Zelts pret sudrabu – galvenās atšķirības investoriem

Kā ieguldītājs jūs domājat, ka tagad ir ideāls laiks sākt dārgmetālu tirdzniecību. Gan zelta, gan sudraba cenas pašreizējos nenoteiktajos ekonomiskajos apstākļos aug augstu. Tad rodas jautājums, kuru vislabāk pirkt, un kādas ir faktiskās atšķirības starp šiem diviem dārgmetāliem.

Šeit mēs sīkāk aplūkosim vairākas galvenās atšķirības starp abiem, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā tās var ietekmēt jūs no tirdzniecības un ieguldījumu viedokļa.

Sudraba pieejamība

Protams, šī ir viena no pirmajām lietām, ko pamanīsit, aplūkojot sudraba vietas cenas. Tas ir lētāks nekā zelts diezgan lielā attālumā. Šī zemākā cena, lai arī faktiski ir saistīta ar daudzām tām pašām priekšrocībām, kuras jūs atradīsit zelta vai citu dārgmetālu iegādē.

Sudrabs tāpat kā zelts darbojas kā vērtības krājums un aizsargā pret daudzām iespējamām ekonomiskām nenoteiktībām. Līdztekus šai iekšējai vērtībai tas ir arī materiāls aktīvs, jo to var redzēt un pieskarties atšķirībā no citiem ieguldījumu veidiem. Sudrabs ir arī ļoti privāts un drošs fizisks īpašums, kuru turēt.

Šo iemeslu dēļ ieguldījums sudrabā var dot vairākus tos pašus galvenos ieguvumus, bet par daudz zemāku un pieejamāku cenu. Šī pieejamība ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pieprasījums pēc sudraba pirmo reizi dārgmetālu ieguldītāju vidū joprojām ir ļoti augsts.

Sudrabam nepieciešama uzglabāšanas vieta

Kā mēs tikko minējām, ieguldījums sudrabā nodrošina zemu cenu dēļ lielu cenu pieejamību. Pašlaik jūs varat iegādāties sudrabu par aptuveni 24 USD par unci, salīdzinot ar 1900 USD par to pašu unci zelta.

Šķiet, ka tā nav problēma, taču faktoringa dēļ sudrabam ir arī daudz mazāks blīvums nekā zeltam, un jūs varat redzēt, ka jūsu dārgmetāla uzglabāšanā ir daži praktiski jautājumi. Vienkārši sakot, jums būs nepieciešams daudz vairāk vietas, kur uzglabāt sudraba, nevis zelta krājumus. Šī krātuve jau ir galvenais jautājums, pērkot fizisko zeltu, bet tas ir kaut kas daudz vairāk palielināts ar sudrabu.

Apakšējā līnija, runājot par sudraba un zelta uzglabāšanu, ir tāda, ka sudrabs jums dārgāk izmaksās, ņemot vērā aizņemto vietu. Lai izvairītos no kvalitātes pasliktināšanās, sudrabs jāuzglabā arī sausā vietā. Tas ir vienkārši uztraukums, kas jums nav ar zeltu.

Sudraba un zelta cenas svārstīgums

Daudzuma ziņā sudraba daudzums gadā ir daudz lielāks nekā zelta daudzums gadā. Tas var arī veicināt vēlākas atšķirības, taču, runājot par svārstībām, mums jāapsver sudraba tirgus vērtība salīdzinājumā ar zelta tirgu, ņemot vērā pašreizējās cenas.

Pievienojot šo vērtību, zelta piegādes vērtība tirgum ir vairāk nekā 12 reizes lielāka nekā kopējā sudraba tirgum piegādātā vērtība. Kā tas ietekmē sudraba nepastāvību?

Ar mazāku piegādes vērtību sudrabu var vairāk ietekmēt jebkuras izmaiņas tirgū. To var salīdzināt ar akciju tirgu kopumā, piemēram, ar ļoti lielu tirgus kapitāla uzņēmumu salīdzinājumā ar zemāku tirgus kapitāla uzņēmumu. Lai pārvietotu cenas ar zemāku vērtību, ir vajadzīga mazāka tirdzniecības darbība.


Šo svārstīguma punktu var aplūkot no tirgotāja kā no vienas vai otras puses. Tas, visticamāk, nozīmē, ka sliktā dienā, kad tirgi ir kritušies, sudrabs var samazināties vairāk nekā zelts, lai gan tas arī nozīmē, ka, kad cenas ir augušas, sudrabs to pašu iemeslu dēļ var pieaugt proporcionāli vairāk.

Sudrabu rūpniecībā izmanto vairāk

Daudz lielāks sudraba piedāvājuma procents tiek izmantots rūpniecībā. Tam ir plašs lietojumu klāsts daudzās nozarēs. Sudrabs tā vadītspējas dēļ tiek plaši izmantots elektronikā. To lieto arī daudzās medicīnas lietojumprogrammās, akumulatoros, atjaunojamajā enerģijā un citās jomās. Savukārt zeltu rūpniecībā neizmanto gandrīz tikpat daudz. Ko tas mums stāsta par šiem dārgmetāliem?

No vienas puses, tas parāda, ka sudrabs ir daudz vairāk pakļauts vispārējam ekonomiskajam klimatam, jo ​​lielu daļu pieprasījuma rada rūpniecība. Šīs nozares var smagi skart jebkura veida lejupslīde. Jūs domājat, ka šāds notikums var izraisīt sudraba cenu kritumu. Tomēr tas ne vienmēr notiek.

Gan sudrabam, gan zeltam ir kopīgs fakts, ka tos abus izmanto kā galveno vērtību krātuvi. Tie abi ir ļoti populāri ieguldījumi drošā patvērumā ekonomisku grūtību laikā. Kā pierādīts agrāk un tagad, dārgmetāli, piemēram, zelts un sudrabs, ekonomiskās nenoteiktības laikā var pieaugt visvairāk, jo vairāk investoru pērk abus, lai aizsargātu savu kapitālu.

Tiek uzkrāts daudz vairāk zelta

Valdība un citas nozīmīgas iestādes bieži glabā lielus daudzu dārgmetālu krājumus. Vienā brīdī sudrabs bija dominējošais metāls, kuru daudzi visā pasaulē paturēja rezervē. Tomēr šodien tas tā nav. Tagad pasaules valstu uzkrātie daudz vairāk zelta nekā sudraba.

Tam ir vairāki iemesli, arī tas, ka sudrabu lielākoties vairs neizmanto monētu ražošanā. Tas rada situāciju, ka, ja pēkšņi pieprasa sudrabu pēc jebkāda veida rūpnieciskām vajadzībām vai ekonomiskās situācijas, dārgmetāla cenas var strauji pieaugt.

No otras puses, visas pasaules valdības rezervē tur miljoniem unci zelta. Šī saimniecība gadu no gada tikai palielinās. Secinājums ir tāds, ka, ja notiek piegādes pārtraukumi vai nepieredzēts pieprasījums pēc sudraba, šis pieprasījums vismaz īstermiņā var ātri atsvērt piedāvājumu, kas novestu pie dārgmetāla cenu pieauguma, kas jau ir pakļauts nedaudz lielākām svārstībām.

Zelta vai sudraba pirkšana

Mēs iesakām šiem diviem uzņēmumiem iegādāties zeltu vai sudrabu:

  1. Zelta brokeris
  2. Dārgmetālu velve
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map