KYC / AML – kas ir proaktīvs? Kas ir zem uguns?

AML (naudas atmazgāšanas apkarošana) attiecas uz likumiem, noteikumiem un politiku, ko finanšu iestādes izmanto, lai uzraudzītu un pārbaudītu klientu līdzekļu avotus un nodrošinātu, ka līdzekļi tiek iegūti likumīgi; AML darbojas kā preventīvs līdzeklis noziedzniekiem, kuri vēlas slēpt un pārvietot nelegālu naudu.

Apakškopa zem lielākā AML lietussarga ir KYC (zini savu klientu / klientu). KYC ir finanšu iestāžu datu vākšana, lai labāk iepazītu klientus un izveidotu klientu profilu, kurā sīki aprakstīta klienta riska tolerance, finansiālais stāvoklis un finanšu pratība. KYC procesā bieži savāktie dokumenti ir notariāli apliecinātas pases un komunālie rēķini, nodarbinātības statuss, neto vērtība, līdzekļu avots un apraksts utt. KYC tiek izmantots finanšu iestādes un klienta aizsardzībai..

Kaut arī KYC / AML ir svarīga loma ieguldījumos, ne visas finanšu iestādes vienlīdz rūpīgi pārvalda KYC / AML datus. Digitālo aktīvu nozarē ir bijuši vairāki uzņēmumi, kas nonākuši ugunsgrēkā par paviršu pieeju KYC / AML verifikācijas procesam. Turpretim digitālo aktīvu nozarē ir arī vairāki uzņēmumi, kuri ir izmantojuši proaktīvu pieeju.

Kāpēc KYC un AML prakse ir svarīga?

Lai gan būtu jauki dzīvot pasaulē, kurā nebūtu sliktu aktieru, tā vienkārši nav realitāte. KYC / AML spēlē lomu drošu un godīgu finanšu tirgu izveidē ikvienam. Tie arī nodrošina iespēju vērsties pret tiem, kuri, kā atklājas, rīkojas ļaunprātīgi.

Tomēr, mēģinot veicināt godīgus tirgus, ir trūkumi – it īpaši privātuma zaudēšana. Jā, godīgi investori var iegūt labāku drošību, taču viņi ir spiesti arī atteikties no būtiskas identifikācijas informācijas par sevi. Tas ir pamatots jautājums; atsakoties no personas datiem, jūs uzticat, lai saņēmēja struktūra tos droši apsargātu. Diemžēl finanšu iestādes nav pasargātas no datu pārkāpumiem, kā to nesen atklāja Kanādas ieņēmumu aģentūra kas bija pārkāpis vairāk nekā 48 500 kontus.

Lax datu vākšana

Neskatoties uz atzīmētajām KYC / AML priekšrocībām, ir daudz uzņēmumu, kas šai praksei izvēlējušies nepiekāpīgu pieeju. Tālāk ir sniegti tikai divi nesenie piemēri daudzu kopumā, kas to uzsver.

Binance iesūdzēts tiesā

Viena no lielākajām kriptovalūtu biržām pasaulē, varētu to pieņemt Binance piedalītos labā KYC / AML praksē. Japānas apmaiņas Zaifa acīs tas tā nav. Šī mazāk zināmā apmaiņa tagad iesūdz Binance par tās “vaļīgo” KYC / AML praksi. Tiesas process ir saistīts ar Zaif uzlaušanu 2018. gadā, kā rezultātā aptuveni 60 miljoni ASV dolāru nozagtu aktīvu tika atmazgāti ar Binance starpniecību – notikums, kas, pēc Zaifa domām, nebūtu noticis, ja izmantotās KYC / AML procedūras būtu līdzvērtīgas.

e-maksājumus izslēdza FINRA

Šajā gadījumā maksājumu apstrādātājs ePayments tika pakļauts FINRA noteiktajam bloķēšanai 2020. gada sākumā. Lai gan uzņēmums joprojām ir diezgan saspringts attiecībā uz šī iemesla iemesliem, ir zināms, ka bloķēšana izriet no paviršas pieejas KYC / AML. Pēdējās dienās ePayments ir nodrošinājis nelielu atjauninājumu, norādot, ka tas drīz sāk platformas restartēšanu – lai arī pārtraucot atbalstu kriptonauda – pēc mēnešiem ilgas KYC / AML pieejas pārveidošanas.

Mācīšanās ar piemēru

Lai gan ir daži, kas nav pietiekami uzsvēruši KYC / AML, citi ir vērojuši un mācījušies no šiem pārkāpumiem. Tālāk ir minēti piemēri, kas parāda gan pakalpojumu attīstību, gan ieviešanu.

BnkToTheFuture iegulda / pieņem Blockpass

Šis nesenais paziņojums ir vairāk nekā tikai ieguldījums. BnkToTheFuture būs paredzēts Blockpass pielāgots risinājums, kas paredzēts visaptverošu un efektīvu KYC / AML procedūru atvieglošanai.

Securitize padara KYC vieglu

Nozares vadošais uzņēmums Securitize nesen uzsāka jaunu pakalpojumu ar nosaukumu Securitize ID. Šis pakalpojums tika izveidots, lai ieviestu jaunu efektivitāti KYC / AML procedūrās. Tas būtībā ļauj ieguldītājam tikt “iekļautam baltajā sarakstā” pēc KYC / AML procesu pabeigšanas, izmantojot Securitize. Iekļaušana baltajā sarakstā nozīmē unikāla ieguldītāja ID piešķiršanu, kuru pēc tam atzīst sadarbības uzņēmumi – tas nozīmē, ka process nav jāatkārto neskaitāmas reizes.

Augoša rūpniecība

Ja kaut ko var atvasināt no šiem dažādajiem piemēriem, bloku ķēdes pasaulei nopietni jāuztver KYC / AML. Lai gan iespējams, ka vienā brīdī nebija pakalpojumu, kas atbilstu šīm vajadzībām, tas tā vairs nav. Ejot uz priekšu, sagaidiet, ka palielināsies šo pakalpojumu, kas pielāgoti KYC / AML, ieviešana, jo uzņēmumi vēlas izvairīties no regulatoru dusmām un nodrošināt godīgu tirgu klientiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map