Kas yra Cardano (ADA)? – vadovas apie viską, ką reikia žinoti

Kas yra Cardano?

„Cardano“ (ADA) yra vienas iš labiausiai pripažintų „blockchain“ ir „crypto“ projektų kosmose. Charles Hoskinson įkūrė „Cardano“ gali būti laikoma išmaniąja sutarčių platforma, siūlančia keičiamą ir saugią architektūrą kūrėjams ir vartotojams.. 

Pagal oficiali svetainė iš „Cardano“ dirbančios plėtros bendrovės „Input Output Hong Kong“ (IOHK), projektas yra „blockchain“ platforma, turinti pažangesnes funkcijas nei bet kuris kitas rinkoje esantis protokolas. „Cardano“ komanda stengėsi sukurti „PoS“ sistemą, kuri leistų skaitmeninei valiutai ir tinklui tapti vienu greičiausių ir labiausiai keičiamų „blockchain“ projektų rinkoje.. 

Verta pažymėti, kad „Cardano“ požiūris skiriasi nuo kitų kriptografinių projektų erdvėje, nes jis buvo sukurtas atsižvelgiant į filosofiją ir recenzuojamus akademinius tyrimus.. 

„Cardano“ laikoma trečios kartos kriptovaliuta, kuria siekiama išspręsti ir spręsti mastelio, sąveikumo ir saugumo problemas. 

Charlesas Hoskinsonas

Charlesas Hoskinsonas yra ne tik „Cardano“, bet ir „Ethereum“ (ETH) įkūrėjas ir IOHK generalinis direktorius. Ponas Hoskinsonas buvo darbo ilgą laiką erdvėje. Pavyzdžiui, jis pradėjo investuodamas į kelis kriptografijos startuolius, kurie 2013 ir 2014 metais tik augo. 

Jis dirbo su „Cardano“ nuo tada, kai pradėjo projektą 2017 m. Rugsėjo mėn., Kai jaučių rinka kosmose padėjo „Bitcoin“ pasiekti naujas visų laikų aukštumas. Hoskinsonas parašė „Cardano“ naudodamas „Haskell“ programavimo kalbą, kuri naudojama finansų įstaigose ir gynybos programinėje įrangoje. 

Hoskinsonas yra labai gerbiama kriptovaliutų rinkos figūra, dirbanti skirtinguose projektuose, kalbėjusi renginiuose ir padėjusi „Cardano“ bei „Ethereum“ plėstis rinkoje.. 

Kaip veikia „Cardano“?

„Cardano“ remiasi trimis skirtingomis organizacijomis, kurios padeda jai vystytis ir judėti pirmyn: „Cardano Foundation“, IOHK ir „Emurgo“. Šios trys bendrovės yra žinomos kaip pagrindiniai viso „Cardano“ projekto ramsčiai.

„Cardano Foundation“ veikia standartizuodamas, saugodamas ir reklamuodamas visą „Cardano“ projektą. Jie dirbo skirtingose ​​šalyse, kad galėtų skatinti naudotis „Cardano“ tinklu.

IOHK dirba kaip tyrimų ir plėtros įmonė, kurios tikslas – kurti prieinamas finansines paslaugas asmenims ir įmonėms. Šiuo metu bendrovė su „Cardano“ dirbs iki 2020 m., Ir jie turėtų nuspręsti, ar toliau dirbs, ar ne. 

Emurgo dirba kitoje srityje, kad patobulintų „Cardano“. Iš tiesų, įmonė dirba kaip viso projekto komercinė ir rizikos grupė. Įsikūrusi Japonijoje ir Singapūre, įmonė palaiko glaudžius ryšius su IOHK, nes jie kartu dirba kaip ekosistema, kad visame pasaulyje skatintų „Cardano blockchain“ priėmimą visame pasaulyje.. 

Kodėl „Cardano“ laikomas trečios kartos kriptovaliuta?


„Cardano“ veikia kitaip nei kitas skaitmeninis turtas ir siūlo sprendimus daugeliui iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduria kitas skaitmeninis turtas. Tai yra priežastis, kodėl „Cardano“ laikoma trečios kartos kriptovaliuta. Šiame straipsnio skyriuje paaiškinsime skirtumą tarp pirmosios, antrosios ir trečiosios kartos skaitmeninio turto.

Bitcoin

„Cardano“ laikomas trečios kartos kriptovaliutų projektu. Tai susiję su tuo, kaip laikui bėgant vystėsi „blockchain“ tinklai. „Bitcoin“ (BTC), pirmoji virtuali valiuta rinkoje, buvo sukurta kaip būdas išsiųsti pinigus visame pasaulyje, nereikalaujant centralizuotos institucijos, kad patvirtintų ir apdorotų operaciją. 

Tačiau „Bitcoin“ beveik galima naudoti tik mokėjimams siųsti ir gauti. Nepaisant to, kad „Bitcoin“ blokinė grandinė taip pat gali būti naudojama vykdant kai kurias išmaniąsias sutartis, tam paprastai reikia naudoti šonines grandines. 

Šiuo metu „Bitcoin“ tvarko 7 operacijas per sekundę. Tai labai svarbu prisiminti apie šį skaitmeninį turtą. Apie tai pakalbėsime vėliau straipsnyje. 

Ethereum

Štai kodėl „Ethereum“ (ETH) pasirodė bandant išspręsti daugelį šių klausimų, kurių Bitcoin negalėjo išspręsti. „Vitalik Buterin“ įkūrė „Ethereum“ ne tik su Charlesu Hoskinsonu, bet ir su kitomis svarbiomis bei pripažintomis erdvės figūromis, įskaitant Josephą Lubiną. „Ethereum“ buvo ne tik paprasta mokėjimo sistema, bet ir platforma, kurioje įmonės ir privatūs asmenys galėjo diegti pažangias sutartis. 

Nors antrosios kartos kriptovaliutų projektai, tokie kaip „Ethereum“, buvo labai naudingi teikiant sprendimus asmenims ir įmonėms, jie taip pat turėjo tam tikrų problemų. Pavyzdžiui, „Ethereum“ buvo visiškai perpildyta 2017 m. Pabaigoje, kai „CryptoKitties“ buvo prekiaujama per „Ethereum“ blokų grandinę.. 

„Ethereum“ apdoroja nuo 15 iki 20 operacijų per sekundę, o tai toli gražu nėra idealu tokiai pažangiai sutarčių platformai kaip ši. 

Cardano

„Cardano“ nori išspręsti problemas, turinčias įtakos „Ethereum“ ir tokio tipo tinklams, pagerindama mastelį, sąveikumą ir tvarumą. Pasitelkiant kūrėjų taikomą inžineriją ir jų turimą mokslinę filosofiją, projektas kuriamas įgyvendinant aukšto užtikrinimo kodeksą. 

Vienas svarbus dalykas, kurį reikia paminėti, yra tai, kad „Ethereum“ prieš keletą metų patyrė sunkią šakę, kurioje tinklas buvo padalintas tarp „Ethereum“ ir „Ethereum Classic“ (ETC).. 

Hoskinsonas ir „Cardano“ komanda nori išvengti šių problemų. Štai kodėl jie daug dėmesio skiria kokybės kodui, kad išvengtų atskyrimo nuo pagrindinio „Cardano“ tinklo. 

Oficialioje „Cardano“ svetainėje paaiškinama, kad jie apėmė dizaino principų, inžinerijos ir geriausios praktikos rinkinį, leidusį „Cardano“ tapti šiuo metu tinklu. Kai kurie iš šių principų apima apskaitos ir skaičiavimo atskyrimą į skirtingus sluoksnius, decentralizuoto būsimo darbo finansavimo mechanizmo sukūrimą, mokymąsi iš beveik 1000 altcoinų, apimančius prasmingas ypatybes, ir socialinių komercijos elementų tyrimą, tarp daugelio kitų. 

„Cardano“ puslapyje rašoma:

„Iš šio nestruktūruoto idėjų rinkinio„ Cardano “vadovai pradėjo tyrinėti kriptovaliutų literatūrą ir kurti abstrakcijų įrankių rinkinį. Šio tyrimo rezultatas yra plati IOHK dokumentų biblioteka, daugybė apklausos rezultatų, tokių kaip ši naujausia scenarijų kalbos apžvalga, išmaniųjų sutarčių ontologija ir „Scorex“ projektas “.

Kodėl svarbu tinkamai parinkti mastelį ir kaip „Cardano“ galėtų padėti?

Hoskinsonas mano, kad mastelio keitimas yra ne tik operacijos per sekundę, kurias patiria „blockchain“ tinklas. Jis mano, kad „Cardano“ taip pat svarbu atsižvelgti į tinklo ir duomenų mastelį. 

„Cardano“ veikia su „Ouroboros“, „Proof-of-Stake“ (PoS) sutarimo algoritmu, kuris yra daug greitesnis nei tradicinis „Proof-of-Work“ (PoW) sutarimo algoritmas, kuriuo remiasi „Bitcoin“. „Litecoin“ (LTC), „Ethereum“ ir kitos kriptovaliutos, tokios kaip „Bitcoin SV“ (BSV) arba „Bitcoin Cash“ (BCH), taip pat jas naudoja. 

PoW yra labai neefektyvus dėl kalnakasių sunaudojamos energijos kiekio. Atsižvelgiant į tai, kad nėra lengva įsigyti ASIC kalnakasių ir specializuotos įrangos šiems skaitmeniniams ištekliams išgauti, decentralizaciją pasiekti yra sunku. Yra keletas didelių kalnakasių, kurie yra didelės viso Bitcoin tinklo maišos galios savininkai. 

Bitcoin tinkle yra penki skirtingi kasybos telkiniai, kurie sudaro 10 procentų viso Bitcoin tinklo maišos normos. Tai akivaizdžiai nėra teigiama seniausiai ir populiariausiai kriptovaliutai. 

Naudojant „PoS“ algoritmus viskas veikia kitaip. Užuot naudojęsi kalnakasiais, tinkle yra tikrintojų, kurie statys monetas (šiuo atveju ADA monetas) ir lažinsis už kitą bloką, kurį patvirtins tinklas. Jei blokas pridedamas, suinteresuoti asmenys gauna atlygį už atliktą darbą. 

Pagrindinis skirtumas tarp „Bitcoin“ „PoW“ yra tas, kad „PoS“ sutarimo algoritmams nereikia išleisti daug energijos, kad būtų galima patvirtinti sandorius, o įėjimo kliūtys yra mažesnės (nereikia ASIC ar specializuotos kasybos įrangos).. 

Ouroboros

Dabar, kai žinome, kaip veikia PoS sistemos, „Ouroboros“ tikrins žetonų pasiskirstymą ekosistemoje, padalindamas pasaulį į skirtingas epochas, kurios vėliau bus padalytos į lizdus. Kiekviena iš šių epochų turi labai trumpą gyvenimo trukmę, kuri lygi 20 sekundžių. 

Tai gali skambėti kiek techniškai, bet tai labai lengva suprasti. Tada minėti laiko tarpsniai turės atsitiktinai parinktą lyderį. Tada šie lyderiai pasirinks naujus blokus, kurie bus įtraukti į tinklą, panašiai kaip „PoW“ sistemų kalnakasiai. 

Lošimų automatų lyderiai turėtų turėti bent 2% „Cardano“ akcijų. Suinteresuotosios šalys turi galimybę išrinkti lyderius kitai epochai. 

Siekdamas geresnių mastelio sprendimų, „Cardano“ dirba su technologija, vadinama „RINA“ arba „Recursive Inter-Network Architecture“. Pagrindinis tikslas yra sukurti nevienalytį tinklą, užtikrinantį privatumą, skaidrumą ir mastelį. 

„Ouroboros“ kuria „Cardano“ komanda, kad ji kuo greičiau būtų išleista į rinką. Tai yra viena iš labiausiai laukiamų funkcijų, kurių laukia „Cardano“ investuotojai ir vartotojai. 

Mastelio ir sąveikos gerinimas

Kripto tinklams plečiantis visame pasaulyje, jie turi spręsti mastelio problemas, kurias galbūt nėra taip lengva išspręsti. Yra trys skirtingi būdai, į kuriuos „Cardano“ atsižvelgia, kad padėtų tinklo mastui: genėjimas, prenumeratos ir suspaudimas. 

Be to, kūrėjai galvoja apie „blockchain“ skaidymą ir duomenų, kuriuos reikia saugoti, kiekį. Tikimasi, kad tai sumažins duomenis, kuriuos vartotojai turi tvarkyti. 

Sąveika taip pat yra labai svarbus „Cardano“ dalykas. Šiuo metu kosmose veikia skirtingos kriptovaliutos. Visi jie turi savo ypatybes ir veikia skirtingai. Tačiau labai sunku vienu metu sujungti ir naudoti šias virtualias valiutas. Jų tinklai negali būti lengvai sujungti. 

Kriptovaliutų mainai leidžia vartotojams keistis skaitmeniniu turtu ir susieti kriptografinį pasaulį su tradicine finansine aplinka. Taigi „Cardano“ siekia pasiūlyti lengvesnį būdą sujungti šias kriptovaliutas viena su kita ir su visa „blockchain“ ekosistema, kad galėtumėte glaudžiau bendrauti su paliktu finansiniu pasauliu. 

Tai padaryti galima per šonines grandines. Daugelyje šifravimo tinklų yra daugybė grandinių, siūlančių skirtingus skaitmeninio turto sprendimus. Per šias šonines grandines tinklai būtų tarpusavyje sujungti ir būtų perduodami, kad būtų galima greičiau gauti skirtingų funkcijų iš skirtingų tinklų.. 

Norėdami būti susieta su bankais ir kitomis finansinėmis institucijomis, kriptografinė erdvė turi sutelkti dėmesį į metaduomenis, priskyrimą ir atitiktį. Visi šie dalykai yra labai svarbūs, jei visa rinka nori veikti kartu su tradicinėmis finansų institucijomis. Metaduomenys padeda šioms įmonėms ir organizacijoms, kaip duomenys perkeliami tarp šalių, kaip efektyvinti elektroninių duomenų organizavimą ir dar daug kitų dalykų. 

Tai kažkas labai pavojinga kriptovaliutų pasauliui. Kodėl? Dėl „blockchain“ technologijos. Nors paskirstytos knygos technologija (DLT) yra naudinga daugeliui dalykų, ji taip pat gali būti žalinga, jei ji naudojama neteisingai. Jei privati ​​informacija turi būti saugoma nekintamame „blockchain“ tinkle, prie šių duomenų galėtų prisijungti kitos šalys, o tai nėra gerai privatumui. 

„Cardano“ nori išspręsti šią problemą analizuodama metaduomenis ir pasirinkdama konkrečią informaciją, kuria bus dalijamasi blokų grandinėje. Tai suteiktų daugiau informacijos tradicinei finansų pramonei ir apsaugotų vartotojų privatumą. 

Be to, kadangi bankams reikia pavardžių tų, kurie užsiima skaitmeniniu turtu ir tvarko finansines operacijas, „Cardano“ kūrėjai dirba tam, kad vartotojams suteiktų galimybę nuspręsti, kaip dalytis savo duomenimis. 

Pažink savo klientą (KYC), kovos su pinigų plovimu (AML) ir kovos su teroristų finansavimu (ATF) taip pat svarbūs dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti. Finansų įstaigos reikalauja šios informacijos, kad suprastų, kaip vartotojai tvarko sandorius. Naudodami metaduomenis ir suteikdami asmenims laisvę nuspręsti, ką daryti su savo duomenimis, vartotojai gali būti tikri, kad galės greičiau bendrauti su bankais ir kitomis institucijomis. 

„Cardano“ tinklo kūrimas ir tobulinimas

Nors „Cardano“ ir toliau auga, svarbu turėti tvarų verslo modelį, kuris leistų anksčiau ar vėliau visus šiuos projektus išleisti į rinką. Charlesas Hoskinsonas ir dalyviai, dalyvaujantys „Cardano“ projekte, nusprendė nevykdyti pradinio monetų aukojimo (ICO), kai jis buvo paleistas. 

Štai kodėl „Cardano“ nusprendė sukurti iždą, kuris būtų finansuojamas iš nedidelės dalinio atlygio dalies. Jei yra įmonė, norinti pakeisti kai kuriuos dalykus į ekosistemą, ji gali prašyti iždo dotacijos. Vėliau „Cardano“ tinklo suinteresuotosios šalys nuspręs, ar dotacija skiriama, ar ne. 

Didėjant tinklui, kūrėjai galės naudoti daugiau lėšų. Mokesčiai tinkle apskaičiuojami pagal šią lygtį:

Pervedimo mokestis = a + b * operacijos dydis. 

„A“ raidė lygi 0,1555381 ADA, „b“ yra dar viena konstanta, lygi 0,000043946 ADA / baitui, o operacijos dydis turėtų būti pridėtas pabaigoje baitais. 

ADA kainų prognozavimas

Šiuo metu ADA yra viena iš populiariausių kriptovaliutų rinkoje. Virtualios valiutos rinkos kapitalizacija yra 1,47 mlrd. USD, o monetos kaina – 0,056 USD, todėl ji yra 12-a pagal dydį skaitmeninė valiuta. 

„UseTheBitcoin“ parašėme straipsnį apie ADA kainų prognozavimą. Daugelis ekspertų mano, kad ilgalaikis, vidutinės trukmės ir trumpalaikis laikotarpis yra ADA. Tačiau turime atsižvelgti į bendrą rinkos veiklą, pavyzdžiui, jei yra lokių ar jaučių rinka. 

Konkurentai

„Cardano“ (ADA) laikomas unikaliu tuo, kaip buvo sukurtas, paleistas skaitmeninis turtas ir kaip jis šiuo metu valdomas. Tačiau Svarstyklių kriptovaliuta, prie kurios dirba „Facebook“, gali turėti įtakos šalims, kuriose šiuo metu veikia ADA. Svarstyklės siekia padėti vartotojams, ypač besivystančios ekonomikos šalims, apdoroti sandorius ir naudotis finansinėmis paslaugomis. 

Pokalbio metu su „Finance Magnates“ Charlesas Hoskinsonas paminėjo, kad jie dirba šešių milijonų žmonių mokėjimų tinkle Adis Abeboje, Etiopijoje. 

Dėl galimybės „Facebook“ konkuruoti su „Cardano“ jis pakomentavo:

„Aš gyvenu šioje rinkoje. Ir galiu pasakyti, kad JAV vyriausybei, pagal apibrėžimą, galingiausiam subjektui pasaulyje, sunku atlikti mokėjimus į Etiopiją. Jei jie stengiasi, kaip tai padarys privati ​​įmonė “.

Kaip nusipirkti ir kur laikyti ADA?

Rinkoje yra daugybė kriptovaliutų biržų, leidžiančių investuotojams ir vartotojams įsigyti ADA. Pradedantiesiems paprastai sunku tinkamai žinoti, kur įsigyti ADA kriptovaliutą. Štai kodėl mes parašėme vadovą žmonėms, norintiems įsigyti „Cardano“. 

Viena iš biržų, leidžiančių vartotojams įsigyti šį skaitmeninį turtą, yra „Binance“, viena populiariausių kriptografinių platformų pasaulyje. „Binance“ taip pat yra viena iš didžiausių prekybos apyvartų biržų. 

ADA galima įsigyti skirtingomis valiutomis, įskaitant „Binance Moneta“ (BNB), „Bitcoin“ (BTC), „Ethereum“ (ETH), „Paxos Standard“ (PAX), „TrueUSD“ (TUSD), USD monetas (USDC) ir „Tether“ (USDT).. 

Yra ir kitų kriptovaliutų biržų, kurios leistų vartotojams įsigyti ADA taip pat per skirtingas poras. 

Investuotojai, norintys laikyti ADA, gali tai padaryti siųsdami lėšas į kriptovaliutos piniginę, palaikančią šį skaitmeninį turtą. Asmenims keistis valiutomis valiutoms nėra gerai, nes jas gali nulaužti ir paveikti atakos. 

Tinkamai saugoti skaitmeninį turtą, įskaitant „Cardano“ (ADA), yra labai svarbu. Štai kodėl mes sukūrėme geriausių „Cardano“ piniginių sąrašą rinkoje. Investuotojai gali juos patikrinti ir suprasti, kuris jų poreikius labiau atitinka. 

Naujausi įvykiai

Pasak „Cardano Foundation“, jie ką tik atidarė „Shelley testnet“ svetainę. Tai yra vienas svarbiausių įvykių, susijusių su „Cardano“ tinklu, kuris, tikimasi, padės kriptovaliutai dar labiau plėstis. 

Be to, projektas taip pat pristatė naują planą, kuriame jie paaiškins, kaip jie judės iš Byrono ir Shelley. Tai leistų tinklams tapti bendruomenės valdomu tinklu, apie kurį galvojo Charlesas Hoskinsonas. 

Oficialus „Cardano“ planas, kurio paprašė bendruomenė, yra toks:

„Cardano“ yra novatoriškas „blockchain“ tinklų įrodymas, kuris yra išplėtotas į decentralizuotų programų („dApp“) kūrimo platformą, turinčią daugelio turtų knygą ir patikrinamas pažangias sutartis. “

„Cardano“ nori būti šimtą kartų labiau decentralizuota nei „Bitcoin“, ir tai šiuo metu bando padaryti Charleso Hoskinsono ir „Cardano“ kūrėjų komandos. 

Galiausiai „Weiss Ratings“ mano, kad „Cardano“ yra efektyvi ir pelninga „blockchain“ platforma. Naujausiame nepriklausomos reitingų agentūros parašytame „Tweet“ įraše „Cardano“ yra vienas geriausių kosmoso projektų, taip pat vienas iš pigiausių kriptų ten. 

#Cardano yra vienas iš geriausių kosmoso projektų, taip pat vienas iš pigiausių kriptų. #ADA # kriptografija # kriptovaliuta #altcoins #bitcoin #BTC

– „Weiss Crypto“ reitingai (@WeissCrypto) 2019 m. Gegužės 20 d

Išvada

„Cardano“ yra vienas perspektyviausių ir planuojamų kriptovaliutų projektų kriptovaliutų rinkoje. Tinklą kuria įvairių sričių ekspertai, kurie orientuojasi į geriausias paslaugas ir produktus, kuriuos jie gali pateikti. 

ADA skaitmeninis turtas yra vienas populiariausių rinkoje, taip pat vienas vertingiausių, rašo „CoinMarketCap“. 2019 ir 2020 metai yra labai svarbūs visai kriptografijos rinkai, o „Cardano“ tikrai bus vienas revoliucingiausių projektų. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map