Oliveris Siah, „Fraxtor Capital“ generalinis direktorius – interviu serija

Turite įdomią ir įvairią gyvenimo istoriją, 17 metų praleidęs valstybės tarnyboje kaip Singapūro Respublikos oro pajėgų karininkas ir lakūnas. Kaip perėjote nuo tokios karjeros prie savo pirmosios nekilnojamojo turto investicinės bendrovės „Hanson Court Pte Ltd“ įkūrimo?

Man užaugo dvi aistros. Viena buvo aviacija, kita investicija į nekilnojamąjį turtą. Įstojau į Oro pajėgų pilotą, kai man buvo 19 metų, ir man buvo pasiūlyta vyriausybės stipendija tęsti studijas Australijoje. Būdamas 21 metų nusipirkau savo pirmąjį komercinį nekilnojamąjį turtą, kuris buvo prekybos centro Singapūre mažmeninės prekybos padalinys. Tuo metu, kai baigiau 23 metų amžiaus, pardaviau mažmeninės prekybos vienetą už maždaug dvigubą pirkimo kainą ir užsitikrinau daugiau nei 10 kartų didesnę nuosavybės grąžą. Mane tai taip suintrigavo, kad nekantravau nusipirkti kitą savo turtą, šį kartą – gyvenamąjį vienetą Singapūre. Šį įrenginį pardaviau po šešerių metų ir daugiau nei dvigubai didesne nei pirkimo kaina.

Žinojau, kad esu kažko linkęs. Taigi aš sukūriau savo šeimos investicinę transporto priemonę „Hanson Court Pte Ltd“ (pavadintą pagal pirmą įsigytą turtą), baigęs pilotų mokymus oro pajėgose 2009 m. (Finansų krizės metu). Mes įsigijome dešimt komercinių ir pramoninių vienetų Singapūre, turėdami strategiją padidinti turto vertę padidindami turtą. Tokiu būdu mums pavyko gerokai padidinti nuomos pajamas ir po penkerių metų pardavėme vienetus, pasiekdami daugiau nei 40% IRR (p.a.).

Tarnaudamas 17 metų, 2018 m., Išėjau iš oro pajėgų, kad sutelkčiau dėmesį į savo startuolį „Fraxtor“.

Norėdami geriau supažindinti mūsų skaitytojus, gal galėtumėte pasidalinti su mumis, ką daro „Hanson Court Pte Ltd“?

„Hanson Court Pte Ltd“ buvo įkurta kaip turto investicinė įmonė Singapūre. Per finansų krizę, įvykusią rugsėjo 8 d., Įsigijome daug komercinio ir pramoninio turto, kurio vertė buvo mažesnė, ir laikėme jį tol, kol rinka atsigavo, uždirbdama daugiau nei 40% IRR. Šiuo metu mes vis dar investuojame į komercinius vienetus Singapūre, taip pat išdrįsome kurti užsienį Kinijoje.

Ar buvo kažkas, ką matėte ar patyrėte dirbdami „Hanson Court“, įkvėpė jus įkurti „Fraxtor“, kompaniją, kuri specializuojasi siūlydama tokenizuotą ir sutelktą finansuojamą nekilnojamąjį turtą?

Per savo patirtį investuodamas į nuosavybę supratau, kad kai kuriuos skausmo punktus galima išspręsti per tokenizaciją. Pirma, nekilnojamojo turto įsigijimui reikalingos didelės kapitalo sąnaudos investuotojams apsunkina diversifikuoti savo portfelį. Antra, tai buvo investicijos likvidumo trūkumas, dėl kurio žmonėms, norintiems investuoti per trumpą laiką, tai buvo per sunku. Trečia, ji pateko į pasaulinę nekilnojamojo turto rinką. Patirtis, reikalinga atlikti deramą turto patikrinimą ir netgi struktūruoti investicijas, apsunkina asmenų investavimą į užsienį.

Su tokia platforma kaip „Fraxtor“, mes galime leisti investuotojams kartu su mumis investuoti nuo 10 000 USD ir mėgautis be rūpesčių teikiama investavimo patirtimi.

Ar galėtumėte išsamiau paaiškinti, kaip „Fraxtor“ pateikia turtą, į kurį investuos?

Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriame oportunistiniams ir pridėtinės vertės projektams brandžiose rinkose, tokiose kaip Australija, Japonija, Singapūras ir Europa (įskaitant JK). Tai yra rinkos, kuriose mūsų komanda taip pat yra labiau patyrusi.

Pirmiausia apžvelgiame du pagrindinius veiksnius: vietą ir potencialą. Vietos mes negalime pakeisti. Todėl būtina pasirinkti projektus atsižvelgiant į turto vietos prieinamumą ir pageidautinumą. Potencialas yra tai, ką galime atrasti nuosavybėje vykdydami pertvarkymo ar turto didinimo iniciatyvas. Tai, mūsų manymu, leistų mums padidinti turto vertę.

Toliau mes apžvelgsime turto finansinę struktūrą. Mes ieškome geriausio būdo, kaip struktūrizuoti investicijų kapitalą, kad padidintumėte investuotojo grąžą. Esant dabartinei rinkos situacijai, mes vertiname 10 +% IRR pridėtinės vertės projektams ir 15 +% IRR oportunistiniams projektams.

Projektai, atitinkantys mūsų kriterijus, būtų pateikti mūsų investicijų komitetui atrankai.

Kaip ilgai laikomos savybės? Ar tikslas juos nuomoti, ar apversti, norint gauti kapitalo prieaugį?

Laikymo laikotarpio trukmė priklauso nuo turto tipo ir strategijos, kurią taikome. Vykdydami savo plėtros projektus mes siekiame parduoti turtą kuo greičiau, kad gautume grąžą savo investuotojams. Tai tikriausiai užtruks nuo 1,5 iki 3 metų. Mūsų investicinių projektų tikslas yra padidinti turto vertę įgyvendinant iniciatyvas, padidinti grynąsias veiklos pajamas ir vėliau jas parduoti kapitalo prieaugiui. Tai užtruks nuo 3 iki 5 metų.

Ar investuotojai yra atnaujinami kas mėnesį ar kas ketvirtį? Kokio tipo informaciją jie gali pasiekti?

Investuotojai yra atnaujinami, kai tik atnaujinama nuosavybė. Investuotojai gali susipažinti su nekilnojamojo turto informaciniu memorandumu ir finansine galimybių studija, kurią atlikome įgyvendindami projektą.

Kur reguliuojamas „Fraxtor“ ir kokias licencijas jis turi?

Šiuo metu „Fraxtor“ Singapūre atleidžiama nuo licencijavimo, nes mes dirbame tik su akredituotais investuotojais.

Ar galėtumėte papasakoti apie kai kurias jūsų siūlomas investicijas, pvz., Vietą ir turto tipą?

Dabartinis mūsų projektas yra atnaujinti gyvenamąjį turtą, esantį Singapūre. Viešbutis įsikūręs Adelphi parko dvare, viršutiniame Thomson kelyje. Planuojame nugriauti esamą turtą ir ant žemės pastatyti du pusiau atskirus vienetus.

Ar yra dar kažkas, kuo norėtumėte pasidalinti su mūsų skaitytojais?

„Fraxtor“ netrukus išplės savo veiklą Australijoje, o mes ruošiamės gauti Australijos finansinių paslaugų licenciją.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite „Fraxtor Capital“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map