Contents

Bitcoin prekybos vadovas tarpiniams kriptografijos prekybininkams

Šis bitkoinų diagramos analizės vadovas yra sukurtas kaip jūsų vieno langelio pamoka tarpinei kriptografinei prekybai.

Iš pirmo žvilgsnio prekyba kriptografija atrodo sudėtinga. Laimei, tai nėra tiek gluminantis, kaip jūs manote. Kai išmoksite skaityti diagramas ir atlikti pagrindinę techninę analizę, viskas bus sujungta.

Nors ši bitkoinų prekybos analizės apžvalga nėra skirta naujokams ir labiau orientuota į tarpinius produktus. Taip, yra skirtumų tarp investavimo į kriptografiją ir prekybos kriptografija ar automatizuoto bitkoino prekybos roboto naudojimo, jei norite pradėti analizuoti BTC kainų diagramas ir suprasti kriptografinių rinkų grafikus. Šiame bitkoinų diagramos analizės vadove mes manome, kad turite keletą pagrindinių žinių apie tai, kaip veikia kriptografija, kas yra bitkoinas, kaip vyksta kriptovaliutos mainai, kriptografinių kategorijų tipai ir kaip veikia „blockchain“.

Visi sėkmingi prekiautojai bitkoinais supranta, kad šie įprasti diagramos modeliai gali pasimokyti iš amžinų įgūdžių, kurie pagreitins rezultatus ir duos pelningų įrašų bei išėjimų, nesvarbu, kokia yra bitkoino kaina BTC / USD. Tiesioginė realaus laiko bitkoino kainos keitimo kurso vertė yra:

Pagrindai: Kaip veikia Bitcoin prekyba?

Pirmosiomis „Bitcoin“ dienomis (2009–2014 m.) Iš esmės buvo tik viena moneta (BTC), o prekyba kriptovaliutomis buvo pernelyg sudėtinga. Šiandien, 2019 m., Kriptografinė prekyba vis dar yra rizikinga, spekuliatyvi ir labai nestabili, tačiau lengviau nei bet kada anksčiau turint dar daugiau rinkos duomenų, kuriuos galima patikrinti ir įvertinti. Čia apžvelgiamas ilgas bitkoinų diagramos analizės prekybos modelių ir grafikų, pateiktų žemiau, sąrašas:

Galite rasti daugybę puikių kripto mainų, įskaitant keitimus, kurie priima jūsų vietinę valiutą, ir banko pavedimus. Taip pat galite rasti daugybę nuostabių piniginių programų, portfelio tvarkyklės programų ir kitų įrankių, kad padidintumėte savo kriptografinės prekybos patirtį.

Štai pagrindinis kriptografinės prekybos procesas (nors ir daugybė įprastų spąstų):

 • 1 žingsnis) Užsiregistruokite kriptovaliutos mainams
 • 2 žingsnis) Indėlių lėšos į platformą
 • 3 žingsnis) Pirkite kriptovaliutą

Viskas! Tai nėra taip sudėtinga. Jei norite naudoti unikalią „fiat“ valiutą (pvz., CAD, AUD arba RUB), gali reikėti naudoti vietinę valiutos keitimo priemonę. Jei jau turite pagrindinę valiutą (pvz., USD arba EUR), turite daugiau galimybių.

Įsigiję savo pirmąją kriptovaliutą, galite ją laikyti valiutos piniginėje, palikdami ją biržoje būsimai prekybai ar investicijoms. Arba galite nuskaityti lėšas į savo piniginę, pvz., Mobiliojo telefono programą.

Prekybos kriptovaliuta žodynėlis: populiariausios sąlygos

Kripto prekybos pramonė yra užpildyta savo žargonu. Čia yra 26 populiariausių terminų sąrašas su apibrėžimais, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pradėdami atlikti bitino diagramos analizę:


„Fiat“ valiuta: „Fiat“ valiutos yra vyriausybės išleistos valiutos, tokios kaip JAV doleris arba euras. Šios valiutos egzistuoja, priešingai nei kriptovaliutos (nors kai kurios šalys diskutuoja apie savo kriptovaliutų paleidimą, kuris neryškintų ribą tarp „fiat“ ir „kriptografijos“). „Fiat“ yra lotyniškas „dekretu“. Šių valiutų vertė yra „vyriausybės nutarimu“ arba „pareiškimu“.

Kripto turtas: Kripto turtas yra bet kokia vertės žetonas, moneta ar skaitmeninė valiuta. Kartais žmonės susieja kriptografinį turtą su konkrečia technologija. Jie gali apibūdinti eterį (ETH) kaip, pavyzdžiui, „Ethereum“ blokų grandinės kriptografinį turtą.

„Altcoin“: Altcoins yra „alternatyvios monetos“. Paprastai šis terminas vartojamas kalbant apie visas monetas, kurios nėra bitkoinas. Tai populiarus terminas tarp bitkoino maksimalistų, manančių, kad bitkoinas yra pranašesnis už visas kitas monetas.

Stablecoin: Stablecoin yra skaitmeninis žetonas, sąmoningai sukurtas išlaikyti pastovią kainą. Paprastai stabilūs pinigai stebi konkrečią „fiat“ valiutą, o dauguma – JAV dolerį. Stablecoins veikia skirtingais būdais, nors dauguma stablecoins yra tiesiog palaikomi 1: 1 su JAV dolerio atsargomis, o vartotojams leidžiama bet kada pakeisti savo 1 USD stablecoiną į 1 USD grynuosius pinigus, suteikiant žetonui stabilią vertę..

Kripto birža: Birža yra svetainė ar platforma, kurioje galite pirkti ir parduoti kriptovaliutas. Kai kurios biržos nurodo tik kriptovaliutas, kitos – fiat valiutas ir kriptovaliutas. Pagrindiniai mainai šiandien, be kitų, yra „Kraken“, „Gemini“ ir „Binance“.

Statymo kaina: Pasiūlyto konkretaus turto kaina yra didžiausia kaina, kurią kažkas nori sumokėti už tą turtą. Kripto rinkas valdo pasiūlos ir paklausos „paklausos“ pusė.

Klausti kainos: Užklausa už tam tikrą turtą yra minimali kaina, už kurią kažkas nori parduoti turtą. Tai yra pasiūlos ir paklausos „pasiūlos“ pusė.

„Bid-Ask“ sklaida: Siūlymo ir paklausimo skirtumas yra skirtumas tarp konkretaus turto kainos pasiūlymo ir paklausos. Labai likvidžiose ir didelės apimties rinkose „bid-ask“ skirtumas bus gana mažas. Mažesnėse, mažesnio likvidumo rinkose „bid-ask“ skirtumas bus daug didesnis.

Nepastovumas: Nepastovumas kriptografinėse rinkose naudojamas taip pat, kaip ir tradicinėse finansų rinkose. Tai matas, kiek nenuspėjamos rinkos ar kaip nepaprastai kainos svyruoja.

FOMO: Baimė nepastebėti. Jei LTC per 2 valandas staiga šoktels 10%, tai gali padidėti dar 15%, nes investuotojai „baiminasi praleisti“, kai monetos vertė šokteli.

FUD: Baimė, netikrumas ir abejonė. Bitcoin buvo bombarduojamas FUD nuo pat jo paleidimo dienos. Kai kurios kriptovaliutų bendruomenės skleidžia FUD apie kitas monetas. Tai neracionalus rūpestis, kad konkreti moneta sugrius ar praras savo vertę.

Pirkimas „Dip“: Kai konkretus kriptografinis turtas žymiai sumažėja, bet jūs tai matote kaip pirkimo galimybę. Tarkime, šiandien bitkoinas sumažėja 5%. Jūs „perkate panardinimą“ pirkdami bitkoinus, tikėdamiesi, kad jis padidės.

Jaučių ir lokių rinkos: Terminai jautis ir lokys kriptografijoje turi tą pačią reikšmę, kaip ir tradicinėse rinkose. Jaučių tendencija yra ilgalaikė, didėjanti tendencija visose kriptovaliutų rinkose, o meškos tendencija yra ilgalaikis bendros kriptovaliutų rinkos nuosmukis. Jei kas nors yra „bullish“, jie tikisi, kad kainos padidės. Jei kas nors yra „meškas“, jie tikisi, kad kainos sumažės.

Rinkos formuotojai ir grobėjai: Rinkos formuotojas yra tas, kuris „daro“ arba paskelbia prekybą biržoje. Rinkos dalyvis yra tas, kuris „ima“ arba priima tą prekybą.

Likvidumas: Likvidumas kriptografiniame pasaulyje reiškia konkretaus mainų apimtį arba tai, kaip lengva prekiauti konkrečioje biržoje. Sakoma, kad geras, didelės apimties mainas yra likvidesnis ir turi didesnį likvidumą.

Banginis: Banginiai yra asmenys ar organizacijos, turinčios nepaprastai daug šifravimo. Kai kurie yra instituciniai rizikos draudimo fondai, panardinę pirštus į kriptografiją. Kiti yra žmonės, kurie anksti sukaupė bitkoinus ir niekada jų nepardavė.

Investicijų grąža (IG): Kiek uždirbate iš suteiktos sumos? Jei nusipirkote 100 USD bitkoino, tada bitkoino kaina pakilo 50%, tada uždirbote 150 USD, o jūsų IG yra 50%.

Piniginės: Piniginės leidžia jums valdyti kriptografinius fondus. Tai vieta, kur saugote savo šifravimo kasetes – kaip ir įprasta piniginė yra vieta, kurioje saugote savo grynuosius ir kreditines korteles.

Karštos piniginės: Karštos piniginės yra internetinės piniginės, prijungtos prie interneto. Paprastai jos vertinamos kaip mažiau saugios nei šaldymo piniginės, nors yra saugesnės nei keičiamos piniginės.

Šaltos piniginės: Šaltos piniginės arba šaldymo piniginės yra neprisijungusios prie interneto. Tai saugiausia saugojimo forma, nes jūsų privatūs raktai laikomi atokiau nuo vietų, kur įsilaužėliai gali juos pasiekti.

Valiutos piniginės: Daugelyje biržų yra klientų piniginės, kuriose vartotojai gali laikyti savo lėšas. Šios mainų piniginės laikomos mažiausiai saugiu pasirinkimu, nes mainai visiškai kontroliuoja jūsų lėšas.

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA): Dviejų veiksnių autentifikavimas reiškia kelių patvirtinimo metodų naudojimą prisijungiant prie jūsų šifravimo paskyros. Dauguma mainų leidžia nustatyti 2FA. Kai kurie mainai atsiųs jums tekstinį pranešimą ar el. Laišką, kad patvirtintumėte prisijungimą. Kiti mainai leidžia jums nustatyti 2FA kiekvienam sandoriui.

Hodlas: „Hodl“ arba „hodling“ reiškia kripto investavimo strategiją, pagal kurią kripto turtas laikomas visomis rinkos sąlygomis. Bitcoin daug kartų pakilo ir krito, tačiau „hodlers“ sugebėjo išgyventi FUD ir iki šiol laikyti bitkoiną.

Įvairinimas: Įvairinimas reiškia idėją turėti kelis kriptografinius rinkinius. Užuot turėję, pavyzdžiui, 100% savo portfelio bitkoinais, galite investuoti 50% jo į altcoinus.

Arbitražas: Arbitražas yra strategija pirkti monetas už vieną kainą, tada jas parduoti už didesnę kainą kitoje vietoje. Pavyzdžiui, galite įsigyti bitkoinų iš „Binance“, tada parduoti per „LocalBitcoins“ už didesnę kainą savo vietine „Fiat“ valiuta.

Siurblys ir savivartis: „Pump and dump“ yra prekybos schema, apimanti dirbtinį tikslinio turto kainos padidinimą („pumpavimą“), tada to turto pardavimą padidėjus kainoms („dempingas“).

Dabar, kai žinote šias pagrindines kriptografinės prekybos sąlygas, atėjo laikas atkreipti dėmesį į konkrečius prekybos kriptografija aspektus.

Bitcoin sandorių rūšys kripto rinkoje

Dauguma pradedančiųjų norės atlikti tik rinkos užsakymus. Turėdami rinkos užsakymą, jūs perkate arba parduodate kriptovaliutą už geriausią prieinamą kainą. Tačiau labiau pažengę prekybininkai gali pasinaudoti limito pavedimais, „stop-loss“ pavedimais, prekyba svertais ir kt. Kripto prekybos tipai apima:

Rinkos užsakymas: Turėdami rinkos užsakymą, jūs perkate arba parduodate kriptografiją už geriausią prieinamą kainą. Biržoje bus nagrinėjama paskutinė kaina, kurią kažkas sumokėjo už bitkoiną (jei jūs parduodate), arba paskutinė kaina, kurią kažkas pardavė už bitkoiną (jei jūs perkate).

Ribinė tvarka: Turėdami ribotą užsakymą, jūs perkate arba parduodate kriptografiją už konkrečią kainą. Galite sudaryti pirkimo pavedimą įsigyti bitkoino, jei jis, pavyzdžiui, nukris žemiau nei 5000 USD. Jei kainos taškas niekada nebus pasiektas, jūsų užsakymas niekada nebus įvykdytas. Kai kurie mainai leidžia nustatyti limituotų užsakymų terminą.

Stop-Loss tvarka: „Stop-loss“ pavedimai leidžia nustatyti konkrečią kainą, už kurią birža vykdys sandorį, kad apribotų jūsų nuostolius. Pavyzdžiui, jei bitkoino kaina nukrenta 10% arba pasiekia 7500 USD, galite apriboti nuostolius, kad sumažintumėte nuostolius.

„Take-Profit“ užsakymas: „Take-profit“ pavedimai leidžia nustatyti konkrečią kainą, už kurią biržoje bus vykdoma prekyba, kad jūsų pelnas būtų maksimalus. Pavyzdžiui, jei bitkoinas pakyla 10%, tada jūsų pelno pavedimas bus automatiškai įvykdytas, suteikiant jums garantuotą 10% pelną.

Yra daug pažangesnių užsakymų tipų, įskaitant prekybą be recepto (OTC), prekybą gorilomis, baltųjų meškų prekybą, tiesioginio arba atšaukimo (IOC) sandorius, užpildymo arba nužudymo (FOK) sandorius ir visus arba ne (AON) užsakymai. Tačiau daugeliui pradedančiųjų ir tarpinių prekybininkų bus gerai su keturiais aukščiau išvardytais prekybos tipais.

Kiek kainuoja prekyba kriptografija? Vidutinė kainodara

Prekyba kriptovaliutomis nėra nemokama. Mokėsite keitimo mokesčius, išėmimo mokesčius ir kitus mokesčius už daugumą mainų. Kriptografinės prekybos išlaidos apima:

Prekybos mokesčiai: Dauguma biržų ima gamintojo mokesčius ir mokesčius už pirkėjus nuo 0,1% iki 0,5%. Paprastai imtojo mokestis yra didesnis. Mokėsite tai už kiekvieną sandorį. Jei prekiaujate didele apyvarta (tarkime, daugiau nei 500 000 USD per mėnesį), birža gali pasiūlyti apimties nuolaidas, kurios gali žymiai sumažinti prekybos mokesčius.

Indėlių mokesčiai: Kai kurios biržos ima mokestį už pinigų įnešimą į platformą, nors tai darosi rečiau.

Pakėlimo mokesčiai: Išmokos už grąžinimą yra daug labiau paplitusios daugelyje biržų. Paprastai pašalinimo mokesčiai yra fiksuoti mokesčiai. Pavyzdžiui, galite sumokėti 5 USD, jei norite išimti pinigus iš platformos. Kai kuriose biržose taip pat yra minimalios pinigų sumos.

Mokesčiai tarp biržų gali labai skirtis. Paprastai geriau reguliuojamos biržos (pvz., „Coinbase“ ir „Kraken“) ima didesnius mokesčius, o žemiau reguliuojamos biržos (pvz., „Binance“ ir „KuCoin“) – mažesnius mokesčius..

Tarpinis iki išplėstinės Bitcoin analizės: kaip ištirti rinkos diagramas

„Master The Crypto“ yra vienas iš populiariausių internetinių kriptovaliutų investicijų prekybos vadovų portalų, ir šis mūsų bitkoinų prekybos diagramos analizės vadovo skyrius skirtas padėti visiems, kurie dar nėra visiškai pradedantieji, geriau prekiauti bitkoinais, kad pasiektų optimalių rezultatų..

Kaip analizuoti šifravimo rinkas: pagrindinė ir techninė analizė

Kriptografinė analizė skirstoma į dvi pagrindines kategorijas: pagrindinė analizė (FA) ir techninė analizė (TA).

Pagrindinė analizė (FA): Fundamentali analizė yra nestatistinės analizės metodas, kuriuo turto vertė vertinama remiantis ekonomikos ir finansų augimo veiksniais. Pagrindiniai analitikai siekia nustatyti turto pelningumą pagal jo galimybes. Jie analizuoja dabartinę turto vertę, tada projektuoja būsimą to turto augimą. Galite perskaityti projekto dokumentą ir patikrinti komandą, pavyzdžiui, norėdami nustatyti, ar projektas turi augimo potencialą.

Techninė analizė (TA): Techninė analizė yra grynai statistinis metodas, apimantis kainų diagramų, prekybos apimties ir kitų susijusių skaičių nagrinėjimą. Techniniai analitikai mano, kad turto kaina atspindi rinkos nuotaikas ir visą reikalingą informaciją bet kuriuo metu, todėl jie daugiausia dėmesio skiria statistinei turto kainų analizei.

Šie du analizės metodai gali atrodyti prieštaringi, tačiau jie geriausiai veikia kartu. Protingi investuotojai atsižvelgia į visus galimus analizės metodus.

Kripto rinkos tendencijos

Kripto rinkos yra nepastovios ir nenuspėjamos. Tačiau vis dar matome daugybę šifravimo rinkos tendencijų. Rinkos tendencija nurodo kryptį, kuria, kaip manoma, nukreipta kaina.

A bulių turgus, kainos kyla į viršų (atminkite: jaučiai puola „aukštyn“ su ragais), tuo tarpu a meškų rinka, kainos mažėja (meškos letenomis braukia „žemyn“).

Kai kurie žmonės taip pat naudoja tokius terminus kaip a pasaulietinė tendencija. Pasaulietinė tendencija yra ilgalaikė rinkos tendencija, trunkanti kelis dešimtmečius – tarkime, 30 metų. Pasaulietinė tendencija gali būti meškiška arba Uparty, o platesnėje pasaulietinėje tendencijoje gali būti kelios vidutinės trukmės pirminės tendencijos..

A pagrindinė tendencija, tuo tarpu tai yra mažesnė, trumpalaikė tendencija platesnės pasaulietinės tendencijos ribose. Jis gali bėgti priešingai pasaulietinei tendencijai.

Taip pat gali būti antrinės tendencijos pirminių tendencijų ribose. Jei antraeilė tendencija yra meškų rinkoje, tai gali būti vadinama „čiulpikų mitingu“. Po kelių mėnesių mažėjančių kainų (pagrindinė tendencija) rinkos gali staiga pakilti po savaitės teigiamo judėjimo (antrinė tendencija) ir tik toliau kristi kitas keturias savaites.

Nereguliuojamos naujos rinkos, tokios kaip kriptografija, yra labiau linkusios į trumpalaikį nepastovumą nei tradicinės, gerai nusistovėjusios rinkos. Investuodami į kriptografiją galite tikėtis pamatyti daugiau trumpalaikių antrinių tendencijų ir dažnų siurblių bei sąvartynų, nei matytumėte, tarkime, S&P 500 indeksas.

Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai

Kripto rinkos analitikai dažnai nurodo tokius terminus kaip palaikymo ir atsparumo lygiai. Šie lygiai vaidina lemiamą vaidmenį kripto rinkų veikloje.

Paveikslėlio palaikymo ir pasipriešinimo lygiai kaip „mūšio linijos“ tarp lokių ir jaučių.

 • Palaikymo lygis: Tai žemiausias tendencijos lygis, kuriuo tikimasi, kad kaina atšoks.
 • Atsparumo lygis: Tai yra aukščiausias tendencijos lygis, kurio metu tikimasi kainos kritimo.

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ gali būti atsparus 10 000 USD ženklui, dėl kurio bitkoino kaina nuolat kyla link šio lygio, bet niekada jo neviršija. Tuo tarpu „Bitcoin“ gali palaikyti 6 000 USD ženklą, dėl kurio bitkoino kaina kris link šio lygio, tačiau jo nepraeis..

Kai šifravimo kasetės kaina pasiekia konkretų palaikymo ar pasipriešinimo lygį, sakoma, kad taip yra išbandyti tą lygį. Kartais palaikymo ar pasipriešinimo lygis išlieka. Kitais atvejais atramos ar pasipriešinimo lygis nutrūksta.

Žvelgdami į bitkoinų kainų istoriją, taip pat galime pamatyti incidentus, kai bitkoino kainų lygis sulaužė atsparumo lygį, o tada tas naujas atsparumo lygis tapo palaikymo lygiu. Tarkime, bitkoinas nutraukia 10 000 USD lygį ir padidėja iki 11 500 USD. Staiga 10 000 USD gali tapti nauju pasipriešinimo lygiu, o 12 000 USD – nauju palaikymo lygiu.

Panašiai, kai kaina nukrinta žemiau palaikymo lygio, palaikymo lygis gali tapti nauju atsparumo lygiu. Pavyzdžiui, jei bitkoino kaina nukris žemiau nei 6 000 USD, tada 6 000 USD riba gali tapti nauju atsparumo lygiu, o apatinė riba, pvz., 4500 USD, taps nauju palaikymo lygiu..

Kintančioje pramonėje, tokioje kaip kriptografija, palaikymo ir atsparumo lygis retai laikosi ilgai.

Pirkite sienas ir pardavinėkite sienas

Atramos ir atsparumo lygiai dažnai nustatomi dėl pirkimo ir pardavimo sienų. Šias sienas galite pamatyti žiūrėdami į biržos užsakymų knygas.

A pirkti sieną yra didelis pirkimo užsakymų, pateiktų pagal tam tikrą kainos limitą, skaičius, tuo tarpu a parduoti sieną yra didelis pardavimo užsakymų, pateiktų pagal tam tikrą kainos ribą, skaičius.

Kartais tai yra riboti pavedimus, kai prekybininkai nustatė konkrečią kainą, už kurią nori pirkti ar parduoti. Kitais atvejais jie yra imti pelno užsakymus arba nutraukti nuostolius kai prekybininkai bando realizuoti pelną arba apriboti nuostolius.

Daugeliu atvejų šie perka sienas ir parduoda sienas pagal atpažįstamus kainų taškus. Pavyzdžiui, kai prekybininkai siekia užsitikrinti savo pelną, gali būti 15 000 USD pardavimo užsakymų siena. Tuo tarpu gali būti 5000 USD pirkimo užsakymų siena, kai prekybininkai siekia nusipirkti panardinimą. Staigus kainų šuolį ar kritimą lengvai sustabdo pardavimo ar pirkimo užsakymų siena.

Kaip skaityti Bitcoin kainų diagramas ir šifravimo rinkos grafikus

Iš pirmo žvilgsnio kripto diagramos gali atrodyti sudėtingos. Tačiau kai suprasite, ką viskas reiškia, tai atrodys daug mažiau komplikuota.

Štai kaip atrodo vidutinė kriptografinių kainų diagrama:

Šioje diagramoje parodyta nuolatinė „BitMEX“ BTC / USD sutartis dviejų mėnesių laikotarpiui nuo vasario 1 iki balandžio 1 dienos. Kiekviena žvakidė (kiekviena žalia arba raudona juosta) reiškia 6 valandų intervalą.

Galite pakoreguoti laiko skalė diagramos, kaip jums patinka. Kai kurias diagramas galite naudoti intervalais pavyzdžiui, net 30 sekundžių, o kiti leidžia naudoti iki metų intervalus.

Kaip ir daugumoje finansinių diagramų, Y ašis (vertikali ašis) rodo kainą, o X ašis (horizontali ašis) rodo laiką.

Galite pamatyti kainų skalė dešinėje diagramos pusėje. Tai yra intervalas tarp dviejų kainų taškų. Šioje diagramoje kainų skalė yra 50, o tai reiškia, kad skirtumas tarp dviejų kainų taškų yra 50. Kainų skalė gali būti tiesinė arba logaritminė:

Linijinė kainų skalė: Naudojant linijinę kainų skalę, atstumas tarp bet kurių dviejų to paties skaitinio skirtumo taškų, neatsižvelgiant į vertę, yra lygus. Atstumas tarp 1 ir 2 yra toks pat, kaip, pavyzdžiui, atstumas tarp 9 ir 10.

Logaritminė kainų skalė: Naudojant logaritminę kainų skalę, atstumas tarp kainų taškų yra susietas su dviejų verčių santykiu. Pavyzdžiui, atstumas tarp 1 ir 2 yra lygus atstumui tarp 4 ir 8 arba 12 ir 24.

Skirtumas tarp linijinių ir logaritminių kainų skalių yra reikšmingas. Žemiau pamatysite dvi bitkoinų visų laikų kainų istorijos diagramas. Pirmajame grafike naudojama linijinė kainų skalė, o antroje – logaritminė kainų skalė:

Dvi diagramos rodo visiškai tą patį: bitkoino kaina nuo 2011 m. Iki šių dienų. Tačiau logaritminė diagrama pasakoja daug kitokią istoriją nei tiesinė diagrama.

Su linijinė diagrama, panašu, kad pirmuosius ketverius savo gyvavimo metus bitkoino kaina nieko nedarė. Tada įvyko nedidelis kainų šuolis, ilgas riboto kainų judėjimo laikotarpis, o tada 2017 m. Gruodžio mėn..

Ant logaritminė diagrama, bitkoino kainų judėjimas yra kur kas mažiau dramatiškas. Pirmieji bitkoino laikai atrodo ypač įspūdingi, palyginti su pirmuoju grafiku. Matome, kad bitkoino kaina padvigubėja. Skirtumas tarp 2 USD už BTC ir 200 USD už BTC yra reikšmingas – net jei jis atrodo lygia linija tiesinėje diagramoje. Tuo tarpu 2017 m. Įvykęs šuolis nuo 5000 USD iki 20 000 USD už BTC atrodo daug mažiau reikšmingas.

Kriptografinių analitikų „Bitcoin“ diagramų tipai

Yra keturi bendri šifravimo diagramų tipai, įskaitant linijų diagramas, juostines diagramas, žvakių lazdelių diagramas, taškų ir paveikslų diagramas. Toliau kalbėsime apie kiekvieną diagramą ir jos unikalius pranašumus.

Linijinė diagrama

Linijinė diagrama yra paprastas, įprastas diagramos tipas, kai „linija“ jungia kiekvieno laiko intervalo pabaigos kainas.

Kai kuriose linijų diagramose kiekvieno laikotarpio kainos yra atviros, aukštos arba žemos. Tačiau daugeliu atvejų kaina atspindi kiekvieno intervalo uždarymo tašką. Pavyzdžiui, jei bitkoinas užsidarė 5 000 USD 15 val. Ir 5 100 USD 16 val., Tada linija būtų nubrėžta nuo 5 000 iki 5 100 USD.

Juostinė diagrama

Juostinėje diagramoje pateikiamas išsamesnis kainos veiksmo vaizdavimas nei linijinėje diagramoje. Tai rodo kainą, už kurią atsidarė, pavyzdžiui, bitkoinas, taip pat kainą, už kurią jis užsidarė. Užuot tik matę vieną skaičių (uždarymo kainą), galite pamatyti, ką bitkoino kaina padarė konkrečią dieną. Aukštos, žemos ir uždaros kainos pateikiamos naudojant vertikalių linijų seriją su horizontaliu brūkšniu kiekvienoje pusėje.

Kai kurie žmonės juostinę diagramą taip pat vadina „atviru aukštu žemu uždarymu“ arba OHLC diagrama. Vertikali linija vadinama diapazono linija, ir ji nurodo kainų diapazoną kiekvienam laiko intervalui, įskaitant aukštąjį ir žemąjį. Tuo tarpu horizontalūs brūkšneliai rodo kiekvieno intervalo atidarymą ir uždarymą.

Stulpelių diagrama atrodo taip, kaip vaizduojama tam tikrą laikotarpį:

Aukščiau esančioje juostų diagramoje taip pat naudojama spalva, nurodanti pakilimo ir kritimo intervalus. Juodas diapazonas naudojamas didėjančiam intervalui nurodyti (kai uždarymo kaina buvo didesnė už atidarymo kainą), o raudona – kritimo intervalui nurodyti (kai uždarymo kaina buvo mažesnė nei atidarymo kaina).

Žvakidės diagrama

Kai kurie žmonės žvakidžių lenteles vadina „japoniškų žvakidžių lentelėmis“, nes jas XVIII amžiuje išrado japonų ryžių prekybininkas, nors vakarų rinkose jos pasirodė tik 1990-ųjų pradžioje..

Šiandien žvakidžių diagramos veikia panašiai kaip juostų diagramos. Jie leidžia pamatyti tam tikrą dieną aukštą, žemą, atvirą ir uždarą. Tačiau šie skaičiai yra išreikšti šiek tiek kitaip.

Naudojant žvakidžių lenteles, yra tuščiaviduris arba užpildytas korpusas su viršutiniais ir apatiniais šešėliais, kurie atspindi atviras, uždaras, aukštas ir žemas kainas. Žvakidės korpuso ilgis ir forma taip pat naudojami prekybinės veiklos intensyvumui atspindėti tam tikrą laiko tarpą..

Štai ką reiškia kiekviena iš pirmiau minėtų žvakidžių:

Žvakidę dažniausiai sudaro kūnas (tamsesnė sritis), kuris atspindi atviras ir uždaras kainas. Viršutinė ir apatinė linijos (žvakės „dagčiai“) reiškia aukštas ir žemas kainas.

Iš esmės jūs gaunate tą pačią informaciją kaip ir juostinė diagrama, tačiau ši informacija pateikiama šiek tiek kitaip.

Tam tikrą vaidmenį vaidina ir tamsesnė sritis. Jei kaina bus uždaryta aukščiau nei ji atsidarė, žvakidė bus tamsiai žalios spalvos (per tą intervalą bitkoino kaina pakilo). Jei kaina užsidaro žemiau, nei buvo atidaryta, žvakidė bus tamsiai raudona (per tą intervalą bitkoino kaina krito). Kai kuriose žvakidžių lentelėse taip pat naudojamas užpildymo ar neužpildymo raštas, kai žvakidė yra pilna arba tamsesnė, kai kainos kyla, o neužpildytos ir tuščios, kai kainos krinta.

Taškų ir paveikslų diagrama

Iš keturių čia išvardytų diagramų taškų ir figūrų diagrama yra mažiausiai paplitusi. Nepaisant to, nišinė techninių prekybininkų grupė ir toliau naudoja tašką ir figūrą (P&F) diagramos iki šios dienos.

Taškų ir paveikslų diagrama rodo tik kainų pokyčius. X stulpelis rodo kylančias kainas, o O stulpelis – mažėjančias kainas. Laikas ir tūris nenurodomi. Jei ilgą laiką nėra reikšmingo kainų judėjimo, diagramoje nėra jokių naujų duomenų.

Su P&F diagramos, kiekvienos X ir O reikšmė yra nustatoma kaip nustatytas kainų intervalas. Neatsižvelgiama į bet kokį kainos pokytį žemiau šios vertės. Diagrama pereina į naują stulpelį (vadinamą atvirkštiniu), kai kaina pasikeičia priešinga kryptimi, kurią rodo tam tikras skaičius X arba O.

Aukščiau pateiktoje diagramoje kiekvienas X arba O reiškia dviejų dolerių pakilimą ar kritimą. Atšaukimas įvyksta, jei pasikeičia priešinga kryptimi mažiausiai keturių dolerių vertė. Laikas gali būti pavaizduotas X ašyje, nors jis niekada nenaudojamas kaip P koeficientas&F diagramos.

Kokia šio unikalaus diagramų kūrimo įrankio prasmė? Esmė yra pašalinti atitraukimo ar iškreipimo efektą, atsirandantį kitų tipų diagramose, apskaitant laiko intervalus su nereikšmingais kainų pokyčiais. Diagrama rodo tik reikšmingus kainų pokyčius.

Nepaisant to, šiandien kriptografiniame pasaulyje taškų ir figūrų diagramos yra labai neįprastos.

Be to, kaip papildomas bitkoinų diagramos modelio šaltinis, čia pateikiama žvilgsnis, lyginantis „bullish“ prekybos diagramas su „bearish“ prekybos diagramomis: bitcoin-chart-analysis-bullish-patterns

bitcoin-chart-analysis-bearish-modeliai

bitkoinų prekybos diagramos analizės bulių ir lokių modeliai iš „Crypto Trading Book“

Bitcoin diagramos modeliai

Kripto prekybininkai analizuos diagramas, kad atskleistų skirtingus modelius. Yra visų tipų modeliai. Tačiau modeliai paprastai skirstomi į tris konkrečias kategorijas:

Tęsimo modeliai: Šie modeliai rodo trumpą konsolidacijos laikotarpį, po kurio vyraujanti tendencija tęsis ta pačia kryptimi.

Grįžimo modeliai: Šie modeliai rodo pasiūlos ir paklausos balanso pasikeitimą, kuris paprastai lemia tendencijos pasikeitimą. Šie modeliai yra suskirstyti į viršutinius ir apatinius darinius.

Dvišaliai modeliai: Dvišaliai modeliai yra trikampio formos, rodančios, kad tendencija gali svyruoti bet kuriuo atveju.

Rašto analizė nėra juoda ir balta. Kai kurie žmonės gali analizuoti diagramą ir pamatyti, pavyzdžiui, tęsimo modelį, kiti matys dvišalį modelį. Remiantis intervalais ir ankstesnėmis tendencijomis, analizė gali skirtis.

Toliau kalbėsime apie kai kuriuos specifinius modelių tipus, kurie gali reikšti pirmiau nurodytus tęsinius, pasikeitimus ir dvišalius modelius.

Taurė su rankenos raštu

Taurė su rankenos raštu gali būti tęsinys arba atvirkštinis modelis, atsižvelgiant į ankstesnę tendenciją. Tai atrodo taip:

Taurė su rankenos modeliu aukštyn (kaip nurodyta aukščiau) yra taurusis tęsinio modelis. Be mažo čiurlenimo (puodelio), vyraus augimo tendencija. Kai kurie puodeliai yra U formos, kiti – V formos. Idealiomis sąlygomis puodelis turi vienodas aukštumas iš abiejų pusių, prieš konsoliduodamasis tam tikroje kainos vietoje (rankena). Apskaičiuota kito išsiveržimo po konsolidavimo kaina yra simetriška taurės aukščiui.

Žinoma, puodelis su rankenos raštais gali nurodyti skirtingus dalykus vyraujančioje tendencijoje:

Šioje diagramoje ta pati taurė su rankenos raštu reiškia nuosmukio pabaigą ir išsiveržimą į aukštyn tendenciją. Puodelio formavimui pereinant prie rankenos, kaina neturi nukristi virš pusės puodelio aukščio. Jei kaina sumažėja daugiau nei pusė puodelio aukščio, pardavimo momentas yra per didelis ir jis nebėra laikomas puodeliu su rankenos raštu („rankena“ sulūžo)..

Kuo ilgiau užtrunka taurė su rankenos modeliu, ir kuo giliau puodelis formuojasi, tuo didesnis impulsas yra didesnis ir didesnis kainos tikslas. Pridėjus puodelio aukštį prie išsiveržimo taško, tai gerai parodo trumpalaikį kainos tikslą.

Vėliavos ir vėliavėlės

Vėliavos ir vėliavėlių modeliai yra tęsiniai. Jie susidaro, kai kainos trumpam konsoliduojasi, kol rinka vėl juda ta pačia kryptimi.

Štai kaip tai atrodo tradicinėje diagramoje:

Šioje diagramoje matome konsolidacijos etapą viduryje. Ilgalaikė tendencija trunka trumpą stabdymą, sukurdama stačiakampio formą diagramoje. Tada tęsiasi ilgalaikė augimo tendencija, stačiakampis nutrūksta ir kainos toliau juda aukštyn.

Taip pat galite turėti ir meškų, ir bulių vėliavas. Su šiomis vėliavomis vėliavą formuoja nedidelis pasviręs judėjimas priešinga vyraujančiai tendencijai kryptimi.

Taip pat yra skirtumas tarp vėliavos ir vėliavos modelio. Vėliava yra stačiakampio formos, o vėliava yra trikampio formos:

Prieš vėliavų ir vėliavų modelius paprastai įvyksta staigus mitingas ar nuosmukis. Šis mitingas ar nuosmukis sudaro vėliavos “stulpą”. Atstumas nuo atramos ar pasipriešinimo lygio iki „vėliavos“ ar „vėliavos“ vadinamas vėliavos stulpu.

Galite analizuoti tikslinę kainą iš vėliavos ar vėliavų diagramos. Paprastai tai darote pridėdami vėliavos stiebo ilgį į formacijos viršų aukštyn ir atimdami vėliavos stiebo ilgį nuo formacijos dugno žemyn..

Galva ir pečiai

Galva ir pečiai (HS arba H&S) modeliai yra vieni patikimiausių grįžimo modelių.

Atsižvelgiama į kai kuriuos HS modelius galvos ir pečių viršutiniai raštai arba „HS viršūnės“. Tai yra meškiuko apsisukimo modelis, kurį sudaro trys dalys, įskaitant dvi mažesnes smailes šalia aukštesnės smailės:

Sujungę kairio peties apačią su žemiausia galva, galime sukurtiiškirptė’Diagramos. Kai kainos nukrenta žemiau iškirptės, aukštėjanti tendencija nutrūksta, o rinkos įeina į meškų tendenciją, kaip parodyta toliau pateiktoje diagramoje su traukimo ir tiksline linija..

Galvos ir pečių apatinės diagramos, Tuo tarpu, taip pat žinomi kaip HS dugnai arba atvirkštinės HS diagramos. Tai yra „bullish“ apsisukimo modelis (vietoj meškos pasikeitimo modelio), kuriame vyrauja tendencija žemyn.

Kaip ir viršutinę HS schemą, HS apatinę diagramą sudaro trys dalys, įskaitant du seklesnius arba aukštesnius slėnius abipus gilesnio slėnio arba žemesnį žemą slėnį.

Tikslus pagal kainą galite apskaičiuoti pagal galvos ir pečių diagramas. Aukščiausių „HS“ topų kainą galite įvertinti remdamiesi aukštojo aukščio ir lūžio taško išilgai iškirptės santykiu. Pavyzdžiui, jei aukštesnis aukštis yra 40, o lūžio taškas yra 20 (50% sumažėjimas), tada numatomas suskirstymo tikslas žemiau iškirptės būtų 10, o tai yra dar 50% nuo iškirptės.

Tuo tarpu HS apatinėse diagramose galite apskaičiuoti tikslinę kainą, panašiu metodu pridėdami galvos aukštį prie lūžio taško. Jei žemiausia žemiausia vertė yra 20, o išsiveržimas įvyksta, pavyzdžiui, 30 (santykis 2: 3), tada tikslinė kaina yra 45.

„Double Top“ diagramos

Dvigubos viršutinės diagramos yra meškiuko pasikeitimo modeliai vyraujančioje tendencijoje. Turėdami dvigubą aukščiausią diagramą pamatysite trumpą atsitraukimą, po kurio eis abortyvus ralis, tada antrą traukimą ankstesniame aukščiausiajame taške, o tada kaina bus žemesnė už ankstesnę žemiausią kainą:

Tai lengva suvilioti pagal dvigubą viršutinį modelį. Idealiu atveju, palaukę, kol pakartotinai išbandžius viršų, kaina nukris žemiau pirmojo žemiausio kritimo lygio, nes tai yra pabaiga, o tai yra žemiausia diagramos vieta.

Norėdami apskaičiuoti dvigubo viršutinio modelio kainos tikslą, galite atimti formacijos aukštį nuo taško, kuriame atrama nutrūksta. Arba galite analizuoti formacijos viršutinės ir žemos traukos santykį. Jei darinio viršūnė yra 20, o žemas traukimo koeficientas yra 10 (2: 1), tada tikslinis kainos skirtumas yra 5.

Dvigubas dugnas

Dvigubo dugno diagramos formavimas yra tas, kas atsitiks, jei apversite dvigubą viršutinę diagramą aukštyn kojomis. Dvigubo dugno darinys yra vyriškos krypties tendencija vyraujančioje žemyn. Kartą pataikius į dugną, vieną kartą pakilus ir vėl patekus į dugną, dvigubas dugnas atsiranda, kai kainos prasiveržia per iškirptę, kad užbaigtų „W“ formavimąsi..

Po nuosmukio kainos gali pakilti į neseniai pasiektą aukščiausią tašką, tada vėl nukristi iki ankstesnio žemiausio lygio, prieš surenkant paskutinį laiką išsiveržti virš ankstesnio pastarojo laikotarpio aukščiausiojo lygio, kad užbaigtų susidarymą ir pasikeistų į augimo tendenciją..

Norėdami apskaičiuoti dvigubų aukščiausių kainų tikslus, prie proveržio taško galite pridėti formacijos aukštį. Arba galite analizuoti formacijos dugno ir pirmojo ralio aukščio santykį. Pavyzdžiui, jei formacijos dugnas yra 5, o pirmasis ralis pasiekia 10, tai kainos tikslas bus 20.

Trivietis viršus & Trigubas dugnas

Padaryti aukščiau išvardytas formacijas dar sudėtingesnes yra tai, kad kartais galime turėti trigubo viršutinio ir trigubo dugno darinius, kurie atrodo panašūs į dvigubo viršutinio ir dvigubo dugno darinius. Kaip ir dvigubi viršutiniai / apatiniai dariniai, trigubi viršutiniai / apatiniai dariniai taip pat yra atvirkštiniai modeliai. Jie prieštarauja vyraujančiai aukštyn arba žemyn.

Kaip matote čia, trigubą viršūnę sudaro trys lygios smailės, padalytos iš dviejų slėnių.

Tuo tarpu trigubas dugno darinys apverstas aukštyn kojomis, susidedantis iš trijų vienodų slėnių ir dviejų abortyvių smailių.

Norėdami apskaičiuoti trigubo viršutinio arba apatinio formavimo tikslą, pridedate arba atimate formacijos aukštį iki lūžio taško arba nuo jo, panašiai kaip apskaičiuojate kainos tikslą dvigubose viršutinėse / apatinėse formacijose..

Apvalumas apačioje

Apvalaus dugno arba lėkštės dugno formavimas yra bullish apsisukimo ar tęsimo modelis. Naudodami šį modelį matysite kietesnį puodelio ar dubens formavimąsi nei puodelio ir rankenos modelis. Tai panašu į galvos ir pečių modelį, tačiau be pastebimų pečių. Galite sujungti mažas kainas apačioje, kad suformuotumėte suapvalintą formą, vaizduojančią lėkštės dugną:

Formavimas pirmiausia pradeda formuotis dėl pardavimo spaudimo, dėl kurio kainos krinta. Šis slėgis ilgainiui praranda garą ir pereina į aukštyn tendenciją. Pirkimo spaudimas mažėja, todėl kainos nukrinta iki naujo žemo lygio, ir ši tendencija kartojasi dar kelis kartus, kol pasiekiamas žemiausias žemiausias taškas. Tada pirkimo spaudimas ima viršų, galų gale sukelia išsiveržimą ir užbaigia apvalinimo dugno formavimąsi.

Norėdami apskaičiuoti trumpalaikius kainų tikslus apvalinant dugno formacijas, pridedate taurės aukštį prie pasipriešinimo linijos.

Pleištai

Yra dviejų tipų pleišto modeliai, įskaitant kylančius pleišto modelius ir krentančius pleišto modelius. Šie modeliai gali būti tęsiniai arba pasikeitimo modeliai, priklausomai nuo to, kokias rinkas darė prieš modelio susidarymą.

 

Kylančioje tendencijoje kylantis pleišto modelis rodo meškos pasikeitimą. Rinkos sukasi, o kainos pradeda kristi. Nuosmukio metu kylantis pleišto modelis yra tęsinys, nes kainos ir toliau krenta.

Tuo tarpu krintantis pleištas laikomas bullish modeliu. Krintantis pleištas rodo, kad pakyla į priekį, kai, pavyzdžiui, jis susidaro vyraujančioje žemyn. Susiformavęs vyraujančioje tendencijoje, krintantis pleištas rodo tęsinį, nes kainos toliau auga.

Stačiakampiai

Stačiakampių modeliai susidaro, kai kainos tam tikrą laiką šokinėja tarp maždaug vienodų aukščiausių ir žemiausių. Brėždami linijas aplink šio laikotarpio aukštumas ir žemumas matote, kaip pradeda formuotis stačiakampiai.

Stačiakampis, taip pat žinomas kaip prekybos diapazonas arba konsolidacijos zona, yra tęsinys, kai kaina svyruoja tarp lygiagrečių atramos ir atsparumo linijų. Tai aklavietė, kai rinkos iš tikrųjų negali suprasti, ką daryti. Per šią aklavietę kaina kelis kartus išbandys palaikymo ir pasipriešinimo lygį prieš pralaužimą. Kai kaina prasiveržia, ji arba pakeis ankstesnę tendenciją, arba ją tęs (judės aukštyn arba žemyn).

Norėdami apskaičiuoti tikslines kainas stačiakampio formavimo metu, pridedate aukštį prie išsiskyrimo ar suskaidymo taško.

Dvišaliai raštai (trikampiai)

Dvišalius modelius sudaro trys skirtingi trikampio dariniai, įskaitant simetriški trikampiai, kylantys trikampiai, ir mažėjantys trikampiai.

Kylantis trikampis

Kylantys trikampiai yra vyraujančios kylančios tendencijos tendencijos. Tačiau kylantys trikampiai taip pat gali formuotis kaip nuosmukio tendencija. Kylančio trikampio raštas susideda iš dviejų ar daugiau maždaug vienodo aukščio ir didėjančių žemumų. Pasipriešinimo linija yra horizontali, nors pailginta atraminė linija pasvirusi į viršų ir susikalba su pasipriešinimo linija, taip formuojamas trikampis.

Kad susidarytų kylantis trikampis, kiekvienas svyravimas arba žemumas turi būti didesnis nei ankstesnis žemas. Formavimas paprastai laikomas baigtu, kai kaina prasilenkia virš viršutinės pasipriešinimo linijos.

Norėdami apskaičiuoti tikslą didėjančiame trikampyje, prie proveržio taško galite pridėti trikampio pagrindo aukštį. Stabdymo nuostolis turėtų būti pastatytas ties paskutiniu žemu svyravimu.

Mažėjantis trikampis

mažėjantis trikampis yra priešinga kylančiam trikampiui. Paprastai tai yra meškų tęsinys, susiformavęs, kai kainos laikui bėgant palaipsniui mažėja kaip dalis platesnės nuosmukio. Tačiau tai taip pat gali suformuoti pasikeitimo tendenciją aukštyn tendencijos metu. Kaip ir kylančio trikampio atveju, kaina kartais gali pakilti į viršų, todėl svarbu žaisti modelį, kai jis vystosi, ir naudoti griežtus sustojimus.

Mažėjantis trikampis yra suformuotas, kai vienodos žemumos sukuria horizontalią atramos liniją, o mažėjančios aukštumos sukuria pasvirusią žemyn pasipriešinimo liniją, sukurdamos tokio paties tipo stačiojo kampo trikampį, kuris matomas aukščiau kylančiame trikampyje.

Norėdami apskaičiuoti tikslą mažėjančio trikampio formavimu, atimkite trikampio pagrindo aukštį iki taško, kuriame suskaidoma atrama.

Simetrinis trikampis

A simetriškas trikampis, kaip jau spėjote, formuojasi kažkur tarp kylančio ir mažėjančio trikampio modelio. Tai tipiškas dvišalis modelis, kai sunku nustatyti modelio rezultatą, kol nepatvirtinamas aiškus išsiskyrimas.

Turėdami simetrišką trikampį, matysime mažesnių reakcijų aukščiausiųjų ir aukštesnių reakcijų žemumų serijas, kai kaina galiausiai konsoliduosis. Šis taškas sudaro trikampio viršūnę. Tuo tarpu atramos ir pasipriešinimo linijos sudaro dvi trikampio puses, galiausiai susitinkančios taške.

Kadangi išsiveržimo kryptį sunku nustatyti, kai kurie prekybininkai žais abi puses simetrišku trikampiu, pateikdami ilgą ir trumpą užsakymą, tada uždarydami vieną, kai kiti pataikys.

Norėdami apskaičiuoti kainos tikslą simetriškame trikampyje, pridėkite arba atimkite trikampio pagrindą prie lūžio taško. Galite apskaičiuoti ilgalaikę kainų vertę, nubrėždami išplėstinę tendencijos liniją, lygiagrečią atramos linijai (darant prielaidą, kad modelis lūžta į viršų) arba lygiagrečiai varžos linijai (jei modelis sugenda žemyn), einančią per kitą trikampio pagrindo viršūnę.

Penki populiariausi Bitcoin prekybininkų modeliai

Tam tikri modeliai suteikia galingesnę pelno uždirbimo galimybę nei kiti. Istoriškai geriausiomis galimybėmis prekybininkams suteikė šie penki modeliai:

 • Trikampiai (kylantys, mažėjantys ir simetriški trikampiai)
 • Galvos ir pečių raštai
 • Dvigubi ir trigubi viršutiniai ir apatiniai raštai
 • Taurė su rankenos raštais
 • Vėliavų ir vėliavų raštai

Techniniai rodikliai: kaip skaityti diagramas kaip meistras

Iki šiol daugiausia dėmesio skyrėme platesnėms diagramų schemoms. Tačiau toliau kalbėsime apie techninius rodiklius, įskaitant signalus, kuriuos prekybininkai naudoja kurdami savo strategijas.

Vaizduokite platesnius aukščiau aptartus diagramų modelius, pavyzdžiui, klimatą, kuris keičiasi nuo pavasario iki vasaros iki rudens ir žiemos. Mes matome platesnius temperatūros, dienos šviesos ir oro pokyčius ištisus metus.

Tuo tarpu techniniai signalai yra jūsų perskaityta trumpalaikė informacija, leidžianti nuspėti, kuris sezonas bus kitas. Pavyzdžiui, galite pastebėti, pavyzdžiui, temperatūros kritimą nuo 40 iki 30 per savaitę. Tai rodo, kad ateina žiema.

Analizuojant techninius rodiklius, svarbu atsiminti, kad kiekvienas atskiras techninis rodiklis nėra ypač reikšmingas. Jums reikia konteksto, kad suprastumėte, ką reiškia tas techninis rodiklis. Galite gauti kontekstą, žiūrėdami į tokią informaciją kaip vyraujanti tendencija, diagramos modelis ir kt. Tai tarsi dėlionės gabalas: tai prasminga tik tada, kai visa tai sujungta siekiant sukurti nuoseklų rinkos vaizdą.

Rodiklius galima suskirstyti į perdangas arba osciliatorius:

Perdangos: Persidengimai yra rodikliai, kurie naudoja tą pačią skalę kaip ir kaina, ir pateikiami kainų diagramos viršuje.

Osciliatoriai: Osciliatoriai atskirai rodomi skirtingoje skalėje žemiau kainų diagramos ir svyruos tarp minimalios ir didžiausios vertės.

Atsižvelgiama į tam tikrus techninius rodiklius pagrindiniai rodikliai. Pagrindinis rodiklis pasižymi stipriomis nuspėjamosiomis savybėmis ir gali nurodyti rinkos kryptį, kol kaina nepasikeis. pagrindiniai rodikliai gali būti veiksmingi signalizuojant apie artėjantį tendencijos ar impulsų pasikeitimą, kol rinka nepradeda rodyti tų pokyčių. Geriausiai žinomi pagrindiniai rodikliai apima santykinio stiprumo indeksas (RSI), stochastinis osciliatorius ir balanso tūris (OBV).

Tuo tarpu svarstomi kiti techniniai rodikliai atsilikę rodikliai. Atsilikę rodikliai atitinka rinkos tendencijas. Jie rodo rinkos tendencijų pasikeitimą, tačiau jie paprastai atsilieka nuo šio poslinkio. Paprastai atsilikimo rodiklis naudojamas patvirtinti tendenciją po to, kai tendencija jau pradėjo ryškėti. Tačiau atsilikę rodikliai yra mažiau vertingi svyruojančioje rinkoje, kurioje nėra aiškios tendencijos. Du geriausiai žinomi atsilikimo rodikliai yra „Bollinger“ juostos ir slenkantys vidurkiai.

Slenkantys vidurkiai

Slenkantys vidurkiai yra tendencijų perdangos, galinčios parodyti trumpalaikes, vidutines ir ilgalaikes tendencijas. Norėdami apskaičiuoti slenkantį vidurkį, imame vidutinę kainą per tam tikrą laikotarpį. Slenkantis vidurkis pašalina daug „triukšmo“ diagramoje, įskaitant trumpalaikį nepastovumą ir kainų pokyčius. Tai gali lengviau pastebėti tendencijas.

Yra du įprasti slankiųjų vidurkių apskaičiavimo būdai, įskaitant paprastus slenkamuosius ir eksponentinius slenkamuosius vidurkius. Abu jie laikomi atsiliekančiais techniniais rodikliais.

A paprastas slenkamasis vidurkis (SMA) yra tik visų tam tikro laikotarpio pabaigos kainų suma, padalyta iš laikotarpių skaičiaus. Pavyzdžiui, 5 dienų SMA galima apskaičiuoti susumavus kiekvienos dienos uždarymo kainas ir padalijus sumą iš penkių. Per ilgesnį laikotarpį yra didesnis atsilikimas. Ilgesnės skalės išlygina mūsų kainų pokyčius ir yra mažiau reaguojančios nei trumpesnės.

Peržiūrėkite toliau pateiktą diagramą, kad pamatytumėte, kaip tai veikia praktiškai. 50 dienų slenkamasis vidurkis atsilieka nuo kainų pokyčių, o 10 dienų slenkamasis vidurkis griežtai apkabina kainų pokyčius:

Eksponentinis slenkamasis vidurkis (EMA), tuo tarpu didesnį svorį skiria naujausiems duomenų taškams. Tai gali „sugriežtinti“ slenkantį vidurkį iki kainų pokyčių, todėl slenkamasis vidurkis labiau reaguoja į naujausius kainų pokyčius.

Eksponentiniai slankieji vidurkiai naudoja svertinį daugiklį, kad naujausiems duomenų taškams būtų suteiktas didesnis svoris. Šį svertinį daugiklį galima apskaičiuoti pagal formulę [2 / (laikotarpis + 1)]. Per 10 dienų EMA paskutinei kainai taikomas svoris būtų [2 / (10 + 1)] = 0,1818 arba 18,18%.

Taip pat yra dabartiniai eksponentiniai slankieji vidurkiai (EMA), kur imsite šios dienos kainą x svertinį koeficientą + vakarykštę EMA x (1 – svertinį daugiklį)..

Jums nereikia įsiminti šių formulių. Diagramos įrankiai šias formules taiko automatiškai. Tačiau tai padeda žinoti, iš kur atsiranda šios formulės.

Paprasti slankieji vidurkiai, palyginti su eksponentiniais slenkamaisiais vidurkiais

Paprasti slenkantys vidurkiai ir eksponentiniai slankieji vidurkiai yra du būdai apibūdinti tą pačią tendenciją. Vienas nebūtinai yra geresnis už kitą. Kiekvienas iš jų turi savų pranašumų.

An eksponentinis slenkamasis vidurkis, pavyzdžiui, greičiau reaguoja į naujausius kainų pokyčius ir glaudžiau apkabina kainų kreivę.

A paprastas slenkamasis vidurkis, tuo tarpu yra idealus ilgalaikio palaikymo ir atsparumo lygiams nustatyti. Paprasto slankiojo vidurkio nuolydis taip pat naudojamas norint įvertinti pagreitį konkrečios tendencijos link.

Paprastai 200 dienų paprasto slankiojo vidurkio (SMA) diagrama ir 50 dienų SMA diagrama yra dvi populiariausios skalės vidutinio ir ilgo laikotarpio tendencijoms nustatyti. Šios dvi diagramos taip pat yra naudingos nustatant palaikymo ir pasipriešinimo lygius, „bullish“ ir „bearish“ kryžminimus bei skirtumus.

Kai susidaro paprasti ir eksponentiniai slankieji vidurkiai, tai sukuria kryžminimą. Tai laikoma pagrindiniu įvykiu, galinčiu parodyti tendencijos pokyčius.

Yra, pavyzdžiui, „bullish crossovers“, kurie dar vadinami auksiniais kryžiais. Upartinis kryžminimas įvyksta, kai trumpesnio skalės slenkamasis vidurkis kerta virš ilgesnio skalės slankiojo vidurkio.

Taip pat yra meškų kryžminimų, dar vadinamų mirties kryžiais. Lokinis kryžminimas įvyksta, kai trumpesnio skalės slenkamasis vidurkis kerta žemiau ilgesnio skalės slankiojo vidurkio.

Tuo tarpu, jei dabartinė kaina viršija ilgalaikį slenkantį vidurkį, tai rodo bulių išsiveržimą. Jei dabartinė kaina kerta žemiau ilgalaikio slenkančio vidurkio, tai rodo, kad išsiskyrimas yra labai mažas.

Judančio vidutinio konvergencijos divergencija (MACD)

Judantis vidutinis konvergencijos-divergencijos arba MACD yra tendencijas sekantis osciliatorius, populiarus norint įvertinti impulsą. MACD ima du eksponentinius slenkamuosius vidurkius (pvz., 12 dienų ir 26 dienų EMA), tada juos nubrėžia ties nulinėmis linijomis, kad pamatuotų tendencijos impulsą.

Taip pat matome MACD histogramą, kuri matuoja impulsą pagal santykį tarp MACD ir jo signalo linijos (MACD 9 dienų EMA).

Šiuolaikinį MACD osciliatoriaus indikatorių sudaro keturi elementai, įskaitant MACD liniją, nulinę liniją, signalo liniją ir MACD histogramą:

 • MACD linija: MACD eilutė yra 26 dienų EMA, atimta iš 12 dienų EMA.
 • Nulio linija: Nulinė linija yra taškas, kuriame abi EMA yra lygios.
 • Signalo linija: Signalo linija yra MACD 9 dienų EMA.
 • MACD histograma: MACD histograma braižoma juostomis išilgai nulio linijos. Tai skirtumas tarp MACD linijos ir signalo linijos.

A teigiamas MACD įvyksta, kai 12 dienų EMA viršija 26 dienų EMA. Tai rodo, kad rinka yra pakilusi. Kuo didesnė vertė, tuo stipresnis pagreitis.

A neigiamas MACD, tuo tarpu rodo, kad rinka yra meškiška, o mažesnės vertės rodo stiprų nuosmukį.

Pagrindiniai įvykiai yra konvergencija, kryžminimas ir nukrypimas nuo nulio linijos ir signalo linijos.

 • Konvergencija: Nurodo nenumaldomą pagreitį.
 • Kryžminis: Rodo rinkos jėgų pasikeitimą.
 • Skirtumas: Nurodo kylantį pagreitį.

Santykinio stiprumo indeksas (RSI)

Santykinis stiprumo indeksas arba RSI yra būdas parodyti impulsą. „Momentum“ gali nustatyti rinkos tendencijų stiprumą, suteikdamas jums gerą idėją, kada pirkti ar parduoti, atsižvelgiant į tai, ar rinkos perkamos, ar per daug parduodamos..

RSI svyruoja tarp 0 ir 100, tipinis laikotarpis yra 14 dienų. Kai RSI yra mažesnis nei 30, tai rodo, kad rinka yra per daug parduota. Kai RSI viršija 70, tai rodo, kad rinka yra perka. Tačiau kai kurie prekybininkai vietoj ribų naudoja 20 ir 80, o tai gali būti labiau pasakytina apie labai nestabilias rinkas (įskaitant kriptografiją).

Kadangi RSI yra pagrindinis rodiklis, RSI nuolydis gali parodyti tendencijos pokyčius, kol ši tendencija nepastebėta bendrojoje rinkoje. Dėl šios priežasties RSI yra vienas iš labiausiai paplitusių rinkos sąlygų analizės būdų.

RSI = 100 – (100/1 + RS)

Pagal šią formulę santykinis stiprumas (RS) yra lygus vidutiniam padidėjimui, palyginti su vidutiniu nuostoliu (RS = vidutinis pelnas / vidutinis nuostolis).

A įgyti yra laikotarpis, kai kaina uždaroma virš praėjusios dienos pabaigos, o a nuostoliai yra laikotarpis, kai kaina užsidaro žemiau praėjusios dienos pabaigos. Šios vertės yra absoliučios, o tai reiškia, kad nuostoliai skaičiuojami kaip teigiamos vertės.

Nors RSI skirtumai gali būti naudingi, jie yra naudingi tik atitinkamame kontekste. Kaip ir naudojant kitus rodiklius čia, svarbu priminti, kad nereikia naudoti vieno rodiklio kaip signalo be tinkamo konteksto.

Kai kaina pasiekia žemesnę žemiausią kainą, o RSI – žemesnę, galite pastebėti didėjantį skirtumą. Tuo tarpu meškų išsiskyrimas įvyksta, kai kaina pasiekia aukštesnę, o RSI – žemesnę.

Mes taip pat galime naudoti RSI, kad galėtume stebėti RSI gedimus, kurie laikomi galimo tendencijos pasikeitimo rodikliu arba į priekį..

Upėtakio nesėkmės svyravimai įvyksta, kai RSI nukrenta žemiau 30, atsimuša per 30, nukrenta atgal, bet nenukrenta žemiau 30 ir padaro naują aukštą.

Tuo tarpu meškos nesėkmės svyravimai įvyksta, kai RSI sulūžta virš 70, nukrenta, atšoka nesulaužant 70 ir vėl nukrenta į naują žemiausią lygį..

Parabolinis SAR (sustojimas ir atvirkštinis režimas)

Parabolinis sustojimas ir atvirkštinis (SAR) yra perdangos atsilikimo rodiklis, pagrįstas idėja, kad kaina paprastai juda parabolinėmis kreivėmis, kai ji yra tendencinga. Štai kodėl parabolinis SAR rodiklis yra efektyviausias tendencijų rinkose. Laikui bėgant SAR laikysis artimas kainų pokyčiams, augimo tendencijų metu nukris žemiau kainos kreivės, o žemyn – virš kainos kreivės. Dėl šios prigimties prekybininkai naudoja parabolinį SAR rodiklį, kad nustatytų galinius sustojimus ir apsaugotų nuo nuostolių.

Yra atskiros formulės didėjančiam ir mažėjančiam SAR apskaičiuoti. Formulė ima duomenis iš vieno laikotarpio.

 • Kylanti SAR formulė: Dabartinis SAR = praėjusio laikotarpio SAR + AF (EP – paskutinio laikotarpio SAR)
 • Krintanti SAR formulė: Dabartinis SAR = paskutinio laikotarpio SAR – AF (EP – paskutinio laikotarpio SAR)

Šiose formulėse EP yra kraštutinis taškas (arba didžiausias, arba žemiausias dabartinės tendencijos žemiausias), o AF yra pagreičio faktorius. Iš pradžių pagreičio koeficientas nustatomas į 0,02, o AF padidėja 0,02 už kiekvieną naują aukštą ar žemą kraštutinį tašką.

Kai padidinsite pagreičio koeficientas (AF), tai padidina SAR jautrumą, priartindama SAR prie kainų kreivės. Tuo tarpu žeminant AF, SAR tolsta nuo kainų kreivės. Nustačius per aukštą AF, jis gali sukurti per daug pjautinių pjūklų ir sukurti klaidingus važiavimo signalus.

SAR geriausia naudoti kartu su vidutiniu krypties indeksu. Toliau kalbėsime apie vidutinį krypties indeksą ir kaip jis naudojamas nustatant tendencijos stiprumą.

Vidutinis krypties indeksas (ADX)

Vidutinis krypties indeksas (ADX) pastaraisiais metais išaugo populiarumas, kad taptų pirmenybiniu rodikliu vertinant tendencijos stiprumą. Kaip atsilikęs osciliatorius, ADX siūlo mažai žinių apie ateities tendencijas, nors tai rodo rinkos jėgų, esančių už tendencijų, dydį.

ADX svyruoja nuo 0 iki 100, kai ADX paprastai yra mažesnė nei 20 svyruojančioje rinkoje ir virš 25 tendencijų rinkoje. ADX virš 40 rodo stiprią tendenciją.

Skaičiuodami ADX, turime nustatyti teigiamus krypties rodiklius (+ DI) ir neigiamus krypties rodiklius (-DI), kurie kartu sukuria krypties judėjimo indikatorių (DMI). Mes apskaičiuojame DMI, palygindami paeiliui einančių laikotarpių aukštumas ir žemumas.

 • +DI = (lygus + DM / ATR) x 100
 • -DI = (lygus -DM / ATR) x 100

Šioje formulėje, +DM yra dabartinio laikotarpio aukščiausia, atėmus ankstesnio laikotarpio didžiausią. -DM yra ankstesnio laikotarpio žemiausia atėmus dabartinio laikotarpio žemiausią lygį. Tuo tarpu „lyginamoji“ lygties dalis apima paskutinių 13 periodų vidurkio paėmimą, pridėjus naujausią vertę ir sumą padalijus iš 14.

ADX taip pat atsižvelgia vidutinis tikrasis diapazonas arba ATR, kuris rodo nepastovumą. Tikras diapazonas (TR) yra absoliuti didžiausio iš trijų kainų skirtumų vertė (didžiausias dabartinis laikotarpis, atėmus žemiausią dabartinį laikotarpį, didžiausias dabartinio laikotarpio laikotarpis, atėmus praėjusio laikotarpio pabaigą, ir žemas dabartinio laikotarpio laikotarpis, atėmus ankstesnio laikotarpio uždarymą).

 • ATR = [TR iš paskutinių 13 laikotarpių + dabartinis TR] / 14
 • Kryptinis indeksas (DX) = [(+ DI – -DI) / (+ DI + -DI)] x 100
 • ADX = [paskutinių 13 periodų DX + dabartinis DX] / 14

Šios formulės gali atrodyti sudėtingos. Tačiau, kaip minėta pirmiau, jums nereikia įsiminti šių formulių. Yra daugybė priemonių, įgyvendinančių šias formules jums. Tačiau jei norite būti informuotas techninis prekybininkas, tai padės suprasti, iš kur šios formulės.

ATR nenurodo tendencijos krypties. Tačiau + DI ir -DI nurodo tendencijos kryptį. Prekybininkai gali naudoti ADX, kad nustatytų tendencijos stiprumą, tada naudodami + DI ir -DI kryžminimus sukurkite signalus, rodančius galimą pasikeitimą..

Tarkime, pavyzdžiui, + DI linija kerta aukščiau arba krypsta į viršų nuo -DI linijos, kai ADX yra virš 40. Tai stiprus bullish signalas. Tačiau kryžminimas ir skirtumai, kai ADX yra mažesnis nei 20, nėra daug pasekmių signalas, nes už šių judesių nėra tiek daug impulsų.

Šioje lentelėje paaiškinta, kaip skaityti ADX parabolinio SAR kontekste:

„Fibonacci Retracement“

Fibonači retracementas, kaip galite tikėtis, yra susietas su garsiąja „Fibonači“ seka arba „Fibonači“ numeriu. Eilė prasideda skaičiais 0 ir 1, kiekvienas iš eilės einančių skaičių yra už dviejų ankstesnių skaičių sumos.

Tuo tarpu finansinės / kriptografinės analizės metu „Fibonacci retracement“ yra techninė prekybos koncepcija, nustatanti korekcinio retracemento mastą po greito kainų padidėjimo ar sumažėjimo. Juo siekiama kiekybiškai įvertinti, kokio atsitraukimo galime tikėtis po kainų šuolio ar kritimo.

„Fibonacci“ sekoje bet kurio skaičiaus ir jo įpėdinio santykis yra 0,618 arba 61,8%. Tai yra auksinis santykis, skaičius, kuris vaidina reikšmingą vaidmenį biologijoje ir matematikoje.

„Fibonacci retracement“ naudoja tą patį santykį atramos ir atsparumo lygiams nustatyti. Šie lygiai vadinami pavojaus zonos, ir jų yra 23,6%, 38,2%, 61,8% ir 78,6%. „Fibonacci retracement“ taip pat turi 50% pavojaus zoną, o tai neturi nieko bendro su „Fibonacci“ seka, bet yra kilusi iš Dow teorijos, kurioje teigiama, kad pataisymai paprastai lemia 50% retracementą iš ankstesnio žingsnio. Atskyrimo lygiai nustatomi kainų diagramoje, pažymėjus aukščiausią ir žemiausią tendencijos tašką.

Kodėl šie skaičiai yra svarbūs? Na, 23,6% retracementas paprastai pastebimas trumpesniais laikotarpiais. Atšokimas iš šio lygio yra rečiau pasitaikantis, jei pataisa turi impulsą. Tuo tarpu 38,2% ir 61,8% retracements dažniau atšoka (arba pakeičia tendenciją). Ypač 61,8% zona yra žinoma kaip auksinis retracementas.

Kai kurie analitikai taip pat naudoja „Fibonacci retracement“ darinį, vadinamą „Fibonači“ pratęsimas nustatyti, kiek toli gali vykti mitingas. Pagal „Fibonacci“ plėtinį zonos gali būti 78,6%, 100%, 161,8%, 261,8% ir 423,6%.

„Elliott Wave“ principas

„Elliott Wave“ principą 1938 m. Sukūrė amerikiečių buhalteris Ralphas Elliottas. Išėjęs į pensiją dešimtmetį Elliottas tyrinėjo Amerikos rinkas, tada teigė, kad kainos neišvengiamai – ir nuolat – juda fraktalo bangos modelis. Šis fraktalinės bangos modelis yra susietas su natūraliais dėsniais, o fraktalinę bangą galite apibūdinti naudodamiesi „Fibonacci“ seka.

Elliottas teigė, kad rinkos kainos judėjo dviejų rūšių bangomis, įskaitant: impulsų bangos ir korekcinės bangos.

Impulsinės bangos: Impulsinės bangos, taip pat žinomos kaip varomosios bangos, juda vyraujančios tendencijos kryptimi ir susideda iš penkių mažesnių bangų, įskaitant tris tendencijas į priekį einančias arba veikiančias dalines bangas, padalytas iš dviejų korekcinių bangų..

Korekcinės bangos: Korekcinės bangos, kurios gali būti didesnės impulsinės bangos dalis, juda prieš vyraujančios tendencijos kryptį ir susideda iš trijų mažesnių bangų, įskaitant dvi korekcines sub bangas, padalytas iš vienos veiksminės bangos..

Ši teorija yra žinoma kaip „Elliott“ 5 bangų raštas arba „Elliott Wave“ principas:

Sujungus impulsinę bangą ir korekcinę bangą, sukuriama 8 poslinkis, kad būtų sukurta „5-3“ struktūra. Ši 5-3 struktūra sudaro kiekvieną Elliotto bangų ciklą.

Mes matėme šį modelį realiose bitkoinų rinkose 2018 m. Šioje diagramoje taip pat rodomos kainos, esančios 78,6% „Fibonacci“ palaikymo lygyje.

„Fibonacci retracement“ lygiai ir „Elliott“ bangos modeliai yra tik dviejų tipų techniniai rodikliai, kurie sudaro dalinį kriptografinių rinkų vaizdą. Kai kainos grįžta į „Fibonacci“ pavojaus zonas, geriausia pažvelgti į kitus rodiklius, kad sužinotumėte, ar jūsų signalai patvirtina šių pavojaus zonų pasikeitimą. Jei visi signalai nukreipti į panašų rezultatą, turėsite daugiau informacijos apie rinką.

„Bollinger“ juostos

„Bollinger“ grupės savo kilmę sieja su Amerikos finansų analitiku Johnu Bollingeriu, kuris šią teoriją sukūrė 1980-aisiais. „Bollinger“ juostos analizėje kainų svyravimui įvertinti naudojama slankiojo vidurkio perdanga. Teorijoje dalyvauja trys juostos, įskaitant a vidurinė juosta parodyti paprastą slankųjį vidurkį ir viršutinė ir apatinė juosta atspindėti standartinius nuokrypius.

Vidutinei juostai analitikai paprastai naudoja 20 dienų paprastąjį slenkantį vidurkį (SMA). Tuo tarpu viršutinė juosta yra ta pati SMA, prie kurios pridedami du nuokrypio standartai, o apatinė juosta atima du nuokrypio standartus. Analitikai gali koreguoti laikotarpių skaičių atsižvelgdami į savo prekybos nuostatas. Tačiau analitikai, apskaičiuodami SMA, naudos tą patį periodų skaičių, kurį naudoja standartiniam nuokrypiui apskaičiuoti.

„Bollinger“ juostų plotis rodo nepastovumą.

 • Kai juostos yra plačios, tai rodo, kad rinkos yra nepastovios ir tendencingos.
 • Kai juostos yra siauros, tai reiškia, kad nestabilumas mažėja, o rinka svyruoja.

Maždaug 90% kainų pokyčių vyksta „Bollinger“ juostose. Kai kaina staiga pasislenka už viršutinės ar apatinės juostos ribų, tai reiškia, kad gali atsirasti išsiveržimas.

Esant stipriam rinkų augimui, kainos yra linkusios apsikabinti arba, pavyzdžiui, išeiti iš viršutinės juostos, tuo tarpu esant stipriam nuosmukiui, kainų aktyvumas yra orientuotas į apatinę juostą. Rinkos svyravimų metu vidurinės juostos veikia kaip pasipriešinimas mažėjančių judėjimų judėjimui ir atramos lygis aukštyn vykstantiems judėjimams.

Prekiautojai ieško dviejų esminių „Bollinger“ juostų modelių, įskaitant dvigubo viršaus („M viršuje“) ir dvigubo dugno („apačioje“) modelius. Yra keletas šių modelių variantų.

„M“ viršūnės: M viršutiniai arba dvigubi viršutiniai modeliai pasireiškia aukštyn ir rodo meškos pasikeitimą. Šiame formavime kaina pasiekia tašką aukštai virš viršutinės juostos, tada atsitraukia žemiau vidurinės juostos. Juosta vėl juda aukštyn, bet sustoja iki viršutinės juostos. Kai antrasis antplūdis nepasiekia viršutinės juostos, tai rodo silpnėjimo tendenciją ir tikėtiną pasikeitimą.

W apačios: W dugno arba dvigubo dugno darinys įvyksta, kai M viršutinis darinys apverčiamas aukštyn kojomis. Tai rodo bulių pasikeitimą. Tai prasideda tuo, kad kaina smunka žemiau apatinės juostos, tada raliojasi pro vidurinę juostą, kol vėl kris. Antrojo kritimo metu kaina neliečia apatinės juostos, tada telkiasi pro ankstesnį aukštą aukštį, kad išsiveržtų į pakilimą, galų gale suformuodama W.

Dėl balanso apimties (OBV)

Balanso apimtis (OBV) yra pagal tūrį pagrįstas osciliatorius ir pagrindinis indikatorius. Signalas kiekybiškai įvertina apimtį, naudodamas kaupiamąją prekybos apimtį, kad matuotų tendencijų stiprumą aukštyn arba žemyn.

Balanso apimties idėja yra ta, kad reikšmingi apimties pokyčiai dažnai vyksta prieš kainų pokyčius, ir ši apimtis paprastai būna didesnė tomis dienomis, kai kaina juda vyraujančios tendencijos kryptimi. OBV prideda tūrį laikotarpiais, kai uždarymas yra didesnis nei ankstesnis uždarymas, tada atima tūrį laikotarpiais, kai uždarymas yra mažesnis.

OBV techninėje analizėje mažiau dėmesio skiriama faktinei tūrio vertei. Vietoj to, jis žiūri į pokyčių greitį arba kilimą ir kritimą. Šis kilimas ir kritimas, remiantis OBV teorija, rodo pirkimo ir pardavimo spaudimo stiprumą. Kylant OBV, pirkimo spaudimas padidėja, todėl kyla didesnės kainos. Kai OBV krenta, tai reiškia, kad neišvengiamai sumažės kainos.

Čia galime pamatyti OBV poveikį, įskaitant meškų skirtumus:

Analitikai naudoja OBV osciliatorių, kad nustatytų palaikymo ir pasipriešinimo lygius, tada ieško išsiveržimų, kurie vyksta prieš kainų išsiskyrimą. Jie apžvelgs, pavyzdžiui, OBV, kurie skiriasi nuo vyraujančios tendencijos, o tai gali reikšti artėjantį meškų ar bulių pasikeitimą..

Šį efektą matome kitame grafike. Mes matome, kad kaina daro aukštą sūpynės aukštą, o OBV – aukštesnę, o tai rodo silpstančią tendenciją. Panašiai, kai kaina pasiekia žemesnę žemą kainą, o OBV – aukštesnę, žemyn tendencija praranda garą ir gali būti artėjantis lūžis..

Čia gali būti naudinga analizuoti kitus jūsų prekybos signalus. Pavyzdžiui, galite pastebėti, kad OBV skiriasi nuo vyraujančios tendencijos, tada naudokite kitus signalus, kad geriau informuotumėte apie savo kitą sprendimą.

Stochastinis osciliatorius

Stochastinis osciliatorius yra pagrindinis osciliatorius, kuris matuoja impulsą, tada naudoja tą impulsą, kad nuspėtų, kur rinkos judės toliau. Metodas buvo sukurtas 1950-aisiais, remiantis dviem pagrindinėmis sąvokomis:

1 taisyklė) Pagreitis visada keičiasi prieš kainą

2 taisyklė) Variacijos pagreitis gali numatyti rinkos krypties pokyčius

Atsižvelgiant į tai, stochastinė osciliatoriaus analizė matuoja santykį tarp uždarymo kainų per tam tikrą laikotarpį ir to laikotarpio prekybos diapazono (aukšta ir žema kaina). Remiantis šiuo ryšiu, stochastinis osciliatorius matuoja galimą tendencijos pasikeitimą, įskaitant perpirktas ir parduotas sąlygas.

Indikatoriniai osciliatoriai tarp 0 ir 100. Šie skaičiai nurodo apatinę ir viršutinę prekybos ribų dalį per tam tikrą laiko skalę. Ta laiko skalė paprastai nustatoma 14 periodų.

Osciliatorius susideda iš dviejų linijų, įskaitant lėtąjį osciliatorių (% K) ir greitąjį osciliatorių (% D). Štai kaip suskaidoma formulė:

 • % K = [(dabartinio laikotarpio uždarymas – mažiausia visų laikotarpių kaina) / (aukščiausia visų laikotarpių kaina – mažiausia visų laikotarpių kaina)] x 100
 • % D = 3 laikotarpių paprastas slenkamasis vidurkis% K

Didesnės nei 80 vertės rodo perkeltą rinką, o mažesnės nei 20 – tai parduodama rinka. Tačiau šie skaičiai ne visada rodo pasikeitimą. Esant stiprioms tendencijoms, kaina gali ilgą laiką svyruoti šiuose kraštutiniuose diapazono galuose.

Tačiau stochastinio osciliatoriaus analizė tam tikrais atvejais gali parodyti pasukimą arba pagreitį. Kai kryžminimas ir skirtumai įvyksta virš ir po signalo linija (% D), tai rodo pasukimą ir impulso padidėjimą.

Stochastinio osciliatoriaus teorija taip pat remiasi idėja, kad uždarymo kainos yra linkusios svyruoti viršutinėje prekybos diapazono pusėje aukštėjančios tendencijos metu, o žemyn – netoli apatinės pusės. Analitikai ieškos kryžminimų viduryje, kad nurodytų poslinkio tendenciją.

Upartiniai skirtumai atsiranda, kai kaina pasiekia žemesnę žemiausią kainą, o osciliatorius – žemesnę. Tuo tarpu meškų skirtumai atsiranda, kai kaina pasiekia didesnę aukštį, o osciliatorius svyruoja iki žemesnės. Šie pasikeitimai taip pat gali būti patvirtinti, kai kaina prasilenkia su naujausiais aukštais svyravimais (esant bullish skirtumui) arba paskutiniam žemam svyravimui (esant meškų skirtumui). Abu šie dalykai gali patvirtinti pasikeitimą.

Kai įvyksta atvirkštiniai šių bulių ir meškų skirtumai, tai sukuria tai, kas vadinama buliaus ar lokio sąranga.

Per a jaučio nustatymas, osciliatorius pasiekia aukštesnį aukštį, kai kaina pasiekia žemesnį aukštį. Kai kaina pakyla į žemesnę aukštą, rinkos impulsas ir toliau didėja, ir kaina greičiausiai dar labiau kils.

Per a lokio nustatymas, osciliatorius pasiekia žemesnę žemą kainą, kai kaina pasiekia aukštesnę žemą kainą. Šioje situacijoje progresuojantis mažėjimo impulsas rodo, kad tolimesnis augimas greičiausiai nėra tikėtinas, net jei kaina skiriasi į viršų.

Yra du stochastinio osciliatoriaus variantai, įskaitant lėtąją ir pilnąją versijas.

 • Lėta versija: Lėta osciliatoriaus versija apima išlyginimo formulę. 3 periodų išlyginta SMA% K naudojama% K linijai supaprastinti.
 • Pilna versija: Visoje osciliatoriaus versijoje formulė yra visiškai pritaikoma ir prekybininkai gali nustatyti pasirinktinius peržiūros ir išlyginimo laikotarpius, kaip jiems patinka.

Tikrindami stochastinio osciliatoriaus analizę, taip pat galite rasti tai, kas vadinama StochRSI. Tai yra stochastinio osciliatoriaus teorijos darinys, kuris osciliatorių taiko santykiniam stiprumo indeksui (RSI), o ne kainai. Šia prasme StochRSI yra impulsinio osciliatoriaus impulsinis osciliatorius. „StochRSI“ nurodo santykinę RSI padėtį, atsižvelgiant į aukšto ir žemo diapazono ribas tam tikram laikotarpių rinkiniui. „StochRSI“ apskaičiuojate naudodami tą pačią formulę, kaip ir atlikdami stochastinio osciliatoriaus analizę, išskyrus tai, kad kainos vertes pakeisite RSI vertėmis.

Signalų pastebėjimas ir patvirtinimas žvakidės raštais

Techninė analizė ypač gerai padeda plėtoti vidutinio ir ilgo laikotarpio įžvalgas. Tačiau gali būti sunkiau, kai susiduriama su mažesniais prekybos laikotarpiais ir trumpesnėmis laiko skalėmis.

Štai kodėl žvakidės modelio analizė pastaraisiais metais tapo ypač populiari trumpalaikiams prekybininkams. Žvakidės modeliai naudojami kartu su diagramų modeliais ir techniniais rodikliais, kad būtų pateiktas tolesnis patvirtinimas dėl laukiamų išsiveržimų.

Aukščiau paaiškinome žvakidžių lentelių pagrindus. Mes jums pasakėme, kaip veikia žvakidės raštas, įskaitant tai, ką reiškia žvakidės kūnas ir dagtis.

Žvakidės modelio analizė yra ypač naudinga, nes žvakidžių diagramose yra daugiau informacijos apie vieną prekybos laikotarpį nei bet kokio kito tipo diagramoje. Iš pirmo žvilgsnio galite pamatyti, kaip tą dieną veikė turgūs, atsižvelgdami į žvakidės kūną, dagčio dydį ir santykį tarp viršutinės ir apatinės dagties ir kūno. Kiekviena žvakidė nurodo, ar pirkėjai ar pardavėjai kontroliavo tą konkretų prekybos laikotarpį ir kaip kitos rinkos jėgos konkuravo viena su kita..

Išmokti skaityti žvakidžių lenteles gali būti vienas iš geriausių įgūdžių, kuriuos turi išsiugdyti kaip prekybininkas. Štai keletas funkcijų, paplitusių žvakidžių lentelėse.

Vieno laikotarpio modeliai

Trumpa diena

Šie žvakidės nurodo nevykusius prekybos laikotarpius. Žvakidė mums sako, kad šiuo laikotarpiu kaina nuo atidarymo iki uždarymo labai mažai judėjo. Tai taip pat rodo, kad prekybos diapazonas – skirtumas tarp aukščiausių ir žemiausių kainų dienos metu – buvo nedidelis. Nepaisant žvakidės korpuso spalvos, ši žvakidė rodo, kad jaučiai ir meškos šį laikotarpį laikosi stabiliai.

Ilga diena

Intensyvi prekybos sesija, kurios metu kaina smarkiai perėjo nuo atidarymo prie uždaro, gali atrodyti kaip aukščiau esančios žvakidės. Žalia žvakidė rodo, kad pirkėjai dominavo seanso metu, sakydami, kad tai buvo bulių rinka. Raudona žvakidė rodo, kad dominavo pardavėjai, suteikiantys rinkai impulsą.

Verpimo viršūnės

Galite išgirsti analitikų kalbas apie žvakidžių virpėjimą. Ant šių žvakidžių dagčiai yra gana ilgi. Tai neutralus raštas, neatsižvelgiant į kūno spalvą. Pagal šį modelį žvakidės korpusas yra panašus į trumpą dieną, nors šešėliai rodo reikšmingesnį prekybos diapazoną. Tiek pirkėjai, tiek pardavėjai pastūmėjo rinką įvairiuose taškuose, nors sesija galiausiai buvo uždaryta netoli tos vietos, kur ji atsidarė.

Ilgi šešėliai

Šio žvakidės korpuso spalva nėra labai svarbi šiam modeliui. Svarbiau yra tai, ar kūnas sėdi viršuje, ar apačioje. Kai kūnas yra netoli dugno su ilgu viršutiniu šešėliu, tai rodo, kad pirkėjai stengėsi pakelti rinką į viršų, tačiau stiprus pardavimo impulsas privertė kainą nusistovėti žemai, o tai rodo meškų rinką. Ir atvirkščiai, kai kūnas yra diapazono viršuje su ilgu apatiniu šešėliu (dagčiu), tai laikoma bulių rinkos ženklu. Pardavėjai bandė perimti kontrolę, nors stiprus pirkimo impulsas galų gale nustūmė jį į viršų.

Marubozu

Marubozu japonų kalba reiškia „nuskustą galvą“. „Marubozu“ žvakidė turi tik kūną ir abiejose pusėse nėra pastebimų šešėlių (dagčių). Ši žvakidė atsiranda, kai sesijos atidarymas ir uždarymas yra arti aukšto ir žemo. Žalioji „marubozu“ žvakidė mums sako, kad sesijos atidarymas prilygo žemam, o uždaras – aukštajam, o tai reiškia, kad sesijoje dominavo sudėtingi pirkėjai, o tai rodo bulių rinką. Raudona „marubozu“ žvakidė mums sako, kad sesija prasidėjo aukščiausioje vietoje ir baigėsi žemiausioje vietoje, o tai rodo stiprų pardavimo spaudimą per šį laikotarpį. Kuo ilgesnis kūnas, tuo didesnis pagreitis į abi puses.

Plaktukas

Plaktuko žvakidės modelis susiformuoja po mažėjančių kainų seanso. Seansas buvo uždarytas šalia viršaus be viršutinio šešėlio ir apatinio šešėlio, dvigubai ilgesnio už kūną. Plaktuko modelis rodo, kad pirkėjai pradeda atsistoti. Tai bullish modelis, neatsižvelgiant į kūno spalvą. Vienintelis reikalavimas yra tai, kad žvakidė turi užsidaryti aukščiau žaliai, kad patvirtintų modelį.

Kabantis žmogus

Kabančio žmogaus žvakidės raštas iš pirmo žvilgsnio yra identiškas plaktuko modeliui. Tačiau plaktuko raštas tampa kabančio žmogaus modeliu, kai jis pastebimas po daugybės kainų. Kaip ir plaktukas, kabantis žmogus gali būti žalias arba skaitytas. Kilimo tendencijos metu kabantis vyras vertinamas kaip įspėjimas: veikla buvo mažėjanti, tačiau pirkėjai pakėlė kainą sesijos pabaigoje. Jei kita žvakidė užsidaro žemiau, nei kabanti žmogaus žvakidė gali parodyti, kad pasikeis.

Apverstas plaktukas

Apverstas ar apverstas plaktukas po nuosmukio laikomas „bullish“ apsisukimo modeliu, tačiau tik tuo atveju, jei kita žvakidė užsidaro aukščiau. Ši žvakidė mums sako, kad seansas galiausiai buvo uždarytas netoli jo atidarymo kainos, nors viršutinis šešėlis yra ankstyvas ženklas, kad pirkėjai iššaukia pardavėjus rinkai.

Krentanti žvaigždė

Krintanti žvaigždė savo išvaizda yra identiška apverstam plaktukui, tačiau ji formuojasi aukštyn, o ne žemyn, todėl tai yra meškiškas signalas. Nors krintančios žvaigždės žvakidė rodo tolesnį aukštėjimo tendencijos tęsimą (kaip rodo ilgas viršutinis šešėlis ar dagtis), sesija galiausiai užsidarė netoli savo diapazono apačios, o tai rodo, kad impulsas silpnėja..

Doji

Čia mes pradedame patekti į keistus ir unikalius žvakidės signalus. Doji yra neutralus kryžminis modelis, rodantis beveik pusiausvyros būseną rinkoje. Sesijos kursas buvo aukštas ir žemas, bet galiausiai uždarytas būtent ten, kur jis atsidarė. Naudojant „doji“ žvakidę, viršutiniai ir apatiniai šešėliai gali būti nevienodi. Kartais doji rodo nenumaldomą impulsą arba galimą pasikeitimą – tarkime, kai jis susiformuoja šalia tam tikrų kitų modelių.

Laumžirgis Doji

Laumžirgio doji žvakidės raštas turi ilgą apatinį šešėlį ir be viršutinio šešėlio, o atidarymas ir uždarymas yra lygus seanso aukštajam. Kai laumžirgio „doji“ žvakidės modelis susiformuoja nuosmukio tendencijoje, tai laikoma bulių pakitimo ženklu..

Antkapis Doji

Antkapio doji turi palei viršutinį ir be apatinio šešėlio, o atidarymas ir uždarymas yra lygus seanso žemam. Antkapio „doji“ žvakidė, esanti aukštyn, rodo meškos pasikeitimą. Ant laumžirgio ir antkapio „doji“ žvakidžių šešėlio ilgis yra geras ženklas, rodantis posūkio eigą..

Kelių laikotarpių modeliai

Aukščiau mes analizavome žvakides pagal vieną žvakidę vienam seansui. Tačiau daugeliu atvejų žvakidžių analizė apima kelių žvakidžių skaitymą, kad būtų galima pamatyti modelį. Toliau aptarsime keletą labiausiai paplitusių (ir naudingiausių) kelių periodų modelių, įskaitant dviejų periodų, trijų periodų ir penkių periodų modelius.

Pastaba: svarbu pažymėti, kad daugelis šių dviejų laikotarpių modelių neturi būti tiesiogiai gretimi vienas su kitu. Jie gali įvykti per dvi kitas prekybos sesijas. Arba jie gali atsirasti arti vienas kito.

Meškos apėmimas

Lokinis apgaubiantis modelis yra dviejų periodų modelis, kuris signalizuoja apie meškos pasikeitimą, kai jis matomas aukštėjančios tendencijos metu. Raštas prasideda trumpu žaliu korpusu, po kurio – ilgesnė žvakidė su raudonu kūnu. Tai vadinama „įsisavinančiu“ modeliu, nes antrosios žvakidės korpusas visiškai apgaubia pirmąją žvakidę (nors šešėliai nebūtinai turi apimti).

Upėtakis apima

Upartinis apgaubimas rodo, kad aukštyn tendencijoje vyrauja pasikeitimo tendencija. Tai dviejų periodų žvakidė, kurios pirmas korpusas yra trumpas raudonas, o antroji – žalia žvakidė, kuri apgaubia pirmąją.

Apskritai įsisavinantys modeliai yra vieni stipriausių rodiklių, kuriuos ketiname pamatyti. Jie ne tik rodo rinkų judėjimo pasikeitimą, bet ir reikšmingą impulso pasikeitimą.

Bullish Harami

Harami, kad ir kaip būtų įdomu, yra japoniškas žodis „nėščia“. Tai prasminga, kai žiūrite į dviejų laikotarpių žvakidę. Bullish harami susidaro nuosmukyje, kai po ilgos raudonos žvakidės yra maža žalia žvakidė. Visas pastarosios žvakidės prekybos diapazonas turi būti buvusios žvakidės kūne (taigi ir „nėščiosios“ pavadinimas)..

Meškiukas Harami

Lokinis haramis susideda iš didelės žalios žvakidės, visiškai uždengiančios raudonos žvakidės visumą.

„Harami“ modeliai paprastai rodo nenumaldomą pagreitį po stiprios tendencijos. Harami laikoma pakeista tik tuo atveju, jei kita žvakidė užsidaro palankiai, o tai reiškia, kad ji yra tos pačios spalvos kaip ir antroji žvakidė.

Harami kryžius

Haramio kryžius yra dviejų periodų modelis, panašus į harami, išskyrus tai, kad antroji žvakidė yra doji (kryžminis vaizdas, kurį aptarėme aukščiau), o doji visiškai apgaubtas pirmosios žvakidės korpusu. Harami kryžius rodo silpnėjantį impulsą ar neryžtingumą rinkoje, o ne visišką atšaukimą. Kad šis šablonas rodytų apsisukimą, trečioji žvakidė, einanti po doji, turi būti sutapusi.

Jei aukštyn tendencijoje susidaro harami kryžius, žvakidė po doji turi užsidaryti žemiau doji prekybos diapazono raudonai. Jei jis užsidaro aukščiau žaliai, tai gali reikšti, kad harami kryžius buvo tiesiog trumpas įtvirtinimas prieš tęsiantis aukštyn.

Jei mažėjančioje tendencijoje susidaro haramio kryžius, žvakidė, einanti po doji, turi užsidaryti virš doji prekybos diapazono žalia spalva, kad būtų rodoma, jog pakyla aukštyn..

Pincetas viršuje

Dviejų periodų žnyplės pincetu viršuje susidaro tada, kai mažiausiai dvi žvakidės turi lygias viršūnes, nepaisant jų dugno. Susiformavęs aukštėjimo tendencijos metu, pinceto viršus laikomas galimu pasikeitimo modeliu. Žvakidė mums sako, kad viršutinė ribinė kaina buvo pakartotinai atmesta tame pačiame lygyje, o tai rodo didelį atsparumą tame lygyje. Kadangi aplink šias sesijas daugiau žvakidžių suformuoja net viršūnes, tai suteikia daugiau įrodymų apie atsparumą tokiu lygiu. Apsisukimą patvirtina meškiukas, uždarytas raudonai žemiau pirmojo žvakidės vidurio taško.

Pinceto apačia

Pinceto apačia yra atvirkštinė pinceto viršaus dalis: žvakidžių dugnai yra tolygūs, bet viršutinės – ne. Pinceto dugnas yra galimas tendencijos sumažėjimo tendencija. Kai keliuose žvakidėse yra net dugnas, tai rodo, kad rinka ne kartą atmetė tą patį žemą lygį, o tai rodo tvirtą palaikymą tuo lygiu. Upartinis reversas yra baigtas, kai po modelio seka didesnis uždarymas.

Naudojant tiek pinceto viršutinės, tiek pinceto apatinės dalies apsisukimo modelį, šablonui patvirtinti naudojamos tik žvakidžių kūno viršūnės ir dugnai. Į šešėlius neatsižvelgiama.

Tamsus debesuotumas

Tamsus debesuotumas yra dviejų laikotarpių meškų pakitimo tendencija aukštyn. Kad šis modelis susiformuotų, po ilgo kūno bulių žvakidės yra meškiška žvakidė, kuri užsidaro žemiau pirmosios žvakidės kūno vidurio taško. Pirmoji žvakidė taip pat turi užsidaryti šalia seanso apačios be daug apatinio šešėlio.

Auskarų vėrimo linija

Auskarų vėrimo linija yra dviejų periodų „bullish“ apsisukimo tendencija. Tai priešinga tamsių debesų dangos modeliui. Kad susidarytų auskarų vėrimo linija, po ilgo kūno meškiška žvakidė turi būti paskui bullish žvakidę, kuri užsidaro virš pirmosios žvakidės kūno vidurio taško. Tamsi debesų danga ir auskarų linijos modeliai yra panašūs į meškų ir bulių įsisavinamus modelius, nors pasukimo impulsas yra ne toks reikšmingas.

Ryto žvaigždė

Ryto žvaigždė yra pirmasis trijų periodų modelis mūsų sąraše. tai taurusis apsisukimo modelis, panašus į auskarų vėrimo liniją, bet su vidurine žvakidė su trumpu kūnu. Ryto žvaigždės modelis susiformuoja, kai turime ilgą raudoną kūną, po kurio įvyksta neįvykęs raudonas arba žalias kūnas, o po to – trečioji žvakidė, kuri užsidaro virš pirmosios žvakidės vidurio taško..

Vakaro žvaigždė

Vakarinė žvaigždė yra atvirkštinė ryto žvaigždės modeliui. Tai trijų periodų meškiuko apsisukimo modelis, kuris, kaip ir ryto žvaigždė, išsiskiria tuo, kad yra vidurinė žvakidė, turinti trumpą kūną. Vakaro žvaigždė formuojasi su ilgu žaliu kūnu, po kurio – trumpas žalias arba raudonas korpusas ir trečia raudona žvakidė, kuri užsidaro žemiau pirmosios žvakidės vidurio taško. Vakaro žvaigždės žvakidė rodo meškų pasikeitimą.

Ryto „Doji“ žvaigždė

Ryto doji žvaigždės modelis yra panašus į du aukščiau esančius “žvaigždės” modelius, bet ten, kur vidurinė žvakidė yra doji. Doji signalai rodo, kad prekybininkai buvo neryžtingi, kol rinka galiausiai nusprendė pakilti. Kad susiformuotų rytinė doji žvaigždė, trečioji žvakidė turi užsidaryti virš pirmosios vidurio taško.

Vakaro „Doji“ žvaigždė

Vakaro „doji“ žvaigždės žvakidės raštas rodo, kad pasikeitė meškiukas. Lokinis apsisukimas yra baigtas, kai trečioji žvakidė užsidaro žemiau pirmosios vidurio taško, kartu su doji viduryje.

Trys baltieji kareiviai

Trys balti kareiviai yra trijų laikotarpių taurusis apsisukimo modelis, kurį rodo trys ilgos žalios žvakidės po kainų mažėjimo laikotarpio. Kad susiformuotų trys baltų kareivių raštai, kiekviena žvakidė pagal modelį turi užsidaryti šalia sesijos aukščio, tik su trumpu ar nuskustu viršutiniu šešėliu. Kiekviena modelio žvakidė taip pat turi būti didesnė arba bent tokio pat dydžio kaip pirmoji žvakidė.

Trys juodos varnos

Trys juodos varnos žvakidės raštas yra trijų laikotarpių pasikeitimo tendencija aukštyn. Šablone yra trys ilgos raudonos žvakidės, kurių kiekviena žvakidė užsidaro netoli seanso apačios, su mažu apatiniu šešėliu. Antroji ir trečioji žvakidės turi būti tokio pat dydžio arba didesnės nei pirmoji žvakidė.

Trys metodai

Trijų metodų iškėlimas yra penkių periodų modelis, kuris rodo, kad tęsiasi. Raštas suformuotas ilga žalia žvakidė, po kurios yra trys mažos raudonos žvakidės, esančios pirmojo kūne. Šablonas baigtas, kai po šių keturių laikotarpių yra paskutinė ilga žalia žvakidė. Iš modelio matyti, kad pardavėjai bandė atsigauti ir pakeisti tendenciją, nors vyraujančio pagreičio nepakako, kad būtų įvykdytas pasikeitimas. Kad modelis būtų patvirtintas, penktoji žvakidė turi užsidaryti aukščiau nei pirmoji, o tai patvirtina, kad bandymas apsisukti nebuvo sėkmingas.

Trys metodai

Krentančių trijų metodų modelis yra atvirkštinis aukščiau esančių trijų metodų modeliui. Tai penkių laikotarpių meškų tęsimosi modelis, rodantis, kad buvo tam tikras pirkimo spaudimas, nors to nepakako, kad panaikintų vyraujantį spaudimą žemyn. Šablonas susidaro, kai po ilgos raudonos žvakidės yra trys mažos žalios žvakidės, esančios pirmosios ir kitos ilgos raudonos žvakidės kūne. Penktoji žvakidė turi užsidaryti žemiau pirmojo kūno, kad patvirtintų nuosmukio tęsimąsi.

Kaip greitai perskaityti žvakidžių lentelę: 3 užduoti klausimai

Žinoma, galite įsiminti visus aukščiau esančius žvakidžių modelius – ir tame nėra nieko blogo. Bet tai daug įsiminti.

Turime geresnę idėją. Galite išanalizuoti daugybę žvakidžių diagramų paprasčiausiai atsakydami į tris paprastus klausimus:

Kokia buvo ankstesnė tendencija? Tai parodo, ar yra tendencija, kurią galima pakeisti, ar rinkos svyruoja be jokios aiškios krypties (dėl to sunku atlikti tikslią analizę).

Kur paskutinė sesija buvo glaudžiai susijusi su jos prekybos diapazonu? Netoli aukšto esantis arti yra bullish, o artimas netoli žemos yra meškiškas. Ilgesni šešėliai rodo reikšmingą kainos atmetimą.

Kiek didelis buvo žvakidės kūnas, palyginti su gretimomis žvakidėmis? Žvakidės su didesniu korpusu nei aplinkinės žvakidės mums sako, kad tuo laikotarpiu buvo palyginti didelis pagreitis, o tai rodo didelį perėjimą nuo atidarymo prie uždarymo. Tuo tarpu žvakidė su mažu kūnu po stiprios tendencijos rodo, kad rinkoje buvo nenumaldomas pagreitis, atokvėpis ar neryžtingumas..

Atsakymai į šiuos tris klausimus gali duoti mums tvirtus signalus, ką toliau darys rinkos. Mažėjančioje tendencijoje ilgas kūnas, esantis netoli seanso diapazono viršaus, rodo didelę tikimybę, kad pasikeis buliai. Kylant tendencijai, ilgo kūno uždarymas netoli sesijos žemiausio lygio rodo, kad rinkoje yra poslinkis.

Žvakidės analizės trūkumai

Žvakidės supakuoja daug informacijos į paprastą simbolį. Tačiau jie nėra tobuli.

Žvakidės neapibūdina chronologinės kainų veiksmų sekos, pavyzdžiui, sekos. Mes žinome, kur sesija buvo atidaryta ir uždaryta, kokia buvo aukšta ir žema sesijos kaina. Tačiau mes nežinome, ar sesija visą dieną krito atvirame lauke, pakilo į viršų ar apversta. Linijinė diagrama leidžia mums pamatyti, kaip tam tikras seansas vyko nuo pradžios iki pabaigos.

Žinoma, galite pakoreguoti diagramos laiko rėmą, kad gautumėte tikslesnę idėją apie rinkų veiklą per tam tikrą laikotarpį.

Žvakidės modelio analizės taikymas realiose rinkose

Žvakidės modeliai kartais pasakoja apie rinką, bet ne visada. Pažvelkime į realaus pasaulio rinką, norėdami sužinoti, ar galime naudoti žvakides tam tikroms tendencijoms nustatyti.

Tai yra BTC / USD diagrama:

Diagrama rodo, kad santykinis stiprumo indeksas (RSI) nustoja skilti šiek tiek daugiau nei 40 antrąją lapkričio savaitę. Per savaitę jis tampa perkamu statusu, tada mėnesį stabiliai auga.

RSI išlieka per daug ištisas savaites, daroma prielaida, kad neišvengiamai pasikeis meškiukas. Tačiau, nėra jokių nuorodų apie pasikeitimą, nepaisant to, kad pardavimo spaudimo praktiškai nėra.

Antrą gruodžio savaitę kaina pasiekia naują aukštį, nors RSI skiriasi iki žemesnio aukščio. Toliau matome pardavimo spaudimo patvirtinimą, kai susidaro vakarinės žvaigždės žvakidės raštas.

Tačiau jei gerai pažvelgsite, tarp žvaigždės ir paskutinės žvakidės yra doji žvaigždė. Tam tikrų modelių žvakidės nebūtinai turi būti greta viena kitos. Doji yra neutralus ir rodo, kad rinkos buvo neapsisprendusios. Per šiuos scenarijus galime sujungti dvi žvakides, žvaigždę ir doji, o rezultatas vis tiek yra žvaigždė.

Paskutinė žvakidė diagramoje užsidaro žymiai žemiau pirmosios žvakidės kūno vidurio taško. Įvertinus šį signalą kartu su meškų RSI skirtumais, tai rodo didelį pasirengimą patekti į rinką..

Taigi prekybininkas, atlikdamas žvakidės analizę, čia gali užimti trumpą poziciją ir sustoti ties naujausia aukščiausia. Mes nežinome, ar galva ir pečiai (H&S) modelis bus baigtas. Nepaisant kelių trumpų mitingų, RSI ir toliau smarkiai skiriasi. Visi ženklai nukreipti į meškų posūkį, todėl laikykitės savo trumposios padėties.

Kol ateis antroji sausio savaitė, H&Susidarė viršutinis modelis. Padidėjęs apimtis nutraukia modelio iškirptę, dar labiau patvirtindamas prekybininko poziciją. Stotelė gali būti perkelta į naujausią sūpynę aukščiau modelio, kad padengtų prekybininko pelną.

6 geriausi prekybos Bitcoin būdai: naudingi kriptografinės prekybos strategijų tipai

Mes jums papasakojome apie įvairius jums prieinamus modelius ir strategijas, tačiau yra daugybė skirtingų būdų įgyvendinti šias prekybos strategijas:

„Micro Trading“ arba „Scalping“

Ši prekybos strategija apima nedidelių kainų pokyčių naudojimą pelnui kaupti per dieną. Skalperis paprastai naudoja 5 ar 15 minučių diagramą, tada identifikuoja vietinį diapazoną ir prekiauja pagal žvakidės modelius. Turėdamas pagrįstą žvakidžių analizę ir šiek tiek sėkmės, talentingas skaleris gali uždirbti pelną. Nepaisant to, mikro prekyba ar skalpavimas yra labai rizikingas, o viena bloga prekyba gali panaikinti dienos pelną.

Dienos prekyba

Dienos prekybininkai naudodamiesi įvairiais rodikliais nustatykite galimą prekybos dienos intervalą, tada pasinaudokite kainos svyravimais. Dienos prekybininkas paprastai naudoja valandinį grafiką, norėdamas nustatyti įėjimo ir išėjimo pozicijas. Dienos prekiautojai gali naudoti žvakidžių modelius, impulsų rodiklius ir nepastovumo rodiklius, kad informuotų apie savo prekybą.

„Swing Trading“

Sūpynės prekyba yra trumpalaikė ir vidutinės trukmės prekybos strategija, kai prekyba trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Sūpuoklių prekybininkai nustato vietinį palaikymo ir pasipriešinimo lygį trumpalaikėje prekybos srityje, paprastai per konsolidavimo burtą. Tada jie vykdo sandorius, remdamiesi šio diapazono aukščiausiomis ir žemiausiomis vertybėmis bei jų analize.

Prekyba pozicijomis

Prekyba pozicijomis yra prekybos veiklos rūšis, kai per nustatytą laikotarpį turite poziciją (arba dar labiau). Jūs visiškai neprekiaujate, o investuojate į turtą, remdamiesi savo analize. Pozicijos prekybininko analizė gali apimti fundamentalią analizę ir savaitės ar mėnesio diagramų peržiūrą, siekiant uždirbti ilgalaikį pelną.

Maržinė prekyba

Maržinė prekyba yra populiari tarp dienos prekeivių ir prekybininkų sūpynėmis. Maržos prekybininkai naudojasi svertais, pasiskolintais iš biržos ar brokerio, kad padidintų savo sandorių vertę nuo 2 iki 100 kartų. Iš esmės statote už kainą, kylančią (ilgai) arba žemyn (trumpai) per tam tikrą laikotarpį. Tai yra vienintelė prekybos rūšis šiame sąraše, kur galima prarasti daugiau pinigų nei investavote, todėl maržinės prekybos rizikinga. Žinoma, pelnas taip pat padauginamas iš sverto santykio. Tai didelės rizikos ir didelio atlygio prekybos rūšis.

Algoritminė prekyba

Algoritminė prekyba arba automatizuota prekyba apima programinės įrangos, pvz., Prekybos robotų, naudojimą norint vykdyti sandorius pagal iš anksto nustatytus kriterijus. Prekybos algoritmus galite įsigyti iš turgavietės. Arba galite sukurti savo algoritmą, pagrįstą prekybos signalais, naudodami tokius dalykus kaip apimtis, diapazonas, slankieji vidurkiai ir impulsas, kad sukomplektuotumėte savo robotą, kad jis būtų kuo geresnis.

Dešimt geriausių techninės prekybos patarimų

Prekyba kriptovaliuta yra lengva. Tačiau iš tikrųjų pelnytis iš prekybos kriptovaliuta gali būti sunku. Čia yra dešimt mėgstamiausių patarimų tiek naujiems, tiek patyrusiems prekybininkams:

Skirkite daugiau laiko diagramų studijoms: Dauguma prekybininkų – ypač pradedančiųjų – praleidžia nepakankamai laiko diagramų studijavimui. Jei norite patobulinti savo galimybes analizuoti rinkas, turite tapti kompetentingu diagramų skaitytoju.

Pasinaudokite popieriaus prekybos pranašumais: Didžiausios šiandienos biržos siūlo popierinę prekybą, leidžiančią žaisti padirbtais pinigais prieš pradedant prekiauti tikruoju. Įgyvendinkite keletą savo strategijų ir analizės, kad pamatytumėte, kaip sekasi.

Pasitikėkite tendencija: Perskaitę aukščiau pateiktus techninės analizės patarimus, galite manyti, kad dauguma signalų rodo tendencijos pasikeitimą. Tačiau tendencijos yra tendencijos dėl priežasties, todėl niekada neturėtumėte lažintis prieš tendencijas tendencingai besiverčiančioje rinkoje, nebent matote kelis patvirtinimus apie pasikeitimą.

„Stop-Loss“ užsakymai yra nuostabūs: Net labiausiai patyrę prekybininkai gali stebėti, kaip jų pozicijos likviduojamos, kai rinkos pasisuka netikėta linkme. Netikėtai pasisukus rinkoms, „stop loss“ pavedimai yra geriausi jūsų draugai. Norėdami apsaugoti uždirbtą pelną, naudokite „stop loss“ pavedimus.

Venkite pradedančiųjų sėkmės spąstų: Daugeliui naujokų technikos prekybininkų pasiseka pradėti pradedantiesiems, tada manoma, kad jie yra didžiausi technikos prekybininkai pasaulyje. Tuo tarpu patyrę technikos prekybininkai yra pakankamai protingi, kad niekada netaptų savimi. Venkite pernelyg aukšto ar žemo lygio prekyboje, nesvarbu, koks būtų rezultatas.

Godumas žudo: Šis patarimas susikuria aukščiau esantį galiuką. Daugelis gabių prekybininkų nesugeba išlaikyti pelno vien dėl godumo. Kodėl verta parduoti dabar, kai galiu parduoti kitą mėnesį ir uždirbti dvigubai daugiau? Tai skamba gerai – kol rinkos nenukris ir neišnaikins viso jūsų pelno. Nustatykite savo tikslus, jų laikykitės, paimkite savo pelną ir laukite kitos progos.

Jums nereikia daryti kiekvieno sandorio: Kartais prekyba tiesiog nesijaučia teisinga. Galbūt jūsų analizė jums neduoda aiškaus signalo. Kai kuriais atvejais galbūt norėsite vengti prekybos. Būkite kantrūs ir žinokite, kurioje kalvoje mirti.

Diversifikacija naudojant Altcoins tikrai nėra paįvairinanti: Kai kurie kriptografijos fanatikai rekomenduos diversifikuoti savo portfelį perkant altcoins. Deja, bitkoinas vis dar yra kriptografinių rinkų karalius, ir dauguma altkoinų tiesiog seka paskui jį. Daugeliu atvejų altcoinai juda užraktu su bitkoinu. Niekada neužrakinkite visų lėšų kriptografijoje.

Nereguliuojamos rinkos yra pavojingos: Kripto rinkos vis dar yra nereguliuojamos ir nekontroliuojamos. Nepaisant to, ką sako kripto entuziastai, didelis kripto kiekio kiekis yra susijęs su neteisėta veikla. Prekyba kriptografija yra rizikinga dėl įvairiausių priežasčių.

Jūsų pelnas gali dingti per vieną blogą ar nulaužtą biržą: Gali būti, kad esate geriausias technikos prekybininkas pasaulyje. Per vieną prekybos dieną galite trigubai padidinti savo investicijas. Deja, tas pelnas nieko nereiškia, jei asmeninius raktus paliekate neužtikrintus. Įsitikinkite, kad valdote savo asmeninius raktus, ir niekada nepalikite daugiau, nei galite sau leisti prarasti mainais.

„Bitcoin Chart“ prekybos analizė: galutinis žodis

Galiausiai, nuo mūsų prekybos pradininkų (kurie padėjo sukurti šį vartotojo vadovą) iki visų nuoširdžių bendraamžių, mes tikimės, kad šis premjerinis bitkoinų prekybos vadovas keičia karjerą. Taip, žinios yra jėga, tačiau masinis veiksmas dėl to, ką absorbavote aukščiau, yra viena iš geriausių priemonių baimei (netikrumui ir abejonėms taip pat) prarasti, nes naujos sienos ir atmosferos, tokios kaip kriptovaliutų rinka, laikymasis gali būti žaidimų keitiklis taikyti ir įgyvendinti tinkamas išdėstytas strategijas ir patarimus.

Bet kuris bitkoino ar skaitmeninio turto investuotojo prekybininkas, kuris taip toli pateko į mūsų šifravimo diagramos analizės apžvalgą, privalo išmokti kelis metodus, kurie optimizuos jūsų prekybos bitkoinais ir kriptovaliutų diagramų analizės rezultatus..

Laimingos prekybos!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map