Pēteris Hofmans, Custodigit – Interviju sērijas izpilddirektors

Peter Hofmann, uzņēmuma vadītājs Custodigit, kopuzņēmums starp Swisscom un Sygnum, kas piedāvā ieguldītāja līmeņa glabāšanas risinājumu, kas paredzēts regulētām finanšu iestādēm.

Pēteris ir arī Metaco SA valdes novērotājs un mentors Londonā & Partneri. Iepriekš viņš ir strādājis citā vadošā amatā finanšu pakalpojumu nozarē tādos uzņēmumos kā Cap Gemini, KPMG, IBM, PostFinance un vairākos jaunizveidotajos uzņēmumos..

Viņam ir ilgstoša pieredze finanšu pakalpojumu, tehnoloģiju un inovāciju pārtveršanā dažādās lomās.

Custodigit dibināja Swisscom un Sygnum 2018. gadā. Vai jūs varētu sākt, sīki aprakstot, kas ir Swisscom un Sygnum? 

Swisscom AG ir galvenais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs Šveicē ar galveno mītni Bernē. 51% no Swisscom pieder Šveices valdībai. Swisscom aktīvi atbalsta fintech telpu Šveicē un uzskata, ka finanšu nozare nākamajos 10 gados būtiski mainīsies, jo fintech jaunuzņēmumos parādās graujoši uzņēmējdarbības modeļi. Swisscom no visas sirds uzskata, ka nākotnē finanšu sektors lielā mērā paļausies uz mākslīgā intelekta izmantošanu kopā ar blokķēdes tehnoloģiju. Swisscom pieder 75% Custodigit.

Sygnum ir pasaulē pirmā regulētā Digital Asset banka, kuras galvenā mītne atrodas Šveicē un Singapūrā un darbojas visā pasaulē. Sygnum ir saņēmusi Šveices banku licenci 2019. gada septembrī, un banka ļauj klientiem droši un ērti ieguldīt digitālajos aktīvos, pilnībā uzticoties. Sygnum sniegtie pakalpojumi ietver Custodigit izveidoto institucionālā līmeņa aizbildnību ar fiat-digital aktīvu vārteju, starpniecību, B2B banku pakalpojumiem un lombarda aizdevumiem. 2019. gada 18. septembrī Sygnum pirmie klientu darījumi tika publiski reģistrēti divos svarīgākajos blokķēdēs – Bitcoin un Ethereum.

Jūs esat vecākais vadītājs Swisscom kopš 2009. gada. Kāpēc Swisscom uzskatīja, ka ir īstais laiks iekļūt apcietinājuma telpā un palaist Custodigit?

Swisscom jau vairākus gadus ir iepazinies ar digitālo aktīvu telpu. 2017. gadā mēs visi esam bijuši liecinieki pieaugošajam pieprasījumam kriptogrāfijas valūtas telpā, ICO uzplaukumam un tirgus stagnācijai 2018. gada sākumā. Lai arī telpa netika regulēta, tā skaidri parādīja tehnoloģiju iespējas un to, kā tā varētu vienkāršot mūsu ikdienas dzīvi. Mēs un Swisscom esam pārliecināti, ka nākotne ir digitālo aktīvu telpā, un līdz 2027. gadam digitālie aktīvi būs vissvarīgākais globālā IKP gabals. Turklāt mēs redzam pieaugošu interesi no tādām finanšu institūcijām kā bankas un aktīvu pārvaldnieki, kuri vēlētos iekļūt digitālo aktīvu telpā. Vācijā BAFIN ar pašreizējām regulatīvajām iniciatīvām darbojas arī kā vēl viens tirgus izaicinājuma punkts. Cik dzirdējām, vairāk nekā 55 spēlētāji pauda interesi par jauno Crypto licenci. Analizējot pašreizējo digitālo aktīvu finanšu tirgus infrastruktūru, mēs novērojām, ka trūkst institucionāla līmeņa tirgus infrastruktūras un neefektivitātes. Custodigit vīzija ir atbalstīt institucionālas klases tirgus infrastruktūras izveidi kriptogrāfijas valūtām, kā arī marķētiem aktīviem.

Custodigit nodrošina drošu piekļuvi digitālajiem aktīviem un to glabāšanu, izmantojot institucionālu ieguldītāja līmeņa glabāšanas risinājumu. Kāpēc tas ir svarīgi finanšu iestādēm?

Institucionālie investori nepārtraukti pauž interesi par digitālo aktīvu telpu, un vairākas bankas ir sākušas veikt pasākumus, kas viņiem ļautu nodrošināt klientus ar kriptogrāfijas piedāvājumu. Glabāšanas un tirdzniecības daļa finanšu pakalpojumu sniedzējiem vienmēr ir bijusi izaicinājums. Custodigit nodrošina institucionālas pakāpes ‘Bank in Box’ platformu regulētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, lai viņi varētu piedāvāt klientiem kriptogrāfijas valūtas, kā arī digitālos aktīvus bez lieliem sākotnējiem ieguldījumiem un īsa laika tirgū. Finanšu iestādēm ir svarīgi, lai tām būtu nepieciešamā funkcionalitāte, lai automatizēti veiktu savus biznesa procesus (piemēram, norēķinus), lai nodrošinātu efektīvu, drošu un atbilstošu uzņēmējdarbības procesu. Lai samazinātu piegādātāju riskus, finanšu iestādēm ir nepieciešama uzņēmumam piemērota platforma, kuru pārbauda, ​​nodrošina un nodrošina uzticama un stabila organizācija. Tas ir tieši tas, ko Custodigit nodrošina kopā ar Swisscom, kurš ir ļoti pieredzējis ļoti drošas banku infrastruktūras pārvaldīšanā.

Vai jūs varētu apspriest dažus kiberdrošības riskus, kas pašlaik pastāv digitālo aktīvu glabāšanas risinājumiem?

Ar digitālajiem aktīviem saistīti dažādi kiberdrošības riski, un divi no tiem ir ļoti svarīgi ņemt vērā.

  • Privāto atslēgu glabāšana: Daudzi kripto entuziasti glabā savas privātās atslēgas klēpjdatoros. Hakeriem ir viegli piekļūt šai informācijai, un, tiklīdz atslēga ir nozagta, nav iespējams atgūt līdzekļus. Kad esat pazaudējis atslēgu, jūs neatgriezeniski zaudējat savus ieguldījumus.
  • Biržas tiek uzlauztas: Pašlaik lielākā daļa kriptogrāfijas biržu nav reglamentētas, un tāpēc tām nav tāda paša līmeņa valdības pārraudzības un auditējamības līmeņa kā tradicionālajām regulētajām iestādēm. Pēdējo vairāku gadu laikā drošības pārkāpumu dēļ daudzas informācijas apmaiņas ir nonākušas virsrakstos. Coincheck bija hakeru nozagta vairāk nekā USD 550 miljonu kriptogrāfija. Bithub zaudēja aptuveni 30 miljonus USD no saviem klientiem digitālo aktīvu turēšanas. Custodigit cieši sadarbojas ar drošības un audita ekspertiem, lai nodrošinātu institucionālas kvalitātes digitālo aktīvu platformu, un izmanto pārbaudīto Swisscom infrastruktūru.

Kādi ir Custodigit veiktie pasākumi, lai pasargātu klientus no šiem kiberdrošības riskiem?

Uzņēmumā Custodigit mēs ļoti nopietni uztveram jautājumus, kas saistīti ar drošību. Custodigit netērēja laiku un enerģiju, lai noteiktu gala drošības sistēmu, izstrādājot holistisku priekšstatu par riskiem un sistemātiski izstrādājot liekus pretpasākumus. Kur vien iespējams, Custodigit pieņēma visaugstākos drošības standartus un spēra papildu soli, lai pārbaudītu procedūras un infrastruktūru (ISAE sertifikāts). Kā uzņēmumam mums ir pienākums ievērot stingros Swisscom drošības noteikumus. Mūsu ieviestā politika nodrošina to, ka neviens indivīds, komanda vai organizācija nespēj apdraudēt aktīvu drošību: stingra pienākumu un atbildības nošķiršana, vismaz četru acu pārbaude visām kritiskajām darbībām, regulāra personisko darbību un iepriekšējās darbības kontrole, dažādi kriptogrāfijas bibliotēkas ar nulles dienu uzbrukumiem saistīto risku novēršanai.

Katru darījumu apstiprina vairākas personas vai personu grupas.

Vai jūs varētu apspriest dažas galvenās funkcijas, kas pašlaik ir pieejamas Custodigit klientiem?

Mēs vēlētos uzsvērt, ka mūsu mērķa tirgus ir regulētas finanšu iestādes, piemēram, bankas, biržas utt., Un mūsu platforma piedāvā visas nepieciešamās biznesa funkcionalitātes, lai nodrošinātu digitālo aktīvu tirgus pakalpojumu piedāvājumu. Mūsu platforma ļauj klientiem pirkt, pārdot, pārsūtīt / izņemt digitālos aktīvus (no gala līdz galam). To var integrēt ar jebkuru pamata banku sistēmu. Turklāt mēs atbalstām viedo pasūtījumu novirzīšanu pie dažādiem likviditātes nodrošinātājiem, piemēram, brokeriem un biržām. No drošības viedokļa drošības sistēmu pārbauda ar ISAE 3402 un 3000 un ISO 27001 un 2000 sertifikātiem. Pašlaik mēs atbalstām šādus digitālos līdzekļus – BTC, ETH, XRP, BCH, ERC20. Mūsu platforma var būt marķēta ar baltu krāsu ar pielāgojamu lietotāja saskarni un API vai pieejama kā SaaS pakalpojums.

Kas ir daži klienti vai bankas, par kuriem jūs varat apspriesties un kuri šobrīd izmanto Custodigit aizbildnības risinājumus?

Kā jūs zināt, šobrīd mums kā banka ir Sygnum klients. Viņi izmanto mūsu pilnu risinājumu, ieskaitot aizbildnību un starpniecību. Pašlaik notiek sarunas ar citām regulētām finanšu iestādēm, kas atrodas Eiropā. Diemžēl mēs vēl nevaram atklāt vārdus. Mēs arī esam parakstījuši līgumu ar vienu no lielākajām pārapdrošināšanas sabiedrībām par digitālo aktīvu apdrošināšanas seguma nodrošināšanu. Mūsu mērķis ir nostiprināt savu bāzi Šveicē un Vācijā un paplašināties visā pasaulē.

Vai ir kādi ierobežojumi digitālo aktīvu tipam, par kuriem Custodigit piedāvā glabāšanas pakalpojumus? 

Pašlaik mēs atbalstām šādus digitālos līdzekļus: BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, ERC20. Digitālos līdzekļus mēs parasti izvēlamies pēc klienta pieprasījuma. Mums nav īpašu ierobežojumu; Tomēr, pirms piedāvājam digitālo aktīvu mūsu platformā, mēs rūpīgi pārbaudām. Ja mēs uzskatām, ka digitālais aktīvs jebkādā formā vai veidā var kaitēt mūsu reputācijai tirgū, mēs atsakāmies to piedāvāt. Pamatojoties uz mūsu tirgus novērojumiem, tie ir nozīmīgi digitālie aktīvi finanšu iestādēm. Pašlaik Custodigit paplašinās platformu arī tokenizēto aktīvu virzienā.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties par Custodigit?

Mēs esam Šveices uzņēmums un stingri ievērojam Šveices banku nozares praksi. Mēs ļoti ticam reputācijas un klientu līdzekļu aizsardzības nozīmei. Tā kā Swisscom ir mūsu galvenais akcionārs, mums ļoti nopietni jāuztver drošības sistēma un jānodrošina, ka mūsu klientu līdzekļi tiek droši uzglabāti. Drošība un regulēšana ir Custodigit DNS.

Paldies par lielisko interviju, jāapmeklē lasītāji, kuri vēlas uzzināt vairāk Custodigit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map