Luka Gubo, „Blocktrade“ – interviu serijos generalinis direktorius

Mes atsisėdome su generaliniu direktoriumi Luka Gubo „Blocktrade“, norėdamas sužinoti, kaip jis derina savo profesinę patirtį su technologine pažanga, kad paskatintų „Blocktrade“ misiją paversti mažų ir vidutinių įmonių kapitalo pritraukimo būdą.  

Luka, tu esi prekyboje, investavime ir rizikos valdyme. Kaip tapote „Blocktrade“ įkūrėju ir generaliniu direktoriumi?

Savo karjerą pradėjau prieš pat didelę finansinę krizę, būdamas aukšto dažnio prekybininkas mažoje nuosavoje prekybos įmonėje, kur mes prekiavome daugiausia ateities sandoriais ir kitomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis. Svarbiausia mūsų strategija buvo makroekonominių įvykių prekyba, o tai reiškia, kad po to, kai paskelbėme pagrindinius makroekonominius duomenis, tokius kaip BVP augimas ar užimtumas, mes bandėme patekti į rinką porą milisekundžių. Mūsų serveriai buvo apgyvendinti skirtingose ​​stotyse, kad užsakymai kuo greičiau pasiektų užsakymų knygas. Tam tikru momentu mes vykdėme kelis milijardus JAV dolerių vertės ateities sandorius CME per mėnesį.

Po didžiojo nuosmukio dideli konkurentai, turintys geresnes galimybes patekti į šias rinkas, pateko į vaizdą, o prekyba tapo ne tokia pelninga, todėl pradėjau orientuotis į daugiau ilgalaikių investicijų. Parengiau keletą investavimo strategijų, pagrįstų teoriniais ir empiriniais modeliais, vieną iš jų įgyvendinau pirmajame visiškai kiekybiniame fonde regione. Aš visada buvau prekybos ir technologijų sankirtoje, todėl greitai suvokiau – ypač perskaičius „Ethereum“ baltąją knygą – „blockchain“ potencialą pirminio ir antrinio kapitalo rinkose. Norėjau prisidėti prie šios pertvarkos ir remtis savo patirtimi kuriant naujus procesus ir didinant prieigą prie rinkų bei jų skaidrumą. 2018 m. Aš nustatiau „Blocktrade“ viziją, o mūsų tikslas yra naudoti šias naujausias technologijas, kad pagerintume vidinį kapitalo rinkų veikimą, daugiausia Europoje..

„Blocktrade“ prašo leidimo teikti investicines paslaugas Europos ekonominėje erdvėje pagal Direktyvą 2014/65 / ES (MiFID II). Kas yra ši direktyva ir ką ji reiškia investuotojams?

„MiFID II“ reiškia Finansinių priemonių rinkų direktyvą, kuri yra platesnės Europos kapitalo rinkų reguliavimo sistemos dalis. Direktyva reglamentuoja visą veiklą, susijusią su biržomis ir investicinėmis įmonėmis (arba brokeriais-prekiautojais, kaip jie vadinami JAV), teikiančiomis skirtingas investicines paslaugas pirminėje ir antrinėje rinkoje. „MiFID II“ yra daugiau nei 30 000 puslapių, įskaitant jos deleguotuosius reglamentus ir reguliavimo bei techninius standartus. Tačiau yra ir kitų atitinkamų teisės aktų, reguliuojančių Europos kapitalo rinkas, tokių kaip Centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentas (CSDR), Prospekto reglamentas, Piktnaudžiavimo rinka reglamentas (MAR), Atsiskaitymų baigtinumo direktyva ir Kovos su pinigų plovimu direktyva (AML / CTF direktyva). ir daugelis kitų.

Šių reglamentų tikslas yra apsaugoti investuotojus ir užtikrinti rinkos stabilumą bei skaidrumą, kartu sumažinant riziką ir sudaryti sąlygas efektyviai paskirstyti lėšas pirminėje ir antrinėje rinkose. Nors šis tikslas yra pagirtinas, galima sakyti, kad ES kapitalo rinkos reglamentavimas yra pernelyg sudėtingas ir kenkia investuotojams ir ypač emitentams, bandantiems pasinaudoti rinkomis, kad gautų finansavimą. Be to, vargu ar įmanoma sutrikdyti dėl didelių reguliavimo, veiklos ir kapitalo reikalavimų patekti į pramonę.

Kreipdamiesi dėl tokios licencijos siekiame, kad emitentams būtų daug patogiau ir pigiau pritraukti kapitalą iš investuotojų. Tuo pačiu norime suteikti didiesiems ir mažiesiems investuotojams galimybę naudotis anksčiau nepasiekiamomis turto klasėmis. Ši technologija leidžia mums pasiekti šį tikslą, o licencija suteiks reikiamą investuotojų ir kitų finansinių institucijų pasitikėjimą.

2019 m. Spalio mėn. Paskelbėte, kad „Cryptix“ baigė įsigyti „Blocktrade“. Kas yra „Cryptix“ ir ką tai reiškia „Blocktrade“ ateičiai?

Kriptiksas yra Šveicarijoje įsikūręs visų paslaugų teikėjas, daugiausia dėmesio skiriantis finansų pramonės trikdymui, ilgą laiką sutelkdamas dėmesį į abiejų pasaulių – reguliuojamo ir decentralizuoto finansų – sujungimą. Būdamas „Cryptix“ grupės narys, „Blocktrade“ turi daug privalumų: „Cryptix“ dalijasi ir netgi praplečia mūsų viziją, kartu mes sujungiame visą finansinę ekosistemą. Pirmas žingsnis kuriant žmonių finansų rinką „Cryptix“ prašo EMI licencijos, o „Blocktrade“ – „MiFID II“ licencijos..

Planuodamas sujungti visą finansų rinką vienoje programoje, „Cryptix“ siekia pasiūlyti nepriekaištingą patirtį vartotojams, kurie galės naudotis skirtingomis finansinėmis paslaugomis ir produktais. „Blocktrade“ rūpinsis kapitalo rinkos dalimi tiek pirminėje, tiek antrinėje rinkoje.


„Blocktrade“ ateitis labai šviesi. Mes išplėtėme savo misiją: mes ne tik palengviname patekimą į pirminę rinką, bet ir siūlome lėšų rinkimo, struktūrizavimo, konsultavimo ir įdarbinimo paslaugas, taip pat padedame Europos verslininkams tapti konkurencingesniems pasaulinėje aplinkoje. Kartu su antrinės rinkos technologijomis – kurias veiksime kaip investicinės įmonės, kai gausime leidimą – galėsime aprėpti visą kapitalo rinkos paslaugų spektrą, įskaitant saugojimą ir saugojimą, atsiskaitymus, ataskaitų teikimą, nukreipimą ir vykdymą..

 

„Blocktrade“ siūlys prekybos žetonų sąrašą. Kada jūs tikitės, kad tai įvyks?

Išvardyti finansines priemones mūsų daugiašalėje prekybos sistemoje (DPS) bus galima po to, kai reguliavimo institucija suteiks licenciją. Iki tol mums neleidžiama liesti vertybinių popierių. Manau, kad 2020 m. Bus įdomūs metai esamiems saugumo žetonų išleidėjams, bet ir naujiems STO.

Kokie bus saugos žetonų sąrašo reikalavimai?

Yra įvairių reikalavimų, kurie apima teisinius, valdymo, techninius ir finansinius aspektus. Žiūrint iš teisinės perspektyvos, vertybinius popierius gali išleisti tik juridinis asmuo, o jų statutai ir įstatai turi leisti perleisti šiuos vertybinius popierius ir turėti aiškiai apibrėžtas teises vertybinių popierių savininkams. Prieš įtraukiant vertybinius popierius, vertybiniai popieriai turi būti įrašyti į apskaitos formą su CVPD.

Su valdymu susiję reikalavimai apima tai, kad bendrovėje yra aiškus įmonės valdymas – pageidautina su nepriklausomais valdybos nariais -, kuris palengvina pirminę rinką. Be to, vadovybė ir valdybos nariai turi išlaikyti tinkamumo ir tinkamumo vertinimą, o vadovybė turi būti apmokyta apie DPS taisykles, susijusias su ataskaitų teikimu, piktnaudžiavimu rinka, viešai neatskleista informacija, skaidrumu ir valdymu. Kalbant apie techninę pusę, mes siekiame palaikyti kuo daugiau saugos žetonų protokolų, nes nėra pramonės standarto. Tačiau gali tekti pereiti prie kito protokolo, galbūt leidimo turinčio DLT, kad būtų galima supaprastinti ir tiesiai atlikti vykdomų sandorių apdorojimą. Kalbant apie finansinius reikalavimus, svarbu žinoti, kad minimalus dydis, kurį reikia įtraukti į antrinę rinką, šiuo metu yra 1 mln. EUR. Nors planuojame remti didelius ir mažus emitentus, turime laikytis šios ribos. Tačiau reikalavimai gali pasikeisti, kai pamatysime, koks bus tikrasis šių vertybinių popierių likvidumas. Galiausiai, nors pirmenybę teikiame įsitvirtinusiam verslui, kurio pajamos ir pelnas auga, neatmetame startuolių, kurie dar nėra pasiekę pelningumo.

Ar turite paleidimui išrikiuotų saugos žetonų?

Tvirtame mūsų tinkle yra keli stiprūs vertybinių popierių leidėjai ir jie nori suteikti likvidumo akcininkams.

Kokios yra „Blocktrade“ institucinės paslaugos bankams ir kitoms investicinėms įmonėms?

Mes pasiūlysime prekybos galimybes įvairioms institucijoms – nuo brokerių iki „fintech“ įmonių (neo) bankų ir investicinių firmų – ir mes sukursime joms naujus pajamų srautus naudodami „white-label“ sprendimus. Jie galės vykdyti savo klientų sandorius antrinėje rinkoje (tiek kriptovaliutoms, tiek saugumo žetonams) ir pasiūlyti savo klientams tiesiogines investicijas į STO. Verslas, neturintis savo kapitalo pritraukimo platformos, galės naudotis mūsų „white-label“ sprendimu, o nelicencijuoti subjektai galės tapti priklausomaisiais agentais, o tai reiškia, kad jie galės veikti kaip STO investicinė platforma ir įgalinti maršrutą. klientų užsakymų į mūsų DPS.

Kokias funkcijas ir įrankius galime tikėtis pamatyti „Blocktrade“ platformoje?

Mūsų tikslas yra sukurti rinką, kurioje patenkintų skaitmeninio turto paklausą ir pasiūlą. Pagrindinė rinka, kurioje įmonės išleidžia vertybinius popierius, į kuriuos investuotojai gali tiesiogiai investuoti, yra viena iš esminių mūsų kuriamų savybių. Be abejo, mes taip pat orientuojamės į antrinės rinkos, kurioje bus prekiaujama šiais vertybiniais popieriais, plėtros pabaigą. Mes pasiūlysime šią naują skaitmeninio turto klasę su visais reikalingais įrankiais profesionaliam prekybininkui, investuotojui ar bet kuriai finansų įstaigai. Mes visiškai valdome API, o tai leidžia mums integruotis į esamas rinkos infrastruktūras, tuo pačiu leidžiant su mumis susisiekti kitoms platformoms, programoms ir algoritmams..

 

Ar yra dar kažkas, kuo norėtumėte pasidalinti apie „Blocktrade“?

Taip, visada yra keletas gerų dalykų, kuriais galima pasidalinti. Esame labai dėkingi už nuoširdų Cryptix priėmimą ir už galimybę dirbti naujoje būstinėje Vaduze, Lichtenšteine.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite „Blocktrade“ arba „Blocktrade“ verslo sąrašo puslapyje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map