Kāda ir zelta vietas cena un kā tā tiek iestatīta?

Tirdzniecība ar zeltu vai citiem dārgmetāliem ir pirmais jautājums, ko jūs varat uzdot, cik maksā zelts? Atbilde slēpjas zelta spot cenā. Šī ir cena, kuru zelts jebkurā brīdī tirgo tirgos, kur tas ir pieejams.

Šeit mēs rūpīgāk aplūkosim, kāda ir zelta tūlītējā cena, ko jūs patiesībā saņemat par zelta tūlītējo cenu, un galvenajiem faktoriem, kas virzās uz cenu tirgū.

Ko nozīmē zelta spot cena?

Vietnes cena, kuru redzat vispirms, ir balstīta uz vienu Trojas unci zelta. Šis ir standarta mērs, kādā zeltu tirgo starptautiskajos tirgos. Jūs ievērosiet arī to, ka zelta (un citu dārgmetālu) cena tiek kotēta ASV dolāros. Arī šī ir valūta, kurā zelta cenas tiek tirgotas un tirgotas visā pasaulē.

Cena, kuru parasti redzēsit norādīta kā tūlītēja cena, būs arī “solītā” cena. Šī ir augstākā cena, ko pircēji tirgū šobrīd ir gatavi maksāt. Šī cena galvenokārt nāk no zelta fjūčeru tirgus ASV, kur zelta un citu preču nākotnes līgumu tirdzniecība notiek COMEX. Šī ir pasaules lielākā zelta un preču nākotnes apmaiņa.

Tas nozīmē, ka zelta cenu faktiski galvenokārt nosaka tirdzniecība ar nākotnes līgumiem, kas veido lielāko daļu zelta tirdzniecības, nevis tirdzniecība ar faktisko fizisko metālu un biržām, piemēram, Šanhajas zelta biržā. Tie visi iegūst savas cenas, pamatojoties uz Ņujorkā noteiktajām cenām un “fiksēto” cenu, kuru divas reizes dienā piedāvā Londonas ārpusbiržas tirgus un Londonas dārgmetālu tirgus asociācija (LBMA)..

Cena, ko maksājat par zeltu

Ja vēlaties iegādāties fizisku zeltu, jums būs jāmaksā nedaudz vairāk par spot cenu. Faktiskā cena, kuru jūs maksājat, būs atkarīga no zelta formas, kuru vēlaties iegādāties. To parasti sauc par “premium”. Tā ir nepieciešama, jo tirgū redzamā spot cena ir “neapstrādāta” zelta cena. Līdzīgi kā redzēsiet jēlnaftas cenas, šis materiāls joprojām ir jāfinansē, jāapstrādā un jāgatavo, lai iegūtu gatavu fizisko zelta formu, kuru vēlaties iegādāties.

Galīgā cena, kuru jūs maksājat, būs atkarīga no dažiem faktoriem. Iegādātā fiziskā zelta forma ietekmē. Zelta stieņiem parasti ir viszemākā piemaksa, kam seko zelta monētas un visbeidzot rotaslietas, lai gan īpaši ar monētām jums var būt jāatskaitās arī par kolekcionāra vērtību.

Papildus tam katram tirgotājam būs sava prēmija un maksa, ko viņi iekasēs. Jūs varat tos pārvaldīt, pārliecinoties, ka iepērkaties un iegādājaties tikai pie pazīstama izplatītāja. Visā pasaulē ir daudz izvēles iespēju, kas atbilst jūsu kā tirgotāja vajadzībām.

Kas pārvieto zelta spot cenu?

Tāpat kā jebkura veida aktīvu gadījumā, pastāv virkne faktoru, kas regulāri var virzīt tirgu. Šeit ir daži no vissvarīgākajiem faktoriem, kad runa ir par ciparnīcas pārvietošanu zelta tirgū:

USD vērtība: Starp Zeltu un ASV dolāru pastāv vēsturiski apgrieztas attiecības. Tas nozīmē, ka dolāram kļūstot stiprākam, zelta cena parasti nokrītas zemāk. Pretēji ir arī tas, ka vājāks dolārs rada augstāku zelta cenu. Tas galvenokārt ir saistīts ar pirktspējas palielināšanos no citām valūtām USD. Tas palielina pieprasījumu pēc zelta, kas savukārt palielina cenas.

Procentu likmes: Vēl viena apgriezta attiecība pret zeltu ir procentu likmēm. Šiem pieaugot, zelta vērtībai ir tendence samazināties, savukārt zemā procentu likme parasti paaugstina zelta cenas, jo investori meklē būtiskāku atdevi par savu naudu. Tie arī mēdz palielināt inflāciju.


Inflācija: Zelts ir plaši pazīstams kā vēsturē labākais ieguldītāju nodrošinājums pret inflāciju. Inflācijas periodos zelta vērtība parasti palielinās. Šāda veida cenu pieaugumu var izraisīt arī paredzamā inflācija.

Akciju tirgus aktivitāte: Maz ticams, ka pieaugs gan akcijas, gan zelta cena. Tas ir tāpēc, ka zeltu parasti uzskata par drošu patvēruma ieguldījumu, kad akciju tirgū un citur nav labi. Tāpēc akciju lejupslīdes periodam ir tendence paaugstināt zelta cenas, kad tirgotāji meklē drošāku, drošāku ieguldījumu alternatīvu.

Ekonomiskā nenoteiktība: Ekonomiskā nenoteiktība un plašāka par to, kā arī politiskā nestabilitāte vai nacionālā krīze parasti darbojas, lai virzītu zelta cenu augstāk. Arī tas ir saistīts ar zelta patvēruma statusu ieguldītāju prātā, faktam, ka dārgmetāls ir kvantitatīvi nosakāms fiziskā formā, to var viegli transportēt un kam piemīt pati sava vērtība..

Zelta zelta spot cena šodien

Ir daudzas vietas, kur jūs varat pārbaudīt pašreizējo zelta cenu, ieskaitot šo vietni, analizēt to salīdzinājumā ar iepriekšējiem rezultātiem vai pat salīdzināt ar citiem tirgiem un indeksu fondiem. Pēdējās 2020. gadā zelta cenas nepārtraukti pieaug. Šo pieaugumu var attiecināt uz iepriekš minēto faktoru kombināciju.

Tā kā COVID-19 pandēmija turpinās visā pasaulē, ir izveidojies ilgstošs ekonomiskās nenoteiktības periods. Tas pats par sevi būtu pietiekams, lai palielinātu zelta cenas, lai gan centrālās bankas visā pasaulē arī ir pārgājušas uz zemākām procentu likmēm un pieņēmušas citus pasākumus pasaules ekonomikas stimulēšanai.

Tas, ko tas nozīmē zelta cenai, ir tas, ka pēdējā gada laikā mēs redzējām stabilu zelta spot cenas pieaugumu. Augstākais līmenis, kas pārsniedz 2000 USD, ir sasniegts visaugstākajā līmenī. Lai gan nav zināms, vai tas turpināsies, lai gan joprojām pastāv pandēmijas problēma, šķiet, ka zelta cenas arī paliks paaugstinātas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map