolucionāra. Pirmkārt, tas varētu mainīt naudas sūtīšanas veidu visiem tīkla lietotājiem. Lai nosūtītu vērtību starptautiskā mērogā, Facebook lietotāji vairs neizmantotu naudas pārskaitījumu pakalpojumus vai naudas pārvedumu firmas.

Turklāt integrācija arī virzītu Facebook tirgus uz jaunām virsotnēm. Facebook tirgū arvien pieaug pieņemšana. Izmantojot šo tīklu, lietotāji var viegli meklēt, pārdot un iegādāties preces no citiem vietējiem lietotājiem. Mūsdienu Facebook tīkls tieši konkurē ar vietējām tirdzniecības platformām, piemēram, Craigslist. Droša maksājuma veida pievienošana veicinātu izmantošanu jaunā augstumā. Lietotāji arī ar lielāku pārliecību varēja iegādāties preces, kas nav pieejamas vietējā tirgū.

Carpe Diem

Diem plāno izmantot šo dienu ar savu jaunāko versiju. Facebook noņemšana noteikti nomierinās dažus regulatorus. Tomēr tas ir jebkura cilvēka minējums, vai likumdevēji ir gatavi redzēt Facebook piederību un koncentrēties uz projekta nopelniem. Abos gadījumos Diem ir potenciāls vienlaikus pārveidot kriptogrāfijas un starptautiskos finanšu tirgus. Šo iemeslu dēļ Diem turpinās cīņu kalnup līdz oficiālajai palaišanas dienai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map