Stīvens Makkeons, Drošības žetonu akadēmijas galvenais stratēģijas padomnieks – interviju sērija

Stīvens Makkeons ir Drošības žetonu akadēmijas galvenais stratēģijas padomnieks. Viņš ir arī asoc. Oregonas universitātes finanšu profesors un sadarbības fonda partneris.

Kad jūs pirmo reizi interesējāties par blokķēdes tehnoloģiju?

Es pirmo reizi uzzināju par Bitcoin 2013. gadā, bet biju aizņemts, strādājot pie starta un īpašumtiesībām, tāpēc man nebija daudz laika ienirt. Pēc pāris gadiem, kad Ethereum uzsāka darbību, es noķēru kļūdu un nogāju trusī. caurums.

Kā šī interese par blokķēdi ir ietekmējusi jūsu ieguldījumu stratēģiju Sadarbības fondā?

Sadarbības fonds ir bijusi investīciju vēsture uzņēmumos, kas padara pasauli labāku, izjaucot mantotās ieguves rūpniecības nozares. Daudzi finanšu nozares segmenti atbilst šim aprakstam, tāpēc ieguldījumi blokķēdēs ir dabisks mūsu izveidotās tēzes turpinājums.

Jūs esat ne tikai ieguldījumu fonda partneris, bet arī Oregonas universitātes finanšu profesors. Kas bija pirmais un kā jūs atradāt sevi šajās lomās?

Akadēmiskā loma vispirms bija tālmetiens. Es pievienojos finanšu doktora programmai Purdue 2007. gadā un sāku Oregonas universitātē 2011. gadā, kad ieguvu grādu. Viena no lietām, kas mani piesaistīja akadēmiskajai videi, bija spēja izstrādāt savu pētījumu programmu, un tas deva iespēju 2015. gadā pievērsties blokķēdēm.

Loma ar sadarbības sākās apmēram pirms gada, kad viņi nolēma uzsākt īpašus centienus ap blockchains. Esmu pazīstams ar dibinātāju Kreigu Šapiro gandrīz 20 gadus – mēs savas karjeras sākumā satikāmies Sanfrancisko dot com buma laikā. Viņš zināja, ka es pētīju blokķēdes, kuras sasniedza, kad viņi vēlējās pievienot vairāk domēna zināšanu ap šo jauno telpu.

Jūs esat Drošības žetonu akadēmijas padomnieks, kas ir viena no vadošajām balsīm blokķēžu un finanšu vērtspapīru krustojumā, un jūs esat publicējis “Drošības žetonu tēzi”, kurā izklāstīts jūsu viedoklis par jauno drošības žetonu tirgu. Vai jūs varētu padalīties ar mums, kāpēc drošības žetoni jūs tik ļoti satrauc??

Esmu sajūsmā par viedo vērtspapīru jēdzienu, kur loģiku un nosacījumus mēs varam ieprogrammēt tieši pašā vērtspapīrā. Blokķēdes žetoni nav vienīgais veids, kā sasniegt šo redzējumu, taču šķiet, ka tie ir vislabākais veids, kā to izdarīt sadarbspējīgā veidā un kur tirgus dalībniekiem ir stimuls pieņemt. Šo funkciju ieviešana vērtspapīros paplašina dizaina telpu attiecībā uz to, kā mēs domājam par finansēšanu un ieguldījumiem, kas ir aizraujoši.

Kādus vērtspapīru veidus, jūsuprāt, vislabāk apkalpo drošības žetoni?

Tā kā žetoni ir tikai digitālais iesaiņojums, tos var izmantot gandrīz jebko. Savā ziņā, ja tam ir vērtība, to var marķēt. Tas nozīmē, ka daži aktīvi ir vadošāki nekā citi. Pirmais drošības marķieris bija riska fonds Blockchain Capital, kuru vadīja vēlme izveidot sekundāro tirgu, kas investoriem ļauj iegūt likviditāti, nepiespiežot fonda izpirkšanu. Mēs esam redzējuši arī dažus kapitāla un nekustamā īpašuma piemērus. Viens no labākajiem lietošanas gadījumiem, manuprāt, ir obligācijas. Maksājumu plūsmas tiek noteiktas iepriekš, padarot tās īpaši viegli kodējamas, un uz tām neattiecas tādi paši ieguldītāju ierobežojumi kā citām aktīvu klasēm. Blockchain Credit Partners šajā priekšā veic interesantu darbu.

Vai varat paskaidrot savu viedokli par automatizētu atbilstību un ieguvumiem, ko tas sniedz investoriem un regulatoriem?

Finanšu aktīvu pārdošana un tirdzniecība ir ļoti regulēta nozare, un atbilstības uzturēšana ir reāls iestāžu berzes avots. Turklāt tas nosaka veidu, kā mēs tirgojam aktīvus, jo tie dzīvo sienu dārzos. Ievietojot loģiku drošībā, kas automatizēti pārbauda normatīvās prasības, pārvietojoties starp makiem, mēs varam samazināt daļu no pašreiz pastāvošā sloga. Vēl ir tāls ceļš ejams, jo, lai pilnībā realizētu redzējumu, ir nepieciešama visuresoša un droša digitālā identitāte, taču pēdējā gada laikā ir gūti lieli panākumi.

Jūs uzskatāt, ka digitalizētiem aktīviem būs nepieciešama aktīvu savietojamība, vai varat paskaidrot savas domas par to?

Mana mīļākā raksta rinda ir “Tēze, kas pamato domu, ka viss tiks marķēts, ir balstīta uz vēlmi, lai viss būtu savietojams”. Cilvēki vēlas, lai viss darbotos nevainojami, un mums šodien vienkārši nav tā, kas attiecas uz ieguldāmiem aktīviem. Viens no lielākajiem blokķēdes protokolu solījumiem ir tas, ka tie rada standartus, kas atvieglo dažādu komponentu savietojamību.

Jūs esat arī aprakstījis, kā nākotnē digitālie vērtspapīri piedāvās unikālas ieguldītāja piekļuves tiesības. Vai jūs varētu sīkāk pastāstīt, kādas būs šīs ieguldītāja tiesības un kā tās dos labumu investoriem?

Ja jūs novārdzat jautājumu “kas ir īpašumtiesības”, jūs nonākat pie domas, ka īpašumtiesības ir tiesību kopums. Daudzos gadījumos šīs tiesības ir apvienotas, piemēram, es saņemu gan naudas plūsmas tiesības, gan balsstiesības daudzos man piederošajos valsts kapitāla vērtspapīros, bet es nesaņemu piekļuves tiesības viņu galvenajai mītnei. Tomēr cilvēki augstu vērtē piekļuvi, un tam var būt dažādas formas. Varbūt tā ir piekļuve ikgadējai sanāksmei, piemēram, Green Bay Packers gadījumā, varbūt piekļuve kāda veida atlaidēm vai agrīna piekļuve produktam pirms publiskas palaišanas. Neatkarīgi no izmantošanas gadījumiem, ko jūs varat iedomāties, tiklīdz publiskām personām būs lielāka redzamība to ierobežojošajās tabulās, kas viņiem šodien nav, viņi var sākt piešķirt papildu tiesības, kas, iespējams, emitentam izmaksā ļoti zemas izmaksas, bet kuras ieguldītāji novērtē.

Kur jūs redzat tirgu 5 gadus pa ceļam?

Drošības žetonu cena ir no 22 miljoniem ASV dolāru 2017. gadā līdz 442 miljoniem ASV dolāru 2018. gadā, un 2019. gada saruna, iespējams, būs vairāki miljardi. Un tomēr telpa joprojām ir sākuma stadijā. Pasaulē ir daudz triljonu dolāru aktīvu, no kuriem daudzi varētu izmantot IT jaunināšanu, piemēram, vienu drošības marķieri. Lai atbildētu uz piecu gadu jautājumu, ir jāpieņem institucionālās adopcijas līmenis, jo tas ir šķērslis, kas aizņem vietu no miljardiem līdz triljoniem.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties ar mūsu lasītājiem?

Lasītājiem, kuri vēlas uzzināt vairāk, Drošības žetonu akadēmija ir lielisks resurss. Es iesaku viņus apskatīt vietni un abonēt nedēļas biļetenu. Turklāt tiem, kas atrodas NY rajonā, 26. septembra vakarā Chelsea Piers notiks bezmaksas tikšanās ar lielisku runātāju sastāvu, reģistrācija ir pieejama vietnē securitytokenacademy.com.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me