Ieguldījumi mākoņu ieguvē – viss, kas jums jāzina

Kā gudram kriptogrāfijas investoram ir saprātīgi saprast mākoņu ieguvi un to, kā tā var sekmēt jūsu ieguldījumu mērķus. Mākoņu ieguves jēdziens ir gandrīz tikpat vecs kā pats Bitcoin. Mūsdienās mākoņraktuvēm ir atšķirīga reputācija kā rentablā, bet krāpnieciskā tirgus sektorā. Lūk, kas jums jāzina, pirms ieguldāt jebkādos mākoņu ieguves protokolos.

Kas ir mākoņu ieguve?

Lai saprastu mākoņu ieguvi, vispirms ir jāsaprot, kā darbojas Bitcoin. Bitcoin tīklā ir mezgli, kas apstiprina darījumus. Šie apstiprināšanas mezgli nozarē tiek dēvēti par kalnračiem. Viņi saņēma šo titulu enerģijas dēļ, ko viņi izmanto, lai uzturētu blokķēdes derīgumu. Šim enerģijas patēriņam ir pievienota cenu zīme. Tādā veidā Bitcoin ieguve ir līdzīga citu dārgo aktīvu ieguvei. Jums jāiegulda laiks un resursi, kas palielina aktīva kopējo vērtību.

Bitcoin kalnrači sacenšas savā starpā, lai atrisinātu sarežģītu matemātisku vienādojumu, kas pazīstams kā SHA-256 (drošs jaukšanas algoritms-256). Šis vienādojums ir tik grūts, ka jūsu dators to ieskatās un nosaka, ka ir ātrāk izdarīt izglītotus minējumus salīdzinājumā ar to, ka tieši veicat matemātiku. Šī skaitļošanas izloze tiek saukta par Bitcoin tīkla jaukšanas ātrumu.

Paredzamā piegāde

Proti, Bitcoin anonīmais radītājs Satoshi Nakamoto ietvēra dažus intriģējošus protokolus, lai nodrošinātu, ka Bitcoin kalnrači pabeidza šo vienādojumu un pievienoja blokus tīklam ar 10 minūšu intervālu. Šis termiņš bija kritisks Bitcoin stratēģijai, jo ieguves atlīdzība ir vienīgā reize, kad jauns Bitcoin ienāk tirgū. Dedzīgi, 10 minūšu intervāli palīdz Bitcoin uzturēt prognozējošu piegādes mehānismu.

Bitcoin Mining Farm

Bitcoin Mining Farm

Bitcoin agrīnajās dienās ikviens varēja raktuves tīklā, izmantojot vienkāršu datoru. Gudri Nakamoto ieviesa algoritmu, lai palielinātu SHA-256 vienādojuma grūtības, pamatojoties uz tīkla kopējo jaukšanas ātrumu. Jo vairāk cilvēku iegūst Bitcoin, jo grūtāk kļūst vienādojums. Šīs korekcijas darbojas kopā ar automātiski samazinātu atlīdzības grafiku.

Kalnrūpniecības atlīdzība

Pirmie Bitcoin kalnrači saņēma 50 Bitcoin par katru bloku, ko viņi pievienoja blokķēdei. Šī atlīdzības summa ir samazinājusies uz pusi ik ​​pēc 210 000 izraktajiem blokiem. Pašreizējā atlīdzība ir 6,25 Bitcoin par katru iegūto bloku. Šī atlīdzības likme atkal tiek iestatīta uz pusi 2024. gadā. Proti, pēdējais Bitcoin tiks iegūts kaut kad 2140. gadā ar šo pašreizējo likmi.

Trūkums veicina inovācijas

Fakts, ka tirgū ir ienākuši tikai 21 miljons Bitcoin, kopā ar šī kriptogrāfijas cenu kāpumu turpina kalnračus virzīt uz jaunām inovācijām. Kalnrūpniecība mēdza ņemt tikai mājas datoru. Tomēr neilgi pirms ogļrači sāka būvēt īpašas kalnrūpniecības platformas, kas būvētas no GPU kartēm. GPU kartes ir daudz efektīvākas nekā CPU, veicot atkārtotus uzdevumus, piemēram, uzminot atbildi uz SHA-256 vienādojumu.

GPU karšu ieviešana mainīja visu tirgū. Pirmkārt, tas palielināja tīkla jaukšanas ātrumu jaunā augstumā. Tas arī signalizēja par sākuma sākumu parastajiem CPU kalnračiem. GPU kalnrūpniecības iekārta ir simtiem reižu ātrāka, atrisinot SHA-256 vienādojumu, salīdzinot ar jūsu standarta procesoru.

ASIC kalnrūpniecības platformas nosaka jauno standartu

Kad visa kalnrūpniecības nozare piedzīvoja vēl vienu lielu satraukumu Bitmains, pasaulē lielākais kalnrūpniecības platformu ražotājs un kalnrūpniecības baseinu operators tirgū ieviesa ASIC kalnrūpniecības platformas. Šīs jaudīgās, speciāli iebūvētās mikroshēmas iznīcināja GPU darbību. ASIC (lietojumprogrammas integrētās shēmas), atrisinot SHA-256 vienādojumu, ir tūkstošiem reižu ātrāks nekā GPU.

Arī ASIC kalnrači bija daudz dārgāki nekā GPU kalnrūpniecības platformas. Šīs ierīces var pārsniegt 2000 USD par zemas klases modeļiem un aptuveni 8000 USD par augstākās kvalitātes vienībām. Tā kā ASIC kalnrūpniecības platformas palielināja tīkla jaukšanas ātrumu, tās arī noveda SHA-256 vienādojuma grūtības līdz vietai, ka parastie centrālie procesori bija praktiski nevērtīgi. Būtībā jūs joprojām varat rakt ar mājas datoru šodien, taču tajā brīdī jums ir aptuveni tādas pašas izredzes kā uzvarēt loto, kā arī daudz vairāk elektrības izmaksu.

Pārāk dārgi vidējam Džo

Kad kalnrūpniecības nozare kļuva par ekskluzīvu vietu lielākajiem spēlētājiem, tā sāka darboties arī lielākajā centralizācijā. Milzīgas kalnrūpniecības saimniecības sāka stūrēt lielas Bitcoin tīkla jaukšanas līmeņa daļas. Šī centralizācija izraisīja sašutumu sabiedrībā. Bitcoin tika veidots pēc ikviena, kas piedalās tā tīklā, koncepcijas, un tagad tas bija kļuvis tālu no realitātes. Par laimi, kalnrūpniecības baseini uz nelielu laiku palīdzēja izlīdzināt spēles laukumu.

Bitcoin GPU kalnraču

Bitcoin GPU kalnraču

Kalnrūpniecības baseini

Kalnrūpniecības baseini ir protokoli, kas apvieno visu baseina jaukšanas jaudu, lai konkurētu Bitcoin kalnrūpniecības algoritmā. Kalnrūpniecības baseini ļauj ikvienam sniegt savu ieguldījumu, cik vien labi iespējams, un saņemt regulāru atdevi. Ikviens, kurš piedalās kalnrūpniecības baseinā, saņem atlīdzību, kas ir vienāda ar viņu procentiem no saziedotās jaukšanas jaudas.

Mūsdienās kalnrūpniecības baseini ir norma. Pat lielākās Bitcoin ieguves saimniecības, kas kādreiz dominēja nozarē, tagad ir daļa no lielākiem ieguves baseiniem. Lēmumam pievienoties šiem kalnrūpniecības baseiniem ir jēga, jo jūs saņemat ikdienas atlīdzību salīdzinājumā ar stratēģiju, kas tiek izmantota tradicionālajā kalnrūpniecībā.

Mākoņu ieguve

Mākoņu ieguve ir kalnrūpniecības baseina koncepcijas attīstība. Neilgi pirms datu centri saprata, ka ir daudz cilvēku, kuri vēlas piedalīties baseinā, bet to darīt trūkst kalnrūpniecības platformu. Lai labotu šo situāciju, datu centri sāka iznomāt savu jaukšanas jaudu baseinā. Šis jēdziens bija revolucionārs, jo tas nozīmēja, ka pirmo reizi bija mehānisms kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, iegūšanai, izmantojot nomātu mākoņdatošanas jaudu.

Kādas problēmas mēģina novērst mākoņu ieguve?

Mākoņu ieguve mēģina atrisināt dažus no aktuālākajiem jautājumiem, ar kuriem saskaras Bitcoin kalnrači. Nodrošinot lietotājiem iespēju iznomāt vai iegādāties ieguves iekārtas no trešās puses mākoņpakalpojumu sniedzēja, tika atvērtas iespējas universālai dalībai. Ikviens, kas atrodas jebkur, varētu izmantot attālo datu centru ar kopīgu apstrādes jaudu, lai nopelnītu bezmaksas Bitcoin.

Izmaksu šķēršļi

Tā kā ASIC kalnrūpniecības platformas vidējās izmaksas pieauga strauji, daudzi kalnrači palika aukstumā. Lielākā daļa analītiķu piekritīs, ka izmaksu barjeras ir viens no galvenajiem šķēršļiem liela mēroga Bitcoin ieviešanai. Mākoņu ieguves pakalpojumi iegulda dārgās iekārtās. Šī stratēģija novērš nepieciešamību pēc jebkuras aparatūras, izņemot viedtālruni, lai pārbaudītu līdzsvaru.

Tehniskās barjeras

Līdztekus finansiālu šķēršļu ieviešanai adopcijā mākoņu ieguve novērš arī tehniskos šķēršļus. Agrīnajiem kalnračiem bija jāsaprot Bitcoin kodēšana, lai lejupielādētu blokķēdi un sāktu pārbaudīt darījumus. Šīs prasības pieauga, kad parādījās GPU un ASIC kalnrači. Tagad šajā nozarē piedalījās profesionāli ražotāji.

Mākoņu ieguves priekšrocības

Nav vajadzīgs ilgs laiks, lai saprastu milzīgos ieguvumus, ko gūst mākoņu ieguves stratēģija. Galvenokārt iestatīšana ir vienkārša. Jūs vienkārši piesakāties mākoņu ieguves platformā un vērojat savu atgriešanos. Protams, ir vairāk priekšrocību nekā tikai vienkāršība. Šeit ir daži citi galvenie mākoņu ieguves nozares pievilcības veidi.

Nav elektrības

Viena no lielākajām sūdzībām, kas iesniegta pret Bitcoin, ir tās enerģijas patēriņa prasības. Pašlaik Bitcoin tīkls patērē vairāk elektroenerģijas nekā daudzas attīstītās Eiropas valstis. Neskatoties uz to, ka ievērojamu daļu mākoņu ieguves elektroenerģijas iegūst no atjaunojamiem enerģijas avotiem, tas joprojām rada lielu slogu pašreizējam tīklam. Līdz ar to šī elektrība tieši pārveidojas par pieskaitāmo.

Mākoņu ieguve izslēdz ieguves vienādojumā bažas par elektroenerģiju. Šī izslēgšana nozīmē, ka cilvēki, kas dzīvo apgabalos ar ārkārtīgi lielu elektrību, piemēram, noteiktās Karību jūras salās, var efektīvi iegūt Bitcoin. Mākoņu ieguve samazina jūsu oglekļa dioksīda nospiedumu.

Kā darbojas mākoņu ieguve?

Mākoņu ieguves stratēģijas centrā ir lieli datu centri. Šīs lielās kalnrūpniecības saimniecības tika būvētas mērķa sasniegšanai, lai taupītu enerģiju un būtu nepieciešamas skaitļošanas iespējas. Mākoņu ieguves scenārijā jūs nomājat savu jaukšanas spēku un pretī saņemat noteiktu atlīdzību daudzumu vienā blokā. Tā kā jums nav piekļuves kalnrūpniecības aprīkojumam, par aprīkojuma uzturēšanu ir atbildīgs tikai datu centrs.

Monētu izvēle

Mūsdienās ir mākoņu ieguves platformas daudzām monētām. Papildus pirmās paaudzes SHA-256 mīnām, piemēram, BTC un ETH, tagad ir desmitiem altkoīnu, kurus var mākot. Vēl foršāk ir tas, ka dažas platformas nodrošina protokolus, kas automātiski pārslēgs jūsu kalnrūpniecības centienus, pamatojoties uz tīkla grūtībām un kopējo uzņēmuma rentabilitāti..

Mākoņu ieguves vēsture

Pirmais mākoņu ieguves baseins sāka darboties 2010. gada novembrī ar tagad mainīto nosaukumu – Bitcoin Pooled Mining Server. Mūsdienās platforma tiek nosaukta Slush. Iespaidīgi, kopš tā pirmsākumiem Slush ir ieguvis vairāk nekā 1 miljonu Bitcoin. 2013. gadā tirgū ienāca vēl viens nozīmīgs sāncensis – F2Pool. Sākotnēji šim baseinam bija arī cits nosaukums – Discus Fish. Šodien F2Pool ieņem ievērojamu vietu tirgū kā Ķīnas vecākais Bitcoin ieguves baseins un otrs lielākais Bitcoin baseins pasaulē.

Bitcoin mākoņu ieguves baseini

Bitcoin mākoņu ieguves baseini

2014. gadā pasaules lielākais platformu ražotājs lielā mērā ienāca tirgū, uzsākot Antpool darbību. Antpool nepilna gada laikā kļuva par vienu no lielākajiem ieguves rūpniecības uzņēmumiem šajā nozarē. Šī izaugsme izraisīja bažas par centralizāciju. Šīs bažas kļuva arvien skaļākas pēc tam, kad Bitmain 2015. gadā iegādājās vēl vienu lielu mākoņu ieguves baseinu BTC.com.

Mākoņu ieguves riski

Tāpat kā attiecībā uz visu kriptogrāfiju, ir arī daži brīdinājumi un riski, par kuriem jums jāzina, pirms ieguldāt mākoņu ieguves operācijā. Pirmkārt, lai izvairītos no krāpšanās, jums vajadzētu strādāt tikai ar cienījamiem mākoņu ieguves baseiniem.

Mākoņu ieguve bieži saņem sliktu repu, jo šajā nozarē ir bijuši neskaitāmi krāpšanās baseini un paklāju vilkšana. Fakts, ka jūs nekad neredzat vai neapstrādājat savu kalnrūpniecības aprīkojumu, ļauj ļaunprātīgiem dalībniekiem viegli nopludināt jūsu finansējumu.

Dažos gadījumos šīs firmas izmantos no jaunajiem investoriem savāktos līdzekļus, lai izmaksātu atlīdzību agrīnajiem ieguldītājiem. Šī stratēģija ir līdzīga Ponzi shēmai. Vecie investori domā, ka viņi nopelna gaidīto peļņu, tāpēc viņi iegulda vēl vairāk. Šis disks liek jauniem ieguldījumiem platformā. Tad pēkšņi baseins pazūd kopā ar jūsu kriptogrāfiju.

Nesenās mākoņu ieguves izkrāpšanas

Šogad notika lielisks mākoņu ieguves izkrāpšanas piemērs. Tieši šonedēļ no Panamas tika izdots iespējamās izrakteņu izkrāpšanas līdzdibinātājs, lai Ņujorkā varētu apsūdzēt viņu. Saskaņā ar tiesas dokumentiem Gutemburga Dos Santosa solīja savvaļas atlīdzību saviem AirBit kluba biedriem. Protams, lai iegūtu vislabāko atlīdzību, jums vienkārši bija jāpērk kalnrūpniecības kluba pakete visu mūžu par 1000 ASV dolāriem.

Mākoņu ieguves izkrāpšanu novērošana

Par laimi, daudz vieglāk ir atklāt mākoņu ieguves izkrāpšanu nekā agrāk. Kriptogrāfijas sākuma dienās tirgū bija tik daudz neskaidrību. Tiešsaistē bija arī ļoti grūti atrast ticamu informāciju, jo īpaši attiecībā uz jaunām tehnoloģijām, piemēram, mākoņu ieguves baseiniem. Tomēr šodien tas tā nav.

Pirms ieguldāt jaunās tehnoloģijās, jums vienmēr vajadzētu būt DYOR. Mākoņu ieguve ir izdevīga, bet tikai tad, ja jūs to darāt pareizi. Ja kāds jums sola atalgojumu, kas šķiet neparasts, tas notiek tāpēc, ka viņš mēģina jūs izkrāpt no jūsu grūti nopelnītā Bitcoin. Šādos gadījumos neļaujiet FOMO valdīt pār jums. Esi stingrs un ej prom. Jūsu maks jums pateiks paldies vēlāk.

Mākoņu ieguve ir nākotne

Neskatoties uz krāpnieku risku, mākoņu baseinu ieguves nozare ir būtiska sabiedrībā. Vienmēr būs pieprasījums pēc Bitcoin tīkla jaukšanas jaudas. Daudzos gadījumos šo tīklu izmantošana ir daudz rentablāka nekā savas platformas iegāde vai izmantošana. Pat ja jūsu platforma ir daļa no ieguves baseina, jūs joprojām varat palielināt savu atlīdzību, iegādājoties lielāku jaukšanas jaudu. Šo iemeslu dēļ ir paredzēts, ka mākoņu ieguve pārskatāmā nākotnē paliks nozares galvenais produkts.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map