SEC reikalauja bandymo, baudžia druskos skolinimą, išduoda laišką be veiksmų ir triumfuoja dėl Kik

Daugelis „blockchain“ ir kriptovaliutų pasaulį palygino su „laukiniais vakarais“. Vis dėlto Vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) daro viską, kad civilizuotų sektorių, laikydama visus savo užduotyse. Nors reguliavimo institucija dažnai šmeižiama dėl savo požiūrio į daugelį skaitmeninio turto, ji vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant rinkos dalyvių atskaitomybę..

Ši praėjusi savaitė buvo užimta SEC ir „blockchain“. SEC laimėjo bylą prieš „Kik“, pateikė paaiškinimus dėl su laisvės atėmimu nesusijusių ATS paslaugų, skyrė „Salt“ baudą ir pateikė skundą Švedijos piliečiui už neregistruotų vertybinių popierių reklamavimą ir pardavimą..

SEC triumfuoja virš Kik

Vykstančiame teismo mūšyje, kilusiame iš ICO, surengto 2017 m Kik, VPK reikalavimai dėl vertybinių popierių pažeidimų buvo patvirtinti. Labai lauktas pirmininkaujančio JAV apygardos teisėjo Alvino Kellersteino sprendimas priėmė teismą nutarimas SEC naudai.

Maždaug 55 mln. USD iš 100 mln. USD, surinktų per „Kik“ ICO, skyrė JAV investuotojai, vėliau įvykis pateko į SEK kompetenciją. SEC mano, kad „Howey testas“ taikomas „Kik ICO“, todėl žetonai laikomi vertybiniais popieriais. Kai SEC taps pergalinga, per artimiausias savaites greičiausiai bus susitarta.

Nors daugeliui kompanijų SEC taikėsi dėl vertybinių popierių reguliavimo pažeidimų, susirašinėjimo programėlė „Kik“ yra viena iš nedaugelio atsikovojusiųjų. Rezultatas buvo teismo mūšis, prasidėjęs 2019 m.

Šis sprendimas prieš Kiką yra antrasis aukšto lygio SEC pergalė teisme šiais metais prieš ankstesnius ICO. Pirmasis buvo reikšminga byla prieš „Telegram“, kurią anksčiau aptarėme ČIA.

Laiškas be veiksmų

Ne visi SEC atlikti veiksmai yra baudžiamojo pobūdžio. Šiuo atveju SEC pateikė rašytinį paaiškinimą Finansų pramonės reguliavimo tarnybai (FINRA) dėl alternatyvios prekybos sistemos (ATS) vaidmens, nesusijusio su laisvės atėmimu, sprendžiant skaitmeninio turto saugumo sandorius. Laiškas yra paaiškinimas Bendras tarnybų pareiškimas dėl tarpininkų ir pardavėjų saugojimo skaitmeninio turto vertybiniuose popieriuose išleido SEK 2019 m. liepos 8 d.

Tarpininkai-prekiautojai, norintys valdyti ATS, pranešė, kad jie nori vykdyti „trijų pakopų procesą“, o ne „keturių pakopų procesą“, susijusį su pirkėjų ir pardavėjų suderinamų užsakymų nesaugojimu. jie teigia, kad keturių pakopų procesas „padidina veiklos ir atsiskaitymo riziką“. SEC nerekomendavo jokių vykdymo veiksmų prieš ATS tarpininkus-prekiautojus, naudojančius trijų pakopų procesą, jei tenkinami šie dalykai:

  1. Tarpininkas-prekiautojas operatorius išlaiko mažiausiai 250 000 USD grynojo kapitalo;
  2. Tarpininko-prekiautojo operatoriaus ir jo klientų susitarimuose aiškiai nurodyta, kad tarpininko-prekiautojo operatorius negarantuoja ar kitaip neatsako už sandorių įvykdymą;
  3. Tarpininkas-prekiautojas operatorius sukūrė ir palaiko pagrįstai suplanuotas procedūras, skirtas įvertinti, ar skaitmeninio turto vertybiniai popieriai buvo pasiūlyti ir parduoti iš pradžių pagal galiojančią registracijos pažymą ar galimą registracijos išimtį, ir ar nėra jokių antrinių skaitmeninio turto saugumo sandorių dėl ar per ATS sudaromi pagal galiojančią registracijos pažymą arba galimą registracijos išimtį;
  4. Sandoriai su skaitmeninio turto vertybiniais popieriais kitaip atitinka federalinius vertybinių popierių įstatymus.

Sparčiai augant skaitmeninių vertybinių popierių sektoriui, tai yra sveikintinas SEC paaiškinimas.

Druska bauda SEC

Populiari „blockchain“ pagrindu teikiama skolinimo platforma Druska buvo įvertintas SEC už savo 2017 m. ICO ir buvo nustatyta, kad įvyko įvairių vertybinių popierių pažeidimų.

Kalbant apie pasikartojančią 2017 m. Užbaigtą ICO, tariamų pažeidimų esmė kyla iš „Salt“ ir investuotojų bendravimo. Tiksliau, „Salt“ nurodė, kad investuotojai gali tikėtis pelno iš savo investicijų.


„… Druskos žetonai buvo siūlomi ir parduodami kaip investicinės sutartys, taigi ir vertybiniai popieriai, remiantis SEC v. WJ Howey Co., 328 US 293 (1946) nustatytu testu ir vėlesniais atvejais, kuriuose aptariamas šis testas… Pirkėjas, siūlydamas „Druskos žetonai“ būtų pagrįstai tikėjęsi gauti pelno ateityje, remdamiesi „Druskos“ pastangomis, įskaitant „Salt“ paskolų verslo plėtrą, panaudojant pajamas, gautas pardavus druskos žetonus. “

 „Druska pažeidė Vertybinių popierių įstatymo 5 straipsnio a ir 5 dalis (c), siūlydama ir parduodama šiuos vertybinius popierius neturėdama registracijos pareiškimo, kuris buvo pateiktas ar galioja Komisijai, arba jam netaikoma registracijos Komisijoje išimtis. „

Todėl SEC skyrė įvairias baudas ir žingsnius už druskos judėjimą į priekį, o tai yra tik keli šių pavyzdžiai.

  • 250 000 USD civilinė nuobauda
  • SALT žetonai turi būti įregistruoti kaip vertybiniai popieriai
  • Pasiūlykite ICO dalyviams grąžinti savo investicijas

Po to, kai SEC paskelbė šias išvadas, Saltas pateikė „atsiskaitymo pasiūlymą“. Tikimasi, kad Druska laikysis šių nuostatų, įdėdama šią sakmę į galinio vaizdo veidrodį.

Atrodo, kad šios sagos išvada buvo sveikintina investuotojų raida, nes tiek valandos po pranešimo, tiek SALT žetonų rinkos dalis ir kaina išaugo..

SEC reikalauja bandymo, baudžia druskos skolinimą, išduoda laišką be veiksmų ir triumfuoja dėl Kik

Švedijos sukčiavimas

Tik prasidėjusiu atveju SEC ką tik kreipėsi į Niujorko Rytų apygardos teismą, priversti Rogerį Nilsą-Joną Karlssoną atsiskaityti už ankstesnius neregistruotų vertybinių popierių siūlymo ir pardavimo investuotojams veiksmus, taip pat už didelę tų lėšų dalį. SEC apibūdino šį atvejį kaip „didžiulį pasaulinį internetinį sukčiavimą, nukreiptą tūkstančiams mažmeninių investuotojų“.

Karlssonas apgaulė tūkstančius investuotojų, siekdamas maždaug 3,5 mln. USD vertės skaitmeninio turto. Dalyviai tikėjo, kad jie investuoja į didelio potencialo kompaniją „Eastern Metal Securities“ (EMS). Karlssonas ne tik žadėjo nerealią investicijų grąžą, bet ir pasisavino lėšas, pirkdamas asmeninį nekilnojamąjį turtą tokiose šalyse kaip Tailandas.

Pateikdama prašymą, SEC tikisi, kad Karlsson bus atsakinga per prisiekusiųjų teismą.

Saugumo ir Keitimo Komisija

SEC yra JAV įsikūrusi reguliavimo institucija. Jos užduotis yra užtikrinti sąžiningą ir skaidrią kapitalo rinką, sukuriant ir vykdant vertybiniais popieriais pagrįstus reglamentus.

Pirmininkas Jay Clayton šiuo metu prižiūri įmonės veiklą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map