Denelle Diksone, Zvaigžņu attīstības fonda izpilddirektore – Interviju sērija

Denelle Diksone ir uzņēmuma izpilddirektore un izpilddirektore Zvaigžņu attīstības fonds – bezpeļņas organizācija, kas atbalsta atvērtā koda bloku ķēdes tīkla Stellar attīstību un izaugsmi, kas savieno pasaules finanšu infrastruktūru.

Jūs iepriekš bijāt saistīts ar Mozilla, pievienojies 2012. gadā kā asociētais ģenerāladvokāts un pakāpāties, lai kļūtu par COO. Ko jūs uzzinājāt no šīs pieredzes?

Mans laiks Mozilla patiešām palīdzēja veidot to, kā es skatos internetā, tā ietekmi un ietekmi uz inovācijām. Tas arī ļāva man koncentrēties uz trīs jomu (valsts politikas, uzņēmējdarbības un tehnoloģiju) krustojumu, ar kurām esmu intelektuāli un emocionāli saistīts. Tieši uz šīm trim jomām es vēlos turpināt koncentrēties visu savu karjeru, jo tās ir svarīgas dinamiskai, virzītai un novatoriskai ekonomikai.

Darbs Mozilla bija mana pirmā pieredze ar atvērtā koda filozofiju, un tas iedvesmoja manu dziļu pārliecību par atvērtā pirmkoda tehnoloģiju vērtību. Es to jau teicu iepriekš, bet tas viss attiecas uz atvērtību, pārredzamību, sadarbību un daudzveidību – tās, kuras es uzskatu par atvērtā koda pamatvērtībām.

Ja darbība un progress tiek atklāti dokumentēts, tas ļauj sabiedrībai atkārtoties un attīstīties. Es vienmēr priecājos, kad dzirdu par projektiem, kas veidoti, izmantojot Stellar, pat pirms sazinājos ar kādu mūsu organizācijas locekli. Tas nozīmē, ka mēs nodrošinām pieejamu dokumentāciju ar jēgpilnu informāciju.

Pārredzamība ļauj atvērtā koda projektam skaidri sazināties ar sabiedrību un uzņemties atbildību par savu misiju un virzību. Uzņēmumā SDF mēs pavadījām 2019. gadu, lai kļūtu pārredzamāki attiecībā uz mūsu un Stellar darbu. Mēs izveidojām savu jauno pilnvaru, izveidojām un aprakstījām izsekojamus un izsekojamus XLM kontus, kā arī izveidojām skaidru un tiešu ceļvedi. 2020. gadā mēs turpinām vairāk izteikties par savu darbu un par darbu, kas tiek veikts pie Stellar. Šī pārredzamība liek mums atbildēt gan par to, ko mēs darām, gan par to, ko mēs sakām. Pārredzamība vairo uzticību.

Atklāta pirmkoda tehnoloģija ir pilnībā atkarīga no efektīvas sadarbības, lai gūtu panākumus, un veselīgs sadarbības gars veicina inovācijas un radošumu. Un dabiski, ka sadarbības vidē dažādi viedokļi un balsis rada vērtību, izmantojot dažādas perspektīvas un vērtības.

Pēc tam jūs 2019. gada martā tikāt iecelts gan par Zvaigžņu attīstības fonda izpilddirektoru, gan izpilddirektoru. Kas bija tas, kas jūs piesaistīja šim fondam?

Vienkārši sakot, misija, darbs, ietekme un iespēja attīstīt uzņēmumu, kultūru un ekosistēmu. Es zinu, ka esmu vislabākais, kad manam darbam ir mērķis un kad es cenšos panākt pārmaiņas. Vīzija ir liela: Zvaigžņu un SDF cer atbrīvot pasaules ekonomisko potenciālu, padarot naudu plūstošāku, tirgus atvērtākus un cilvēkus vairāk pilnvarotus. Un domāšana liela, ārpus jebkura produkta, ārpus jebkura atsevišķa jautājuma – tas vienmēr ir mani virzījis. Es zināju, ka mans mandāts būs pievērsties valsts politikas, biznesa un tehnoloģiju krustojumam – tas bija pārāk labi, lai pārietu.

Vai jūs varētu sniegt mums zvaigžņu attīstības fonda misijas sadalījumu?

SDF ir bezpeļņas organizācija, kas nav akciju sabiedrība un kurai nav akcionāru un kura ir vērsta tikai uz savu misiju – radīt vienlīdzīgu piekļuvi pasaules finanšu sistēmai. SDF ganī Stellar tīkla kodolu un veicina ekosistēmas izaugsmi. Tas tika izveidots, lai palīdzētu uzturēt Stellar koda bāzi, atbalstīt kopienas, kas veidojas tīklā, un kalpo kā balss regulatoriem un iestādēm.

Galu galā mēs cenšamies radīt vienlīdzīgu piekļuvi globālajai finanšu sistēmai, padarot naudu plūstošāku, tirgus atvērtāku un cilvēkiem vairāk iespēju.

Kāda ir bijusi jūsu prioritāte numur viens kopš stāšanās ģenerāldirektora amatā?

Kopš pievienošanās SDF esmu koncentrējies uz organizācijas attīstību, ekosistēmu attīstību (ieskaitot valsts politiku) un uz tehnoloģiju un produktu turpmāku attīstību. Mēs esam izstrādājuši skaidru stratēģiju un sasniedzamu mērķi, lai līdz 2025. gadam Stellar kļūtu par globālo maksājumu standartu. Mūsu stratēģija ir veidota, balstoties uz trim pīlāriem – mūsu tehnoloģijas noturības nodrošināšanu, ilgtspējīgas lietošanas gadījumu veicināšanu un to, ka cilvēki zina un uzticas blokķēdei.

Kā Zvaigžņu attīstības fonds var vislabāk sadarboties ar komercuzņēmumiem, neaizmirstot par tā galveno misiju?

Mēs skatāmies uz komerciālajām partnerībām kā veidiem, kā vēl vairāk cilvēku iepazīstināt ar Zvaigžņu ekosistēmu, kā arī par Zvaigžņu un dažādo ekosistēmas dalībnieku sniegtajām priekšrocībām. Mēs arī nodrošinām, ka esošie ekosistēmas dalībnieki ir saistīti ar citu, lai tālāk attīstītu izaugsmi.

Izmantosim par piemēru mūsu neseno sadarbību ar Samsung. Samsung integrēja Stellar savā Samsung Blockchain Keystore, kas nozīmē, ka Zvaigžņu lietotāji tagad var saglabāt savas privātās atslēgas noteiktos Samsung Galaxy viedtālruņos. Vissvarīgākais ir tas, ka izstrādātāji šiem tālruņiem var izveidot uz blokķēdes balstītas lietotnes un pakalpojumus.

Tas daudz nozīmē mūsu pieaugošajai sabiedrībai, kā arī uzņēmumiem un izstrādātājiem, kas veido projektus mūsu ekosistēmā. Sadarbojoties ar vienu no lielākajiem viedtālruņu piegādātājiem pasaulē, mēs atveram pilnīgi jaunu lietotāju tīklu, kas var izmantot mūsu tehnoloģijas.

Vai jūs varētu apspriest problēmas, kas saistītas ar kriptovalūtas nogādāšanu bankā, it īpaši ar kriptovalūtu, kurai ir strauja mācību līkne?

Uzņēmumi, ar kuriem mēs sadarbojamies, ir vērsti uz vienmērīgu integrāciju, un daudzi lietotāji, iespējams, pat nenojauš, ka izmanto kriptogrāfiju darījumu veikšanai un rēķinu apmaksai. Tā izmanto tehnoloģiju, lai atrisinātu problēmas, ar kurām saskaras lietotāji, un lai lietotājiem būtu viegli iesaistīties.

Piemēram, Saldo ir uzņēmums, kas ļauj viesstrādniekiem atbalstīt ģimenes locekļus Meksikā. Naudas pārsūtīšanas process naudas atgriešanai mājās ir lēns, grūts un dārgs. Saldo ļauj strādāt ASV nosūtīt līdzekļus tieši uz saņēmēja komunālo kontu mājās Meksikā. Tā kā Saldo izsniedz Meksikas peso atbalstītu marķieri un apmaksā zvaigžņu tīklā, sūtītāji var sākt maksājumu USD un automātiski pārvērst maksājumu MXN vienā tūlītējā un pārredzamā darījumā..

Gala rezultātā tiek apmaksāts komunālais konts. Sūtītāji un saņēmēji pat nepieskaras kriptonauda!

No visām partnerattiecībām un projektiem, kas tiek izstrādāti Zvaigžņu blokķēdē, jūs esat visvairāk satraukti?

Acīmredzot tas nav viegls uzdevums izvēlēties vienu projektu vai partnerību. Mēs nestrādāsim kopā, ja mūs neuztrauc solījums par viņu piedāvāto! Tomēr, ja es šobrīd izvēlētos tikai vienu, tas būtu DSTOQ. Viņi cilvēkiem ar jauniem tirgiem – iedzīvotājiem, kuri jau sen nav ņemti vērā – nodrošina piekļuvi veidiem, kā ieguldīt lēti. Cik forši ir tas, ka kādam Vjetnamā ir piekļuve bluechip akcijām vai frakcionētām akcijām, kuras viņi agrāk nevarēja viegli iegūt?

Mozilla tika veidota kā atvērta pirmkoda, un Zvaigžņu attīstības fonds strādā arī pie atvērtā pirmkoda ietvara. Vai jūs varat apspriest atvērtā pirmkoda nozīmi un kāpēc tas ir tik izdevīgi??

Atvērtā koda projekti, piemēram, Stellar, nodrošina neierobežotu izaugsmi un radošumu un pārsniedz visus pārējos būvniecības modeļus, it īpaši tīklu veidošanai. Ir vairāki iemesli, kāpēc es esmu tik spēcīgs atvērtā koda aizstāvis.

Patiesa atklātā pirmkoda projekta pazīme ir dokumentācija. SDF mēs atzīstam, ka dokumentācijas un viegli pieejamu mūsu darba ierakstu izveide ļauj citiem veidot un uzlabot Stellar. Mēs esam pavadījuši daudz laika, pētot mūsu dokumentāciju un aizpildot nepilnības, kā arī veidojot video un rakstiskus paskaidrojumus, lai parādītu, kā viss notiek mūsu tīklā. Mums tas patīk, dzirdot par projektiem, kas tika veidoti uz Stellar, nekad nerunājot ar kādu no SDF – dokumentācija uzvar. W

Atvērtā koda projekti ir caurspīdīgi, kas ļauj skaidri sazināties ar sabiedrību. Tas arī nozīmē, ka mēs esam atbildīgi par savu misiju un virzību. SDF mēs izveidojām savu jauno mandātu, izveidojām un aprakstījām izsekojamus un izsekojamus XLM kontus, kā arī izveidojām skaidru un tiešu ceļvedi. Pārredzamība vairo uzticību, vienlaikus liekot mums atbildēt gan par to, ko darām, gan par to, ko sakām.

Vēl viens iemesls, pēc kura es uzskatu, ka atvērtais kods ir tik izdevīgs, ir tas, ka tas ir atkarīgs no daudzu sadarbības, lai gūtu panākumus. Uzņēmumā SDF mēs pastāvīgi sadarbojamies ar savu sabiedrību, tāpēc mūsu progress un izaugsme ir mūsu kopīgā darba auglis. Sadarbības gars veicina jauninājumus un radošumu.

Visbeidzot, atvērtais kods ir daudzveidīgs. Atvērtā koda projekti darbojas ārpus robežām un pēc savas būtības rada domu, priekšvēstures un kultūras daudzveidību. Tas ļauj labākajiem prātiem no visas pasaules dalīties idejās un uzlabot paveikto darbu. Ar šo dažādību mēs uzzinām, kā maksājumi darbojas dažādos kontekstos un dažādos pasaules reģionos – tas palīdz mums nodrošināt, ka risinājums patiešām var būt globāls un novatorisks.

Tu rakstīji raksts dzimumu un rasu daudzveidības nozīmi darba vietā. Kā Zvaigžņu attīstības fonds ir izaicinājis radīt daudzveidīgāku darba vietu?

Mēs visi patiesi ticam, ka tehnoloģiju darbavietām vajadzētu vairāk pārstāvēt kopienas, kas galu galā izmantos šos produktus. Atbilstoši mūsu atvērtā pirmkoda kultūrai mēs esam veicinājuši iekšēju dialogu par soļiem, kas mums jāveic, lai īstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņā būtu proaktīvi, lai mums būtu darba vieta, kas atspoguļo mūsu DE&Es vērtēju.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties saistībā ar Zvaigžņu attīstības fondu?

Mūsu kopiena un ekosistēma ir svarīga mūsu panākumu sastāvdaļa, apvienojot un strādājot kopā, lai atrisinātu mūsu lielākās problēmas, īpaši tās, kas šogad ir palikušas kailas. Jau otro gadu mēs uzņemsim forumu Meridian, kuru esam izveidojuši, lai risinātu sistēmiskas un institucionālas problēmas. Šogad tā būs virtuāla konference, kas būs bezmaksas ikvienam, un kas koncentrēsies uz mūsu kopīgajiem izaicinājumiem pasaules mērogā.  Pievienojies mums!

Paldies par interviju. Man ļoti patika uzzināt par šo projektu, lasītājiem, kuri vēlas uzzināt vairāk, vajadzētu apmeklēt Zvaigžņu attīstības fonds.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map