BitMEX sviras skaidrojums 2019. gadā – I daļa

Bitcoin un citi digitālie aktīvi ir slaveni ar nepastāvību, kuras dēļ to cenas īsā laika periodā ievērojami svārstās. 2017. gada 17. decembrī Bitcoin cena pieauga līdz gandrīz 20 000 USD, pirms 2018. gada pirmajos trīs mēnešos tā samazinājās par vairāk nekā 60%.

Kritums notika pēc tam, kad amerikāņu biznesa magnāts Vorens Bufets un citi skeptiķi brīdināja, ka Bitcoin trakošana ir burbulis, kas galu galā sabruks.

Sviras izmantošana kriptovalūtu tirdzniecībā

Ja vēlaties nopelnīt naudu no kriptonauda tirgus svārstībām, varat apsvērt BitMEX sviras tirdzniecība.

BitMEX ir viena no pasaules populārākajām kriptovalūtu biržām, kas piedāvā dažādus finanšu produktus, piemēram, maržas tirdzniecību Bitcoin, Ethereum, un Litecoin.

Vietne investoriem piedāvā arī kriptovalūtu atvasinājumus un citus finanšu produktus. BitMEX maržas tirdzniecības koncepciju var sastapt arī akciju vai nākotnes darījumu tirdzniecībā.

Platforma ļauj līdz pat 100 reizēm piesaistīt vienu darījumu. Tomēr kredītpleca izmantošana kriptovalūtu tirdzniecībā var būt divvirzienu zobens. Tas var izraisīt ievērojamu peļņu vai pilnīgu bankrotu. Faktiski sviras tirdzniecība tehniski runājot ir azartspēļu forma, nevis ieguldīšana.

Iesācējiem var būt riskanti izmantot šo metodi, jo viņiem parasti nav pieredzes. Neskatoties uz to, panākumus joprojām var panākt ar pareizu piesaistes līmeni un pareizu riska pārvaldības līmeni. Kārtējais azartspēļu likums nekad netiek derēts vairāk, nekā jūs varat atļauties zaudēt.

Kā darbojas BitMEX sviras tirdzniecība

Piesaistīt tirdzniecību BitMEX ir viegli. Lai sāktu ar to, jums jāreģistrējas BitMEX konts. Platforma ļauj izveidot anonīmus kontus. Īstā vārda norādīšana nav obligāta. Lai sāktu tirdzniecību, vispirms ir jāiemaksā zināms daudzums kriptovalūtas.

Ātrs atgādinājums: nesūtiet Litecoin, Ripple vai jebkuru citu altcoin, neatkarīgi no tā, kāda veida līgumu vēlaties iegādāties – jūsu nauda tiks zaudēta. Tiek pieņemts tikai Bitcoin. Arī līdzekļus var izņemt tikai Bitcoin.

Pēc noguldījumu apstiprināšanas jūs varat sākt tirdzniecību ar līdz pat 100x lielāku kredītplecu. Tas nozīmē, ka, ja jūsu kontā ir 0,01 BTC, jūs varat iegādāties 1 bitcoin vienā darījumā.

Pieraksti to BitMEX piedāvājumi tikai digitālajās valūtās. Jūs nevarat pirkt un pārdot Bitcoin nākotnes līgumus, izmantojot tādas valūtas kā dolāri vai eiro.

Līgumi

BitMEX piedāvā divu veidu līgumus, proti, nākotnes līgumu un pastāvīgo līgumu.

Nākotnes līgumi

Nākotnes līgums būtībā ir vienošanās starp pārdevēju un pircēju par aktīva apmaiņu noteiktā nākotnē un par norunātu cenu. Noteiktā brīdī pamatā esošais aktīvs apmainīsies pret rokām.

Atšķirībā no tradicionālā akciju pirkuma jums akcijas nepieder, tas nozīmē, ka jums nav tiesību uz dividendēm. Jums nav atļauts apmeklēt arī AGM. Tāpat BitMEX nākotnes līgumi ļauj tirgotājiem tirgot monētas bez to piederības.

Bet atšķirībā no tradicionālajiem ieguldījumiem akciju tirgū jūs nopelnāt ne tikai tad, kad cena paaugstinās. Ar BitMEX nākotnes līgumus, jūs varat nopelnīt naudu pat tad, kad kriptonauda samazinās.

Gandrīz visām precēm var būt noteikts nākotnes līgums. Katrs biznesa cilvēks, piemēram, nekustamā īpašuma ieguldītājs, eksportētājs vai cūkkopis, ir pakļauts riskam. Lai mazinātu šo risku, viņi var nodrošināt risku, pārdodot vai iegādājoties nākotnes līgumu.

Mūžīgs līgums

Pastāvīgais līgums ir līdzīgs nākotnes līgumam, taču tam nav noteikta datuma nākotnē, kurā tas beidzas. Kā norāda nosaukums, mūžīgais līgums tiek nepārtraukti atjaunots. Tas izseko pamatā esošā aktīva cenu un, domājams, ir mazāk svārstīgs nekā parastie nākotnes līgumi. Pastāvīgie līgumi ir vispiemērotākie ilgtermiņa ieguldītājiem.

Viens līgums mūžīgā mijmaiņā pret bitcoin ir 1 USD vērts. Tas nozīmē, ka, ja jūsu kontā ir 0,01 BTC, kas vienāda ar 50 ASV dolāriem par tirgus cenu 5000 ASV dolāru, jūs varat iegādāties 5000 līgumus ar 100x sviru. Izmantojot 10x sviru, jūs varat iegādāties 500 līgumus. Ja jūs domājat, ka cena pieaugs, jums jāpērk vairāk. Ja jums ir taisnība, jūs varat gūt milzīgu peļņu no drošības depozīta.

Ja jūs domājat, ka aptuveni nākamajos trīs mēnešos Bitcoin cena samazināsies, tad jums ir jāiet īsumā.

Ieņemot garu pozīciju

Uzņemoties garu pozīciju aktīvā, jūs pērkat Bitcoin atklātā tirgū un sagaidāt, ka cenas pieaugs saprātīgā laika posmā. Tas nozīmē, ka jūs pērkat aktīvu, un jūsu peļņa ir atkarīga no tā, ka tā vērtība strauji pieaug.

Jūs spertu sevi tagad, ja jūs gāja ilgi 2017. gada beigās, kad cenas visu laiku sasniedza gandrīz 20000 USD par Bitcoin. Protams, speciālisti prognozē, ka nākamajos gados Bitcoin cena pārsniegs 20 000 USD.

Bet interesantāk par nākotnes līguma pirkšanu un pārdošanu ar BitMEX ir tas, ka jūs maksājat tikai par procentu no līguma cenas. Citiem vārdiem sakot, jūs pērkat ar starpību. Vienkārši sakot, jūs to pērkat par aizņemto naudu.

Pieņemsim, ka 2017. gada novembrī esat iegādājies 10 BTC par aptuveni 19000 USD. Jūs tajā laikā būtu varējuši pārdot valūtas par 19000 USD par monētu un pēc tam atmaksāt kreditoram apmēram 6000 USD par valūtu, ja cenas bija vissliktākās 2018. gada februārī – grābjot milzīgu 13000 USD peļņu no katras monētas.

Vēl viens piemērs: pieņemsim, ka pašreizējā BTC cena ir 6300 USD un jums ir 6300 USD. Jūs nolēmāt izmantot 5x sviras. Tas nozīmē, ka jūs varat iegādāties 5 BTC par 6300 USD. Ja Bitcoin palielinās tikai par 100 USD, jūs saņemsiet 500 USD. Tādu metodiku daudzi cilvēki šobrīd izmanto.

Ja jūs izmantojat 100x sviru, lai iegūtu 100 Bitcoin, jūs vai nu gūsiet lielu peļņu, vai arī cietīsit daudz zaudējumu. Un, ja tirgus pārvietojas pretēji jūsu pozīcijai, BitMEX apdrošināšanas fonds uzvar.

Tāda pati loģika attiecas arī uz īslaicīgu darbību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me