Kas ir CFD tirdzniecība?

CFD tirdzniecība kļūst arvien populārāka tirgotāju vidū, un tas ir plaši piedāvāts tirdzniecības veids starp visiem labākajiem tiešsaistes brokeriem. Tātad, kas tieši ir CFD tirdzniecība?

Kas ir CFD?

CFD apzīmē līgumu par atšķirību. Tas ir īpašs atvasinājumu veids, ko piedāvā brokeri, kad jūs tirgojat ar aktīva cenas starpību, atverot darījumu un slēdzot darījumu, lai gan jūs faktiski neiegādājaties pamataktīvu.

Viena no lielākajām šāda veida pievilcībām investīcijās ir tā pieļaujamā elastība. Izmantojot tradicionālo tirdzniecību, jūs esat saistīts ar aktīva pirkšanu, lai tas pārvietotos vienā virzienā uz augšu. Izmantojot CFD tirdzniecību, jūsu izvēle ir daudz atvērtāka. Jūs varat spekulēt par kustībām uz augšu vai uz leju, kad pērkat līgumu. Šeit mēs padziļināti aplūkosim, kā darbojas CFD tirdzniecība, un rīkus, kas ir jūsu rīcībā tirdzniecībā.

CFD tirdzniecība ir gara vai īsa

Šī spēja iet uz ilgu vai īsu laiku ir galvenā priekšrocība, kāda ir CFD tirdzniecībai, kas nav pieejama tradicionālākā tirdzniecības nozīmē, neizmantojot opcijas vai, iespējams, ieguldot sarežģītā ETF vai cita veida fondā..

Ilgstoša CFD nozīmē, ka jūs uzskatāt, ka aktīvs, kurā ieguldāt, sadārdzināsies. Tāpēc jūs veiktu šī aktīva “pirkšanas” pasūtījumu.

No otras puses, CFD trūkums nozīmē, ka jūs uzskatāt, ka aktīvs, kurā ieguldāt, pazemināsies. Šajā gadījumā jūs veicat šī īpašuma “pārdošanas” pasūtījumu.

Abos gadījumos peļņa no CFD tirdzniecības tiks aprēķināta tikai tad, kad aizvērsiet pozīciju. Tajā slēgšanas brīdī jūs gūsiet peļņu vai zaudējumus par cenu starpību.

Piemērs

Jūs redzat, ka šobrīd Tesla cena ir 440 USD par akciju, un jūs uzskatāt, ka vērtība pieaugs. Šajā gadījumā, lai gūtu peļņu, jūs “nopirktu” Tesla. Ja cena slēgšanas brīdī ir pieaugusi, jūs gūsiet peļņu. Ja tas ir samazinājies, jūs zaudējat.

Līdzīgi, ja redzat, ka eiro vērtība pret USD ir USD 1,17 un domājat, ka tas samazināsies, atverat pozīciju “pārdot” ar savu CFD. Ja cena eiro pazemināsies zem 1.17 USD, jūs gūsiet peļņu. Ja cena tomēr pieaugs, jūs zaudēsiet.

Kā redzat, ilgs laiks faktiski ir derības par to, ka izvēlētā aktīva cena pieaugs, savukārt īsā laika posmā tiek prognozēta aktīva cena. No šī piemēra var redzēt arī to, ka parasti no top CFD brokeriem ir pieejami aktīvi, ar kuriem jūs varat tirgoties. Parasti tie ietver daudzus forex pārus, akcijas, preces, obligācijas un pat kriptovalūtas.

Sviras izmantošana CFD tirdzniecībā


Papildus elastībai, ko varat izbaudīt, izmantojot CFD tirdzniecību, varat gūt labumu arī no tirdzniecības ar svirām. Visa CFD tirdzniecība notiek ar aizņemto līdzekļu palīdzību. Tas nozīmē, ka jums ir jāmaksā tikai neliela summa no līguma izmaksām.

Kredītplecs palielina jūsu tirdzniecības spēku, jo jūs varat atvērt lielas pozīcijas ar mazāku kapitāla daudzumu. Piemēram, ja jūsu brokeris atļauj aizņemties 30: 1 (maksimālā summa, kas atļauta saskaņā ar CySEC noteikumiem Eiropā, jūs varētu atvērt 30 000 USD lielu darījumu ar skaidras naudas atlikumu 1 000 USD.

Tirdzniecība ar svirām var būt lieliska, lai kā CFD tirgotājs dotu jums būtībā lielāku pirktspēju, taču jums arī jāpatur prātā, ka, lai gan potenciālā atlīdzība tiek palielināta, tāpat arī riski. Zaudējumi var ātrāk sasniegt augstākos piesaistītos līdzekļus, tāpēc jums vienmēr jāpārliecinās, ka jums ir pietiekami daudz līdzekļu un jāizmanto stabila riska pārvaldības stratēģija.

Kas ir starpība un riska ierobežošana?

CFD tirdzniecību ar svirām var saukt arī par maržas tirdzniecību. Marža ir divās dažādās formās. Pirmkārt, šī ir naudas summa, kas jums sākotnēji jāiemaksā, lai atvērtu ar piesaistītu darījumu. Tas varētu būt no 2% līdz 50% no tirdzniecības apjoma atkarībā no aizņemto līdzekļu īpatsvara. Tad jums var nākties iemaksāt papildu rezervi, ja tirdzniecība notiek pret jums. Šajā gadījumā jūs varat saņemt starpības zvanu no brokera. Ja vēlaties saglabāt pozīciju atvērtu, jūs lūdzat iemaksāt vairāk līdzekļu.

CFD tirdzniecība var būt arī lielisks veids, kā nodrošināt pret citiem turējumiem, kas atrodas jūsu portfelī. Tirgotāji bieži izmantos CFD šādā veidā, jo konkrētiem aktīviem ir ātri un viegli pietrūkst. Piemēram, ja jūsu akciju portfelī ir Apple akcijas, bet baidāties, ka tās var zaudēt naudu, to varētu kompensēt, atverot CFD, kas saīsina Apple.

CFD tirdzniecības process

Ar skaidru priekšstatu izpratni būsiet gatavs tirgot CFD. Veicot tirdzniecību, ir jāņem vērā daži punkti un procesa soļi.

Viena no pirmajām lietām, ko parasti pamanīsit, ir tā, ka bieži vien ir pirkšanas un pārdošanas cena. Pārdošanas cena vienmēr būs nedaudz zemāka par pašreizējo tirgus cenu, un pirkuma cena būs nedaudz augstāka. Šī cenu starpība ir starpnieka starpība, neliela peļņa, ko viņi gūst no jūsu darījumiem, kas parasti tiek uzturēta pēc iespējas konkurētspējīgāka.

Vēl jāatzīmē, ka CFD tirdzniecība notiek pa partijām. Pirms pozīcijas atvēršanas jums jāzina par aktīva partijas lielumu. Tie var atšķirties atkarībā no aktīva, lai gan akciju CFD tirdzniecība parasti ir 1 akcija vienā partijā.

Runājot par to, cik ilgi jums ir jāuztur atvērta tirdzniecība, tas ir pilnībā atkarīgs tikai no jums, tirgojot CFD, lai gan jums ir vēlreiz jāpārbauda savam brokerim par visām nakts maksām, kas tiek iekasētas, ja jūs visu dienu turat pozīciju atvērtu.

Kur tirgot CFD

Ir daudz vietu, kur tiešsaistē tirgot CFD. Pašlaik mēs iesakām:

Etoro – Daudzregulēts brokeris, kuram uzticas miljoniem lietotāju. Ja vēlaties uzzināt vairāk, izlasiet mūsu Etoro pārskatu.

Brīdinājums: Lūdzu, ņemiet vērā, ka visa tirdzniecība ir saistīta ar risku. 67% no privāto ieguldītāju kontiem zaudē naudu, tirgojot CFD ar šo nodrošinātāju. Jums vajadzētu apsvērt, vai varat atļauties uzņemties lielu naudas zaudēšanas risku. Šis saturs ir paredzēts tikai izglītības nolūkiem, un tas nav ieguldījumu ieteikums.

AvaTrade – Tie nodrošina CFD tirdzniecību ar kriptovalūtu, akcijām, indeksiem, precēm, obligācijām un ETF. Izlasiet mūsu AvaTrade pārskatu.

XM – Viņi piedāvā tirdzniecībai vairāk nekā 1200 aktīvus, tostarp vairāk nekā 1100 aktīvus, kurus var tirgot kā CFD. Izlasiet mūsu XM pārskatu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map