Kas padara zeltu tik vērtīgu?

Zelta cenas visu šo gadu ir svārstījušās visu laiku rekordos un ap tiem. Ieskatoties diagrammās, arī zelta cena gadu gaitā ir ievērojami pieaugusi līdz vietai, kur tā tirdzniecība tagad ir gandrīz 2000 USD par unci. Tas ir gandrīz divkāršs, salīdzinot ar to, kas tika tirgots tikai pirms pieciem gadiem. Ņemot vērā šo cenu pieaugumu, jūs varat sākt domāt, kas patiesībā nosaka zelta cenu, lai to padarītu par tik vērtīgu preci.

Mēs rūpīgāk aplūkosim galvenos faktorus, kas ietekmē zelta cenas, un to, kā zeltam ir veicies ilgtermiņā, salīdzinot ar dažiem citiem ieguldījumiem.

Faktori, kas veicina zelta cenas

Tāpat kā jebkurā citā tirgū, arī zelta cenas var ietekmēt daudzas lietas. Tie var būt gan pēc būtības, gan arī psiholoģiski, taču tie tomēr virza tirgu. Šeit ir detalizēti apskatīti galvenie faktori, kas spēlē.

Valūtas stiprums

Atsaucoties uz valūtas kursa ietekmi uz zelta cenām, konkrētāk jāapzinās ASV dolāra spēka ietekme uz zelta cenām. Zelta cena visā pasaulē ir USD, un tāpēc jebkura virzība uz dolāra vājumu palielinās zelta cenu salīdzinājumā ar citām valūtām.

ASV dolāram un zelta cenai ir apgrieztas attiecības. Tas nozīmē, ka, dolāram vājinoties, zelta cena pieaug un otrādi. Ar šo punktu saistīts arī tas, ka tad, kad dolārs ir vājāks, tas palielina zelta daudzumu, ko var iegādāties ar citu valūtu. Tas mēdz palielināt pieprasījumu, un tāpēc arī cena pieaug. Šis punkts ir acīmredzams 2020. gadā, jo mēs redzam zelta cenu pieaugumu, samazinoties ASV dolāram.

Fiskālā politika

Valdības fiskālā politika var būt liels noteicošais faktors zelta vērtībā, un noteikti jāstrādā, lai to virzītu jebkurā virzienā. Galvenais monetārās politikas instruments, kas šeit darbojas, ir procentu likmes.

Būtībā konsekventi zemā procentu likme varētu liecināt, ka ienesīgums no tradicionālajiem ieguldījumu veidiem ir zemāks par noteiktu investoriem pieņemamu līmeni. Ar zemāku potenciālo ienesīgumu vienā apgabalā ieguldītāji tiek virzīti uz citām jomām, lai sasniegtu augstāku ienesīgumu. Zelta tirgi šajās situācijās bieži ir investoru pulcēšanās vietas. Līdzīgi, ja tiek dota norāde uz procentu likmju paaugstināšanu, zelta cenai ir tendence ciest, investoriem virzoties uz vairāk ar procentiem saistītu tirgu virzienā.

Inflācija vai hiperinflācija

Zelta cenām, kuras parasti tiek uzskatītas par “hedžiem pret inflāciju”, ir tendence pieaugt vienlaikus ar inflāciju ekonomikā. Bieži vien tas ir saistīts ar faktu, ka pieaugošā inflācija ir signāls vai ekonomikas izaugsme, un to bieži pavada pieaugoša naudas piedāvājums.

Jebkurš naudas piedāvājuma pieaugums būtībā atšķaida papīra valūtas vērtību, padarot dārgāku tādu patvēruma preču kā zelts piederēšanu. Šis faktors ir savstarpēji saistīts arī ar citiem fiskālās politikas punktiem, jo ​​pieaugošā inflācija parasti var būt arī zemu procentu likmju blakusprodukts un pavada ASV dolāra vērtības kritumu..

Hiperinflācija ir termins, kas raksturo valūtas drukāšanas pārprodukciju, kas rada pārmērīgu un ārpus kontroles nekontrolējamu cenu pieaugumu ekonomikā..

Piedāvājums un pieprasījums

Sakarā ar to, ka turētā (jau iegūtā) zelta daudzums jebkurā brīdī ievērojami pārsniedz jauno piedāvājumu, bieži tiek ignorēts piedāvājuma un pieprasījuma faktors, daudzi norādot, ka zeltu neietekmē tāpat kā citus pasaules tirgus. šo cieņu. Tas zināmā mērā ir taisnība, tomēr globālais pieprasījums joprojām var ietekmēt cenu.

Zelts, protams, ir liela juvelierizstrādājumu nozares iezīme, kā arī tas ir ļoti pieprasīts elektronikas nozarē. Pieaugot pieprasījumam no šīm jomām, zelta cenas pieaugs vismaz noteiktā apjomā, un otrādi.

Ekonomiskie rādītāji

Vispārējā ekonomiskā vide visā pasaulē var būtiski ietekmēt zelta cenas. Šis faktors patiešām ietver daudzus iepriekš minēto faktoru elementus. Zelts ir pāri visam, iespējams, drošā patvēruma aktīvs pasaulē. Tas nozīmē, ka ekonomiskās nenoteiktības laikā cilvēki ļoti virzās uz zelta pirkšanu.

Protams, tas rada pieprasījumu, kas var izraisīt cenu kāpumu. Tas ir svarīgākais faktors, kas ir izraisījis zelta cenu pieaugumu 2020. gadā, jo daudziem investoriem priekšā ir ekonomiskā nenoteiktība.

Zelta pirkšanas riski

Tāpat kā ieguldot jebkurā tirgū, vienmēr jāņem vērā daži riski. Šie paši faktori, kas veicina zelta cenu kāpumu, var mainīt un negatīvi ietekmēt to pašu.

Tomēr, atskatoties uz gadiem, zelta atdeve ir bijusi ļoti konsekventa. Precei ir bijuši labi un slikti gadi, lai gan tai ir tendence nodrošināt vienmērīgu atdeves līmeni, kas noteikti ir apsteidzis lielāko daļu lielāko tirgu pēdējos gados. Tomēr ilgtermiņā, ja jūs meklējat kumulatīvu izaugsmi, akcijas būtu tālu apsteigušas zelta ieguvumus.

Ir daudz veidu, kā jūs varat iesaistīties zelta pirkšanā, kas arī var vēl vairāk ierobežot jūsu riskus. Patīk ieguldīt ar zeltu saistītās akcijās, un ETF strādās, lai labāk pārvaldītu jūsu tiešo pakļaušanu zelta cenām nekā tad, ja pirktu zelta stieņus vai monētas. Tie ir arī likvīdāki un tos var ātri pārdot, ja zelta cena tomēr sāk kristies.

Pēdējās domas

Kopumā zelts ir viens aktīvs, kas, šķiet, atkal un atkal interesē investorus. Tā vērtībā un kā to nosaka, ir noteikta mistika. Tomēr, apzinoties, kas patiesībā nosaka zelta cenas, jūs varēsiet pieņemt labi izglītotu ieguldījumu lēmumu, kad runa ir par zelta pievienošanu savam portfelim..

Ja jūs interesē, varat uzzināt vairāk par ieguldījumiem zeltā vai iesakām šiem diviem uzņēmumiem iegādāties zeltu:

  1. Zelta brokeris
  2. Dārgmetālu velve
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map