5 galvenie aizņēmumi no SEC jaunā investoru aizsardzības likuma – domu līderi

Šķiet, ka strīdi par SEC nesen pieņemto Regulējums Vislabāko interešu noteikums (Reg BI) turpinātu ieņemt galveno lomu, kaut arī tas stājas spēkā nākamā gada vasarā. Regula ir desmitgadu ilga procesa kulminācija, kas sākās 2010. gadā tūlīt pēc lielās lejupslīdes. Tajā pašā gadā pieņemtais Dodd-Frank likums pilnvaroja SEC saskaņā ar 913. pantu ieviest uzticības standartu un labāko interešu likumu brokeru-dīleru un ieguldījumu konsultantu pārvaldībai, iesaistoties privātajos investoros.

Pēc Reg BI ieviešanas ieinteresētās puses, valsts regulatori, investīciju konsultanti un brokeri-dīleri ir izsvēruši dažādus faktorus, kas varētu mazināt vai uzlabot tā efektivitāti.

5 galvenie līdzņemamie līdzekļi 

  1. Brokeru dīleriem ir jāievēro jaunais „vislabāko interešu” standarts
  2. Tiek izveidots ASV Darba departaments (DOL), lai sinhronizētu noteikumu veidošanu (vēlāk šogad)
  3. Liels laimests brokeru dīleriem → vēl lielāks finanšu pakalpojumiem
  4. Jaunie kopējie pārskatu standarti (DRS) saka, ka brokeris = padomnieks → neskaidrības starp brokeri un uzticības padomnieku
  5. Reversā uzmanība tiek pievērsta brokeru lomas aizsardzībai nekā patērētājs = vairāk neskaidrību 

Tomēr, pirms mēs izceļam šos izņemšanas gadījumus, vispirms apskatīsim uzticības standarta skaidrības noteikuma būtību.

Takeaways no SEC regulas Vislabāko interešu noteikuma

SEC plāno priekšmets brokeri-dīleri, kuriem saskaņā ar uzticības standartiem šobrīd ir jāatbilst tikai piemērotības standartiem.

No vienas puses, uzticības standarti pašlaik regulē attiecības starp finanšu konsultantiem un viņu klientiem. Un tā sagaida, ka pirmie piedāvās tikai pakalpojumus, kas ir viņu interesēs. No otras puses, piemērotības standarti prasa, lai brokeri pārliecinātos, ka viņu ieteiktie ieguldījumi atbilst viņu klientiem.

Būtībā noteikums paredz paplašināt uzticības noteikumu attiecībā uz brokeriem-dīleriem, kuri arvien vairāk uzņemas finanšu konsultantu lomu, kad viņu galvenais pienākums ir pārdot ieguldījumu produktu par noteiktu komisiju. Saskaņā ar piemērotības standartu brokerim ir likumīgi ieteikt ieguldījumu produktu, kas viņam dod labu komisiju, kamēr produkts ir piemērots klientam.

Lai gan tas ir dots, tas rada arī interešu konfliktu. Iespējams, ka ir lētāki ieguldījumu produkti ar līdzīgām funkcijām, kā brokeris iesaka, bet ar mazāk pievilcīgu komisiju. Šis interešu konflikts ir tas, ko Reg BI vēlas novērst, jo tas prasa, lai brokeri klienta intereses novietotu virs viņu interesēm.

Lai to izdarītu, noteikums liktu brokeriem skaidri atklāt svarīgu informāciju, piemēram, stimulus un komisijas, kas varētu ietekmēt viņu ieteikumus. Vēl jo vairāk, tas zināmā mērā aizliedza nozares praksi, piemēram, stimulus brīvdienu veidā, kas varētu pamudināt brokerus nodot savu klientu intereses.

Pilnīgi labi zinot, ka brokeri var atrast risinājumu šai prasībai, atklājot interešu konfliktu ar tehniskiem noteikumiem vai apjomīgā dokumentā, SEC ieviesa arī citu prasību, kas varētu novērst šādu praksi. Prasība nosaka, ka brokeriem dokumentā, ko sauc par DRS, skaidrā angļu valodā un kodolīgi jāuzskaita interešu konflikts un to atlīdzības struktūra..

Tāpat brokeri dokumentētu juridisko vai disciplināro darbību vēsturi, kas veiktas pret uzņēmumu, kas piedāvā ieguldījumu produktu, vai tā finanšu profesionāļiem. Vēl viena būtiska noteikuma iezīme ir aprūpes pienākums. Šī prasība liek finanšu konsultantiem pārliecināties, ka viņi rūpīgi un rūpīgi nodrošina, ka viņu ieteikumi ir viņu klientu interesēs..

Pēdējā prasība ir interešu konflikta pienākums. Tas prasa pārvaldīt un mazināt komisijas maksas, kas varētu radīt finansiālu interešu konfliktu.

Regulas par labāko interešu noteikuma seku izkliedēšana

Kā jau bija paredzēts, kritiķi pa kreisi un pa labi izdalīts SEC Reg BI, un ievērojamais arguments, ko daudzi ir izvirzījuši, ir noteikumu miglainība. Piemēram, dažiem kritiķiem ir nosodīja SEC nevēlēšanās skaidri definēt, ko tas nozīmē “Vislabākās intereses”, darbības, kas liecina, ka ieguldījumu konsultants neatbilst noteikumiem, un kā mazināt finanšu interešu konfliktu.

Izredzes ir, ka brokeri-dīleri meklēs veidu, kā apiet šo noteikumu, vismaz līdz brīdim, kad SEC sāk piemērot disciplinārus pasākumus pret neatbilstošiem ieguldījumu konsultantiem. Bez tam, šķiet, ka Reg BI nav izpildes muskuļu. Maz ticams, ka neatbilstība novestu pie tiesas procesa un tiesvedības.

Turklāt ir sašutums, ka SEC likums neko nedarīja, lai investoriem noskaidrotu ieguldījumu konsultantu un brokeru-dīleru lomu. Ņemiet vērā, ka lielākā daļa brokeru-dīleru ir reģistrēti SEC. Tehniski tas nozīmē, ka viņi varētu uzņemties reģistrēto ieguldījumu konsultantu (RIA) lomu, un tomēr viņi nav uzticības darbinieki.

Vairāk attiecas uz faktu, ka DRS formas prasība maz mainīs status quo. Šis jēdziens izriet no fakta, ka pētījumi parādīja, ka patērētājiem bija grūti saprast DRS veidlapu saturu.

Atbildot uz daudzo kritiku, kas izteikta pret Reg BI, SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons paziņoja ka “tika pausti atšķirīgi viedokļi par to, vai standartam vajadzētu būt vairāk balstītam uz principiem vai vairāk aprakstošam – un jo īpaši, vai noteikumu tekstā sniegt detalizētu, konkrētu, situācijai atbilstošu” vislabākās intereses “definīciju.” 

Pēc rūpīgas apsvēršanas aģentūra secināja, ka principam balstītā pieeja, kas pieņemta noteikumam, “ir kopīga un efektīva pieeja, lai risinātu likumā noteiktos pienākumus, it īpaši gadījumos, kad individuālo attiecību fakti un apstākļi var ievērojami atšķirties un mainīties. laiku, tostarp jauninājumu rezultātā ”

Spriežot pēc iepriekš apspriestajām Reg BI detaļām, nav šaubu, ka noteikumam ir fiduciārā noteikuma elementi, kurus Obamas administrācija ierosināja ar Darba departamenta starpniecību. Atšķirība ir tāda, ka pēdējie centās visus ieguldījumu profesionāļus klasificēt kā uzticības personas. Citiem vārdiem sakot, klients varētu izlemt iesūdzēt tiesā savu ieguldījumu konsultantu vai brokeri, tiklīdz viņš pamanīs neatbilstības, kas varētu likt domāt, ka viņa ieguldījumu pārvaldītāja rīcība nav vislabāk apmierināta ar viņa interesēm.

Atgādināsim, ka šis noteikums sasniedza šķērsli pašreizējās administrācijas laikā, jo vērtspapīru nozare apstrīdēja tās dzīvotspēju tiesā. Un, lai arī DOL ir norādīts ka tā uzstāj uz jaunu fiduciāru noteikumu, nav garantijas, ka tās nākotnes priekšlikumam būtu tāda pati smalkība kā iepriekšējam. Šis apgalvojums ir ticams, ņemot vērā varbūtību, ka advokāts Jevgeņijs Salia, kurš vadīja lietu pret DOL iepriekšējo uzticības likumu, kļūtu par jauno Darba sekretāru.

Ir arī svarīgi atzīmēt, ka Sertificētā finanšu plānotāja Standartu padome plāno ieviest ētikas kodekss tas nozīmētu, ka tās 84 000 locekļu ievēro uzticības standartus, neatkarīgi no normatīvajiem noteikumiem, kas tos regulē. Interesanti, ka šī koda ieviešanas datums sakrīt ar Reg BI.

Vēl svarīgāk ir tas, ka dažas valstis apsver iespēju ņemt lietas savās rokās, nosakot atsevišķus uzticības noteikumus, kas novērš acīmredzamos Reg BI trūkumus. Piemēram, Ņūdžersijas drošības birojs ir izlaists noteikumu priekšlikums, kurā brokeri-dīleri tiek skaidri klasificēti kā fiduciāri. Citi štati, kas ir gājuši līdzīgu ceļu, ir Nevada un Masačūsetsa.

Reaģējot uz šo notikumu, SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons, paziņoja ka “es un daudzi citi uzskatu, ka plaša pieeja mazumtirdzniecības ieguldījumu konsultāciju tirgus regulēšanai palielinās izmaksas, ierobežos privāto ieguldītāju izvēli un apgrūtinās uzraudzību un izpildi. Es ceru, ka mūsu pārvaldes kolēģi turpinās strādāt ar mums, lai mazinātu pretrunas un maksimāli palielinātu mūsu kolektīvo centienu efektivitāti. ”

SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons par jaunajiem noteikumiem finanšu konsultantiemSEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons par jaunajiem noteikumiem finanšu konsultantiem

Noskatieties šo videoklipu vietnē YouTube

Tomēr neatkarīgi no Reg BI nepilnībām un strīdiem, kas rosināja valsts regulatoru atbildes, es uzskatu, ka SEC priekšlikums ir solis pareizajā virzienā, lai aizsargātu investorus. 

Investoriem ir jāuzdod pareizie jautājumi: 

  1. Kas maksā jūsu brokera komisiju?
  2. Cik daudz viņam maksā par mudināšanu iegādāties ieguldījumu produktu. 
  3. Vai jūs esat uzticības persona?
  4. Kā brokeris piemēro ieguldītāju aizsardzības noteikumus? 

Šeit sniegtā informācija ir personīgs viedoklis un sniedz tikai subjektīvu viedokli par SEC un normatīvajiem norādījumiem. To nevajadzētu lasīt kā juridisku vai atbilstības konsultāciju. Lai iegūtu sīkāku informāciju, konsultējieties ar atbilstības speciālistu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map